Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Intervjui

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    Intervjui - Page 8 Empty Re: Intervjui

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Mar 07, 2022 7:43 am

    Ali to je sastavni deo sistema misljenja u kome je apsolutno sve kulisa za ogoljeni interes kapitala. Od tog sistema do sistema u kome je apsolutno sve kulisa za ogoljeni strateski interes SAD je pola koraka (koji je on poceo da zakoracuje). Naglasak je na "apsolutno sve".
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    Intervjui - Page 8 Empty Re: Intervjui

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Mar 07, 2022 7:45 am

    U tekstu imamo celu jednu strukturu s jedne strane, a s druge pomahnitalog pojedinca koji pravi istorijsku gresku. Kako bih rekao, to nije bas naucni pogled na stvar.
    boomer crook

    Posts : 36867
    Join date : 2014-10-27

    Intervjui - Page 8 Empty Re: Intervjui

    Post by boomer crook Mon Mar 07, 2022 9:13 am

    pa ja ne vidim da je problem sto oni izvoze revolucije nego sto to lose rade i sto su posledice pogubne.

    mada ja ne vidim sta je tako strasno u vecnom tulumu.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Intervjui - Page 8 Empty Re: Intervjui

    Post by Guest Mon Mar 07, 2022 9:30 am

    problem je sa takvim tumačenjima "obojenih revolucija" to što se upada u redukcionizam i aistoričnost, da bi se dokazala antiimperijalistička poenta. Amerikanac stisnuo dugme, i pao režim. da, ponegde je bilo tako (i to se radi pučevima a ne masovnim ustancima), ali u npr. Egiptu apsolutno nije. jedanaest godina se nerviram oko toga što se krah jednog izuzetno represivnog i korumpiranog režima koji je apsolutno odgovarao Izraelu i SAD - pripisuje Vašingtonu. e to stavljam u fioku "dragstor", to je lenjo ideologizovanje.
    boomer crook

    Posts : 36867
    Join date : 2014-10-27

    Intervjui - Page 8 Empty Re: Intervjui

    Post by boomer crook Mon Mar 07, 2022 9:37 am

    sve pet


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Intervjui - Page 8 Empty Re: Intervjui

    Post by Bluberi Wed Mar 09, 2022 4:38 am

    fikret selimbašić

    Posts : 9535
    Join date : 2020-06-19

    Intervjui - Page 8 Empty Re: Intervjui

    Post by fikret selimbašić Tue Mar 29, 2022 6:07 pm

    Laibachova poetika vezana je uz totalitarne ideologije i puno govori u ovim teškim ratnim vremenima. Kako gledate na rusku invaziju na Ukrajinu?
    Kao na iznuđeno silovanje, ali svakako silovanje velikih razmjera. Kao pravi autokrat, Putin bi svakako taj konflikt s Ukrajinom trebao riješiti na drugačiji, trezveniji način. Ali očito za to nije bio sposoban pa je sada povukao samoubilački potez, koji su od njega svi dugo očekivali i za koji je praktički bio rođen i stvoren. Uništio je, ali i izgubio Ukrajinu, Rusiju je vratio u razdoblje hladnog rata, a sebe i svoj narod osudio na izolaciju. Možda će sada Ukrajina biti vojnički "neutralna" i do neke mjere "denacificirana", ali cijena koju će za to platiti obje države jednostavno je prevelika i – naročito u Ukrajini – previše tragična. Putin je relikt hladnog rata i trebao je tamo ostati. Isto važi i za Bidena i za NATO, koji svojim agresivnim geostrateškim planovima o atomskom opkoljavanju i destabiliziranju Rusije, kao i Kine, snose veliku odgovornost za nastalu situaciju. Europu nećemo ni spominjati. Ona je odavno izgubila svoj strateški kompas. A mogla je, u nekoj pametnoj suradnji s Rusijom, kako ekonomskoj i kulturnoj tako i, zašto ne, vojnoj, elegantnije riješiti problem s Ukrajinom i zaustaviti ekspanziju i prisustvo NATO-a, odnosno Amerike u svom prostoru. Nažalost, za to je prekasno. Šteta je napravljena i prije svega sada treba primiriti strasti i okončati taj nepotrebni rat u nesretnoj Ukrajini.


    S jedne strane imamo krvavi pir masovnog razaranja, a s druge sve veće širenje rusofobije u zapadnoj Evropi. Što umjetnost i kultura mogu napraviti? Prije nekoliko dana jedan talijanski grafiter reagirao je na pokušaj zabrane predavanja o Dostojevskom na milanskom sveučilištu tako da je nacrtao njegov veliki mural.
    Rusofobija je odvratan fenomen, kao i fobija prema bilo kojoj drugoj naciji i kulturi. Naročito je to vidljivo kad je u pitanju tako značajna kultura kao ruska. Osim fantastičnih umjetnika, pisaca, skladatelja, arhitekata iz Rusije ili Sovjetskog Saveza, velik je broj poznatih umjetnika koji su zapravo rođeni u Ukrajini, npr. Kazimir Maljevič, Ilja Rjepin, Isak Brodski, Sonia Delaunay, Nikolaj Gogolj, Bulgakov, Joseph Conrad, Ana Ahmatova, Sacher-Masoch, Joseph Roth. Nisu se svi oni smatrali Ukrajincima, ali su bili rođeni ili su određeno vrijeme živjeli u toj državi. Čak su i neki najpoznatiji sovjetski politički lideri bili rodom iz Ukrajine, npr. Nikita Hruščov, Leonid Brežnjev, Mihail Gorbačov. Umjetnost i kultura – iako sebe ne vidimo potpuno u tom rangu – odlučno trebaju nastupiti kao faktor povezivanja i prevladavanja glupih predrasuda. Mi smo spremni odmah krenuti u Ukrajinu i nakon toga i u Rusiju i u obje države održati nastup, ako bi to logistički bilo moguće.


    Slovenski premijer Janez Janša donedavno je održavao skoro pa prisne odnose s Putinom, baš kao i mađarski lider Viktor Orban. Ni jednom ni drugom nije strano koketiranje s autoritarnim načinom vladanja, da ne kažemo baš totalitarnim?
    Da, i tu svakako treba spomenuti da Janša sve više i više sliči na Waltera Gotella alias generala Gogola, njemačkog glumca u ulozi šefa sovjetskog KGB-a u filmovima o Jamesu Bondu iz ere Rogera Moorea. To njegovo koketiranje s totalitarnim je otprilike jednako uvjerljivo i uspješno kao što su bili nastupi generala Gogola u Bondovim filmovima. Janša ima tu nesreću da je predsjednik male zemlje, jer su njegovi politički apetiti puno veći, a Slovenci opet imaju sreću da ih ne može u cjelini realizirati unutar Slovenije. Iako to, naravno, ne znači da i u maloj zemlji nije u stanju napraviti dosta štete, što je uspješno dokazao za vrijeme svog mandata. I on je zapravo lik iz hladnog rata, kao i general Gogol, i trebao bi se njemu pridružiti.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    Intervjui - Page 8 Empty Re: Intervjui

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Mar 29, 2022 6:46 pm

    Realno, i oni su likovi iz Hladnog rata, te stoga...  Intervjui - Page 8 1861198401
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7163
    Join date : 2020-03-05

    Intervjui - Page 8 Empty Re: Intervjui

    Post by Vilmos Tehenészfiú Tue Mar 29, 2022 6:48 pm

    Ma ja mislim da se on u stvari raduje sto pocinje novi hladni rat, ali mora malo da serucka da ne bi bilo providno. Gde bi inace nalazili inspiraciju?


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    Intervjui - Page 8 Empty Re: Intervjui

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Mar 29, 2022 6:51 pm

    Pa u Srbiji, ko i vazda...

    Nikad ih nisam voleo.
    fikret selimbašić

    Posts : 9535
    Join date : 2020-06-19

    Intervjui - Page 8 Empty Re: Intervjui

    Post by fikret selimbašić Tue Mar 29, 2022 7:16 pm

    Mór Thököly wrote:Pa u Srbiji, ko i vazda...

    Nikad ih nisam voleo.

    Ja jesam, pa su mi postali dosadni, a onda su mi opet bili simpatični u Sjevernoj Koreji.

    A meni i sam ton intervjua zvuči hladnoratovski, u stvari, ne znam tačno da opišem. Slažem se sa natpolovičnom većinom izgovorenog ali to su uglavnom opšta mjesta + malo patetike.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    Intervjui - Page 8 Empty Re: Intervjui

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Mar 29, 2022 8:28 pm

    Tako otprilike
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7163
    Join date : 2020-03-05

    Intervjui - Page 8 Empty Re: Intervjui

    Post by Vilmos Tehenészfiú Tue Mar 29, 2022 8:51 pm

    Ja sam pomislio "gle kenja ko foka", ali me bilo sramota da se prostacim na ovom plemenitom forumu. Intervjui - Page 8 359476144


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    Intervjui - Page 8 Empty Re: Intervjui

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Mar 29, 2022 9:22 pm

    Ma kakve veze ima, pa nije to Borghesia pa da se snebivamo... Intervjui - Page 8 1399639816
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    Intervjui - Page 8 Empty Re: Intervjui

    Post by Erős Pista Tue Mar 29, 2022 9:26 pm

    Intervjui - Page 8 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40078
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Intervjui - Page 8 Empty Re: Intervjui

    Post by паће Tue Mar 29, 2022 9:28 pm

    Шгјз, мени Боргезија увек звучала као Лајбах са јаком констипацијом а труди се.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    Intervjui - Page 8 Empty Re: Intervjui

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Mar 29, 2022 10:06 pm

    Ma de bre
    Јанош Винету

    Posts : 5212
    Join date : 2016-01-26

    Intervjui - Page 8 Empty Re: Intervjui

    Post by Јанош Винету Wed Mar 30, 2022 12:11 am

    fikret selimbašić wrote:
    Mór Thököly wrote:Pa u Srbiji, ko i vazda...

    Nikad ih nisam voleo.

    Ja jesam, pa su mi postali dosadni, a onda su mi opet bili simpatični u Sjevernoj Koreji.

    A meni i sam ton intervjua zvuči hladnoratovski, u stvari, ne znam tačno da opišem. Slažem se sa natpolovičnom većinom izgovorenog ali to su uglavnom opšta mjesta + malo patetike.

    Мени је она апологија севернокорејске диктатуре била за повраћање. Дословно музиканти са претераним осећањем за естетику и самопромоцију, потпуно лишени дубљег филозофског проматрања тога шта раде, тј. дебили и идиоти.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    fikret selimbašić

    Posts : 9535
    Join date : 2020-06-19

    Intervjui - Page 8 Empty Re: Intervjui

    Post by fikret selimbašić Wed Mar 30, 2022 9:32 am

    Јанош Винету wrote:
    fikret selimbašić wrote:

    Ja jesam, pa su mi postali dosadni, a onda su mi opet bili simpatični u Sjevernoj Koreji.

    A meni i sam ton intervjua zvuči hladnoratovski, u stvari, ne znam tačno da opišem. Slažem se sa natpolovičnom većinom izgovorenog ali to su uglavnom opšta mjesta + malo patetike.

    Мени је она апологија севернокорејске диктатуре била за повраћање. Дословно музиканти са претераним осећањем за естетику и самопромоцију, потпуно лишени дубљег филозофског проматрања тога шта раде, тј. дебили и идиоти.

    Meni niije tako izgledalo, apologiju diktature, osim hinjene, nisam uočio. Uglavnom se radilo o prilagođavanju kućnom redu uz povremena kršenja discipline i dogovora. Fala im što su omogućili da se mnogo toga vidi prvi put na onakav način, a nagrada za to neka im bude (očekivana) samopromocija koje zaista jeste bilo.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    паће

    Posts : 40078
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Intervjui - Page 8 Empty Re: Intervjui

    Post by паће Wed Mar 30, 2022 10:08 am

    Е, Фикрете, не можеш умаћи претежној причи. Ако си био у СКореји а нису те стрељали, одмах си корисни идиот злочиначког режима, појединости нису битне.

    Друга је ствар ако си био у, рецимо, Дубаију или тако некој колевци демократије.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7163
    Join date : 2020-03-05

    Intervjui - Page 8 Empty Re: Intervjui

    Post by Vilmos Tehenészfiú Wed Mar 30, 2022 3:59 pm

    Mi smo nekada, u Politici preko dopisnika, upoznavali dobre strane Pol Potovog režima. 

    Računaj da su ovi Janezi bili neka vrsta dopisnika Dela iz Sev Koreje.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    fikret selimbašić

    Posts : 9535
    Join date : 2020-06-19

    Intervjui - Page 8 Empty Re: Intervjui

    Post by fikret selimbašić Wed Mar 30, 2022 4:13 pm

    Vilmos Tehenészfiú wrote:Mi smo nekada, u Politici preko dopisnika, upoznavali dobre strane Pol Potovog režima. 

    Računaj da su ovi Janezi bili neka vrsta dopisnika Dela iz Sev Koreje.

    Onda im nije baš skroz uspjelo Intervjui - Page 8 4101625831

    Dukata i šorvana vrijede samo scene sa koncerta i reakcija publike na ono što vidi i čuje, ma, samo publiku da vidiš vrijedi.

    Ništa bolje o SKoreji ne govori od njihovog tv dnevnika, i to prosječnog, ne mora da bude ni parada ni rođendan Vođi niti lansiranje rakete velike ko minaret. Nema te zapadne niti južnokorejske propagande koja će smisliti genijalnost kakvu sam vidio u običnom tv dnevniku kad hiljade vojnika i dobrovoljaca prave masovnu grobnicu za američke vojnike. U sred prestonice par stotina njih kopa ogromnu. ćasoliku rupu, i oblaže je kamenim pločama>


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7163
    Join date : 2020-03-05

    Intervjui - Page 8 Empty Re: Intervjui

    Post by Vilmos Tehenészfiú Wed Mar 30, 2022 5:46 pm

    Omladinska Radna Akcija  "Americka grobnica"


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    Intervjui - Page 8 Empty Re: Intervjui

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Apr 14, 2022 2:27 pm

    https://novimagazin.rs/iz-nedeljnika-nm/270842-intervju-ivan-vejvoda-srbija-ne-moze-ka-istoku?fbclid=IwAR3InFlArtuBdTEf2SUT_HIj_LFnJ6NSBh7RU5P-u-l0uHBfaJdtdA0PfKM
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7163
    Join date : 2020-03-05

    Intervjui - Page 8 Empty Re: Intervjui

    Post by Vilmos Tehenészfiú Thu Apr 14, 2022 3:14 pm

    Jesam ja jedini koji se seća da se ovaj čovek zabavljao sa Bebi Dol nekad davno?


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”

    Intervjui - Page 8 Empty Re: Intervjui

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun Apr 28, 2024 1:08 am