Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Bosna i Hercegovina

    avatar

    Posts : 18422
    Join date : 2014-12-12

    Bosna i Hercegovina - Page 9 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by beatakeshi Wed Apr 10, 2019 8:43 pm

    Filipenko wrote:I stoga je potpuno logično na ponudu o reformisanoj Jugoslaviji gde bi Sarajevo bilo glavni grad 
    Bosna i Hercegovina - Page 9 1931448533
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Bosna i Hercegovina - Page 9 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by kondo Wed Apr 10, 2019 10:19 pm

    beatakeshi wrote:Jesen, 1991. Dolazi rođak iz okoline Šipova. "Muslimani su naoružani do zuba, ali mi imamo 3 puta više". 
    Čehovljevska logika je neumitna.

    Leto 1974, očev rodni kraj - Pukiš ili Srpske Dubravice po starom. Kroz dvorište u kome sedimo sa familijom, 20 godina kasnije ide linija fronta. Muškarci pričaju ko je od komšija šta i gde zakopao od oružja. Ko je od muslimana koga zaklao ili ubio u 2. sv.ratu. Imam 10 godina i sve to slušam. 

    Nikada više nisam hteo da se vratim tamo a ni otac nije često odlazio, sem jednom godišnje na slavu kod strica ili u Brčko.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    No Country

    Posts : 11114
    Join date : 2015-05-16

    Bosna i Hercegovina - Page 9 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by No Country Wed Apr 10, 2019 10:24 pm

    Једино је чудно да си са десет година био знатно паметнији.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    disident

    Posts : 15063
    Join date : 2016-03-28

    Bosna i Hercegovina - Page 9 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by disident Wed Apr 10, 2019 10:34 pm

    venexiana stevenson wrote:da li su do pocetka rata u bosni vec skoro svi koji nisu srbi napustili jna. do pocetka sukoba jna je vec potpuno bila pod srpskom kontrolom, te stoga i koriscena u agresorske svrhe.
    msm da se ciscenje jna od nesrba dogodilo 92 tj tokom transformacije jna u vojsku jugoslavije su penzionisali "sumnjive elemente"


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    disident

    Posts : 15063
    Join date : 2016-03-28

    Bosna i Hercegovina - Page 9 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by disident Wed Apr 10, 2019 10:38 pm

    Ja sam slusao pricu starije koleginice, zene u 60stim, kako je njen otac pukovnik jna po svaku cenu odbio prekomandu u varazdin 70tih, i zestoko najebao u karjeri, sve zbog svog straha od hrvata i nekog buduceg rata. Prilicno cudna i iracionalna prica na prvi pogled


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Bosna i Hercegovina - Page 9 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Nino Quincampoix Wed Apr 10, 2019 10:45 pm

    Imao PUKOVNIK strah od Hrvata pa odbio prekomandu u Varaždin te najebao u karijeri (valjda nije postao general, jbg)... Još je ta država dobro i potrajala kakva su je govna kao branila.
    No Country

    Posts : 11114
    Join date : 2015-05-16

    Bosna i Hercegovina - Page 9 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by No Country Wed Apr 10, 2019 11:05 pm

    Ћале моје добре дугарице био пуковник, у Загребу. Најебо право.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Bosna i Hercegovina - Page 9 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by kondo Wed Apr 10, 2019 11:08 pm

    No Country wrote:Једино је чудно да си са десет година био знатно паметнији.

    Od tebe nisam ni ocekivao da razumes o cemu pisem. Verujem da je drugima bilo lako da primete poentu da rat u Bosni nikada nije bio zavrsen, da je samo oruzje bilo zakopano ili pohranjeno u skladistima i da su na nivou sela zaselaka pa cak i porodica ljudi cuvali secanje na zlocine iz prethodnog rata i zelju da se oni (njima) nikada ne dogode ponovo.

    Na nivou teorije me zanima sta bi se desilo u obrnutom slucaju, da su Muslimani bili naoruzani (kao Srbi) a da su Srbi ostali goloruki (kao Muslimani na pocetku rata). Mislim nije tesko zamisliti ali eto, glasno razmisljam.

    Kazes najebo u Zagrebu?  Bosna i Hercegovina - Page 9 3579118792



    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    disident

    Posts : 15063
    Join date : 2016-03-28

    Bosna i Hercegovina - Page 9 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by disident Wed Apr 10, 2019 11:10 pm

    Quincy Endicott wrote:Imao PUKOVNIK strah od Hrvata pa odbio prekomandu u Varaždin te najebao u karijeri (valjda nije postao general, jbg)... Još je ta država dobro i potrajala kakva su je govna kao branila.
    Ako se dobro secam price, razalovan je u cin potpukovnika i u njemu je ostao do penzije, ali je ostao u beogradu sa porodicom


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4332
    Join date : 2016-09-29

    Bosna i Hercegovina - Page 9 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by nalog sa ženinog laptopa Wed Apr 10, 2019 11:16 pm

    uzeo bih tu priču sa lopatom soli


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    disident

    Posts : 15063
    Join date : 2016-03-28

    Bosna i Hercegovina - Page 9 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by disident Wed Apr 10, 2019 11:27 pm

    Tja, meni je ta prica jako cudna(i zanimljiva) kao i sve druge koje se ne uklapaju u duh vremena, ali upoznao sam zenu tokom te dve godine, nije neko ko bi lagao, posebno ne oko tako trivijalne stvari u 2017.


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4332
    Join date : 2016-09-29

    Bosna i Hercegovina - Page 9 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by nalog sa ženinog laptopa Wed Apr 10, 2019 11:33 pm

    ne mislim da te lagala nego čisto na osnovu mog iskustva sa pričama iz starine, eto već tada je bilo naznaka...znalo se... od zrna istine naprave pogaču konfabulacija


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11572
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Bosna i Hercegovina - Page 9 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Ferenc Puskás Wed Apr 10, 2019 11:39 pm

    Kondo wrote:
    No Country wrote:Једино је чудно да си са десет година био знатно паметнији.



    Na nivou teorije me zanima sta bi se desilo u obrnutom slucaju, da su Muslimani bili naoruzani (kao Srbi) a da su Srbi ostali goloruki (kao Muslimani na pocetku rata). Mislim nije tesko zamisliti ali eto, glasno razmisljam.
    Auh.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Bosna i Hercegovina - Page 9 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by kondo Wed Apr 10, 2019 11:42 pm

    Pa reci, šta auh? Ako se ne sme pitati OK.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Bosna i Hercegovina - Page 9 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Sotir Wed Apr 10, 2019 11:44 pm

    venexiana stevenson wrote:fikrete, da li ti znas direktno neke price, i generalno u kojoj meri je tacno da su srbi na pocetku rata u krajevima gde nisu bili izrazito u vecini, znali kada se i sta priprema, da su odlazivsi govorili komsijama da idu kod familije u posete i sl. konkretno u sarajevu, tuzli i dr.
    То су стандарне пропагандне приче, попут оних:
    - Пала је граната поред неке школе, тај дан само .... деца нису дошла у школу.
    Класично дрвење да се криминализује цела нација.

    Из друге руке (доста родбине ми се затекло у тој ситуацији), ти могу рећи да већина није имала појма о некаквој организацији (на челу са рођаком који је био нешто у одбрани у Тузли, њему су други објаснили да треба да крену, он је мислио да је све супер).
    Осталима су се упалиле свакакве лампице кад су видели неке униформе по граду и атмосферу, а старије генерације су се сећале рата, тако да је то било довољно. Заправо најстарији од родбине су први и запалили, и најбоље се снашли овде. Млађи су изашли међу последњима.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11572
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Bosna i Hercegovina - Page 9 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Ferenc Puskás Wed Apr 10, 2019 11:49 pm

    Kondo wrote:Pa reci, šta auh? Ako se ne sme pitati OK.
    Ma nije to, naravno da se smije. Mislim banalno je, u nekom imaginarnom univerzumu gdje su sve stvari iste, samo se odnos naoružanosti promijenio bi vjerovatnije poklali Srbe nego da ne. Auh je za razmišljanje. Mislim vrlo je jako, a ne na dobar način. Mrzi me da dalje išta više govorim o ovome, i ovo je previše.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Bosna i Hercegovina - Page 9 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Filipenko Wed Apr 10, 2019 11:57 pm

    fikret selimbašić wrote:Jebala te reformisana Jugosavija i njen glavni grad Sarajevo. Jebale te i kasarne, nije u BiH bilo bitke za vojarne, nije se imalo čim na njih udariti. I otkud ti taj manjak teritorijalnog apetita? Kakva reformisana Jugoslavija kad nema Hrvatske i Slovenije ili bilo kog dijela teritorije SFRJ. Prije Trsta nema stat' ili ovako kako je. Čak i ovaj jad smatram boljim od reformisane™️ Jugoslavije.

    Pa eto, umesto reformacije drzave, koja uopste i nije morala da se zavrsi kao nekakva Jugoslavija, dobio si rat u BiH i sve uslove za raspad zemlje u prvom narednom globalnom mesanju karata. Umesto jedne drzave u kojoj bi ziveli zajedno i svi Bosnjaci i svi Srbi dobili ste gradjansku BiH pod kontrolom nacionalnih stranaka. Nesto nisam siguran da je to bolje od nekakve reformisane Jugoslavije, narocito posto je ovo sada sto se naziva BiH jedan provizorijum pod stranom upravom koji je samo medjufaza do narednog koraka. Mozda taj korak bude i proterivanje Srba iz Bosne, ne kazem, samo vidim da je ovo sto je sada - tesko sranje. I da se razumemo, potpuno isto mislim i za Srbiju, isto takvo tesko sranje od tzv. drzave.

    Sto se tice kasarni i svega ostalog, daj nemoj lupetati, onoliki napadi sto na kasarne, sto na vojsku koja se povlaci. Jel se i u Dobrovoljackoj ili u Tuzli nije imalo cim udariti na vojsku? Kako se izvlacila vojska iz Mostara? Nije li bila pod opsadom pa su je vadili helikopterskim desantom?

    Osim toga, koga boli kurac za Hrvatsku i Sloveniju. Oni su sami odabrali da odu, i onda gledas u novim okolnostima sta ti je najbolje tj. sta mozes da izvuces. Ili je logicno da, eto, kud sve ustase tu i mali Mujo? Sigurno nije normalan nacin da se predupredi nekakav rat ilegalni referendum o osamostaljenju. Jbg, hteli ste nasilje, to ste dobili, samo vam niko nije rekao za sta tacno glasate jer su vas folirali kao i nase bitange sto nas foliraju, steta je samo sto su ratni ciljevi ratnog prijedsednistva u dobroj meri ostvareni. Ali kao sto rekoh, ovo je medjufaza. Ako se okonca malenom stesnjenom bosnjackom tvorevinom od Zen'ce do Tuzle, pitacu te onda da li je bolje bilo ostati u zajednickoj drzavi.


    Last edited by Filipenko on Thu Apr 11, 2019 12:00 am; edited 2 times in total
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Bosna i Hercegovina - Page 9 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by kondo Wed Apr 10, 2019 11:58 pm

    otto katz wrote:
    Kondo wrote:Pa reci, šta auh? Ako se ne sme pitati OK.
    Ma nije to, naravno da se smije. Mislim banalno je, u nekom imaginarnom univerzumu gdje su sve stvari iste, samo se odnos naoružanosti promijenio bi vjerovatnije poklali Srbe nego da ne. Auh je za razmišljanje. Mislim vrlo je jako, a ne na dobar način. Mrzi me da dalje išta više govorim o ovome, i ovo je previše.

    Ma OK je, ne znam zašto se osećaš prozvanim - u krajnjoj liniji nijedan se etnički sukob na kraju nije okončao nekim kakvim takvim suživotom nego čišćenjem teritorije od poraženog. Svuda. Sad negde se naziva genocidom, negde je to zasluženi epilog, kako god, tek meni se čini da je ovaj rat bio trka ko će koga pre da se reši i da nema nikakve više istine.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Bosna i Hercegovina - Page 9 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Zuper Thu Apr 11, 2019 12:22 am

    Bilo je vise kasarni pod blokadom jos pocetkom 1992.
    Uskoro ce 27 godina od evakuacije kasarne u Capljini kada je 63-ta izvukla oko 200 ljudi iz okruzenja u trajanju od 2 meseca.
    Izvodjena akcija helikopterima uz podrsku RV na HOS.
    No Country

    Posts : 11114
    Join date : 2015-05-16

    Bosna i Hercegovina - Page 9 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by No Country Thu Apr 11, 2019 12:28 am

    Kondo wrote:
    otto katz wrote:
    Ma nije to, naravno da se smije. Mislim banalno je, u nekom imaginarnom univerzumu gdje su sve stvari iste, samo se odnos naoružanosti promijenio bi vjerovatnije poklali Srbe nego da ne. Auh je za razmišljanje. Mislim vrlo je jako, a ne na dobar način. Mrzi me da dalje išta više govorim o ovome, i ovo je previše.

    Ma OK je, ne znam zašto se osećaš prozvanim - u krajnjoj liniji nijedan se etnički sukob na kraju nije okončao nekim kakvim takvim suživotom nego čišćenjem teritorije od poraženog. Svuda. Sad negde se naziva genocidom, negde je to zasluženi epilog, kako god, tek meni se čini da je ovaj rat bio trka ko će koga pre da se reši i da nema nikakve više istine.
    Само се ти, сероњо, надај да нема истине.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11572
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Bosna i Hercegovina - Page 9 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Ferenc Puskás Thu Apr 11, 2019 12:31 am

    Filipenko wrote:
    fikret selimbašić wrote:Jebala te reformisana Jugosavija i njen glavni grad Sarajevo. Jebale te i kasarne, nije u BiH bilo bitke za vojarne, nije se imalo čim na njih udariti. I otkud ti taj manjak teritorijalnog apetita? Kakva reformisana Jugoslavija kad nema Hrvatske i Slovenije ili bilo kog dijela teritorije SFRJ. Prije Trsta nema stat' ili ovako kako je. Čak i ovaj jad smatram boljim od reformisane™️ Jugoslavije.

    Pa eto, umesto reformacije drzave, koja uopste i nije morala da se zavrsi kao nekakva Jugoslavija, dobio si rat u BiH i sve uslove za raspad zemlje u prvom narednom globalnom mesanju karata. Umesto jedne drzave u kojoj bi ziveli zajedno i svi Bosnjaci i svi Srbi dobili ste gradjansku BiH pod kontrolom nacionalnih stranaka. Nesto nisam siguran da je to bolje od nekakve reformisane Jugoslavije, narocito posto je ovo sada sto se naziva BiH jedan provizorijum pod stranom upravom koji je samo medjufaza do narednog koraka. Mozda taj korak bude i proterivanje Srba iz Bosne, ne kazem, samo vidim da je ovo sto je sada - tesko sranje. I da se razumemo, potpuno isto mislim i za Srbiju, isto takvo tesko sranje od tzv. drzave.

    Sto se tice kasarni i svega ostalog, daj nemoj lupetati, onoliki napadi sto na kasarne, sto na vojsku koja se povlaci. Jel se i u Dobrovoljackoj ili u Tuzli nije imalo cim udariti na vojsku? Kako se izvlacila vojska iz Mostara? Nije li bila pod opsadom pa su je vadili helikopterskim desantom?

    Osim toga, koga boli kurac za Hrvatsku i Sloveniju. Oni su sami odabrali da odu, i onda gledas u novim okolnostima sta ti je najbolje tj. sta mozes da izvuces. Ili je logicno da, eto, kud sve ustase tu i mali Mujo? Sigurno nije normalan nacin da se predupredi nekakav rat ilegalni referendum o osamostaljenju. Jbg, hteli ste nasilje, to ste dobili, samo vam niko nije rekao za sta tacno glasate jer su vas folirali kao i nase bitange sto nas foliraju, steta je samo sto su ratni ciljevi ratnog prijedsednistva u dobroj meri ostvareni. Ali kao sto rekoh, ovo je medjufaza. Ako se okonca malenom stesnjenom bosnjackom tvorevinom od Zen'ce do Tuzle, pitacu te onda da li je bolje bilo ostati u zajednickoj drzavi.
    Kolege moderatori, izbrišite ovo molim vas. Vrijeđa moje osjećaje.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Anonymous
    Guest

    Bosna i Hercegovina - Page 9 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Guest Thu Apr 11, 2019 10:07 am

    Otto opet vidi zombija.


    Filipe, nikakve ponude nije bilo, RS je od momenta kad se raspojasala bila NDH za nesrbe, kao takva je zamišljena. Najavljen je nestanak muslimana (Karadžić) obračun sa genetskim otpadom (Plavšić) i genocid kao način da se do RS kakvu su zamislili vođe Srba dođe (Mladić). Ovo su izjave troje najbitnijh RS likova. Jebeš Hrvate i Bošnjake, tu se vuče staro rivalstvo i pamćenje iz '41. ali pogledaj gdje su Romi iz RS završili.

    Napadi na kasarne su u to vrijeme bili legitimni i žao mi je samo što se nije moglo ozbiljnije udariti na njih.

    Jebe mi se šta će da bude u narednom globalnom pretumbavanju, hoće li protjerati Srbe ili će svi Bošnjaci da statiraju u nekom novom filmu Škorpiona. Gledam tenutno stanje i radujem se što su svi dobili kurac raspadom Jugoslavije, radujem se svakom skičanju nezadovoljnih i istinski uživam u njemu. Često idem preko Kondovih Dubravica na pecanje u Pukiš, pustoš, samo se za uskrs okupi nešto naroda kod pukiške crkve, odigraju fudbalski turnir i onda opet nazad u Austriju i Njemačku. Ali valjda oružja ima zakopanog, ko će iz njega da puca je drugo pitanje. Isto je i u susjednim muslimanskim i hrvatskim selima.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Bosna i Hercegovina - Page 9 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Filipenko Thu Apr 11, 2019 10:43 am

    Odlične su ti konstrukcije. Od momenta kada se raspojasala, samo što taj momenat nije usledio pre vec posle svih onih groznih i sumanutih stvari koje su muslimani uradili, od odbijanja inicijalnog plana za Bosnu, preko ilegalnog referenduma, do napada na kasarne.

    Dobro, ako si autodestruktivan, onda je zaista bolje ovo što se desilo umesto da je bilo dogovora. Meni je samo krivo što na kraju balade niko nije branio zemlju koja jeste postojala, umesto ovih isprdaka koji životare.
    Anonymous
    Guest

    Bosna i Hercegovina - Page 9 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Guest Thu Apr 11, 2019 11:02 am

    Koji inicijalni plan za Bosnu pominješ? Ozbiljno pitam. Karadžićeva izjava je iz septembra '91. nikakvih napada na kasarne tad nije bilo, a razvoženje banana oko Sarajeva je u to vrijeme počelo.

    I nisam autodestruktivan, pazim na sebe osim u hrani i piću i malo žalim što '96. nisam negdje van Evrope emigrirao. To što ove isprdke ne volim i što im želim im propast je nešto drugo i bilo bi mi drago da dočekam osamdesetu da vidim u šta će sve ovo da se izrodi.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Bosna i Hercegovina - Page 9 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Filipenko Thu Apr 11, 2019 12:27 pm

    Nisi ti autodestruktivan u tom licnom smislu, vec si gradjaner isti kao i u Srbiji, i vode te do pakla preko plocica dobrih namera. Mislim, ne vredi, to je zajednicka boljka svim nasim narodima. Vi ste samo glasali, hteli da se odvojite, niste imali drugih namera, odjednom se desilo nesto i sada je to nesto agresija. Niko vam nije objasnio sta to znaci, sta je moguca posledica, sta ce se desiti sa fabrikama koje su pravile za trziste Jugoslavije kada ta zemlja nestane, vi ste samo hteli lepsu i svetliju buducnost i smatrali ste da je glasanje / izlazak na referendum cin koji je dovoljan da se tako nesto ostvari. Jebiga. Mislim, isto je i ovde.

    Sto se tice onoga na sta aludiram, mislim na Kutiljerov plan iz marta 1992. godine, pre pocetka rata. Cak je to bilo nakon ilegalnog referenduma koji je bio krajem februara. Republika Srpska BiH se formira u januaru 1992. Karadziceva izjava, koju vi tumacite kao nesto strasno i uzasno, je vrlo racionalna i jasno upozorava sta ce se desiti i u koje se opasnosti vodi zemlja. Ludu babu Plavsicku ne mogu da komentarisem, to je draskovicevski monarhisticki olos koji u miru poziva na rat, tokom rata na najgore monstruoznosti, a krajem rata poziva na mir i postavlja se kao mirotvorac. Jebiga, secam se kao dete kada sam putovao Bosnom i nad tunelima poruke SDA i HDZ. I ja bih se naoruzavao da sam ziveo s te strane Drine.

    Bosna i Hercegovina - Page 9 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Wed May 08, 2024 10:51 pm