Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Anonymous
    Guest

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 32 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Guest Mon Apr 13, 2020 8:45 pm

    Na svakom forumu ima o čemu.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 32 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Mr.Pink Mon Apr 13, 2020 9:11 pm

    Msm kozni mantil i martinke moz da znaci svasta, sve zavisi od boje pertli

    Ali nek se goni, sada i odmah


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4341
    Join date : 2016-09-29

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 32 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by nalog sa ženinog laptopa Tue Apr 14, 2020 12:48 am

    ukica napiso odgovor biljani smajlović na njena dva teksta u blicu!!!


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    No Country

    Posts : 11141
    Join date : 2015-05-16

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 32 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by No Country Tue Apr 14, 2020 1:26 am

    Па пренеси, ако је забавно. Претпостављам да није корисно?


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Anonymous
    Guest

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 32 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Guest Tue Apr 14, 2020 1:27 am

    Mr.Pink wrote:Msm kozni mantil i martinke moz da znaci svasta, sve zavisi od boje pertli

    Ali nek se goni, sada i odmah

    može samo da znači da je neko folirant, pozer ili kako se već to imenuje
    Esterházy Márton

    Posts : 1037
    Join date : 2017-10-28

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 32 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Esterházy Márton Tue Apr 14, 2020 8:29 am

    Marius Lăcătuș wrote:malo mi se sere od pozivanja na poglede i generalno opozicionu scenu 1990. mislim da na forumu ima baš malo ljudi koji mogu o tome kredibilno da pišu.

    Ne znam ko je ovde pominjao opozicionu scenu, ali Poglede sam ja i to sa dobrim razlogom. Oni su ogledalo njenog odvratnog licemerja i selektivnog ceprkanja po proslosti iz koje je odstranila one kojima danas besramno sluzi. A dodatno je gadno kada se precisceni sadrzaji poredjaju na traku za analogije sa svime sto joj padne na pamet. Jer Zoran i Aleksandar. Jer modernost. Jer kozni mantil rezimskog kapoa spakovanog na liberalnom krilu dozvoljene politicke klackalice.

    U zlu babu je Biki porasla.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 32 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by kondo Tue Apr 14, 2020 10:39 am

    pogledi jesu bili deo te opozicione scene sa svim dobrim i losim stvarima koje su donele, pa je zato pomenuto. zapravo se u real timeu na poglede nije gledalo nuzno kao na reakcionarnu novinu nego kao na deo demokratizacije srbije kroz koju je recimo slovenija vec bila prosla sa mladinom, radio študentom itd, i to je bila jedna od novina koja je stizala u onu legendarnu prodavničicu kiosk na terazijama kod beše slobodana blagojevića (? nisam siguran za ime) gde su se kupovali samizdati, omladinska stampa tipa vidika, studenta, omladinskih novina, poleta, mladine pa i pogleda i gde se znalo sta kojim danom dolazi. taj muceni lik je bas bio entuzijasta ali ga je urnisala udba pa je kasnije poludeo, ne znam da li je ziv jos uopste. znaci pogledi su bili deo tog talasa "oslobodjenja" medija, bez obzira na kasniju i finalnu presudu o toj novini.

    tamo su se prvi put oglasavali ljudi koji su bili prognani iz SFRJ zbog politickih uverenja i nisu nuzno bili ni cetnici ni ustaše, recimo mihajlo mihajlov, momcilo selic (koji tada nije bio ovoliki idiot kao kasnije), pa i srdja trifkovic (isto vazi kao za selica). ti su ljudi bili zanimljivi jer niko zapravo nije ni znao za njih ako nisi pratio politička suđenja u SFRJ, govorili su novim jezikom, pričali su o slobodi i demokratiji na način na koji je to bilo potpuno strano funkcionerskoj komunističkoj dogmi. gde je to otišlo na kraju je druga stvar, samo govorimo o tom nekakvom uzbuđenju u otkrivanju jednog novog i drugačijeg sveta za koji nismo znali da je postojao.

    vecina tih ljudi se oglasavala kroz intervuje sa veranom matićem koji su prvo objavljivani na radiju b92 pa su onda rađeni transkripti za poglede. bila je to salata svega i svačega, antikomunizam je bio dominantan, sećam se intervjua sa zvonimirom vučkovićem, pa popom đujićem a on nije bio jedini ekstreman lik tu, dosta se tu legendarnih četnika izvrtelo.

    biljana je u tom smislu bila nebitan lik tamo, prvo bila je klinka, imala je 20 godina tada, prva godina faksa, drugo pajkić ih je terao da objavljuju što više jer se i sam tako formirao i ako se dobro sećam bokan je povezao ekipu studenata FDU sa samardžićem pa su jedno kraće vreme objavljivali tamo (isto pomenuti boban jevtic)...

    pogledi su otišli u ekstrem kada je samardžić napravio biznis šemu od toga, posle par pročetničkih tekstova krenule su da stižu pare od "rođaka" iz amerike pa je onda masovno udario po tome i krenuo da piše mitomanije i mitologije, dosta ljudi se sklonilo odatle zbog toga.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 32 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Mr.Pink Tue Apr 14, 2020 11:19 am

    Talason wrote:
    Mr.Pink wrote:Msm kozni mantil i martinke moz da znaci svasta, sve zavisi od boje pertli

    Ali nek se goni, sada i odmah

    može samo da znači da je neko folirant, pozer ili kako se već to imenuje


    pa u tim godinama zar nisu svi bili

    sada je ipak malo drugacije, ne


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    boomer crook

    Posts : 36994
    Join date : 2014-10-27

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 32 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by boomer crook Tue Apr 14, 2020 3:42 pm

    Jebiga ja se secam pogleda. Meni je to bilo ludilo vec tada. Ono korak dalje u zlo od duge.

    A biki kao i veliki deo FDU ekipe je bila neki nesvareni ljoticevac


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36994
    Join date : 2014-10-27

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 32 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by boomer crook Tue Apr 14, 2020 3:44 pm

    Mislim ljudi zivi grese i menjaju svoja politicka ubedjenja. To vazi i za biljanu. Nije to problem.vec sto ona to ne dozvoljava strascu konvertita bilo kom drugom do sebi i vucicu.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 32 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by kondo Tue Apr 14, 2020 4:38 pm

    erős paprika wrote:Jebiga ja se secam pogleda. Meni je to bilo ludilo vec tada. Ono korak dalje u zlo od duge.

    ma bio je freak show, od lazara stojanovica do popa djujica

    cisto zlo kasnije, kad su ostali samo koljači na duplerici i kalendaru


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    boomer crook

    Posts : 36994
    Join date : 2014-10-27

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 32 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by boomer crook Tue Apr 14, 2020 5:19 pm

    pazi laza s. se nasao svuda kao i mihajlov po antikomunistickoj disidentskoj slobodnogovoraskoj liniji blazenog nemisljenja.

    no biljana nije tamo bila po toj liniji. ja recimo evo, mislim, da su se njeni stavovi o ratu i uopste "srpskom pitanju" promenili tek negde od '92. nesto kao paskaljevic.

    npr. on se drao na cedu kolara i srbovao da bi ga valjda sreo '93 u parizu i poceo da mu kuka o milosevicu.

    mislim ne znam. nisam nesto sada u fazonu da nabijam na nos ali bio sam sve vreme na pravoj strani i malo me zivcira da mi srbljanovicka vice u lice "zasto volis boskica ako me pitas za vucica". mislim ne meni vec ono svima.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36994
    Join date : 2014-10-27

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 32 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by boomer crook Tue Apr 14, 2020 5:21 pm

    mislim setite se da je paskaljoni covek koji je snimio vreme cuda. ono panegirik resantimana i lagarija o zatrtom srpstvu.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Esterházy Márton

    Posts : 1037
    Join date : 2017-10-28

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 32 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Esterházy Márton Tue Apr 14, 2020 5:50 pm

    Iako je Miloslav Samardzic problematican izvor ovde ima stvari koje su zanimljive. Politika, iz 2008.

    „Биљана Србљановић је била студенткиња драме, која је у ’Погледима’ пекла занат драмског критичара.”. Била је неупадљива и једна од „пулена” Исидоре Бјелице, тада асистенткиње на Факултету драмских уметности, која ју је, пише Самарџић, као и неке друге своје студенте, хвалила као „нашу – у смислу десничарску и четничку – авангардну омладину”. Касније је, по Самарџићу, Србљановићева постала „нека врста софистицираног Петра Луковића”. Запрепастила га је, вели, „дубина мржње према српској традицији и нарочито према епископу Николају Велимировићу”.


    Следећи сарадник којег Самарџић описује је Ђорђе Милосављевић („још један из Исидорине екипе”), филмски сценариста који је такође пример „потпуног обрта”. То Самарџић доказује наводима из Милосављевићевих сценарија, потпомогнут анализом др Слободана Антонића.
    И на крају, посебну пажњу поклања Николи Самарџићу „писцу каквог би сваки часопис пожелео”, иако му је сметала „његова оштрина”. Милосав наводи шест цитата из Николиних текстова које је у „Погледима” писао између 1991. и 1993. Данас је Никола Самарџић потпредседник ЛДП-а „странке која је, по мом мишљењу, најцрња појава савремене српске политичке сцене”.


    У „Печату” (Лист слободне Србије), који је изашао дан после НИН-а, објављен је разговор са Оливером Катарином, уметницом, где на питање како је проглашена антигеј иконом, одговара да је то било случајно, тако што је седела у Градској кафани и видела поменуту параду, а новинарки „Данаса” која јој је пришла и замолила да прокоментарише призор рекла да „Србија пати од беле куге, и да се питам кога ће то волети наше девојчице, ако сви дечаци буду волели дечаке. То је било све што сам рекла”. Биљана Србљановић је направила конференцију за новинаре и тражила да је треба ставити на стуб срама и да је начин на који се бори за своје идеје „на граници проституције”.


    Оливера је одговорила Биљани да је ,,... некада била велики српски националиста, да је прихватила награду четничког идеолога Кашиковића коју јој је доделила Даница Драшковић, а сада је антисрпкиња до усијања. Никада ми није одговорила”.

    Jos jednom, najmanji problem kod Biki je njeno strebersko cetnistvo iz tih dana, vec uzasno licemerje i pogan karakter  kojim isijava vec poduze vreme. I svaki put kada krene da luduje kao ovih dana, treba je razvaljivati i otvarati joj razne fajlove. Uostalom, ima nas dovoljno koji smo i 1990 i 1991 odlicno znali ko su Pajkic, Bokan, Dragos, Isidora, gde su mesta po Dorcolu gde opskurne ekipice drze ljoticevske seanse.
    Esterházy Márton

    Posts : 1037
    Join date : 2017-10-28

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 32 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Esterházy Márton Tue Apr 14, 2020 5:59 pm

    Marius Lăcătuș wrote:pogledi jesu bili deo te opozicione scene sa svim dobrim i losim stvarima koje su donele, pa je zato pomenuto. zapravo se u real timeu na poglede nije gledalo nuzno kao na reakcionarnu novinu nego kao na deo demokratizacije srbije kroz koju je recimo slovenija vec bila prosla sa mladinom, radio študentom itd, i to je bila jedna od novina koja je stizala u onu legendarnu prodavničicu kiosk na terazijama kod beše slobodana blagojevića (? nisam siguran za ime) gde su se kupovali samizdati, omladinska stampa tipa vidika, studenta, omladinskih novina, poleta, mladine pa i pogleda i gde se znalo sta kojim danom dolazi. taj muceni lik je bas bio entuzijasta ali ga je urnisala udba pa je kasnije poludeo, ne znam da li je ziv jos uopste. znaci pogledi su bili deo tog talasa "oslobodjenja" medija, bez obzira na kasniju i finalnu presudu o toj novini.

    tamo su se prvi put oglasavali ljudi koji su bili prognani iz SFRJ zbog politickih uverenja i nisu nuzno bili ni cetnici ni ustaše, recimo mihajlo mihajlov, momcilo selic (koji tada nije bio ovoliki idiot kao kasnije), pa i srdja trifkovic (isto vazi kao za selica). ti su ljudi bili zanimljivi jer niko zapravo nije ni znao za njih ako nisi pratio politička suđenja u SFRJ, govorili su novim jezikom, pričali su o slobodi i demokratiji na način na koji je to bilo potpuno strano funkcionerskoj komunističkoj dogmi. gde je to otišlo na kraju je druga stvar, samo govorimo o tom nekakvom uzbuđenju u otkrivanju jednog novog i drugačijeg sveta za koji nismo znali da je postojao.

    vecina tih ljudi se oglasavala kroz intervuje sa veranom matićem koji su prvo objavljivani na radiju b92 pa su onda rađeni transkripti za poglede. bila je to salata svega i svačega, antikomunizam je bio dominantan, sećam se intervjua sa zvonimirom vučkovićem, pa popom đujićem a on nije bio jedini ekstreman lik tu, dosta se tu legendarnih četnika izvrtelo.

    biljana je u tom smislu bila nebitan lik tamo, prvo bila je klinka, imala je 20 godina tada, prva godina faksa, drugo pajkić ih je terao da objavljuju što više jer se i sam tako formirao i ako se dobro sećam bokan je povezao ekipu studenata FDU sa samardžićem pa su jedno kraće vreme objavljivali tamo (isto pomenuti boban jevtic)...

    pogledi su otišli u ekstrem kada je samardžić napravio biznis šemu od toga, posle par pročetničkih tekstova krenule su da stižu pare od "rođaka" iz amerike pa je onda masovno udario po tome i krenuo da piše mitomanije i mitologije, dosta ljudi se sklonilo odatle zbog toga.

    Odlicno svedocanstvo, i potpisujem opstu sliku. Prica o Pogledima, Vidicima, Studentu je i prica o komitetskim sukobima, uticajima raznih sluzbi, medjurepublickim obracunima...dakle, stvarima koje su starije od opozicione scene.
    No Country

    Posts : 11141
    Join date : 2015-05-16

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 32 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by No Country Tue Apr 14, 2020 6:04 pm

    Причамо о времену у коме се Шешељ сматра опозицијом, Кустурица доводи Џонија Депа да свира са Партибрејкерсима и уопште је водећи шмекер, факин Вук Драшковић је реално највећа опозициона нада Србије, Марко факин Јанковић се броји међу осниваче ДС-а, плус је рат, плус су санкције, страх и невиђено сиромаштво, а Интернет при томе не постоји. Мада сам све више убеђен (од скора) да би било још горе са Интернетом. Мислим, могли би да набрајамо бизарности тог времена до прекосутра, и све те јако чудне и из данашњег угла невероватне и необичне политичке и медијске конструкте који су дефиловали младом, а у старту сјебаном сценом. Укључујући и мој вољени Студио Б, тек би ту могла књига да се напише, а можда и треба.

    Биљана је у свему томе била јако млада, и јако гладна (таква је и остала), и провртела је разне канале, и сваки појачан до даске, јер је напросто таква. Ја сам многим људима опростио, некима јако драгим, те неке “фазе” из раних 90-тих, то је било једно сасвим лудо и непоновљиво време. Но је код Бики проблем то што је она сада затворила круг, што је помало неочекивано дошло до пуцања свих логичких мембрана и мешања свих фарби. Тако је Вучић постао Ђинђић а Весна Пешић Минимакс, опсада Сарајева је постала пандемија корона вируса, дојучерашњи политички савезници су постали непријатељи, а чаршија која је у њој видела водећу вештицу сада са уживањем чита њен Драга Савета дневник изолације... међутим Бики и ту греши, таман су је, као и сваког конвертита, примили широм раширених руку - а она њима - тап! - Сарајево! Пукла, полупала лончиће, то сада избија на рандом, као гејзир, и питај бога шта нас још све чека из тог прегрејаног извора. У неку руку и јесте подсећање на ране 90-те, то је на тај начин накарадно и недомишљено и сасвим, сасвим погрешно.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Ferenc Puskás

    Posts : 11583
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 32 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Ferenc Puskás Tue Apr 14, 2020 6:17 pm

    Marius Lăcătuș wrote:pogledi jesu bili deo te opozicione scene sa svim dobrim i losim stvarima koje su donele, pa je zato pomenuto. zapravo se u real timeu na poglede nije gledalo nuzno kao na reakcionarnu novinu nego kao na deo demokratizacije srbije 
    Nije se gledalo, ti nisi gledao. Gledalo se, svi ljudi oko menu su gledali.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Esterházy Márton

    Posts : 1037
    Join date : 2017-10-28

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 32 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Esterházy Márton Tue Apr 14, 2020 6:25 pm

    Ferenc Puskás wrote:
    Marius Lăcătuș wrote:pogledi jesu bili deo te opozicione scene sa svim dobrim i losim stvarima koje su donele, pa je zato pomenuto. zapravo se u real timeu na poglede nije gledalo nuzno kao na reakcionarnu novinu nego kao na deo demokratizacije srbije 
    Nije se gledalo, ti nisi gledao. Gledalo se, svi ljudi oko menu su gledali.

    Pa sad...nije isti pogled unutar Srbije i van Srbije. Iscitao sam skoro izvestaje jugoslovenske stampe o prvom velikom mitingu opozicije u Srbiji, jun 1990. godine, kada je policija prebila Pekica, Micuna i jos par ljudi ispred RTB. Tamo gde pomenute omladinske i alternativne novine vide vetar demokratije, Oslobodjenje, Vjesnik, Delo i dr. vide povampirenje cetnistva u odnosu na koje je Milosevic kul lik.
    Anonymous
    Guest

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 32 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Guest Tue Apr 14, 2020 6:47 pm

    pogledi su u početku bili opozicija, posle su postali opozicija zdravom razumu
    No Country

    Posts : 11141
    Join date : 2015-05-16

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 32 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by No Country Tue Apr 14, 2020 7:07 pm

    Esterházy Márton wrote:Iscitao sam skoro izvestaje jugoslovenske stampe o prvom velikom mitingu opozicije u Srbiji, jun 1990. godine, kada je policija prebila Pekica, Micuna i jos par ljudi ispred RTB. Tamo gde pomenute omladinske i alternativne novine vide vetar demokratije, Oslobodjenje, Vjesnik, Delo i dr. vide povampirenje cetnistva u odnosu na koje je Milosevic kul lik.
    У томе и јесте штос, демократизација у Србији јесте била (и) повампирење четништва, као што је то било и тзв. догађање народа које јој је непосредно претходило. Е сад, постојао је ужасно мали број људи у Београду који су то јасно и гласно одвајали.

    И да додам: баш зато што их је било тако мало и што су се врло слабо чули - зато је и било све што је било. Све је логично у тој причи.
    avatar

    Posts : 18449
    Join date : 2014-12-12

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 32 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by beatakeshi Tue Apr 14, 2020 7:27 pm

    Došao si na svoje Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 32 3579118792
    No Country

    Posts : 11141
    Join date : 2015-05-16

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 32 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by No Country Tue Apr 14, 2020 7:53 pm

    Ма волео бих ја да овако као Остап кажем да сам све и од почетка видео и знао. Нисам. И ја сам купио ону: да склонимо комуњаре, после ћемо лако. Никада нисам србовао, али сам имао примерке у непосредној близини, и нисам мислио да је то нешто много озбиљно нити пресудно.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 32 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by kondo Tue Apr 14, 2020 8:49 pm

    Tako je cijenim bilo sa svima, nema neke velike mudrosti danas. Svima je bilo dosta dogmatskog komunizma, pogotovo na srpski način, pa je trebalo vreme da se sve to slegne i da se vidi ko je zaista ko. Zapravo je tu lakše išlo sa likovima kao što su Šešelj, M.Jović itd nego sa Demokratskom strankom u cijim se skutima svašta izrodilo. Setite se samo Čavoškog (još je živ, btw), Nikole Miloševića i ko zna koliko još raznih "ustavotvornih" nacoša čiji je anti komunizam dugo bio card blanche. Ko ne razume taj sentiment prosto treba da ode na YT i nađe arhivske snimke 8. sednice CKSKS pa neka obrati pažnju na jezik koji se govorio. od toga čovek može samo da trči svom snagom na suprotnu stranu i da vrišti. čak je u toj igri i jedan šešelj prolazio najpre kao politički osuđenik nego kao to što smo par meseci kasnije znali da jeste.

    Svaka čast Ottou koji se 1990. u Brčkom razumeo u Poglede.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 18449
    Join date : 2014-12-12

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 32 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by beatakeshi Tue Apr 14, 2020 9:17 pm

    Apsolutno se ne slažem sa tvojim viđenjem jezika 8. sednice. To je Dom lordova Federacije Galaksije i nedostižni ideal za svinjac koji je usledio.
    Anonymous
    Guest

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 32 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Guest Tue Apr 14, 2020 9:19 pm

    Ma jok.

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 32 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 19, 2024 3:23 pm