Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Knjiga srama

    Anonymous
    Guest

    Knjiga srama - Page 8 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Guest Sat May 09, 2015 11:41 am

    Uzas koliko je ona propala kao riba. Pre nekoliko godina sam bio na nekoj tribini gde je ona gostovala, i bila je milfara i po. Vidim je sad pre nekog vremena, skroz se zbabila i nabacila stomacinu.
    bela maca

    Posts : 11021
    Join date : 2014-10-28

    Knjiga srama - Page 8 Empty Re: Knjiga srama

    Post by bela maca Sat May 09, 2015 11:48 am

    užas kolki si ti seljak
    pa barem njoj ima da se prebaci toliko toga


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Anonymous
    Guest

    Knjiga srama - Page 8 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Guest Sat May 09, 2015 11:48 am

    Knjiga srama - Page 8 2304934895
    Erős Pista

    Posts : 81421
    Join date : 2012-06-10

    Knjiga srama - Page 8 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Erős Pista Sat May 09, 2015 11:49 am

    Verterdegete wrote:Uzas koliko je ona propala kao riba. Pre nekoliko godina sam bio na nekoj tribini gde je ona gostovala, i bila je milfara i po. Vidim je sad pre nekog vremena, skroz se zbabila i nabacila stomacinu.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Knjiga srama - Page 8 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Guest Sat May 09, 2015 11:55 am

    Verterdegete wrote:Uzas koliko je ona propala kao riba. Pre nekoliko godina sam bio na nekoj tribini gde je ona gostovala, i bila je milfara i po. Vidim je sad pre nekog vremena, skroz se zbabila i nabacila stomacinu.

    To jesu užasne stvari, "dukha" ili patnja je zaista ključni deo čovekovog bitisanja u materiji ("rupa"), a prolaznost tela je najstrašniji vid samsare.
    U njoj vidiš sebe. To je dobro, to je put ka prosvetljenju.
    plachkica

    Posts : 16171
    Join date : 2014-11-06

    Knjiga srama - Page 8 Empty Re: Knjiga srama

    Post by plachkica Fri May 15, 2015 12:34 am

    Da se ne zagubi po topicima:

    Knjiga srama - Page 8 Vdw1JWS0_normalNikola Jovanovic [ltr]@Nik_Jov[/ltr] · 11h11 hours ago
    [ltr]Pašić nijednog Srbina nije osudio za izdaju, po povratku u zemlju 1918. Sudjenja za izdaju su bili komunistički recept, nekima i dalje drag.[/ltr]
    [size=22]Nikola Jovanovic

    [ltr]@Nik_Jov[/ltr]


    [ltr]Program Director of the Center for International Relations and Sustainable Development http://www.cirsd.org [/ltr][/size]
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Knjiga srama - Page 8 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Ointagru Unartan Fri May 15, 2015 12:51 am

    Dobro, nije covek cuo za Solunski proces, sta sad.


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    boomer crook

    Posts : 36867
    Join date : 2014-10-27

    Knjiga srama - Page 8 Empty Re: Knjiga srama

    Post by boomer crook Fri May 15, 2015 1:11 am

    Knjiga srama - Page 8 1399639816


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Kaneda

    Posts : 521
    Join date : 2014-12-07

    Knjiga srama - Page 8 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Kaneda Fri May 15, 2015 2:28 am

    Ovo neki potrčko Vučine J.?
    Erős Pista

    Posts : 81421
    Join date : 2012-06-10

    Knjiga srama - Page 8 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Erős Pista Fri May 15, 2015 8:14 am

    Aha. Kakav genije, jbt.

    Knjiga srama - Page 8 Vdw1JWS0_400x400


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 34126
    Join date : 2012-02-10

    Knjiga srama - Page 8 Empty Re: Knjiga srama

    Post by ficfiric Fri May 15, 2015 8:22 am

    Kakva budalastina. 1918. nije menjana vlast pa nije bilo potrebe za masovnijim streljanjima ali je promene vlasti bilo 1903. Je l' tad nije bilo ubistava? Nesporazume su resavali na sudu ili dvobojima?


    _____


    Uprava napolje!

    avatar

    Posts : 18350
    Join date : 2014-12-12

    Knjiga srama - Page 8 Empty Re: Knjiga srama

    Post by beatakeshi Fri May 15, 2015 8:28 am

    Neznanje je moć.
    Erős Pista

    Posts : 81421
    Join date : 2012-06-10

    Knjiga srama - Page 8 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Erős Pista Thu Jun 04, 2015 1:02 pm

    Glavna stavka Ustava - ukinite sve institucije osim doživotnog premijera!

    Коментари

    Бојан Ђурић

    Три параграфа за нови устав
    Неко мора да седне и напише да Србија више не треба да има непосредно изабраног председника, али да треба да има чврста економска правила и другачију организацију на локалу
    Knjiga srama - Page 8 Djuric-bojan-foto
    Још ме боли глава од флешбека доживљеног када сам, на маргинама вести, видео снимак првог састанка нечега што се зове акциона група за писање новог устава и реформу политичког система. Флешбек из 2015. у 1988. годину. Одела су боља, свакако. Квалитет телевизијске слике такође. Сивило мале скупштинске сале, где се иначе одржавају седнице комичних скупштинских одбора, готово једнако депримирајуће као пре скоро 30 година. Схватио сам: могли су да пусте и оне старе снимке којих се сећамо  из детињства – тамо где уморни делегати усахле комунистичке партије и представници радних људи, грађана и интелигенције потпаљене Милошевићевом појавом и дисидентским аплаузима Слоби и слободи, наводно пишу устав. Србије из три дела која ће поново бити цела.
    Не бих да будем груб према тим људима, окупљеним око дебелог дрвеног стола за којим се одржавају састанци акционе групе. Све их познајем, појављују се у јавности у различитим издањима, неки су пречесто склони гафовима… Приватно су пристојни људи. Углавном, и кад нису под притиском.
    Ипак, то не могу да буду очеви (и мајке) оснивачи нове Србије, конституисане око новог устава, новог политичког система, нових правила игре, новог ентузијазма земље која мора да трчи да би надокнађивала изгубљене деценије, вукући на леђима терет страшних историјских промашаја, осврћући се стално лево и десно због комшија које би да саплету, избегавајући рупе на путу изазване раубовањем појма „реформе”.
    Не смета ми, нека постоји скупштинска група која ће помагати око промена политичког система. У демократијама је увек згодно да се чува и слика о народним представницима који доприносе политичком животу. Пустимо за сада њих, нека се окупљају око оног поменутог стола.
    Да погледамо шта треба стварно урадити.
    Устав и нови политички систем – а то значи Србија способна да опстане – морају се суштински направити ван тих сала за састанке са лошом турском кафом, служеном у грозним шољицама са плавом штрафтом, једним од симбола депресивне естетике канцеларијског комунизма.
    Неко мора да седне и напише да Србија више не треба да има непосредно изабраног председника. Иако то изгледа као ситница, питање је драматично важно, а не драматично досадно. Организоване, моћне и ефикасне политичке странке, избори, па ко победи прави владу и управља земљом. Сам, на сопствени ризик и сопствену славу, ако успе. До одлуке суверена – грађанки и грађана на следећим изборима. Дакле, све исто као сада, само без Томислава Николића у прикрајку, са ногом између гаса и кочнице. Мада имена уопште нису важна, не обраћајте пажњу. Кажем начелно.
    Неко мора да седне и напише нови економски део устава. То значи чврста правила која ће омогућити да се слободно развија конкуренција, тржиште, такмичење, да се дугорочно стабилизује јавни дуг, мера до које политичари могу да, заједно са једном генерацијом грађана (помало себичних бирача), задуживањима оптерећују будуће генерације. У садашњем уставу су та правила на нивоу новогодишње честитке, па се сви сналазимо, а пред сваки покушај реформи се и они који би заиста да спроведу неку промену тресу од будуће одлуке и резоновања уставног и обичног судства.
    Неко мора да напише шта заправо значи уобичајена политичка мантра у Србији о потреби праве децентрализације, локалне самоуправе, „одлучивања на локалном нивоу, тамо где је грађанима најближе”. Да престанемо да се лажемо. Једино што би коначно дотукло ову земљу била би одлука да локалне самоуправе, ове и овакве, са оваквим профилима, навикама и одсуством било каквог талента и одговорности, код значајног дела локалних политичких елита добију право да доносе крупније одлуке, да се озбиљно задужују, одлучују о битним порезима, управљају слободно имовином, такмиче се међусобно. Пошто се неће такмичити, опет част изузецима, у доношењу одлука које су дугорочно добре за локално становништво. Неће видети, као што не виде ни сада, даље од сопственог носа, од плота следећих избора. Зато паре, уз част изузецима, увек чешће одлазе на новогодишње концерте него на нешто смислено, што би трајало дуже од заводљивих последица куване ракије која се у таквим приликама служи окупљеним локалним пореским обвезницима.
    Три теме, у три параграфа, ето некаквог почетка. За више нема места. А време иде. Судбински је важно. Ближи се 2017. година. Свако ко било шта зна о политици разуме колико ће то бити ризична година. Биће и неких избора тада. Било би добро да пре тога паметно променимо ове ствари и спасимо себе ризика да нам се деси нешто лоше. Србију разбијену у парампарчад нико после неће моћи да састави.
    Директор Trust Market Research
    Бојан Ђурић
    објављено: 04.06.2015.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Knjiga srama - Page 8 Empty Re: Knjiga srama

    Post by kondo Thu Jun 04, 2015 1:13 pm

    po mladezu zakljucujem da je ovo onaj debil iz LDP. kakav sad trust market research, zar on nije sada neki cadezov savetnik u PKS?


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Knjiga srama - Page 8 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Guest Thu Jun 04, 2015 1:52 pm

    Priznaj da te najvise potreslo , sto je reko da vi komunisti imate ruzne soljice Knjiga srama - Page 8 1143415371
    Erős Pista

    Posts : 81421
    Join date : 2012-06-10

    Knjiga srama - Page 8 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Erős Pista Thu Jun 04, 2015 1:57 pm

    Knjiga srama - Page 8 3579118792 

    Čitaš me k'o bukvar. Hteo sam i te šoljice da boldujem, pa na kraju odlučih da ipak ne.

    Ali jbt, komunističke šoljice!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40080
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Knjiga srama - Page 8 Empty Re: Knjiga srama

    Post by паће Thu Jun 04, 2015 3:35 pm

    Е, мани ти то, убоде га чоек. Раст стандарда у породици тачно могу да пратим по величини шољица. Од некадашњих од 0,05л, преко оних лепих црвених керамичких из средине седамдесетих од ваљда 0,1, стигао сам до садашње од 0,5 (и још не могу да прежалим ону од 0,6 л што сам морао да оставим у тамоу, наследила ћерка).


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Erős Pista

    Posts : 81421
    Join date : 2012-06-10

    Knjiga srama - Page 8 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Erős Pista Thu Jun 04, 2015 3:42 pm

    Ima se, može se!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36867
    Join date : 2014-10-27

    Knjiga srama - Page 8 Empty Re: Knjiga srama

    Post by boomer crook Thu Jun 04, 2015 3:57 pm

    meni je to s soljicama kao ono kada vucic gleda onog vozarevicevog vepra u SIV-u  i kaze putinu 'vidi, prase'.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Knjiga srama - Page 8 Empty Re: Knjiga srama

    Post by kondo Thu Jun 04, 2015 7:15 pm

    bila radnja na nbg gde su do skora mogle da se kupe te soljice sa grbom hotel intercontinental beograd, isto i tanjiri i kasicice. mislim da tanjira ima u od usta do usta a kasicice su se pokazale kao opasnost sa zdravlje zato sto u kontaktu sa kolacima metal naprasno menja boju.
    Erős Pista

    Posts : 81421
    Join date : 2012-06-10

    Knjiga srama - Page 8 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Erős Pista Sat Jun 06, 2015 2:48 pm


    Исток Павловић

    Како се блогери користе за манипулацију масама
    Постоји једна заједничка особина свих ових блогерских акција које су постале популарне: изазивање беса у народу
    Блогови и блогери. На први поглед, рекло би се да нам је тај изум донео врхунску слободу медија и неограничене могућности у борби против цензуре. Донекле, то јесте тачно. У последњих неколико година били смо сведоци да су блогови и друштвене мреже покренули приче о лажним докторатима, тајним страначким диловима, или о пропустима великих компанија.
    Ипак, овај независни имиџ блогера истовремено је одлична платформа за врхунску манипулацију и спиновање јавности, која је већини људи потпуно невидљива. Механизам за ово је врло једноставан, а своди се на то да ће читаоци најлакше поверовати у причу уколико је дошла од неког малог и небитног блогера, човека из народа.
    Најбољи ефекат постиже се када мали човек „раскринкава” неког великог. Људи ће такве блогове масовно постављати и ширити по друштвеним мрежама. У старту се претпоставља да велики и моћан човек држи званичне медије под својом цензуром, и људи осећају моралну одговорност да помогну да се истина чује. Иза тог малог блогера може се такође крити неко велики, али то ће ретко ко посумњати. Огромна мржња према моћним владарима људима потпуно заслепи ум и аутоматски верују да је истина све што је објавио блогер из народа, „један од нас”.
    Блогери су често свесни шта раде, и за то буду добро плаћени. Овде, у Србији. Неки од њих су ми то отворено признали у приватним разговорима. У другим ситуацијама, блогери су изманипулисани од трећег лица, и ни сами нису свесни да учествују у преношењу неистина. О овоме говори чувена књига „Веруј ми кад те лажем” од америчког блогера и маркетиншког стручњака Рајана Холидеја, који се професионално бавио управо оваквим манипулацијама јавности.
    Један од примера који Рајан наводи у својим исповестима је креирање лажне кампање против контроверзног филма „Надам се да служе пиво у паклу”, за који је био ангажован. Током ноћи, Рајан је ижврљао низ билборда за овај филм, стављајући на њих унапред смишљене поруке које су позивале на бојкот и забрану филма. Затим је фотографисао те билборде телефоном као „случајни пролазник”. Након тога послао је слике неким популарним блогерима, уз поруку: „Хеј, случајно сам пролазио и видео да су билборди ижврљани, ево ти ексклузивна вест и слике”. Мамац је упалио. Након што су вест објавили блогери, прича се пренела и на класичне медије, и кроз неколико дана цела Америка је живела у уверењу да се грађани масовно буне против овог филма. Крајњи резултат био је то што су многи из радозналости отишли да га погледају.
    То је пример једног фабрикованог спина у којем блогери помажу ширењу неистина, а да нису ни свесни тога. Користи се неколико полуга – блогерска сујета и похлепа пре свега. Њима је јако важно да буду први који су нешто објавили, јер им то доноси славу и новац. Из тих разлога, често неће превише дубоко проверавати аутентичност прича које су им „дојављене”.
    Са друге стране ту су блогери и писци који су свесно ангажовани да обмањују јавност. У Србији имамо веома занимљиву појаву: када се каже „ботови” (људи плаћени да пишу хвалоспеве на интернету), увек се мисли на ботове владајуће странке. Нико не примећује друге врсте – оне који раде за неке друге. А поуздано знам да их и те како има.
    Још једна варијација на тему су такозване дигиталне уцене, које су сада и код нас све чешће. Оне се дешавају када уцењивач циљано креира лажни видео-снимак или текст који наноси штету некој компанији, а затим тражи од те фирме новац. На пример – неко ће окачити на „Јутјуб” снимак у којем приказује како је пронашао зарђалу кашику или мртвог миша у тетрапаку са млеком. Затим ће снимак почети да се шири по друштвеним мрежама, а уцењивач ће тражити новац од млекаре да га скине са интернета. Већина компанија пристаје на ову уцену, јер се тешко може доказати да ли је миш заиста био у млеку или је накнадно убачен, а сваки додатни сат који тај снимак проведе на интернету прави компанији огромну штету.
    Постоји једна заједничка особина свих ових блогерских акција које су постале популарне: изазивање беса у народу. Уколико је та компонента присутна, велике су шансе да ће се прича ширити брзином светлости, без обзира на то да ли је истинита или лажна. То је нешто што проф. др Новица Милић назива „провокација као комуникација”. У сиромашним државама као што је наша, бес се најлакше изазива спиновањем прича у којима је неко стекао новац или моћ на нелегалан начин. У развијенијим друштвима, брига о људима и мањинама је много важнија, тако да се бес ту најлакше изазива причама у којима је неко представљан као расиста, сексиста, или је исказао непоштовање људских права на било који други начин.
    Нажалост, све ово доводи нас до закључка да се не може увек веровати ни блогерима. Једино што можемо јесте да размишљамо својом главом, и да се не поводимо тек тако за масом када крене следећи линч неке особе због текста „независног” блогера. 
    Исток Павловић
    објављено: 06.06.2015.

    Knjiga srama - Page 8 CFXXkizWEAAsIEv


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8054
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Knjiga srama - Page 8 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Daï Djakman Faré Sat Jun 06, 2015 3:06 pm

    hahaha, onaj gornji boldovani red je u sustini odgovor na pojavu zapada todorovica Knjiga srama - Page 8 286371741

    on misli da je to neka transglobalna konspiracija protivu njegove persone Knjiga srama - Page 8 3579118792


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    ficfiric

    Posts : 34126
    Join date : 2012-02-10

    Knjiga srama - Page 8 Empty Re: Knjiga srama

    Post by ficfiric Thu Jun 18, 2015 1:46 pm

    Zid nece uticati na zivot postenih gradjana

    Knjiga srama - Page 8 CHxhPo0WcAAlUzg


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81421
    Join date : 2012-06-10

    Knjiga srama - Page 8 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Erős Pista Thu Jun 18, 2015 1:47 pm

    Knjiga srama - Page 8 3405963423


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40080
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Knjiga srama - Page 8 Empty Re: Knjiga srama

    Post by паће Thu Jun 18, 2015 1:49 pm

    Јеботе. Бар да је једном речју рекао нешто као "нужно зло", него јок, свако Орбаново гованце лепо мирише.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.

    Knjiga srama - Page 8 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun Apr 28, 2024 12:45 pm