Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    USA - США - SAD

    Anonymous
    Guest

    USA - США - SAD - Page 23 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Guest Sat Dec 07, 2019 12:53 pm

    ma naravno
    Anonymous
    Guest

    USA - США - SAD - Page 23 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Guest Sat Dec 07, 2019 1:17 pm

    naivni ste
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    USA - США - SAD - Page 23 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Mr.Pink Sat Dec 07, 2019 1:35 pm

    tako su izbusili i vozaca u ups vozilu po proceduri panduri


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    паће

    Posts : 40220
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    USA - США - SAD - Page 23 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by паће Sat Dec 07, 2019 1:38 pm

    Papa Lazarou wrote:vozilo hitne pomoći je bolnica na točkovima. postoji dobar razlog zašto je čekanje ambulantnog vozila (pod uslovom da je blizu) gotovo uvek bolje od nemedicinskog transfera i to nisu Amerikanci izmislili. naravno tebi je stalo da pokažeš da su Amerikanci glupi, a prosta računica od 30 sekundi bi ti pokazala da razlozi za ovakav protokol nisu baš naivni.

    Нису глупи него их терају да буду. Тј није довољно да екипу изгрде али ипак потапшу по рамену, него мора читав дисциплински поступак са све качењем (ака суспензијом), за пример.

    Но, и код нас се ствари мењају. Кад сам овакве ствари причао пре петнаестак година, однос за и против је био обратан. Њих десетак би рекло "ма добро су се снашли, добро су проценили ситуацију, видели су шта протокол не види" а двоје би рекло "е није тај протокол без везе".


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Anonymous
    Guest

    USA - США - SAD - Page 23 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Guest Sat Dec 07, 2019 1:40 pm

    u petak sam imao jednu od obuka na temu bezbednosti, opet

    ako radiš kako je propisano, verovatnoća da se desi nešto loše je najmanja moguća

    za sve što pametnije od toga pokušaš, sjebavaš verovatnoću
    Anonymous
    Guest

    USA - США - SAD - Page 23 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Guest Sat Dec 07, 2019 1:42 pm

    +1
    паће

    Posts : 40220
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    USA - США - SAD - Page 23 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by паће Sat Dec 07, 2019 1:48 pm

    Прц је у томе што протокол обухвата већину случајева, а ти се затекнеш у једном случају. Вероватноћа постоји да је протокол обухватио и тај твој, а постоји и то да је протокол писан пре ен година, на основу тадашње технологије, материјала, навика, лекова/дрога на тржишту и шта све не, и да временом вероватноћа да је непримењив на твој случај расте.

    Па ти види да ли је примењив на твој случај, тј да ли ћеш се ослонити на свој разум или на намеру писца протокола да да свакој збуњеној и успаниченој будали упутства шта да ради кад не зна шта да ради.

    Ту смо се разликовали. Ми смо имали ту културу друштвене самозаштите, код нас је било "види шта имаш и шта можеш да употребиш да решиш проблем", па се хвалила домишљатост и сналажење. Код њих се то кажњава. А видим да се и ми крећемо у том правцу, што може да буде самоиспуњујуће.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Anonymous
    Guest

    USA - США - SAD - Page 23 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Guest Sat Dec 07, 2019 2:07 pm

    Prc je u tome što time podrazumevaš da si pametniji od ko zna koliko timova ljudi koji su protokol napisali na osnovu analize svih mogućih situacija. Koliko si sposoban da shvatiš proceduru, ma kako ti ona izgledala, zavisi od puno faktora. Ne daj vodu povređenom u saobraćajci ima svoju logiku, možda znaš zašto, a možda i ne znaš. Drži palčeve položene na volan, a ne u vazduhu, uperene ka centru volana ima isto svoju logiku. Veži se na zadnjem sedištu, zato što možeš da ubiješ i sebe i onog ispred. Sve je to analizirano u detalje i neko je onda doneo propis, koji možeš da razumeš, a i ne moraš da bi postupao bezbedno.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    USA - США - SAD - Page 23 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Mr.Pink Sat Dec 07, 2019 2:13 pm

    Da

    Vecina smatra sebe pametnijim i da iskustvo i pamet njih x je manje vredno od tvojeg

    Ali moguce je da sutra ne svane, tj. Sunce ne izadje na onu stranu
    avatar

    Posts : 18450
    Join date : 2014-12-12

    USA - США - SAD - Page 23 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by beatakeshi Sat Dec 07, 2019 2:38 pm

    Zanimljivo bi bilo čuti takav stav u XVI veku npr.
    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    USA - США - SAD - Page 23 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Erős Pista Sat Dec 07, 2019 2:40 pm

    USA - США - SAD - Page 23 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    USA - США - SAD - Page 23 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Mr.Pink Sat Dec 07, 2019 3:41 pm

    Ne znam, nisam pametan. Mislim da takva praksa kaznjavanja ljudi koji ne postuju procedure a nikakvu stetu ili sranje nisu napravili jeste besmisleno

    Nismo vise u srednjem veku, tacno


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    паће

    Posts : 40220
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    USA - США - SAD - Page 23 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by паће Sat Dec 07, 2019 4:26 pm

    Има ту и доста поступака који су уведени не зато што је то и то испитано на милион случајева, него зато што тако налаже банка, осигурање или напросто неко платио да прође пропис.

    Причао ми зет како је класични дебели завртањ од 0,20$ којим се одувек везивала она укопана трака од уземљења за кућну инсталацију сад забрањен и сад мора да се везује специјалним завртњем у затвореном кућишту, са набојем од термита, који се онда запали и у тој комори развије толику температуру да завари крај жице за крај траке. Тиме се спречава оних нула случајева годишње који су настајали раније са оним завртњем. Ствар кошта 20$.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Јанош Винету

    Posts : 5235
    Join date : 2016-01-26

    USA - США - SAD - Page 23 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Јанош Винету Sat Dec 07, 2019 9:13 pm

    +1
    И код нас се гледа да се избаце ти завртњеви због галванске корозије, али не можемо јер немамо паре. У Америци су се опаметили, сетили да имају паре и и раде господски, са термитом. Колико се ја разумем у то, кад се одради термитом то је вечно. Може да стоји закопано у земљи неће иструлити, не мораш да провераш да ли је спој добар, итд.

    Сваки тај завртањ мора да се проверава на 10 или 20 година јер ако електризира бандера или олук а уземљење не одради свој посао неко може врло лако да погине. У енергетици се изузетно пази да се не спаја алуминијум на челик, јер то је кроз две године пожар.

    Људи су писали докторате од 100 страна на ту тему, галванске корозије терминације уземљења и последица. Да не причам о поморским проблемима - цео брод иструне за 2-3 године ако се не води рачуна, мора да се пази дебело, да се користе трансформатори за галванску изолацију, да се користи тефлон ако морају да се врше спојеви итд.
    Па и мени су ставили златан кочић испод протетског моста - због проблема галванске корозије, у устима ти је све слано и мокро, два метала належу један на други, рђа ти круница у устима ако то не одрадиш како треба.

    То све кошта, али кошта и да живимо као људи а не као мајмуни.

    Али све у реду, само си ти најпаметнији на свету, знаш боље од целокупне научно-техничке заједнице.
    Anonymous
    Guest

    USA - США - SAD - Page 23 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Guest Sat Dec 07, 2019 9:56 pm

    cmok za saveznike


    паће

    Posts : 40220
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    USA - США - SAD - Page 23 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by паће Sat Dec 07, 2019 10:15 pm

    Utvara wrote:
    Али све у реду, само си ти најпаметнији на свету, знаш боље од целокупне научно-техничке заједнице.

    Не, него сам пренео од речи до речи шта ми је зет испричао. То да је досад било нула случајева са класичним завртњем сам исто чуо од њега, а да проверим немам начина (тј кад ново решење кошта 100х више, не вреди гуглати јер паре). Иначе зет је хардвераш... или мрежа или озвучење за кола или беемве, ништа преко 12 волти.

    Једном сам сам радио инсталацију за две просторије, кренуо сиротињски са алуминијумом, почешао се по глави, питао колеге електричаре, чуо отприлике ту исту причу о проблемима са сињор Галванијем, почупао све и радио наново бакром. Јер је купатило и кухиња.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    паће

    Posts : 40220
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    USA - США - SAD - Page 23 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by паће Sat Dec 07, 2019 10:18 pm

    Иначе, кућна инсталација у кући у тамоу је била ужас... са све 220-волтним водом за штедњак, од алуминијумске жице уплетене прст дебеле. Осигурачи на које се то качи мора да су неки посебни, тамо се наслања на бакар. А и утичница... А кабл од бојлера је био настављан 10цм у самој кутији, што да се мења кад је прегорео само крај. Заменио сам га целог.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Јанош Винету

    Posts : 5235
    Join date : 2016-01-26

    USA - США - SAD - Page 23 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Јанош Винету Sat Dec 07, 2019 10:52 pm

    Ма пусти ти зета - нема спора да је термит бољи, ако имају паре (а имају) нека раде са термитом и макар ће нешто бити урађено како треба.

    Та прича да је завртањ сасвим ОК не пије воду - сваки тај завртањ мора да се лепо намести и причврсти чврсто и како треба. Тај мајстор што то ради заврти дневно 100 таквих матица, довољно је једном да ошљари и ти си у проблему - немаш уземљење. Па онда јао што ми не ради ФИД склопка, што не ради ово, што не ради оно... зато што један човек није заврнуо ствар коју је требао да заврне.

    Сад, колико је то коме битно... да ли је превршила дара меру, зашто сложеније ако може простије, дај да уштедимо...
    У стамбеним зградама и јавном осветљењу то и допуштам нека буде питање укуса, али у фабрикама и погонима ја се не бих играо.
    Anonymous
    Guest

    USA - США - SAD - Page 23 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Guest Sat Dec 07, 2019 11:01 pm

    ako postoji bolji i pouzdaniji način da se nešto bezbedno uradi, uglavnom ga treba primeniti

    mi smo u građevini vođeni drugim principom - ako je mohuće uraditi nešto jeftinije, a da prođe kod kupca dok ne da pare, onda ko ga jebe što nije gledao

    ja biram ovaj američki način vs naš način
    паће

    Posts : 40220
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    USA - США - SAD - Page 23 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by паће Sun Dec 08, 2019 10:37 am

    Нема ту америчког начина, једнако су лоши као и наши, него је то пропис (сад да ли савезни или само у неким државама), а да ли ће неки инспектор то да проверава је сасвим друго. Зет је канда кренуо од тога да сви знају да класични шраф ради посао а ови о'да се обогате на наша леђа... Што је често и тачно, ал' не мора да значи да је сваки пут.

    Иначе осим оног алуминимунимумског кабла, хјоој кад се сетим
    - у собу иду углавном само два или три кабла; 1 за светло, 1 за утичнице (а не да свака утичница има свој, него то вијуга, па ако искочи осигурач за једну, цела соба остаје без струје)
    - пошто су зидови шупљи, то је гипс на летви, каблови се прибијају уз летве ексерима оно напола укуцаним па савијеним
    - где мора да прође кроз летву, ту се избуши рупа од пола цола па кроз њу
    - ту онда нема стандарда куда жица треба да иде, него купи бато детектор па детектуј... а и онда ће бити изненађења
    - утичнице су обично стопу изнад пода, што је ок јер имају мало намештаја, кој ће им курац ормани кад имају плакаре; зато и има толико стојећих лампи јер за њих има места; стојећа лампа је често главно светло и њена утичница је везана преко посебног прекидача на зиду. Онда 20 година касније промениш распоред намештаја или намену собе и преко те утичнице вежеш некакве уређаје, и хоћеш да укључиш светло, кад оно искључио си све те уређаје
    - каблови могу да иду и кроз под и кроз плафон, једнако бушећи рупе где треба
    - ретко где има разводних кутија. топологија је звезда.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    USA - США - SAD - Page 23 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Filipenko Sun Dec 08, 2019 8:00 pm

    Volim tu pretpostavku da su neki silni timovi sastavljeni od umnih, pametnih ljudi mozgali nasiroko pa stavili na papir protokole po kojima treba postupati. U praksi, to je nekome upalo kao moranje da zavrsi do kraja nekog meseca kao 10. stvar na listi, pa on neka se snadje i napise stogod ako misli da zadrzi posao za koji je ionako jedva kvalifikovan. Od konsultacija je upotrebio ogledalo, kolega mu je bio wc na spratu, a tu i tamo bi nasao pokoji minut da se posavetuje sa svojim razumom, tj. onim sto je ostalo od njega, da bi na kraju paklenog meseca iznuren i nikakav napisao nekakav pravilnik po kome se nadalje postupa. Nakon toga je ipak ostao bez posla, sto je shvatio kao privremeno olaksanje jer ionako 17 godina nije imao pravo na dan odmora, pa je jedno 2-3 nedelje odmorio dusom pre nego sto se privremeno zaposlio kao kasir u Walmartu pokusavajuci paralelno da nadje drugi posao.

    Potom je taj pravilnik prakticno prepisao neki mr sci dr Little pri institutu za istrazivanje ruda i gubljenje vremena, malo editovao i naplatio nekom drugom organu vlasti ili korporaciji 400k - 700k dolara.
    Anonymous
    Guest

    USA - США - SAD - Page 23 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Guest Sun Dec 08, 2019 8:05 pm

    Filipenko wrote:Volim tu pretpostavku da su neki silni timovi sastavljeni od umnih, pametnih ljudi mozgali nasiroko pa stavili na papir protokole po kojima treba postupati. U praksi, to je nekome upalo kao moranje da zavrsi do kraja nekog meseca kao 10. stvar na listi, pa on neka se snadje i napise stogod ako misli da zadrzi posao za koji je ionako jedva kvalifikovan. Od konsultacija je upotrebio ogledalo, kolega mu je bio wc na spratu, a tu i tamo bi nasao pokoji minut da se posavetuje sa svojim razumom, tj. onim sto je ostalo od njega, da bi na kraju paklenog meseca iznuren i nikakav napisao nekakav pravilnik po kome se nadalje postupa. Nakon toga je ipak ostao bez posla, sto je shvatio kao privremeno olaksanje jer ionako 17 godina nije imao pravo na dan odmora, pa je jedno 2-3 nedelje odmorio dusom pre nego sto se privremeno zaposlio kao kasir u Walmartu pokusavajuci paralelno da nadje drugi posao.

    Potom je taj pravilnik prakticno prepisao neki mr sci dr Little pri institutu za istrazivanje ruda i gubljenje vremena, malo editovao i naplatio nekom drugom organu vlasti ili korporaciji 400k - 700k dolara.

    Ništa od ovoga što si napisao nije tačno.

    Nikad ne izneveriš.  USA - США - SAD - Page 23 3137070404
    паће

    Posts : 40220
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    USA - США - SAD - Page 23 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by паће Sun Dec 08, 2019 11:05 pm

    Није тачно ни оно твоје у неком апсолутном смислу, тј ни твоје ни Пенково не важи свуда али није да ни не постоји.

    Лично сам присуствовао два-три пута кад су се састављали којекакви протоколи, и главна је фалинка што ту доста људи ради наивно, оно како наивни сликари раде све исто као академски сликари и чуде се што никад не излажу заједно. Измишљају категоризације без критеријума и не примећују случајеве за које се не зна у коју би категорију упали (јер би пасовали из цуга бар у две), пишу све то онако како они замишљају да би требало да се ради а не како може и треба.

    На једном крају спектра имаш старе протоколе типа војних или пожарних, који су настали дугим брушењем кроз више генерација и накупљеног искуства. На другом имаш нешто што се у неким тачкама додирује са тим Филиповим - да је неко добио да га напише зато што неће нико други, што је једини слободан, што уме да куца и склапа реченице, што зна одакле да мазне половину, што зна како се ствари зову, што мора да се преда до сутра у 14:00 иначе банка неће дати кредит итд итд. Између та два краја уопште нема праве линије, ту је читав ендимензиони простор где је свашта могуће.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    паће

    Posts : 40220
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    USA - США - SAD - Page 23 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by паће Sun Dec 08, 2019 11:37 pm

    А пропао комшијиног кучета...

    Опет сам упао у 2010. Опет сам фришко дошао из тамоа и опет ме слушају само пет минута јер негде око шестог обавезно излетим са нечим што напросто не може бити тачно, они знају како је у тамоу а ко зна где сам ја то уопште био и шта причам којешта. Јер методом погрешног узорка све може да се докаже и... ма нема шансе да је тако, знамо ми ваљда.

    Јесам одрадио туру за ову годину? ОК... добро је и издржало, чак до децембра. Ај па знајте све боље, млађи сте, требаће вам, мени вала више ни не треба.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    USA - США - SAD - Page 23 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Zuper Sun Dec 08, 2019 11:50 pm

    The second annual Reagan National Defense Survey, completed in late October, found nearly half of armed services households questioned, 46%, said they viewed Russia as ally.

    Overall, the survey found 28% of Americans identified Russia as an ally, up from 19% the previous year.

    USA - США - SAD - Page 23 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Mon May 20, 2024 12:02 am