Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Razno razno razno

    Anonymous
    Guest

    Razno razno razno - Page 34 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Guest Tue Sep 24, 2019 2:43 pm

    iskreno ja sam od aleksijevic citao samo cernobilsku molitvu, to mi je bilo super, a za kriterijume oko nagrada i konkurenciju koja je bila kada je ona nagradjena veze nemam.
    Solus_Rex

    Posts : 3508
    Join date : 2018-07-03

    Razno razno razno - Page 34 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Solus_Rex Tue Sep 24, 2019 4:20 pm

    +1
    Dodao bih samo da ju je za listu Gardijana pre preporučio Nobelov komitetet, zajedno sa Išigurom, nego kvalitete proze ili inovativnost forme. Ako ovaj dvojac suptilno talasa tabuisane teme, stilizacija uzima primat kod Hilari, ostajući pristupačna nasuprot bespuća istorijske tematike.

    Čekajući demanti Bele mace oko navedenog, vrlo mi je upadljivo odsustvo one Pavićeve rođake po književnom formatu: Elenor Katon sa duplum romanom Videla. Baš sam preko Gardijana jedne godine pratio groznicu kako je Buker otplovio na daleki Zeland nekom devojčetu od trideset leta...


    _____
    "Sisaj kurac, Boomere. Spletkario si i nameštao ban pa se sad izvlačiš. Radiša je format a ti si mali iskompleksirani miš. Katastrofa za Burundi čoveče.
    A i deluje da te napustio drugar u odsudnom trenutku pa te spašavaju ova tovarka što vrv ni ne dismr na ribu, to joj se gadi, i ovaj južnjak koji o niškim kafanama čita na forumu. Prejaka šarža."  - Monsier K.
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Razno razno razno - Page 34 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Somlói Galuska Tue Sep 24, 2019 4:46 pm

    Solus_Rex wrote:
    AZ-5 wrote:pa dobro ima medju knjigama barns, erenrajh i aleksijevic, i to je to.
    Ostaće samo književna misterija u kom su to univerzumu Aleksijevič, Išiguro i Mantel bolji pisci od Zebalda, koji je iste godine koje je poginuo bio viđen za Nobele a pre svih navedenih. 

    Svaka čast Platou što je obnovio svoje izdanje Saturnovih prstenova pa bilo ono i u ovakvim poslastičarskim koricama.

    Čovek je nesumnjivo  Benjamin romaneskne forme - bolje naslove od prstenova  i Austerlica u ovom veku nisam čitao.

    Ja nisam ni pojma imao ko je Zebald (hvala na tome). Samo čovek je umro 2001., tako da teško da je šta pisao u 21. veku. Tako sam se ja pitao gde je Bernhard, kad ono sad vidim da je umro još u prošlom veku. Razno razno razno - Page 34 3274312807 

    Ali bezveze je da nema Sorokina, kad su rusi u pitanju.
    zvezda je zivot

    Posts : 7023
    Join date : 2014-11-07

    Razno razno razno - Page 34 Empty Re: Razno razno razno

    Post by zvezda je zivot Tue Sep 24, 2019 6:06 pm

    ovo mu je bila poslednja knjiga i izisla je 2001.



    kad pominjes sorokina, ajde sto je lista skandalozno nediverzifikovana nego ima malo knjiga koji mladi vole. imo je vulture prosle godine prilicno slicnu listu (i mantel i robinson, i never let me go i zebald, i rot protiv nacista, i frenzen i sejbon, i smit i ferante, fincerovi krimici, mekjuan i makarti i argonauti i pulman i hari poter i  en karson za poeziju itd.) ali bilo je i vise stvari koje vole mladi (uelbek, bolanjo, sajdel, tavada... pa cak i diaz koji je zglajznuo u medjuvremenu i judzinidis i ben lerner)
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Razno razno razno - Page 34 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Somlói Galuska Tue Sep 24, 2019 7:41 pm

    zvezda je zivot wrote:ovo mu je bila poslednja knjiga i izisla je 2001.



    kad pominjes sorokina, ajde sto je lista skandalozno nediverzifikovana nego ima malo knjiga koji mladi vole. imo je vulture prosle godine prilicno slicnu listu (i mantel i robinson, i never let me go i zebald, i rot protiv nacista, i frenzen i sejbon, i smit i ferante, fincerovi krimici, mekjuan i makarti i argonauti i pulman i hari poter i  en karson za poeziju itd.) ali bilo je i vise stvari koje vole mladi (uelbek, bolanjo, sajdel, tavada... pa cak i diaz koji je zglajznuo u medjuvremenu i judzinidis i ben lerner)

    Da, moja greska za Zebalda, izvinjavam se Solusu.

    Dosta je nekako mimo mene prošla ta književnost u listi. Mada moguće da ja jako slabo čitam stvari iz ovog veka.
    Solus_Rex

    Posts : 3508
    Join date : 2018-07-03

    Razno razno razno - Page 34 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Solus_Rex Wed Sep 25, 2019 9:06 pm

    fikret selimbašić wrote:Tri knjige i sedam albuma Razno razno razno - Page 34 3363120308
    Od sada i najmanje jedan umetnički komad, sa najraznovrsnije liste na sajtu!
    Nisam očekivao da će se Tanje bolje plasirati od Gurskog i Tacite Din (oboje su blokbaster zvezde izlagačkog sveta), možda je pomoglo što ju je Dejvid Hopkins uvrstio u drugo izdanje Oksfordovog pregleda um. posle 1945.
    Razno razno razno - Page 34 Tanja10
    Razno razno razno - Page 34 0114
    Razno razno razno - Page 34 0217
    Razno razno razno - Page 34 00310
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Razno razno razno - Page 34 Empty Re: Razno razno razno

    Post by ontheotherhand Wed Sep 25, 2019 10:22 pm

    Feminističko humanističko nasleđe u post-jugoslovenskom filmu


    U okviru tribinskog programa Jugoslavija i emancipacija, koji tokom čitave 2019. godine realizuju Centar za jugoslovenske studije (Cejus) i Dom omladine Beograd, oktobarsko predavanje dr Ivane Kronje imaće za temu nasleđe jugoslovenskog feminističkog humanizma u post-jugoslovenskom filmu. Post-jugoslovenski film, proizveden unutar kinematografija država nastalih od bivših republika SFRJ, kao deo svojih autorskih tendencija pokazuje i prisustvo feminističkog humanizma, koji je u teoriji i praksi bio deo jugoslovenske kulture, odnosno uvida u istorijske i aktuelne rodne ne/ravnopravnosti. Predavanje će razmotriti atraktivne i umetnički uspele primere srpskog, makedonskog i hrvatskog filma od 2000-ih do danas, koji preispituju pojam žene-kao-nacije, postavljaju žensku junakinju u centar priče i strategija vizuelne reprezentacije u određenom filmu, te zagovaraju ideje pacifizma i emancipacije žene i muškarca i u post-jugoslovenskim uslovima, kao što su: Jug-Jugoistok Milutina Petrovića, Kino-Lika Dalibora Matanića, aktuelni Bog postoji, ime mu je Petrunija Teone Strugar Mitevske, itd.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Razno razno razno - Page 34 Empty Re: Razno razno razno

    Post by kondo Sun Sep 29, 2019 12:29 am

    ne mogu da nadjem gde ste pisali o novom tarantinu?


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4330
    Join date : 2016-09-29

    Razno razno razno - Page 34 Empty Re: Razno razno razno

    Post by nalog sa ženinog laptopa Sun Sep 29, 2019 12:53 am

    evo desetaru kondo, dobro sise borio na tveteru

    https://vasudeva.forumburundi.com/t140p700-razno-razno-razno#418514


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Razno razno razno - Page 34 Empty Re: Razno razno razno

    Post by kondo Sun Sep 29, 2019 1:00 am

    zahvaljujem! 

    za tviter ne znam o cemu pricas


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4330
    Join date : 2016-09-29

    Razno razno razno - Page 34 Empty Re: Razno razno razno

    Post by nalog sa ženinog laptopa Sun Sep 29, 2019 1:10 am

    slucaj "zaludne babe"  Razno razno razno - Page 34 286371741


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    zvezda je zivot

    Posts : 7023
    Join date : 2014-11-07

    Razno razno razno - Page 34 Empty Re: Razno razno razno

    Post by zvezda je zivot Sun Sep 29, 2019 12:34 pm

    po prvim reakcijama netflixov original the irishman opravdao je ocekivanja i nema sumnje da je rec o dogadjaj filmske sezone



    _____
    ova zemlja to je to
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Razno razno razno - Page 34 Empty Re: Razno razno razno

    Post by kondo Sun Sep 29, 2019 11:05 pm

    gledo sam kventina i super je za nas melanholične cinične matorce koji su u fazonu smrt omladini
    drži me već drugi dan što je retkost danas
    zvezda je manje više bio u pravu za sve
    a ovu ćerku endi mekdavel ko bude bogato omlatio od kurca biće srećan čovek, neka uđe u zapisnik kondova mudrost


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Razno razno razno - Page 34 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Somlói Galuska Thu Oct 03, 2019 12:16 pm

    William Murderface wrote:Ali ti nisi u pravu, a ona jeste, da je ubistvo Tejt zapravo znacilo kraj summer of love i pocetak reakcionarnog beklesa.

    Pritom, u filmu je i Tejt prikazana kao nesumnjivo hipi figura - muzika, grljenje, pajtanje sa stoperkama. Ona je, a ne Menson, prava kontrakultura, ili pravi diskontinuitet sa istorijom nasilja - on je zapravo kontinuitet: outlaw, ranc, pistolj i onaj jedan shootout koji resava sve. 


    Ja bih se složio s ovim, a uopšte se ne bih složio sa nekakvim Armondima, Mitama i Gulovima (dobro, njega i inače ne shvatam iole ozbiljno, mada u stvari ni Whitea). Pa ni sa zvezdom, koga najozbiljnije shvatam od svih pomenutih. Razno razno razno - Page 34 1399639816  Meni generalno nije jasno prvo - jel' Tarantino konzervativac kao reditelj, ili su u pitanju njegova politička uverenja? I ako je ovo drugo, zašto bismo se time bavili?
    Što se mene tiče Tarantino je inovator, naročito u smislu da je novo, u stvari, samo dobro zaboravljeno staro. Ali i mimo toga, niko nije ostavio veći trag u filmskom dijalogu u poslednjih tries' i kusur godina.
    Zatim, Tarantino već u x filmova uspešno odvaljuje od batina ženske likove, bili ti likovi nešto krivi ili nevini (Kill Bill, Death Proof, itd.), pa opet nije ljudima do sada padalo napamet da kroz to traže nekakvu politiku. Jer, generalno, ljudi ne obraćaju pažnju na neke, očigledne stvari - Tarantino ovde ( a i u Inglorious Basterds) dekonstruiše Oskarovsko politikantsku opsesiju "filma po istinitom događaju", vraćajući loptu tamo gde joj je i mesto - film je fikcija i samo to može da bude, ma koliko bio "snimljen po istinitom događaju". I tu nastupa sveti miris mraka bioskopske sale.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Razno razno razno - Page 34 Empty Re: Razno razno razno

    Post by kondo Thu Oct 03, 2019 1:13 pm

    ne znam da li si video sliku sa njegovog vencanja/svadbe prosle godine


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Razno razno razno - Page 34 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Somlói Galuska Thu Oct 03, 2019 1:27 pm

    Ta slika bi trebalo da mi kaže nešto o filmu?

    edit - evo sad sam guglao, ali nisam uspeo da nađem ništa interesantno. Šta bi trebalo da vidim?
    Oću branim Radula (uskok)

    Posts : 7
    Join date : 2019-10-03

    Razno razno razno - Page 34 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Oću branim Radula (uskok) Thu Oct 03, 2019 3:22 pm

    William Murderface wrote:Samo sto to naravno, i nije argument. Argument je da ne pravi konzervativnu fantaziju jer je ono sto "spasava" upravo kontrakultura, sezdesete kao diskontinuitet. I sam kraj je diskontinuitet, buddy movie koji se zavrsava rastankom sa starim prijateljem, i novim prijateljstvom (zagrljajem sa Tejt).

    И растанак и састанак су из материјалних разлога.
    Жели да упозна Поланске због каријере, а пријатеља оставља јер му паре требају за нову жену. 
    Razno razno razno - Page 34 2304934895
    zvezda je zivot

    Posts : 7023
    Join date : 2014-11-07

    Razno razno razno - Page 34 Empty Re: Razno razno razno

    Post by zvezda je zivot Thu Oct 03, 2019 6:25 pm

    de si uskoce! si cuo da se suska o nastavku tvin piksa? ako mene pitas, misim da su zavrsili i da ne bi trebalo da nastavljaju.

    btw, rozenbam pogledo jos jednom tarantina

    I actually bothered to see this film a second time to try to figure out what I might have missed. The answer: even more dullness, more emptiness than my first look at it. Maybe because in August 1969 I was preparing to move from New York to Paris and the Manson murders, however awful, had no mythical or historical or sociological significance for me, unlike (say) Woodstock. I still find them devoid of much interest, especially for someone like QT who has no curiosity about them. Ergo, I’m inclined to think that those who assume otherwise, like those who keep harping reductively on 9/11, are simply looking deperately for ways to substitute sound-bites for thought,  or cheap journalism for life. This time, Tarantino wants to arouse our reverence and nostalgia for musical and cinematic crap along with journalistic crap—in short, all forms of media crap, mysteriously reconfigured as Our Sistine Chapel—and, like Trump, accept him as something other than a redneck in spite of all his redneck tastes and values, the same way that Sharon Tate accepts Dalton. The eagerness of the public to embrace this abject plea for affection and respect continues to baffle me.

    Razno razno razno - Page 34 286371741


    _____
    ova zemlja to je to
    Anonymous
    Guest

    Razno razno razno - Page 34 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Guest Fri Oct 04, 2019 7:22 am

    mobilizacija u weirdosferi zbog filma Joker. kažu da je film "first incel biopic", nimalo laskav u tom smislu, i navodno se već oštre rambo noževi i naručuju AR-15.
    zvezda je zivot

    Posts : 7023
    Join date : 2014-11-07

    Razno razno razno - Page 34 Empty Re: Razno razno razno

    Post by zvezda je zivot Fri Oct 04, 2019 7:51 am

    Mita kaze da je potpuno remek-delo, 'sve to je izuzetno kompleksno, subverzivno, jako i opasno'

    sad nas verovatno ocekuje talas incel-superheroja. ja vam savetujem da ne idete u bioskop. sanse da se neko sranje desi u domacim bioskopima su minimalne ali nema gluplje smrti nego gledajuci dzokera.
    bela maca

    Posts : 11029
    Join date : 2014-10-28

    Razno razno razno - Page 34 Empty Re: Razno razno razno

    Post by bela maca Fri Oct 04, 2019 11:36 am

    nije da incelima treba neki realni povod da nekoga izrešetaju


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    avatar

    Posts : 18405
    Join date : 2014-12-12

    Razno razno razno - Page 34 Empty Re: Razno razno razno

    Post by beatakeshi Fri Oct 04, 2019 12:50 pm

    Jel smemo Taksistu bez bojazni da gledamo?
    bela maca

    Posts : 11029
    Join date : 2014-10-28

    Razno razno razno - Page 34 Empty Re: Razno razno razno

    Post by bela maca Fri Oct 04, 2019 12:58 pm

    ja preživela.

    i nisam upucala nikog.

    još uvek.


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    zvezda je zivot

    Posts : 7023
    Join date : 2014-11-07

    Razno razno razno - Page 34 Empty Re: Razno razno razno

    Post by zvezda je zivot Fri Oct 04, 2019 1:04 pm

    beat, taksista ti je americki film

    salu na stranu, uspeh dzokera i glasine da je marvel kupio prava na mausa govore da ulazimo u uzbudljivu i pomalo opasnu eru za film. sa setom cemo se secati vremena kad si s porodicom iso u bioskop.
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Razno razno razno - Page 34 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Somlói Galuska Sun Oct 06, 2019 6:25 pm

    Razno razno razno - Page 34 72043310_1456628991152825_7567334914983460864_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_oc=AQm4JLk0zSc4yHI-5eoA05JylRDxe8u2LIZztCpCqrUgMxTDxiw7kYrBK_EJX8grEuA&_nc_ht=scontent-sof1-1

    Razno razno razno - Page 34 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Mon May 06, 2024 11:52 pm