Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Van kategorija, društvo kao takvo

    Anonymous
    Guest

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 20 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Guest Sat Sep 19, 2020 9:37 am

    Kućni red u Srbiji 2020 Van kategorija, društvo kao takvo - Page 20 1233199462 Nije Sotire tebi upućen smeh, samo mi je urnebesno insistiranje na komunalnom redu u ovoliko atomizovanom društvu. Kao da se igrač GTA V buni zbog loše sinhronizovanih semafora.
    паће

    Posts : 40224
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 20 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by паће Sat Sep 19, 2020 9:38 am

    Од светаца поштујем само сијесту.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 20 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Sotir Sat Sep 19, 2020 9:42 am

    Сад читам да је пијаниста свирао полуконцертни клавир. Без пригушења и изолације.
    То је стварно превише.

    Васо, па не можеш да се жалиш ако је нешто по важећој регулативи. Типа комшија сређује стан. Најавио радове, ради у одређено време итд.
    паће

    Posts : 40224
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 20 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by паће Sat Sep 19, 2020 9:44 am

    Хилти са пригушивачем је кева. Никад те не ухвате.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Anonymous
    Guest

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 20 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Guest Sat Sep 19, 2020 2:21 pm

    Video sam da je dečko tražio neku vrstu odobrenja i da su mu je napismeno dali svi stanari osim iz jednog stana, tako da ne znam kako da uzdignem taj mikro sukob na nivo šire društvene rasprave. Može da se tužaka i vuče na sud za sve i svašta, šta sad.
    kapetanm

    Posts : 5805
    Join date : 2012-02-10

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 20 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by kapetanm Sat Sep 19, 2020 2:50 pm

    Pomišljam da vežbanje klavira nije lepi koncert već beskonačno ponavljanje istih stvari do ludila. Možda bih i ja odlepio posle par godina ako sam zid do .
    паће

    Posts : 40224
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 20 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by паће Sat Sep 19, 2020 3:51 pm

    kapetanm wrote:Pomišljam da vežbanje klavira nije lepi koncert već beskonačno ponavljanje istih stvari do ludila. Možda bih i ja odlepio posle par godina ako sam zid do .

    Провео сам месец у стану код лика чији је син ишао у средњу кларинетску. Двајес минута скале, а онда опичи чочек, увек један те исти.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8096
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 20 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Daï Djakman Faré Sat Sep 19, 2020 3:56 pm

    e da, ja sam stanovao ispod likova koji imaju tezgarski bend i meni je actually bilo zabavno da im prisluskujem probe (15-20 minuta jednog istog uz i niz skale, vokalne vezbe, vezbe prstiju - to sve zvuci super), ali kad krenu actual pesme ocu da umrem od krindza. sve ocu da se popnem gore i kazem nesto u fazonu stvarno mi ne smeta buka koju pravite but you're doing music the wrong way.


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    паће

    Posts : 40224
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 20 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by паће Sat Sep 19, 2020 5:41 pm

    И Књаз Милош се одушевио комадом тако, кад су направили оркестар у Београду, питао како се зове, кажу штимовање инструмената.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7176
    Join date : 2020-03-05

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 20 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Vilmos Tehenészfiú Sat Sep 19, 2020 9:19 pm

    kapetanm wrote:Pomišljam da vežbanje klavira nije lepi koncert već beskonačno ponavljanje istih stvari do ludila. Možda bih i ja odlepio posle par godina ako sam zid do .
    Kupiš pianino sa 3 pedale. Srednja je da se priguši zvuk. Ne moraš ni da držiš nogu stalno pritisnutu, može da se pritisne i gurne u stranu i tako se zakači da stoji.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    kapetanm

    Posts : 5805
    Join date : 2012-02-10

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 20 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by kapetanm Sat Sep 19, 2020 9:41 pm

    Al momak nema pianino to im je problem jer je presao na klavir
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4343
    Join date : 2016-09-29

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 20 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by nalog sa ženinog laptopa Thu Sep 24, 2020 11:04 am

    https://parapsihopatologija.com/forums/topic/17982-naucni-vocap-kad-necete-da-smarate-posten-svet/?do=findComment&comment=4861733


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    Erős Pista

    Posts : 81537
    Join date : 2012-06-10

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 20 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Erős Pista Thu Sep 24, 2020 11:08 am

    Kako je ovo moguce, ko im je ovo objavio?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 20 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Guest Thu Sep 24, 2020 11:35 am

    Institute for Eldritch Dream-Studies, Arhkam Asylum.
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4343
    Join date : 2016-09-29

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 20 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by nalog sa ženinog laptopa Thu Sep 24, 2020 11:48 am

    A Black Hole at the Center of Earth Plays the Role of the Biggest System of Telecommunication for Connecting DNAs, Dark DNAs and Molecules of Water on 4+N- Dimensional Manifold

    Abstract
    Recently, some scientists from NASA have claimed that there may be a black hole like structure at the centre of the earth. We show that the existence of life on the earth may be a reason that this black hole like object is a black brane that has been formed from biological materials like DNA. Size of this DNA black brane is 109 times longer than the size of the earth's core and compacted interior it. By compacting this long object, a curved space-time emerges, and some properties of black holes emerge. This structure is the main cause of the emergence of the large temperature of the core, magnetic field around the earth and gravitational field for moving around the sun. Also, this structure produces some waves which act like topoisomerase in biology and read the information on DNAs. However, on the four-dimensional manifold, DNAs are contracted at least four times around various axis's and waves of earth couldn't read their information. While, by adding extra dimensions on 4 +n-dimensional manifold, the separation distance between particles increases and all of the information could be recovered by waves. For this reason, each DNA has two parts which one can be seen on the four-dimensional universe, and another one has existed in extra dimensions, and only it's e_ects is observed. This dark part of DNA called as a dark DNA in an extra dimension. These dark DNAs not only exchange information with DNAs but also are connected with some of the molecules of water and helps them to store information and have memory. Thus, the earth is the biggest system of telecommunication which connects DNAs, dark DNAs and molecules of water.

    Keywords: Blackhole; Dark DNA; Earth; Telecommunication; Waves.

    ovu bombu je objavio:
    November 2019Macedonian Journal of Medical Sciences 7(18)

    i ostale je objavio isti (sportski) zurnal


    Last edited by nalog sa ženinog laptopa on Thu Sep 24, 2020 11:51 am; edited 1 time in total


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    Anonymous
    Guest

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 20 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Guest Thu Sep 24, 2020 11:50 am

    priča se po nasi
    Erős Pista

    Posts : 81537
    Join date : 2012-06-10

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 20 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Erős Pista Thu Sep 24, 2020 11:50 am

    Kirko Skaddeng wrote:Institute for Eldritch Dream-Studies, Arhkam Asylum.

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 20 3579118792 Van kategorija, društvo kao takvo - Page 20 3579118792 Van kategorija, društvo kao takvo - Page 20 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81537
    Join date : 2012-06-10

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 20 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Erős Pista Thu Sep 24, 2020 11:55 am

    nalog sa ženinog laptopa wrote:A Black Hole at the Center of Earth Plays the Role of the Biggest System of Telecommunication for Connecting DNAs, Dark DNAs and Molecules of Water on 4+N- Dimensional Manifold

    Abstract
    Recently, some scientists from NASA have claimed that there may be a black hole like structure at the centre of the earth. We show that the existence of life on the earth may be a reason that this black hole like object is a black brane that has been formed from biological materials like DNA. Size of this DNA black brane is 109 times longer than the size of the earth's core and compacted interior it. By compacting this long object, a curved space-time emerges, and some properties of black holes emerge. This structure is the main cause of the emergence of the large temperature of the core, magnetic field around the earth and gravitational field for moving around the sun. Also, this structure produces some waves which act like topoisomerase in biology and read the information on DNAs. However, on the four-dimensional manifold, DNAs are contracted at least four times around various axis's and waves of earth couldn't read their information. While, by adding extra dimensions on 4 +n-dimensional manifold, the separation distance between particles increases and all of the information could be recovered by waves. For this reason, each DNA has two parts which one can be seen on the four-dimensional universe, and another one has existed in extra dimensions, and only it's e_ects is observed. This dark part of DNA called as a dark DNA in an extra dimension. These dark DNAs not only exchange information with DNAs but also are connected with some of the molecules of water and helps them to store information and have memory. Thus, the earth is the biggest system of telecommunication which connects DNAs, dark DNAs and molecules of water.

    Keywords: Blackhole; Dark DNA; Earth; Telecommunication; Waves.

    ovu bombu je objavio:
    November 2019Macedonian Journal of Medical Sciences 7(18)

    i ostale je objavio isti (sportski) zurnal


    A dobro, ne možeš našeg (i makednoskog) čoveka zajebati.

    Ali fenomenalno je koliko se ovo uopšte i ne trudi da imitira naučni članak.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4343
    Join date : 2016-09-29

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 20 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by nalog sa ženinog laptopa Thu Sep 24, 2020 11:58 am

    po formi ga imitira, a sto se tice sadrzaja - da su pametni pa da nadju nekog dobrog pisca zanatliju i da mu podaju ove ideje da napise naki jak sf.
    crne rupe, teorija struna, tamna dnk.... ima sve!


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 20 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by rumbeando Thu Sep 24, 2020 12:01 pm

    Ima ovde podrobnije o ovoj dvojici veseljaka prvonavedenih u tim radovima.

    Worst paper of 2020? 5G and Coronavirus induction
    This paper made my jaw drop:

    5G Technology and induction of coronavirus in skin cells – M Fioranelli et al. – J Biol Regul Homeost Agents 2020 Jul 16;34(4). doi: 10.23812/20-269-E-4 [archived – PDF]

    The paper suggests that 5G waves (the latest cell phone technology) can spontaneously generate Coronaviruses in skin cells. Yet, there is nothing in this article that proves this extraordinary claim. It is absolute nonsense.

    ...

    Who are the authors on this article? The first two authors are the notorious duo M Fioranelli and A Sepehri.

    I have written about Alireza Sepehri before. In short, Sepehri is an astrophysicist who briefly worked at the Research Institute for Astronomy and Astrophysics of Maragha (RIAAM) in Iran, but kept on using his affiliation long after he was not employed anymore. He wrote several preprints and articles in which he decapitated 400 birds to prove they can still live without a head, implanted beans into another bird to create new life, and claimed that DNA of a women will irradiate waves that are canceled by male DNA. Make sure to read his elaborate response to my critique on PubPeer (“we wonder that how this person lets herself to go to twitter and makes some main publishing institutes and publishers questionable“).

    Massimo Fioranelli is a Human Physiology professor at the Università degli studi Guglielmo Marconi in Rome. He also has a website to make sure you know that he always graduated Cum Laude (“sempre con lode“).

    Fioranelli and Sepehri have published some incoherent papers together before. Of note, they published a paper in which they propose to infect pregnant women with influenza virus as a novel way to reveal the gender of the fetus [PubPeer thread]. In another paper, they claim that water has a memory and that cancer in men or women can be stopped by treatment with cells from the opposite gender [PubPeer]. At least nine of the papers they published are indexed in PubMed.

    In summary, this duo has found each other in terms of crazy ideas, and they have found some crazy journals to publish these crazy ideas.
    https://scienceintegritydigest.com/2020/07/23/worst-paper-of-2020-5g-and-coronavirus-induction/


    Last edited by rumbeando on Thu Sep 24, 2020 12:03 pm; edited 1 time in total
    Erős Pista

    Posts : 81537
    Join date : 2012-06-10

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 20 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Erős Pista Thu Sep 24, 2020 12:02 pm

    A, gle stvarno, ima čak i kao neka matematika. Lebe mekani.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Janko Suvar

    Posts : 7713
    Join date : 2019-06-06

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 20 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Janko Suvar Wed Sep 30, 2020 8:26 pm

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 20 EjLA9mVXgAEjBwi?format=png&name=small


    nema silabus na sajtu Van kategorija, društvo kao takvo - Page 20 1949538119
    disident

    Posts : 15086
    Join date : 2016-03-28

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 20 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by disident Wed Sep 30, 2020 9:04 pm

    Druyye kad si vec otisao ma sajt ,mogao si celi skrinshot da opalis umesto ovog s tnjitera


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Anonymous
    Guest

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 20 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Guest Wed Sep 30, 2020 10:21 pm

    Šta je uzbudilo Janka?



    Enivej

    Saslušani hakeri iz Niša koje potražuje SAD, branioci pitaju - gde su dokazi
    AUTOR:
    Petar Gajić

    Pred Višim sudom u Beogradu u saslušani su IT-jevci iz Niša, čije izručenje traže Sjedinjene Američke Države zbog internet prevare, zavere zbog pranja novca i formiranja lažnih investicionih fondova, pri čemu su američki investitori navodno oštećeni za oko 70 miliona dolara. Američko pravosuđe poziva se na sporazum sa Srbijom o izručenju u slučaju krivičnih dela za koja je zaprećena kazna viša od godinu dana zatvora. Sporazum je potpisan 2016. i prošle godine je stupio na snagu.

    Ovo nije sud u severnom Teksasu, ali danas je beogradski Viši sud postupao upravo u ime američkog suda koji je optužio desetoro građana Srbije i državljanku Filipina koja je udata za prvooptuženog i poslao zamolnicu srpskom pravosuđu za izručenje. U zamolnici, međutim, nema izjava svedoka, niti se navode dokazi protiv optuženih.

    "Mi na znamo da li je ta optužnica ispitana u dovoljnoj meri da ti dokazi koji su bili osnov za optuženje zaista stoje. Mi nijedan dokaz nismo videli i to je naša glavna zamerka. Niti postoji izjava makar jednog oštećenog iz severnog Teksasa, koji bi rekao - da ja sam uložio pare i mene su oštetili", kazao je Milan Petrović, advokat prvookrivljenog u predmetu Kristijana Krstića i Ksenije Fejailang.

    Ali, po sporazumu koji su SAD i Srbija potpisale 2016, a stupio je na snagu prošle godine, strana koja potražuje lica nije ni dužna da drugoj strani predstavi optužnicu.

    "Ne bih iznosio dodatne informacije koje se tiču samog slučaja i da li su ili nisu učinili dela koja im se stavljaju na teret. Mi ovde govorimo isključivo o tome da li ljudi treba ili ne treba da budu izručeni Americi. Stav odbrane je da ne postoje zakonski uslovi da naši državljani budu izručeni i tražili smo od suda da dođe do odbijanja zamolnice Amerike", izjavio je Ljubomir Ivanović, advokat dvoje optuženih.

    Pred Višim sudom je sada težak zadatak - da oceni da li je stariji Ustav i Zakon o međunarodnoj pravnoj pomoći ili međunarodni ugovor koji je Srbija zaključila sa Amerikom.

    "Moj predlog je bio da im se sudi ovde. Jer nema nijednog razloga da se oni isporučuju. Ova država ima kapacitete i sve uslove za tu vrstu suđenja. Nema nikavog specijalnog razloga da se oni šalju tamo osim tog sporazuma", ocenjuje Dragoš Cukavac, advokat Nenada Mladenovića.

    Vanraspravno veće Višeg suda odluku o izručenju bi moglo da donese već sledeće nedelje, ali potom sledi postupak žalbe i saslušanje stranaka pred većem.

    Veće takođe može zatražiti dodatne informacije od američke strane što sve zajedno može trajati više meseci. Do odluke, IT-jevci ostaju u pritvoru.
    Anonymous
    Guest

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 20 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Guest Wed Sep 30, 2020 10:26 pm

    Jel možemo mi po tom sporazumu da tražimo izručenje Klinktona Srbiji

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 20 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Mon May 20, 2024 1:34 pm