Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Virus

    ficfiric

    Posts : 34171
    Join date : 2012-02-10

    Virus Empty Virus

    Post by ficfiric Sun Mar 15, 2020 10:18 am

    Gargantua wrote:u 18.00 sa patrijarhom Irinejom

    A crveno slovo? Virus 1090578128 Nemoj nam to raditi Irineju Virus 4135669698


    _____


    Uprava napolje!

    avatar

    Posts : 146
    Join date : 2018-11-26

    Virus Empty Re: Virus

    Post by Frile Sun Mar 15, 2020 10:26 am

    Kondo wrote:
    Gargantua wrote:Од последњег извештаја до 8 часова, 15.03.2020. године није било узорака за тестирање.
    -------

    Kako ovo tumačiti? Da su iscrpeli poznate vektore širenja zaraze, da nemaju nove sumnjive slučajeve, da nemaju testove (teško mi je da poverujem da su to iscrpeli na 270ak komada)...



    Da je Beba došao na čelo tima za borbu protiv korone.....

    tačno to: ne testiramo -> nema novih slučajeva -> nema epidemije, crva nije ni bilo
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50057
    Join date : 2017-11-16

    Virus Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Mar 15, 2020 10:28 am

    Kondo wrote:i ako pročitaš tekst koji nisu stavili na grafikon, verovatno dobijaš stanje bliže činjeničnom od onog koje izveštavaju

    60 miliona
    390,000 zaraženih (u karantinu, da ne opterećuju sistem koji ne može da ih servisira)
    92,000 obolelih
    3,000 umrlih

    prevedeno na srbiju, čeka nas (najbanalnije svedeno bez digitrona):
    6 miliona (manje vise, ne znam stvarno stanje)
    39,000 zaraženih
    9,200 obolelih
    300 mrtvih

    ne znam, ne deluje strašno (statistički)

    Da, ako ako otkrijemo koga su oni sve otkrili i onda strpamo tih 40 hiljada ljudi u karantin.
    rumbeando

    Posts : 13714
    Join date : 2016-02-01

    Virus Empty Re: Virus

    Post by rumbeando Sun Mar 15, 2020 10:39 am

    Kondo wrote:i ako pročitaš tekst koji nisu stavili na grafikon, verovatno dobijaš stanje bliže činjeničnom od onog koje izveštavaju

    60 miliona
    390,000 zaraženih (u karantinu, da ne opterećuju sistem koji ne može da ih servisira)
    92,000 obolelih
    3,000 umrlih

    prevedeno na srbiju, čeka nas (najbanalnije svedeno bez digitrona):
    6 miliona (manje vise, ne znam stvarno stanje)
    39,000 zaraženih
    9,200 obolelih
    300 mrtvih

    ne znam, ne deluje strašno (statistički)

    U Italiji je stopa smrtnosti na registrovanim slučajevima trenutno skoro 7%, a oni krajnji broj mrtvih po toj istoj stopi cene na 3%. Nažalost, ne skida se to tako lako, pogotovu što će sistem do pika i u prvih nekoliko nedelja posle pika biti veoma opterećen, ako ne i potpuno preopterećen. Da bi sa 7 pao na 3 pod pretpostavkom da će biti 1% u rasterećenom sistemu, morao bi da već na piku padne na nekih 3 ili 3,5% što je svakako neizvodljivo.

    U Kini je broj ozdravljenih premašio broj aktivnih slučajeva tek tipa 5 nedelja nakon proglašenja karantina.

    Virus Tesbx3J
    Izvor: https://ncov2020.org/en/en/predict-2020-03-05/

    Uz to, u pitanju je eksponencijalna funkcija, ako pik bude kasnio 4 dana u odnosu na procenjeni (i time bio u skladu s kineskim), biće nekoliko puta više zaraženih i možda čak deset puta više mrtvih zbog duže preopterećenosti zdravstvenog sistema.

    A preslikavanje na Srbiju je pitanje koliko je uputno, čak i da se ovde mere preduzmu na vreme, pitanje je hoće li efikasnost njihovog sprovođenja biti blizu italijanske, koja je daleko od dobre.
    Anonymous
    Guest

    Virus Empty Re: Virus

    Post by Guest Sun Mar 15, 2020 10:45 am

    vortex wrote:Trenutno 156 hiljada slucajeva, Italija 21 hiljada, Iran 12 hiljada, ukupno mrtvih skoro 6 hiljada, bez Kine manje od 3000. I dalje mislim da ce ovakve mere daleko vise pogoditi svetsku ekonomiju nego sto se brine sta ce se desiti ako se milioni zaraze necim ciji simptomi nisu gori od obicnog gripa. Ovakve mere i ovakva medijska pompa je opravdana ako se HIV siri putem vazduha ili ako je stvarno uspeh zaustaviti sirenje na nekih 10% stanovnista, ali pogledajte brojke: Kina 80 000 zarazenih, 1,3 milijarde stanovnika. Da je to stvarno tako opasno uspeh bi bio da imaju 80 miliona zarazenih. Brojke u Italiji su nesto vise od hiljadu preminulih, ali bi mogli da kazu koliko od tog broja je starijih od 80 godina, a koliko mladjih od 80 koji su bili ozbiljno bolesni. Takve i obican grip kosi.

    +1000

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50057
    Join date : 2017-11-16

    Virus Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Mar 15, 2020 10:54 am

    fikret selimbašić wrote:
    vortex wrote:Trenutno 156 hiljada slucajeva, Italija 21 hiljada, Iran 12 hiljada, ukupno mrtvih skoro 6 hiljada, bez Kine manje od 3000. I dalje mislim da ce ovakve mere daleko vise pogoditi svetsku ekonomiju nego sto se brine sta ce se desiti ako se milioni zaraze necim ciji simptomi nisu gori od obicnog gripa. Ovakve mere i ovakva medijska pompa je opravdana ako se HIV siri putem vazduha ili ako je stvarno uspeh zaustaviti sirenje na nekih 10% stanovnista, ali pogledajte brojke: Kina 80 000 zarazenih, 1,3 milijarde stanovnika. Da je to stvarno tako opasno uspeh bi bio da imaju 80 miliona zarazenih. Brojke u Italiji su nesto vise od hiljadu preminulih, ali bi mogli da kazu koliko od tog broja je starijih od 80 godina, a koliko mladjih od 80 koji su bili ozbiljno bolesni. Takve i obican grip kosi.

    +1000


    Samo u šumu i sve je u redu Virus 1233199462
    Anonymous
    Guest

    Virus Empty Re: Virus

    Post by Guest Sun Mar 15, 2020 10:57 am

    Od 12:00 do 14:00. Mi u Visokom imamo dva lijeka za koronu. Stvarno je donio hepek u studio.
    Anonymous
    Guest

    Virus Empty Re: Virus

    Post by Guest Sun Mar 15, 2020 10:58 am

    Stvarno ga treba u šumu....
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Virus Empty Re: Virus

    Post by Mr.Pink Sun Mar 15, 2020 10:59 am

    Javlja mi dr da lazu da ima ovako malo pozitivnih da ne bi, sirili haos i paniku

    Ljudi neurozni, guraju se po trgovinama

    Dr inace kaslje i ima temp


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Virus Empty Re: Virus

    Post by Mr.Pink Sun Mar 15, 2020 11:33 am

    Svaka zena iz prodavnice, cbecare, mesare u fazonu ha ha

    Nisam ja u tom fazonu, da se ne dodirujem

    A ja u fazonu aha, ljubav u vreme korone. Ako potraje bice strava


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Virus Empty Re: Virus

    Post by Mr.Pink Sun Mar 15, 2020 11:35 am

    Dosta njih bezi fazon ko kondo na kendice

    Picke


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Anonymous
    Guest

    Virus Empty Re: Virus

    Post by Guest Sun Mar 15, 2020 11:53 am

    Na 50ak zaraženih nema panike, al kad bi rekli da ih ima 80 ili 123 onda bi sve otišlo u majčinu, pa zato lažu.... ok





    Selaković je za TV Prva rekao da će se Vučić sastati sa direktorima uprave carine, kontrole letenja, graničnih uprava, žandarmerije, direktorkom Fonda za zdrastvenu zaštitu, granične policije, zandarmerije, a nakon toga održati združeni sastanak sa obva krizna štaba, jednim za zdrastvena pitanja vezana korona virusom i drugim za ekonomske posledice na kome će se usvojiti nove odluke.

    Kako je rekao na tom sastanku pored predsednika Republike, prisustvovaće i premijerka Ana Brnabić, predsednica Skupštine Maja Gojković, kao i prvi potpredsednik vlade i ministar spoljnih poslova Ivica Dačić.

    On je naglasio da Srbija radi da ne bi došlo do situacije kakve su zabeležane u Italiji, Španiji i drugim zemaljama u Evropi i svetu.
    ...
    Kada je reč o uvođenju vanrednog stanja Selaković kaže da je reč o rigoroznijim merama i disciplini stanovništva koje je najavio i predsednik juće.

    "To znači zabranu javnih okupljanja, okupljanja na javnom prostoru, otkazivanje svih vrsta sportskih događaja, a u tom slučaju verovatno ćemo imati priliku da vidimo i vojsku, koja će regulisati zabranu kretanja", objašnjava Selaković.

    Kako kaže, ukoliko se uvede vanredno stanje svakako da će biti izdata precizna uputstva, kao i vreme trajanja tih mera, koje će zavisiti pre svega od širenja korone virusa, a, kako je dodao, to će zavisiti i od stava struke.

    Na pitanje da li to znači da će biti zatvorene i škole, Selaković kaže da bi verovatno to bila jedna od mera, uz napomenu da se sačeka šta će predsednik da saopšti nakon sastanaka kriznih štabova.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Virus Empty Re: Virus

    Post by Nino Quincampoix Sun Mar 15, 2020 11:58 am

    Jebeni Englezi carevi... Ministar zdravlja danas obnarodovao vladinu politiku o koronavirusu u autorskom tekstu u Torygraphu, a tekst je iza paywalla.
    Anonymous
    Guest

    Virus Empty Re: Virus

    Post by Guest Sun Mar 15, 2020 12:00 pm

    Da čovek ne žali municiju.


    Italija i dalje "razbija" Virus 1848198029

    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Virus Empty Re: Virus

    Post by Mr.Pink Sun Mar 15, 2020 12:01 pm

    Ja mislim da u srbiji vec sada ima cetvorocifren broj zarazenih


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    rumbeando

    Posts : 13714
    Join date : 2016-02-01

    Virus Empty Re: Virus

    Post by rumbeando Sun Mar 15, 2020 12:11 pm

    Coronavirus: Hundreds of scientists warn UK government’s response to outbreak ‘risking lives’

    Herd immunity plan ‘will put NHS at an even stronger level of stress’, group says


    Peter Stubley
    Sunday 15 March 2020 02:19

    Hundreds of scientists have warned the British government that their response to the coronavirus epidemic is “risking many more lives than necessary”.

    In an open letter published on Saturday night, more than 295 academics living and working in the UK backed calls for immediate measures to restrict the spread of Covid-19.

    They criticised the UK’s strategy of delaying restrictions in a bid to achieve ”herd immunity”, arguing that it would put the NHS under even more stress.

    “By putting in place social distancing measures now, the growth can be slowed down dramatically, and thousands of lives can be spared,” the letter adds.

    “We consider the social distancing measures taken as of today as insufficient, and we believe that additional and more restrictive measures should be taken immediately, as it is already happening in other countries across the world.”

    The letter adds to the pressure on Boris Johnson to act quickly following confirmation that 10 more coronavirus patients have died, nearly doubling the total in one day to 21. The number of confirmed cases increased to 1,140.

    France and Spain have both imposed partial lockdowns, including closures of most shops, cafes and restaurants. Italy, which has the highest number of cases outside China with more than 21,000, is already under total lockdown.

    The government responded to the letter by saying that “we will be instituting our next planned interventions soon.”

    “We will publish the modelling and data considered by Sage [the government’s Scientific Advisory Group for Emergencies],” a spokesman added. ”We continue to be guided by the advice of the chief medical officer and the chief scientific adviser.”

    Meanwhile the Department of Health and Social Care rejected the criticisms stated in the letter.

    “Herd immunity is not part of our action plan, but is a natural by-product of an epidemic,” a spokesman said. “Our aims are to save lives, protect the most vulnerable, and relieve pressure on our NHS.”

    The letter has been signed by a wide range of scientists at UK universities, including professors, lecturers and PhD students in mathematics, biology, medicine and computer science.

    Additional reporting by Press Association
    https://www.independent.co.uk/news/health/coronavirus-uk-scientists-letter-government-plan-herd-immunity-a9402661.html
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Virus Empty Re: Virus

    Post by Mr.Pink Sun Mar 15, 2020 12:13 pm

    Ke ke

    El su glasali za brexit? Pa eto, dobice ga, samo ne onakvog kakvog su im ga obecali
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Virus Empty Re: Virus

    Post by ontheotherhand Sun Mar 15, 2020 1:04 pm

    http://rs.n1info.com/Vesti/a578112/Stojkovic-Ne-verujem-da-cemo-se-izboriti-sa-virusom-osim-ako-ne-bude-srece.html

    "Velika je šteta napravljena, to je jako loše odrađeno, a što se tiče naknadnih mera, svako ima prava da ne veruje u institucije. Ja ne verujem da ćemo se izboriti kako treba, možda ćemo imati sreće, ali što se tiče sagledavanja situacije retko ko ima poverenja", navela je.

    Vlast se ponašala neozbiljno, kaže Stojković i dodaje da se nada da nećemo trpeti prevelike posledice zbog toga. "Malo smo se uozbiljili, sada je već prazniji grad, ljudi su počeli ozbiljnije da shvataju, počeli smo sami sebe da vaspitavamo pre svega zbog informacija koje dolaze iz sveta", kazala je.
    kapetanm

    Posts : 5800
    Join date : 2012-02-10

    Virus Empty Re: Virus

    Post by kapetanm Sun Mar 15, 2020 1:24 pm

    Hrvati nisu ogranicili ulaz za srpske drzavljane. Stanoviste im je da ovde postoje samo povezani slucajevi
    паће

    Posts : 40111
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Virus Empty Re: Virus

    Post by паће Sun Mar 15, 2020 1:43 pm

    Mr.Pink wrote:Ja sam kinuo u prepunom tempu malopre u redu

    Nos mi nekako slinav, al ne preterano. Suvkast

    Нашла ћерка на мрежи и ово:

    "Раније бих кинуо да сакријем да ћу да прднем. Сад је обратно."


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Cowboy

    Posts : 1040
    Join date : 2012-02-11

    Virus Empty Re: Virus

    Post by Cowboy Sun Mar 15, 2020 1:44 pm

    Mr.Pink wrote:Ja mislim da u srbiji vec sada ima cetvorocifren broj zarazenih

    Po wuhanskom scenariju, mozes da mnozis (sam pocetak tesiranja kod njih) sa X38

    Dakle ako je trideset zvanicnih, bice oko 1100 nezvanicnih
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Virus Empty Re: Virus

    Post by Sotir Sun Mar 15, 2020 1:47 pm

    Још се нису појавили невезани случајеви.
    Кад почну да се појављују оболели за које се не знају претходни контакти, онда ће се знати да је инфекција ван контроле.
    То је вероватно питање дана, уколико се не ограничи кретање.
    rumbeando

    Posts : 13714
    Join date : 2016-02-01

    Virus Empty Re: Virus

    Post by rumbeando Sun Mar 15, 2020 2:04 pm

    Teško da će se pojaviti dok ne počnu da testiraju takve.

    Evo npr. u Čačku ima 4 slučaja, a u samoizolaciji je preko 250 netestiranih ljudi. Verovatnoća da niko od njih nema virus je smehotresno mala.

    ČETVRTI SLUČAJ KORONA VIRUSA U ČAČKU: 267 ljudi u izolaciji
    https://www.espreso.rs/vesti/drustvo/525749/cetvrti-slucaj-korona-virusa-u-cacku-267-ljudi-u-izolaciji

    Steins tamo:
    Ljudi ja ne verujem šta mi se desilo

    Lokalni pop došao kod komšija da sveti vodicu i kolabirao. Oni me pozovu, ja dodjem do auta da vidim šta se dešava - vidim nije dobro.

    Odmah pozovem Hitnu koja ustanovi visoku temperaturu i dispneju.

    Odvezli ga dalje.

    Komšiluk sam razjurio, ja se dezinfikovao.

    Komšiluk mi je dupe pomerio zbog maske dok nije došla hitna - posle im nije bilo tako smešno.

    Nije ovo dobro. Virus 4159171962

    Nažalost, nije daleko od pameti da su popovi, kasiri, taksisti i slične profesije koje su svakodnevno u bliskom kontaktu sa desetinama osoba izložene najvećem riziku.
    ♏

    Posts : 4538
    Join date : 2016-06-09

    Virus Empty Re: Virus

    Post by ♏ Sun Mar 15, 2020 2:13 pm

    Boomeri na sela, popovi u izolaciju... Win-win.
    Anonymous
    Guest

    Virus Empty Re: Virus

    Post by Guest Sun Mar 15, 2020 2:17 pm

    ок сајлент

    Virus Empty Re: Virus

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -
      » Virus
      » Virus
      » Virus
      » Virus
      » Virus

      Current date/time is Thu May 02, 2024 10:30 pm