Polemike

Share

Re: Polemike

Post by ostap bender on Thu Aug 20, 2015 6:44 pm

pa on proganja eldepeovce po komentarima.

_____
navijao bih protiv zvezde i da igra protiv tima od 12 radulovica

Post by beatakeshi on Thu Aug 20, 2015 9:43 pm

Занимљива би била експертска анализа како су живели радници који су производили „југо”, а како живе они који раде у „Фијат – Србији”; колике су им плате и колико месеци треба да раде да би купили ауто које производе.

Hehehe. Ubi ga u 2 rečenice.
Guest

Post by Guest on Tue Sep 01, 2015 10:48 am

Mali uvid u napednjacki mozak :

http://www.nspm.rs/polemike/mrznja-pod-okriljem-politicke-analize.html

А када је реч о влади у демократијама, нека нам одговори ко ведри и облачи у Немачкој, Русији, Француској, Великој Британији? Меркел или неко други? Путин или неко други? Неко ко је читао Вебера, морао би да зна да у политици и у демократији влада принцип малог броја. Ако то оспорава, нека напише књижицу у којој би доказивао принцип великог броја, а то значи да "ведре и облаче" сви чланови странке, сви грађани, народ или Антонићев "демократски фронт".

Digresija : To je onaj lik, što je pisao o političkoj misli Crnjanskog. Kako desnica brani Crnjanskog (od njega samog) : Ne kaže se, da Crnjanski je fašist (i Paund je pa šta sad), ali to ne znači da je "mrtav pesnik" i nije mu "talenat gasnuo kako se okretao desnici". Nego, on pokušava da objasni zašto je Crnjanski bio fašista- bio službenik ministarstva, plašio se komunizma, to je samo "srpsko stanovište"... Odma na korak od toga su Dveri- da se Crnjanski čita baš zato što je fašista.

Post by William Murderface on Tue Sep 01, 2015 12:12 pm

Da, to je taj lik. Budala, naravno. A opet, nije mu baš loša kritika Antonićevog teksta, koji je realno, prilično slab.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
Guest

Post by Guest on Thu Sep 03, 2015 12:42 am

Post by ostap bender on Thu Sep 03, 2015 1:06 am

da li ce i njemu laki da preti tuzbom kao vidi knezevic za txt o mikseru?

_____

Post by Bluberi on Thu Sep 03, 2015 1:08 am

Nema potrebe. Ovo je dvoboj kreativaca.

Post by Ferenz on Fri Sep 04, 2015 9:36 am

Guest

Post by Guest on Fri Sep 11, 2015 10:10 pm

Post by Bluberi on Thu Feb 11, 2016 10:49 pm

Djordjije prizemljio Vuletića.

Post by Djamolidine Abdoujaparov on Thu Feb 11, 2016 11:09 pm

vaistinu prizemljio

Pametnom dosta. Zapravo, dosta svakom kome neki drugi motiv ili interes nije pomutio mozak. Dakle, da zaključimo, ne radi se ovde samo o tome da (li) su izbori raspisani iz „državotvornih“ razloga. Očigledno nisu – i to je više nego jasno. Radi se o tome što je ova sad već skoro pa redovna farsa sa vanrednim izborima samo još jedna cigla u zidu sveopšte instrumentalizacije institucija i rastućeg autoritarizma pred kojim Vuletić širom zatvara oči.

jel Vuletić odavno na ovoj liniji ili je ovo nov razvojdogađaja? nije da sam ga baš pratio ali ne sećam se ovakvog blamiranja kad je Vučić u pitanju.

inače, Đorđe se igra vatrom

Vučić svaki čas ... veštački „orošava“ svoj legitimitet.

Spoiler:

Post by William Murderface on Thu Feb 11, 2016 11:12 pm

Obrisao patos Đoka Vuletićem. I ako je.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by Bluberi on Thu Feb 11, 2016 11:22 pm

Djamolidine Abdoujaparov wrote:vaistinu prizemljio

jel Vuletić odavno na ovoj liniji ili je ovo nov razvojdogađaja? nije da sam ga baš pratio ali ne sećam se ovakvog blamiranja kad je Vučić u pitanju.

Moža ima veze sa njegovim imenovanjem u upravni odbor RTS-A. Uostalom, prosudi sam.

Post by ostap bender on Thu Feb 11, 2016 11:29 pm

ja ne mogu ovo vise da citam. volerstin ispada kao neki opskurni mislilac a ne jedan od vodecih svetskih intelektualaca a u kini je na vlasti 'totalitarni' rezim.

_____

Post by ostap bender on Thu Feb 11, 2016 11:30 pm

mislim svakako je pompezan. ja ne znam koliko je do njega a koliko je do novinara.

_____

Post by ostap bender on Thu Feb 11, 2016 11:30 pm

mislim, sorry serem. nebitno je za ovu pricu.

_____

Post by William Murderface on Thu Feb 11, 2016 11:43 pm

Da li je Aleksandar Vučić neoliberal?
Ne mislim da je on neoliberal ni bilo šta drugo u strogo ideološkom smislu. Mislim da je samo razumeo šta je to što donosi podršku ključnih međunarodnih institucija. Prepoznao je koje su to ključne međunarodne institucije, prepoznao je da će, ako se bude ponašao ovako, dobiti njihovu podršku. U tom smislu, on je pre pragmatičar nego ideološki zastupnik ovoga ili onoga. On nije rob ideologije, nego rob pragmatizma.

Meni je ovo izuzetno glupa misao. Kao da ga je neko pitao za najitnimniju Vučićevu suštinu, autentično sopstvo, itd. Ma bre, Vučić is what Vučić does, and what he does is neoliberalism in spades, dakle naravno da je neoliberal, pobobu.

Inače zasta čudesna tranformacija u stavovima nakon tog mesta u upravnom odboru. Tužno.

_____

Post by ostap bender on Thu Feb 11, 2016 11:51 pm

pa to. to su zaostaci onoga sto publika vremena zapravo zeli da cuje: vucic je neiskren.

_____

Post by ostap bender on Thu Feb 11, 2016 11:52 pm

hocu da kazem, sve ovo sto on prica moze da bude iznenadjenje samo ljudima kojima su njihovi kolumnisti i ekonomski analiticari vec popili mozak.

_____

Post by Kinder Lad on Fri Feb 12, 2016 1:54 am

A pa to je onda ok. I Nedic je bio samo pragmaticar, kao i Pavelic. Prepoznali su da ce samo kao fasiti dobiti podrsku relevantnih faktora i to ih oslobadja od robovanja ideologiji.

Gde se uclanjuje u te upravne odbore, i moj mozak je zasluzio da ode na letovanje jednom.

_____
alt-lib

Post by William Murderface on Fri Feb 12, 2016 2:07 pm

Nebojša Krstić@Krle22
Vuletić i Vukadinović polemišu u @PolitikaJavlja ima li razloga za vanredne izbore. Vuletić je danas izvanredno poentirao!

_____

Post by Bluberi on Fri Feb 12, 2016 2:44 pm

Ništa on nije odgovorio, već je docirao. Mogao je komotno odgovor nazvati- Ja profesor. I na kraju je optužio Djordjija da ne doprinosi fer i slobodnim izborima.
Guest

Post by Guest on Fri Feb 12, 2016 3:04 pm

Koliko košta jedan vuletić?

Nikad mi nije bilo jasno kako zapravo izgleda kupovina ljudi. Da li mu se priđe sa "Odrasli smo ljudi, idu neke godine, loše je vreme...", da li se ljudi nađu na pola puta, jedan sa lovom i obećanim položajem a drugi sa spremnom unutrašnjom racionalizacijom...

Post by Bluberi on Fri Feb 12, 2016 3:09 pm

Najsmešnije je što je polemika krenula od Vuletićevog teksta u kome se nalaze dve suprostavljene teze.

Post by ostap bender on Fri Feb 12, 2016 3:10 pm

mislim da tu ima puno racionalizacije. kada imamo ovakve situacije krize u svetu i krize naseg misljenja sveta kompromisi izgledaju kao jedina politika. svi oni tragaju za svojim dolfusom, paradigmatskim manjim zlom koje ce odrzati stari svet, zauzdati varvare (ruse, u vuleticevom slucaju) i omogocuti da se politicka svakodnevica nastavi u nedogled. boljeg nema, nece ga ni biti u dogledno vreme, zla ima koliko ti srce iste a bice ga jos vise.

korupcija je tu posledica straha i defetizma.

_____

Post by Sponsored content

Current date/time is Fri Dec 15, 2017 5:29 am