Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Bosna i Hercegovina

    fikret selimbašić

    Posts : 9535
    Join date : 2020-06-19

    Bosna i Hercegovina - Page 40 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by fikret selimbašić Thu 15 Apr - 16:33

    ficfiric wrote:
    fikret hadžiabdić wrote:Što više strane i tučnjavi sklone vojske i sredstava za mlaćenje na terenu, manje šansi da bukne rat.

    Sta znam, eno u Siriji su prisutni svi sem vanzemaljaca pa im nije bolje zbog toga[/quote]


    Ma znam, malo se zajebavam i  usput malo zlobe sipam po EU, kad već hoće da se igraju sa granicama, onda im želim tursku i rusku vojsku u mahali.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50034
    Join date : 2017-11-16

    Bosna i Hercegovina - Page 40 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Nektivni Ugnelj Thu 15 Apr - 16:43

    Ovo mi lici na nervozu Zagreba koji nema pojma sta ce s Hrvatima u BiH, pa se kao logicno resenje namece ujedinjenje Kosova i Albanije.
    fikret selimbašić

    Posts : 9535
    Join date : 2020-06-19

    Bosna i Hercegovina - Page 40 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by fikret selimbašić Thu 15 Apr - 16:55

    Mór Thököly wrote:Ovo mi lici na nervozu Zagreba koji nema pojma sta ce s Hrvatima u BiH, pa se kao logicno resenje namece ujedinjenje Kosova i Albanije.

    Nije samo Zagreb, meni više liči na modifikovani dogvor iz Karađorđeva, samo ovaj put i otvoreno podržan od dijela EU vlada. Znam da su za Janšu i Orbana to neke linije na papiru, a u rukama  poslovni interesi (naročito Janšinih ljudi u Krajini) i sl. Kako su zamislili da ponište Dejton, ukinu DC i pripoje ga Srbijii i da sve to prođe bez frke? Jebiga, na terenu to mora da drugačije izgleda. Šta, ja se jedno jutro probudim a Vulin postavlja stubove i razvlači mi žicu po avliji dok ograđuje novu među. Da ga pitam, majstoer, jesi li za kahvu, rakiju?


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50034
    Join date : 2017-11-16

    Bosna i Hercegovina - Page 40 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Nektivni Ugnelj Thu 15 Apr - 17:34

    Ma kakav DC, ovo sve komplet nemoze bez rata. Nego je neko racunao na drugi trampov mandat
    fikret selimbašić

    Posts : 9535
    Join date : 2020-06-19

    Bosna i Hercegovina - Page 40 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by fikret selimbašić Thu 15 Apr - 17:39

    Mór Thököly wrote:Ma kakav DC, ovo sve komplet nemoze bez rata. Nego je neko racunao na drugi trampov mandat

    Vrlo vjerovatno, iako tvrde da su dokumenti* iz januara ove godine. 

    *Slovenački novinar koji je objavio Janšin non paper kaže da psotoje još dva slična u koje je umiješana i Slovenija. Najbolje je da ne znaju ko ih je pisao.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Bosna i Hercegovina - Page 40 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by kondo Thu 15 Apr - 17:46

    ne znam na koje fikretove zemljake mislite


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    fikret selimbašić

    Posts : 9535
    Join date : 2020-06-19

    Bosna i Hercegovina - Page 40 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by fikret selimbašić Thu 15 Apr - 17:49

    Marius Lăcătuș wrote:ne znam na koje fikretove zemljake mislite

    Kartografi ovdašnji, začela se ideja na fb pa se onda prelilo i u rl. Traže povratak u maticu Sutorine koju su komunisti oteli od BiH i dali CG.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7163
    Join date : 2020-03-05

    Bosna i Hercegovina - Page 40 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Vilmos Tehenészfiú Thu 15 Apr - 17:51

    fikret hadžiabdić wrote:
    Mór Thököly wrote:Ma kakav DC, ovo sve komplet nemoze bez rata. Nego je neko racunao na drugi trampov mandat

    Vrlo vjerovatno, iako tvrde da su dokumenti* iz januara ove godine. 


    Nije to protivrecno. U januaru su racunali na great awakening, i da vojska uhapsi Bajdena jutro pre nego sto postane predsednik.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Bosna i Hercegovina - Page 40 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by kondo Thu 15 Apr - 17:51

    ne o tome, nego si pre par strana rekao da ćemo svi da budemo zemljaci


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    fikret selimbašić

    Posts : 9535
    Join date : 2020-06-19

    Bosna i Hercegovina - Page 40 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by fikret selimbašić Thu 15 Apr - 17:54

    Marius Lăcătuș wrote:ne o tome, nego si pre par strana rekao da ćemo svi da budemo zemljaci

    A, pa Janšin non-paper. Nećemo svi biti zemljaci ali DC po tom dokumentu pripada Srbiji.

    Bosna i Hercegovina - Page 40 Karta-podjela-1021x580


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7163
    Join date : 2020-03-05

    Bosna i Hercegovina - Page 40 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Vilmos Tehenészfiú Thu 15 Apr - 18:03

    Marius Lăcătuș wrote:ne znam na koje fikretove zemljake mislite

    ja sam po raznim forumima (nije fb92, nije ppp, nije vox92) citao komentare Bosnjaka kada se negde valjda 2005 pokrenula prica o tome da je Bosna pre aneksije 1908 izlazila na more u Zalivu, i da je to oduzeto Bosni i dato CG negde 1947 kada su se crtale konacne verzije Avnojskih granica. Bosna je kao kompenzaciju dobila teritoriju CG negde u istocnoj Bosni., neke neprohodne sume. I onda su Bosnjaci krenuli da planiraju sa ce sa tom obalom kad im je CG vrati, i neko je predlozio da se napravi luka u Igalu za kruzere.

    Inace najveci wtf moment tih granica je rt Kobila, jedno 300 metara obalom od Njivica ka Prevlaci. Taj rt je jedno parce zemlje koje ide 50 metara od mora uz brdo, i to je deo Hrvatske. Sa jedne strane omedjen morem, a sa 3 strane je CG. Put iznad tog grebena je u CG. Odmah ispod puta su ostaci AU kasarne, i to je na teritoriji CG. Jedno 50 metera ispod toga su ostaci jos jedne AU kasarne, i to je na rtu Kobila. Crnogorci ne daju da se sa puta sidje ni u jednu ni u drugu kasarnu, da ne bi neko slucajno usao u Hrvatsku i umocio noge u hrvatsko more bez pasosa. Stos je u tome da drugacije ne mozes do tog rta, jer camcem ne moze da se pristane. Looodilo.



    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    fikret selimbašić

    Posts : 9535
    Join date : 2020-06-19

    Bosna i Hercegovina - Page 40 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by fikret selimbašić Thu 15 Apr - 18:11

    Kod Kostajnice granica Hrvatske prelazi Unu, jedno pet kilometara dužine i par stotina metara dubine. Trećina terena lokalnog fudbalskog kluba je u Hrvatskoj.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7163
    Join date : 2020-03-05

    Bosna i Hercegovina - Page 40 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Vilmos Tehenészfiú Thu 15 Apr - 18:18

    Eto, kad vam vrate Njivice imacete jos jednu bizarnu granicu sa Hrvatskom kod rta Kobila.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50034
    Join date : 2017-11-16

    Bosna i Hercegovina - Page 40 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Nektivni Ugnelj Thu 15 Apr - 18:22

    Vilmos Tehenészfiú wrote:
    Marius Lăcătuș wrote:ne znam na koje fikretove zemljake mislite

    ja sam po raznim forumima (nije fb92, nije ppp, nije vox92) citao komentare Bosnjaka kada se negde valjda 2005 pokrenula prica o tome da je Bosna pre aneksije 1908 izlazila na more u Zalivu, i da je to oduzeto Bosni i dato CG negde 1947 kada su se crtale konacne verzije Avnojskih granica. Bosna je kao kompenzaciju dobila teritoriju CG negde u istocnoj Bosni., neke neprohodne sume. I onda su Bosnjaci krenuli da planiraju sa ce sa tom obalom kad im je CG vrati, i neko je predlozio da se napravi luka u Igalu za kruzere.

    Inace najveci wtf moment tih granica je rt Kobila, jedno 300 metara obalom od Njivica ka Prevlaci. Taj rt je jedno parce zemlje koje ide 50 metara od mora uz brdo, i to je deo Hrvatske. Sa jedne strane omedjen morem, a sa 3 strane je CG. Put iznad tog grebena je u CG. Odmah ispod puta su ostaci AU kasarne, i to je na teritoriji CG. Jedno 50 metera ispod toga su ostaci jos jedne AU kasarne, i to je na rtu Kobila. Crnogorci ne daju da se sa puta sidje ni u jednu ni u drugu kasarnu, da ne bi neko slucajno usao u Hrvatsku i umocio noge u hrvatsko more bez pasosa. Stos je u tome da drugacije ne mozes do tog rta, jer camcem ne moze da se pristane. Looodilo.


    Jedino sto nije wtf, nego ukazuje da je neko i tada razmisljao what if
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7163
    Join date : 2020-03-05

    Bosna i Hercegovina - Page 40 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Vilmos Tehenészfiú Thu 15 Apr - 18:30

    ?

    "Neko" je bila Dubrovacka republika koja je prodala Bosni tih 7 kilometra obale da bi imali tampon zonu sa Mletcima. Rt Kobila je potpuno neupotrebljiv za bilo sta kao odvojena teritorija, jer ne mozes da pristanes camcem da izneses nikakav materijal niti zivu silu. Ta kasarna tu dole je izgradjena posle aneksije Bosne, kada je sve to postalo AU pa su mogli da pridju. Tada je imalo smisla izgraditi jos jednu ispod postojece jer je sa rta bolji pregled na ulazak u zaliv... koji je i inace bio pokriven tvrdjavom na Mamuli. Interesantno je da je sama Mamula bila deo Dubrovacke republike, pa kasnije i AU, ali je Hrvati nisu trazili 1947 jer je blize CG nego Prevlaci.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50034
    Join date : 2017-11-16

    Bosna i Hercegovina - Page 40 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Nektivni Ugnelj Thu 15 Apr - 18:35

    Bosna i Hercegovina - Page 40 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sat 27 Apr - 11:18