Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    UK - Politika i društvo

    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    UK - Politika i društvo  - Page 20 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Nino Quincampoix Thu Apr 04, 2019 11:53 am

    UK - Politika i društvo  - Page 20 D3SXznWW0AEVSbo

    Projection on White Cliffs of Dover
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    UK - Politika i društvo  - Page 20 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Nino Quincampoix Thu Apr 04, 2019 11:54 am

    Cini se da svi pomalo zaboravljaju cinjenicu da remain danas po svim istrazivanjima ima desetak procentnih poena prednosti.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    UK - Politika i društvo  - Page 20 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Apr 04, 2019 11:57 am

    I'm on the white cliffs of Dover
    Thinking it over and over
    But if I jump it's all over
    A cautionary tale for you
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    UK - Politika i društvo  - Page 20 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Apr 04, 2019 12:04 pm

    Quincy Endicott wrote:Cini se da svi pomalo zaboravljaju cinjenicu da remain danas po svim istrazivanjima ima desetak procentnih poena prednosti.

    Ma ne, 2ndRef dobija Remain 100%. Deo Leave glasaca bi bio totalno demoralisan i u fazonu - ma daj, ovo je besmisleno. Jedino sto bi izlaznost bila 5-10% niza i to bi zauvek ostala mrlja. 

    A jutros niko drugi do P.Hammond nacinio stvar jos duplo tezom za Corbyna nonsalantnom izjavom da ne vidi problem da parlament glasa o 2ndRef. Pa ti sad nemoj da trazis kad 1 chancellor of the exchequer kaze da nije problem UK - Politika i društvo  - Page 20 1399639816 

    Inace, lik je ubedljivo najnamazaniji u celoj vladi. Pravi ministar financija iz Maxmagnusa UK - Politika i društvo  - Page 20 1399639816
    bemty

    Posts : 3791
    Join date : 2014-11-12

    UK - Politika i društvo  - Page 20 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by bemty Thu Apr 04, 2019 12:11 pm

    ok, hvala na objasnjenju. sad i meni jasnije iskace econ-globalizacijsko divljenje, dok su mi pri prvom citanju vise bile na pameti drugi aspekti globalizacije (slobodno kretanje i tako to).


    _____
    Warning: may contain irony.
    bemty

    Posts : 3791
    Join date : 2014-11-12

    UK - Politika i društvo  - Page 20 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by bemty Thu Apr 04, 2019 12:13 pm

    KinderLad wrote:
    Quincy Endicott wrote:Cini se da svi pomalo zaboravljaju cinjenicu da remain danas po svim istrazivanjima ima desetak procentnih poena prednosti.

    Ma ne, 2ndRef dobija Remain 100%. Deo Leave glasaca bi bio totalno demoralisan i u fazonu - ma daj, ovo je besmisleno. Jedino sto bi izlaznost bila 5-10% niza i to bi zauvek ostala mrlja. 

    ono sto nije bilo u vestima, samo jedan maleni exit poll i posle se zacutalo, je da mladi skoro uopste nisu izasli na glasanje prvi put. a generalno su bili za remain. nekako mislim da bi drugi put mozda i pomerili guzice.


    _____
    Warning: may contain irony.
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    UK - Politika i društvo  - Page 20 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Erős Pista Thu Apr 04, 2019 12:14 pm

    Quincy Endicott wrote:Znam da se ponavljam, ali Bler (i Braun) i Kameron nisu nikako isti.

    Ne kazem da su isti ( mada ni okolnosti nisu bile iste u njihovim mandatima), nego da je to neki raspon politika koje su Fridmenu prihvatljive.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    UK - Politika i društvo  - Page 20 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Apr 04, 2019 12:17 pm

    Pa, u stvari, on se sasvim lepo slaze sa onima koji kazu - slobodno kretanje da, ali slobodno kretanje za low IQs - zaboravite gospodo. Nema te zemlje, a ni tog politicara, koji ce out of hand odbiti 25togodisnjeg odlicno skolovanog programera ili elektroinzenjera. Bitka je - ko ce da menja pelene 85togodisnjacima. Ko ce da ugradjuje PVC.
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    UK - Politika i društvo  - Page 20 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Erős Pista Thu Apr 04, 2019 12:24 pm

    Dobro si to uocio.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    bemty

    Posts : 3791
    Join date : 2014-11-12

    UK - Politika i društvo  - Page 20 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by bemty Thu Apr 04, 2019 12:44 pm

    KinderLad wrote:Pa, u stvari, on se sasvim lepo slaze sa onima koji kazu - slobodno kretanje da, ali slobodno kretanje za low IQs - zaboravite gospodo. Nema te zemlje, a ni tog politicara, koji ce out of hand odbiti 25togodisnjeg odlicno skolovanog programera ili elektroinzenjera. Bitka je - ko ce da menja pelene 85togodisnjacima. Ko ce da ugradjuje PVC.

    ironija je sto vecina tih sto menja pelene 85godisnjacima ovde jesu medicinske sestre iz eu. koje su poslednjih godina prestale da dolaze + su lokalne pocele masovno da daju otkaze zbog burnouta i zdravstveni sistem je u potpunoj krizi. mislim uvek se pricalo o tome da je nhs napet do pucanja ali brojke pokazuju da je poslednjih nekoliko godina dramaticno losije.


    _____
    Warning: may contain irony.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    UK - Politika i društvo  - Page 20 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Apr 04, 2019 12:55 pm

    bemty wrote:
    KinderLad wrote:Pa, u stvari, on se sasvim lepo slaze sa onima koji kazu - slobodno kretanje da, ali slobodno kretanje za low IQs - zaboravite gospodo. Nema te zemlje, a ni tog politicara, koji ce out of hand odbiti 25togodisnjeg odlicno skolovanog programera ili elektroinzenjera. Bitka je - ko ce da menja pelene 85togodisnjacima. Ko ce da ugradjuje PVC.

    ironija je sto vecina tih sto menja pelene 85godisnjacima ovde jesu medicinske sestre iz eu. koje su poslednjih godina prestale da dolaze + su lokalne pocele masovno da daju otkaze zbog burnouta i zdravstveni sistem je u potpunoj krizi. mislim uvek se pricalo o tome da je nhs napet do pucanja ali brojke pokazuju da je poslednjih nekoliko godina dramaticno losije.

    naravno. mislim, ne kazem da je on protiv te imigracije, nego da je to kljucno pitanje, a on ga kao takvog ne prepoznaje u ovom tekstu. mislim, moracu nekad podrobnije da ga procitam, ali hocu da kazem da "case" za EU nije automatski "case" za to o cemu on prica. A ni obratno. Mada "na terenu" tako izgleda, "na terenu" se uglavnom tako polarizuju ljudi tj "open" vs "close".
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    UK - Politika i društvo  - Page 20 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Erős Pista Thu Apr 04, 2019 1:09 pm

    Pa i tu ti dolazi do izražaja razlika između Brexit ideologa, i prosečnih Brexit birača. Naravno da oni što oće da prave od UK evropski Hongkong, neće da šutnu obrazovanog programera, ali prosečni birač, sasvim moguće, hoće da šutne upravo njega, koji je došao juče ko zna odakle, a sad ima veću platu i bolji posao od njega koji je tu rođen. Ne zbog bilo kakve racionalne kalkulacije, nego iz čistog besa.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    bemty

    Posts : 3791
    Join date : 2014-11-12

    UK - Politika i društvo  - Page 20 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by bemty Thu Apr 04, 2019 1:16 pm

    ovde na terenu, bar se meni tako cini, je najvise rec o iracionalnoj mrznji prema poljskim emigrantima. doduse ni bugare ne ljube. ali poljaci...


    _____
    Warning: may contain irony.
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    UK - Politika i društvo  - Page 20 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Erős Pista Thu Apr 04, 2019 1:19 pm

    Jebeni poljski vodoinstaleri. I rusinski.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    UK - Politika i društvo  - Page 20 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Apr 04, 2019 1:22 pm

    bemty wrote:ovde na terenu, bar se meni tako cini, je najvise rec o iracionalnoj mrznji prema poljskim emigrantima. doduse ni bugare ne ljube. ali poljaci...

    znam. to je "close". jedna od iteracija.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    UK - Politika i društvo  - Page 20 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Apr 04, 2019 1:23 pm

    William Murderface wrote:Jebeni poljski vodoinstaleri.

    Ko ne sluša česmu, slušaće oluju
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    UK - Politika i društvo  - Page 20 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Erős Pista Thu Apr 04, 2019 1:32 pm

    UK - Politika i društvo  - Page 20 3579118792 UK - Politika i društvo  - Page 20 3579118792 UK - Politika i društvo  - Page 20 3579118792

    The tap drips and keeps me awake,
    In the morning there will be a lake.
    For the want of a washer the carpet will spoil,
    Then for another my father will toil.
    My father could snuff it while he is at work.
    Dad, fit a washer don't be a burk!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    UK - Politika i društvo  - Page 20 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Apr 04, 2019 1:38 pm

    U stvari meni se sviđa ono što je izjavio onaj Francuz. Ne zato što mislim da Evropa/EU treba d abude "imperija", nego zato što je to bar onaj razgovor koji bi trebalo voditi. Postoji i drugo mišljenje, uglavnom anglo-saksonsko, a to je - šta je minimum koji je potreban da EU funkcioniše. Ok, to znamo, to je Single/Common market. Ok, onda ostavi to, skini sve ostalo (evro, shengen) i guraj tako. Na primer (na primer) - razgradnja evra ne bi morala da bude uništavajuća za EU ako bi je paralelno pratilo čvršće bezbednosno (vojno, ili čak policijsko) povezivanje uz apsolutni ostanak SM i CU. Ali englezi (i labour tj corbyn) udaraju tokom brexita na nedeljivost 4 slobode SM-a. A to stvarno ne može, jer to je onda kraj.
    avatar

    Posts : 7488
    Join date : 2017-03-14

    UK - Politika i društvo  - Page 20 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by MNE Thu Apr 04, 2019 9:01 pm

    William Murderface wrote:Jebeni poljski vodoinstaleri. I rusinski.

    kad smo već kod toga

    LBC Breaking‏[size=16][size=19][size=1]Verified account[/size] [/size][ltr]@lbcbreaking[/ltr]

    [/size]
    FollowFollow [size=14][ltr]@lbcbreaking[/ltr][/size]
    [size]

    More[/size]
    The House of Commons has been suspended because of a sewage leak in the Chamber.

    https://twitter.com/lbcbreaking/status/1113802793326915584
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    UK - Politika i društvo  - Page 20 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Apr 04, 2019 9:06 pm

    Pa posle ne valjaju poljski plameri
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    UK - Politika i društvo  - Page 20 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Erős Pista Thu Apr 04, 2019 9:07 pm

    UK - Politika i društvo  - Page 20 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    UK - Politika i društvo  - Page 20 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Apr 04, 2019 9:27 pm

    25...malo je to. Ovamo na pro PV strani ima sigurno preko 100, možda i više

    https://news.sky.com/story/labour-mps-warn-jeremy-corbyn-against-supporting-a-second-brexit-referendum-11684197

    Kažem, sad kad ispadne da ni May-Corbyn zajedno ne mogu da namaknu većinu za CU... Više od polovine Cons to ne želi, kao i više od polovine Labs. Nije čudo što whips i jednih i drugih učestvuju u pregovorima, oni znaju cifre.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11564
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    UK - Politika i društvo  - Page 20 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Ferenc Puskás Thu Apr 04, 2019 9:53 pm

    Šnjur odnose ovi laburisti što po svaku cijenu žele preuzeti od konzervi dio odgovornosti za politički debakl. Vide preteško je breme, pa da podmetnu i oni pleća.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    UK - Politika i društvo  - Page 20 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Apr 04, 2019 10:10 pm

    Pa to ti je Corbyn pre svega. Jbg. Većina u parlamentu bi glasala za bilo sta ali samo pod uslovom da se prikači referendum. Time bi se i oprali od svega. 

    Mada sve je ovo zamka. Ili više zamki. Jedna je da ne bude dogovora, May ode u Brisel, tamo joj ne daju produžetak i ona 11.04. dođu u HoC i kaže: ok, to je to, ili glasate za ovo ili je sutra No-deal. Druga zamka je da njoj treba 30tak poslanika i pošto joj je Corbyn dao sada određen legitimitet među Laburistima, kaže: ok, podržite vas 30tak koji možete od Laburista. I u takvim uslovima verovatno bi podržali.
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    UK - Politika i društvo  - Page 20 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Erős Pista Thu Apr 04, 2019 10:50 pm

    Theresa May to make written Brexit offer to Jeremy Corbyn
    Letter to include proposal to offer MPs vote on second referendum, source suggests


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    UK - Politika i društvo  - Page 20 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sat Apr 27, 2024 11:34 pm