Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50253
    Join date : 2017-11-16

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 31 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Apr 12, 2020 1:58 pm

    Degenka
    ficfiric

    Posts : 34313
    Join date : 2012-02-10

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 31 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by ficfiric Sun Apr 12, 2020 2:00 pm

    Glupa ko kurac


    _____


    Uprava napolje!

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 31 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by kondo Sun Apr 12, 2020 2:17 pm

    ko trokurac


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Esterházy Márton

    Posts : 1037
    Join date : 2017-10-28

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 31 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Esterházy Márton Sun Apr 12, 2020 8:37 pm

    ficfiric wrote:Evo i snimka


    Šta kaže Biki, "mi smo sa brda pucali"...

    Sto bi bilo super da deo kinte od Zoranovog spomenika kane i za obnovu Pogleda. Da se seti svetlih pocetaka, Pajkare, Isidore...
    Janko Suvar

    Posts : 7712
    Join date : 2019-06-06

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 31 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Janko Suvar Sun Apr 12, 2020 11:39 pm

    juče sam, na televiziji, podsetila razmaženo gradjanstvo na četiri godine "policijskog sata" tokom opsade sarajeva, ljudi zatvorenih bez struje, hrane i vode, pod kišom granata i snajperskih metaka koji su, u dokazanih 1700 slučajeva, namerno nišanili decu. za to sam popila gomile uvreda, kletvi, lelekanja što nisam od korone umrla, pretnje i predvidjanje mučnog kraja, od udruženih ustavobranitelja, boraca za "slobodu" širenja guzice tokom kratkoročnih intervala zabrane kretananja, u ime prevencije najveće pandemije 21. veka.
    znam ja odavno da je ovo otišlo predaleko, ne krivim nikoga ko se ne oseća krivim, to je bolest ozbiljnija od korone, jer čemo za covid, na kraju puta, imati vakcinu, ali od ovog i ovakvog zla banalnosti, nikda spasa biti neće.
    sve se dogadja nekim redom i nekom unutrašnjom logikom. kad pogledaš ovu fotografiju, ono što prvo pomisliš je to što te definiše kao ljudsko biće. i najčešće, nažalost, diskvalifikuje iz društva kao zaprepašćujuće zlog i poglavito veoma glupog čoveka što za bojle zna, ali laže da ne zna.
    sarajevo je herojski grad i naša krivica je jasna, opipljiva, presudjena i broji se leševima. svako ko progovori drugačije ne zaslužuje da govori uopšte.
    veselim se večeras što sam živa, ali spuštam glavu pred senima sarajlija i sarajki izmučenih divljačkom nikad zauzdanom silom, na koju se začudjujući broj demokrata u stvari ponosi.
    proći će korona, proči će sve, ali ovo banalno zlo niko izlečiti neće.
    plachkica

    Posts : 16206
    Join date : 2014-11-06

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 31 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by plachkica Sun Apr 12, 2020 11:43 pm

    Леја Келер živelo sarajevo, naš bratski grad i izvinite za sve. ima nas mnogo koji živimo sa tom nikad zaraslom ranom srama.

    Леја Келер to što nas vredjaju i to KO nas vredja, samo još jasnije deli na ljude i neljude, što treba da vas bude baš briga. vi ste svoju pobedu izvojevali i to vam niko nikad neće oduzetu. duboko se divim sestrama i braci po krvi prosutoj na sarajskoj kaldrmi. hvaala vam sto ste zivi.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50253
    Join date : 2017-11-16

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 31 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Apr 12, 2020 11:44 pm

    svako ko progovori drugačije ne zaslužuje da govori uopšte.

    zaista?
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 31 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by kondo Sun Apr 12, 2020 11:44 pm

    jel su joj poslali botove upomoć ili standardni circle jerk?


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7176
    Join date : 2020-03-05

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 31 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Vilmos Tehenészfiú Sun Apr 12, 2020 11:48 pm

    Meni je bilo teško pod koronom, al kad pomislim kako je bilo Sarajlijama pre 30 godina onda me stid što sam mislila da mi je teško.

    Jel to htela da kaže?

    Jebote ova je zajebala Jojogija.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 31 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Erős Pista Sun Apr 12, 2020 11:55 pm

    plachkica wrote:Леја Келер živelo sarajevo, naš bratski grad i izvinite za sve. ima nas mnogo koji živimo sa tom nikad zaraslom ranom srama.

    Леја Келер to što nas vredjaju i to KO nas vredja, samo još jasnije deli na ljude i neljude, što treba da vas bude baš briga. vi ste svoju pobedu izvojevali i to vam niko nikad neće oduzetu. duboko se divim sestrama i braci po krvi prosutoj na sarajskoj kaldrmi. hvaala vam sto ste zivi.


    Oh, the drama!

    Folirantkinja se sad ocekivano krije iza Sarajeva, k'o Vucic iza naroda/porodice/dece.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 710
    Join date : 2015-07-10

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 31 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by 1088 Mon Apr 13, 2020 12:07 am

    plachkica wrote:Леја Келер ...duboko se divim sestrama i braci po krvi prosutoj na sarajskoj kaldrmi...
    sećam se biljane srbljanović koja kao student I godine dramaturgije i član “belih orlova”, u kožnom mantilu martinkom udara vrata menze na fdu i sa vrata u maniru politkoma vikne: ”vi ovde jedete i pijete dok naša braća i sestre na sarajskoj kaldrmi ginu!”
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50253
    Join date : 2017-11-16

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 31 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Apr 13, 2020 12:13 am

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 31 1233199462 Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 31 1233199462 Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 31 1233199462 Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 31 1233199462
    Anonymous
    Guest

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 31 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Guest Mon Apr 13, 2020 12:15 am

    plachkica wrote:Леја Келер živelo sarajevo, naš bratski grad i izvinite za sve. ima nas mnogo koji živimo sa tom nikad zaraslom ranom srama.

    Леја Келер to što nas vredjaju i to KO nas vredja, samo još jasnije deli na ljude i neljude, što treba da vas bude baš briga. vi ste svoju pobedu izvojevali i to vam niko nikad neće oduzetu. duboko se divim sestrama i braci po krvi prosutoj na sarajskoj kaldrmi. hvaala vam sto ste zivi.

    Je l ona oduvek bila ovako patetična? Ja mislim da nije.
    bela maca

    Posts : 11050
    Join date : 2014-10-28

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 31 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by bela maca Mon Apr 13, 2020 12:20 am

    Meni i dalje nije jasno kakve veze imaju korona i Sarajevo. Bukvalno niđe veze


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    No Country

    Posts : 11141
    Join date : 2015-05-16

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 31 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by No Country Mon Apr 13, 2020 12:31 am

    Жена има колегу, Хрвата из Сарајева, који јој се жали како никако да убеди старамајку да седи код  куће, и како јој је главни аргумент како је и за време рата и под снајперима излазила, па што не би и сад? Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 31 1233199462

    Бики одлепила, ударила јој у главу слава из Вечерњих Новости. Мислим да су још се коначно измешали сви канали, полупала је лончиће, од сада па надаље можемо апсолутно свему да се надамо из те кујне. Само нек је јако!


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7176
    Join date : 2020-03-05

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 31 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Vilmos Tehenészfiú Mon Apr 13, 2020 12:59 am

    Erzsébet Biszak wrote:Meni i dalje nije jasno kakve veze imaju korona i Sarajevo. Bukvalno niđe veze
    To je taj neki Jojogi level povezivanja dogadjaja, fali samo zaključak “kako sam ja onda toliko uspešna u svetu ako, kako vi kažete, lupam za sve pare”. Dakle, problem smo mi, hoi poloi, što ne kapiramo šta nam Master of the Universe priča.
    Esterházy Márton

    Posts : 1037
    Join date : 2017-10-28

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 31 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Esterházy Márton Mon Apr 13, 2020 5:59 pm

    1088 wrote:
    plachkica wrote:Леја Келер ...duboko se divim sestrama i braci po krvi prosutoj na sarajskoj kaldrmi...
    sećam se biljane srbljanović koja kao student I godine dramaturgije i član “belih orlova”, u kožnom mantilu martinkom udara vrata menze na fdu i sa vrata u maniru politkoma vikne: ”vi ovde jedete i pijete dok naša braća i sestre na sarajskoj kaldrmi ginu!”

    Biki je oduvek bila politkom. Gadna je karma spicila, jbg.
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 31 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Erős Pista Mon Apr 13, 2020 6:30 pm

    Ovo je ako ne grešim Sergejev citat, sa malom izmenom na kraju.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    No Country

    Posts : 11141
    Join date : 2015-05-16

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 31 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by No Country Mon Apr 13, 2020 7:13 pm

    Ја сам Бики познавао баш у то време, радила је као монтажерка у Студију Б, била сасвим симпа клинка, гласна и брбљива и in your face, каква већ и јесте. Не сећам се да је политички имало одударала од (на Студију Б у то време подразумевајућег) радикалног антимилошевићизма, а што је укључивало и поприличну меру антиратног наратива. Сигурно би током смене измонтирала и понеки прилог у коме се на један битно другачији начин говорило о опсади Сарајева. Мислим, стварно не знам шта је писала у Погледима, ни како се понашала на ФДУ. Она је неко ко у сваком социјалном миљеу мора да буде први и најгласнији, то је сада већ потпуно јасно.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Esterházy Márton

    Posts : 1037
    Join date : 2017-10-28

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 31 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Esterházy Márton Mon Apr 13, 2020 7:26 pm

    No Country wrote:Ја сам Бики познавао баш у то време, радила је као монтажерка у Студију Б, била сасвим симпа клинка, гласна и брбљива и in your face, каква већ и јесте. Не сећам се да је политички имало одударала од (на Студију Б у то време подразумевајућег) радикалног антимилошевићизма, а што је укључивало и поприличну меру антиратног наратива. Сигурно би током смене измонтирала и понеки прилог у коме се на један битно другачији начин говорило о опсади Сарајева. Мислим, стварно не знам шта је писала у Погледима, ни како се понашала на ФДУ. Она је неко ко у сваком социјалном миљеу мора да буде први и најгласнији, то је сада већ потпуно јасно.

    Pa o tome se i radi. Jebuckao je karakter, i tada i sada. Sa godinama je, doduse, naucila i da se omasti sinekuricama.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 31 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by kondo Mon Apr 13, 2020 7:33 pm

    Pisala je filmske kritike u Pogledima, ne da znam bilo šta eksplicite politički mimo te pajkićevštine


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    No Country

    Posts : 11141
    Join date : 2015-05-16

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 31 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by No Country Mon Apr 13, 2020 7:45 pm

    Заправо сам хтео да кажем да ми је та сцена из кантине ФДУ поприлично неспојива са оном Биљаном Србљановић коју сам познавао.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Esterházy Márton

    Posts : 1037
    Join date : 2017-10-28

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 31 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Esterházy Márton Mon Apr 13, 2020 7:57 pm

    Marius Lăcătuș wrote:Pisala je filmske kritike u Pogledima, ne da znam bilo šta eksplicite politički mimo te pajkićevštine

    Nije mogla da pise u Pogledima bez posebnog ausweis-a. A ko je jos pisao, da vidimo....Bjel'ca, Pajkić...

    Међу сарадницима били су Видосав Стевановић, Саша Миленић, Марко Павловић, Ђорђе Милосављевић, Веран Матић, Коста Чавошки, Никола Милошевић, Срђа Трифковић, Дејан Стојановић, Момчило Ђујић, Милица Бисић, Исидора Бјелица, Биљана Србљановић, Вања Булић, Радомир Михајловић Точак, Драгош Калајић, Првослав Вујчић, Драгослав Бокан, Владимир Јагличић, Недељко Жугић, Слободан Јарчевић, Горан Вељковић, Владимир Сиљановић, Коља Бесаровић, Властимир Ћоровић, Бобан Јевтић (данас директор Филмског центра Србије), Милован Бркић, Милинко Стефановић, Момо Капор, Момир Војводић, Данко Поповић, Момчило Селић, Никола Самарџић, Александар И. Поповић, Милић од Мачве и Зоран Стефановић. Дописник из Њујорка био је др Петар Павловић, што је био тадашњи псеудоним Др Стевана Каргановића, данас председника удружења за истину о Сребреници.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 31 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by kondo Mon Apr 13, 2020 8:05 pm

    malo mi se sere od pozivanja na poglede i generalno opozicionu scenu 1990. mislim da na forumu ima baš malo ljudi koji mogu o tome kredibilno da pišu.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Dambo

    Posts : 372
    Join date : 2019-05-05

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 31 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Dambo Mon Apr 13, 2020 8:33 pm

    Na svakom forumu ima malo ljudi koji mogu kredibilno da pišu bilo o čemu.

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 31 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 19, 2024 7:06 pm