Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Virus

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50232
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Mar 17, 2020 11:35 pm

    O, stanje ne da se promenilo... Ali uzdrzavsm se maksimalno od geopolitickih prognoza. Nije vreme, a i masa stvari se ne zna.
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by Guest Tue Mar 17, 2020 11:38 pm

    Al nije geopolitička prognoza nego moralna* pobeda na jednoj konkretnoj (ali bitnoj) temi, za toliko se možemo isprsiti u babavangisanju.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50232
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Mar 17, 2020 11:39 pm

    Pre dva sata sam citao psovanja zute majke na 1 danskom sajtu...pod utiskom sam
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by Guest Tue Mar 17, 2020 11:41 pm

    E, atlantisti se ne računaju, oni su pristrasni po difoltu Virus - Page 21 1233199462
    Летећи Полип

    Posts : 11132
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by Летећи Полип Tue Mar 17, 2020 11:43 pm

    Ako Kina nastavi da ovako uspešno hendla krizu, i zdravstvenu i ekonomsku, i još nađe lek, kad se nešto slično ponovi, svet će gledati u nju, a ne u Ameriku. SAD će i dalje imati nosače aviona, i dolar, i Holivud, ali nacije će težiti da budu Kina, a ne Amerika. A to je početak kraja hegemonije.


    Last edited by Летећи Полип on Tue Mar 17, 2020 11:44 pm; edited 1 time in total


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    avatar

    Posts : 7511
    Join date : 2017-03-14

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by MNE Tue Mar 17, 2020 11:44 pm

    problem je što USA ima leverage u vidu moćnije armije a pogotovo u nuklearnom pogledu i što će račun za ovo Kinezima ispostaviti sa sve kamatom koristeći isti taj leverage... a taj račun će se mjeriti sa 11 a možda i 12 nula
    Летећи Полип

    Posts : 11132
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by Летећи Полип Tue Mar 17, 2020 11:44 pm

    Летећи Полип wrote:Ako Kina nastavi da ovako uspešno hendla krizu, i zdravstvenu i ekonomsku, i još nađe lek, kad se nešto slično ponovi, svet će gledati u nju, a ne u Ameriku. SAD će i dalje imati nosače aviona, i dolar, i Holivud, ali nacije će težiti da budu Kina, a ne Amerika. A to je početak kraja hegemonije.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50232
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Mar 17, 2020 11:45 pm

    Pa znam, ali...mislim, moguce je da se ceo Zapad raspadne i sve njihove integracije rasprse. Moguce je i da pobedi Bajden, iskoriste ovo kao katalizator nove borbe za "slobodni svet". I moguce je sve izmedju. Prosto jos uvek ima previse uknowns u ovoj krizi da bi se prognoziralo.


    Last edited by KinderLad on Tue Mar 17, 2020 11:45 pm; edited 1 time in total
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by Guest Tue Mar 17, 2020 11:45 pm

    Не. Зависност данашње Америке од Кине је огромна.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50232
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Mar 17, 2020 11:47 pm

    Talason wrote:Не. Зависност данашње Америке од Кине је огромна.

    Mislim da ce se to promeniti posle ove krize. Jedino ne znam da li ce se promeniti na korist Amerike. Osim, mozda, ako kriza prodje relativno, relativno, jeftino. Ali to se danas uopste ne zna.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50232
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Mar 17, 2020 11:49 pm

    Evo jedna poluprognoza ne znam sta je - najgora posledica ove krize je sto je svet jedan korak blizi vojnom sukobu izmedju US i Kine.
    bradilko

    Posts : 1107
    Join date : 2012-02-12

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by bradilko Tue Mar 17, 2020 11:49 pm

    izolacionizam je magicna rec danas. po ko zna koji put
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by Sotir Tue Mar 17, 2020 11:51 pm

    Мало после урагана Катрина су се десиле сличне непогоде и у Кини, али су тамо опет далеко боље реаговали на кризу. Било је доста текстова по америчким медијима са анализама како и зашто то, који су објашњавали зашто тако нешто не може да се изведе у Америци.

    Тако да ово није нова ствар, само је сад то доста видљивије
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by Guest Tue Mar 17, 2020 11:52 pm

    Na srednji rok glavna američka firma koja je simbol preostale tehnološke moći nad Kinom je - Boing. Što zbog integrisanja tehnologija i proizvodnje aviona, što zato što kao deo globalnog duopola vuče fin komad američkog izvoza i to posebno prema Kini, što zbog toga što je avio-industrija jedna od oblasti u kojoj Kina ima još mnogo da pređe pre nego što pomisli da je globalni igrač.

    E sad, Boing je dosta štete pretrpeo zbog grešaka sa 737 MAX-om, finansijske ali i po ugled još i više. U suštini gubi trku sa Erbasom, mada su ti gubici još uvek sveži. Ali ovaj sad već izvestan kolaps avio-transporta će zveknuti sve proizvođače. Boing već traži 20 milijardi pomoći od vlasti, verovatno će dobiti ako ne sve onda većinu. Ali moja poenta je da će ova kriza dodatno zveknuti jednu od retkih kompanija i uopšte sektora koji su preostali Americi u odnosu na Kinu.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by Sotir Tue Mar 17, 2020 11:56 pm

    KinderLad wrote:Evo jedna poluprognoza ne znam sta je - najgora posledica ove krize je sto je svet jedan korak blizi vojnom sukobu izmedju US i Kine.
    Дај мало реалности, САД не могу да нападну ни Иран, и то ни кад им напада базе балистичким ракетама, а овамо ће да се играју са Кином.

    Иначе, САД тренутно имају предност у морнарици, али темпо којим Кинези штанцују бродове је невиђен од краја хладног рата. За коју годину ће се видети лакше кад ће и ту престићи Амере.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50232
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Mar 17, 2020 11:58 pm

    Prvo nigde nisam napisao da US napasti, drugo necu vise da pisem o tome jer napsem "jedan korak blize" i odmah krenu ovakvi komentari
    avatar

    Posts : 7511
    Join date : 2017-03-14

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by MNE Wed Mar 18, 2020 12:02 am

    da je jedan korak bliže ja bih bio presrećan, ali bojim se da je malo više od jedan
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by Guest Wed Mar 18, 2020 12:11 am

    Gargantua wrote:Na srednji rok glavna američka firma koja je simbol preostale tehnološke moći nad Kinom je - Boing. Što zbog integrisanja tehnologija i proizvodnje aviona, što zato što kao deo globalnog duopola vuče fin komad američkog izvoza i to posebno prema Kini, što zbog toga što je avio-industrija jedna od oblasti u kojoj Kina ima još mnogo da pređe pre nego što pomisli da je globalni igrač.

    E sad, Boing je dosta štete pretrpeo zbog grešaka sa 737 MAX-om, finansijske ali i po ugled još i više. U suštini gubi trku sa Erbasom, mada su ti gubici još uvek sveži. Ali ovaj sad već izvestan kolaps avio-transporta će zveknuti sve proizvođače. Boing već traži 20 milijardi pomoći od vlasti, verovatno će dobiti ako ne sve onda većinu. Ali moja poenta je da će ova kriza dodatno zveknuti jednu od retkih kompanija i uopšte sektora koji su preostali Americi u odnosu na Kinu.

    Основни проблем, како ја на то гледам, је препуштање свих јефтиних послова Кини. То је урађено са чистом и јасном рачуницом - јефтина радна снага, штедња на улагађу у заштиту средине. Међутим, препуштање тих послова значи премештање базе за производњу огромног процента производа у Кину. Препустио си им материјале, основне сировине за синтезу фармацеутских производа, мономере и још којешта. Каква је ситуација се већ видело током олимпијаде у Пекингу. Витамин Ц је са 4 долара по кг, отишао на преко 20 долара. Тада је постало асно да зависимо од њих. Ако они одлуче да нема више нечега по субвенционисаним ценама, ми то више себи не можемо да приуштимо. Када кажем ми, не мислим на онај 1% који може увек и све да приушти себи.

    После тога долази главна зачкољица - ко има нове материјале, тај има и нове производе, тај може да диктира животни век производа, све циклусе држи под контролом - не апсолутном, али је главни инфлуенсер. То је капитал дао Кини, то су дали ови либертаријанци и после им је Стаљин крив. Дали су им моћ да промене свет и промениће га, додуше, не као што бих ја то желео, али ко га јебе.
    ♏

    Posts : 4554
    Join date : 2016-06-09

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by ♏ Wed Mar 18, 2020 12:16 am

    Papa Lazarou wrote:Ne znam da li ste ukačili da vojska preuzima upravu nad svim bolnicama.

    Train of thought, evo npr. VMA jeste specifična bolnica jer je vojna (pa su svi protokoli prilagođeni ljudima koji imaju traume sa fronta), ali tamo npr. čak i ljudi koji bi inače nosili uniforme po pravilu šetaju u scrubsima ili mantilima. Bilo kakvo čuvanje te zgrade na opisani način bi me izuzetno iznenadilo, objasniće im neko da to prosto ne može.
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by Guest Wed Mar 18, 2020 12:18 am

    @talason

    Sve je to jasno, samo problem je u globalnom kapitalizmu a ne u pojedinim režimima i našim stavovima o njima. Ko pledira za diverzifikaciju, lokalizaciju, nekakav liberalizam u najširem pa i nejasnom smislu, javni interes svoje zajednice itd, mora to da ima na umu.



    Enivej,

    Süddeutsche Zeitung
    @SZ


    Coronavirus: Afrika schließt für Europäer seine Grenzen

    "Afrika zatvara granice Evropljanima"
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by Erős Pista Wed Mar 18, 2020 12:24 am

    Virus - Page 21 1233199462


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Ferenc Puskás

    Posts : 11581
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by Ferenc Puskás Wed Mar 18, 2020 12:26 am

    KinderLad wrote:
    Djamolidine Abdoujaparov wrote:Reinfection could not occur in SARS-CoV-2 infected rhesus macaques

    🙏 🙏 🙏

    Najvaznija vest dana
    Šta, znači onih nekoliko prijavljenih slučajeva su greške, loše testirani, nezaliječeni?


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50232
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Mar 18, 2020 12:29 am

    otto katz wrote:
    KinderLad wrote:

    Najvaznija vest dana
    Šta, znači onih nekoliko prijavljenih slučajeva su greške, loše testirani, nezaliječeni?

    Ne znam
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by Guest Wed Mar 18, 2020 12:55 am

    DEVELOPING: Tower at Chicago’s Midway Airport closes after ‘several’ employees test positive for coronavirus
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by Guest Wed Mar 18, 2020 1:06 am

    Švajcarski zdravstveni sistem mogao bi da se uruši do kraja meseca, ako novi koronavirus nastavi da se širi sadašnjom stopom, upozorio je vladin zvaničnik.

    Švajcarske vlasti procenjuju da je 2.650 ljudi pozitivno na koronavirus, a 19 ljudi umrlo i da će prema predviđanjima taj broj verovatno porasti sledećih nedelja.

    Tačne brojke nisu dostupne. Danijel Koh, šef odeljenja za zarazne bolesti savezne kancelarije za zdravstvo, rekao je da zbog brzog porasta broja zaraženih država ne stigne da evidentira nove slučajeve u stvarnom vremenu.

    On je pozvao stanovnike da se strogo pridržavaju hitnih mera donetih ove nedelje, uključujući zabrane održavanja događaja, i istakao da je to ključno u ograničavanju zaraze i zaštiti bolnica od potencijalnog kolapsa.

    "Ljudi koji su se danas zarazili pogodiće nas za deset dana", rekao je na konferenciji za novinare. "Moramo se pobrinuti da stopa zaraze danas padne, jer u protivnom za deset dana (švajcarske bolnice) više se neće moći nositi s tim".

    Švajcarska je mobilisala do 8.000 pripadnika vojske da pomognu civilnim vlastima i medicinskom osoblju.


    Zemlja od 8,6 miliona stanovnika ima 1.000 do 1.200 kreveta za intenzivnu negu, rekao je Koh, ali nema dovoljno stručnih ljudi za rad na opremi za održavanje života poput respiratora, za kojima je velika potražnja i u susednoj Italiji gde je umrlo više od 2.100 ljudi.

    http://rs.n1info.com/Svet/a579051/Svajcarski-zdravstveni-sistem-pred-kolapsom.html

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -
      » Virus
      » Virus
      » Virus
      » Virus
      » Virus

      Current date/time is Fri May 17, 2024 10:30 am