Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Razno razno razno

    Anonymous
    Guest

    Razno razno razno - Page 18 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Guest Mon Mar 20, 2017 9:56 pm

    Vilijame,  Pržune

    Otiđite na reddit po taj osećaj,  sad kad ovde nema
    Anonymous
    Guest

    Razno razno razno - Page 18 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Guest Mon Mar 20, 2017 10:37 pm

    ontheotherhand wrote:Zna li neko možda kako se zove film sa, Bronsonom u jednoj od glavnih uloga ako se ne varam, jedino čega se sećam je da ima potera koja se završava u šumi obračunom gde se on brani žešćom pucnjavom iz brvnare? Možda i nije Bronson, ko zna.

    Izvini, nisam video. To ti je Death Hunt.
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Razno razno razno - Page 18 Empty Re: Razno razno razno

    Post by ontheotherhand Tue Mar 21, 2017 10:19 am

    Hvala!
    Anonymous
    Guest

    Razno razno razno - Page 18 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Guest Sun Apr 02, 2017 1:53 pm

    tražim film, gledao sam ga prepun supstanci koje izazivaju zabrinutost pa se ne sećam ničega skoro

    još tada odlučih da ga pogledam jednog dana u jutarnjim časovima, dok sam čist

    e sad film je užasno nasilan, žutaći neki, tipujem na koreju 

    onako sjeban zapamtio sam scenu kaga prepolovi čoveka katanom, od glave do jajca, pa se čovek lepo raspoluti, uz lep prikaz preseka ljudskog

    ako nekoga podseti na nešto, unapred zahvalan na sugestijama
    Anonymous
    Guest

    Razno razno razno - Page 18 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Guest Mon Apr 17, 2017 8:25 pm

    Trenutno na rts2 http://www.imdb.com/title/tt0075788/
    avatar

    Posts : 18178
    Join date : 2014-12-12

    Razno razno razno - Page 18 Empty Re: Razno razno razno

    Post by beatakeshi Mon Apr 17, 2017 8:52 pm

    Ja čekam ove Ovnove na rts2, neko je bio pun hvale, ne sećam se ko.
    Anonymous
    Guest

    Razno razno razno - Page 18 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Guest Sun Apr 30, 2017 9:47 pm

    jel da gledam arajval?
    Anonymous
    Guest

    Razno razno razno - Page 18 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Guest Sun Apr 30, 2017 9:50 pm

    pogledaj ima i gorih
    Anonymous
    Guest

    Razno razno razno - Page 18 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Guest Sun Apr 30, 2017 9:53 pm

    prodato!
    Ferenc Puskás

    Posts : 11548
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Razno razno razno - Page 18 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Ferenc Puskás Thu Jul 06, 2017 1:28 pm

    ARD snima životopisni film o Brechtu. Igra Burghart Klaußner iz Good Bye Lenin.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    boomer crook

    Posts : 36650
    Join date : 2014-10-27

    Razno razno razno - Page 18 Empty Re: Razno razno razno

    Post by boomer crook Thu Jul 06, 2017 2:25 pm

    a sto benjamina igra colin firth? muceni metiljavac avanzovao u seks simbola.

    http://www.bbcamerica.com/anglophenia/2017/05/casting-news-colin-firth-set-to-take-the-lead-in-political-thriller-benjamins-crossing


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    zvezda je zivot

    Posts : 6957
    Join date : 2014-11-07

    Razno razno razno - Page 18 Empty Re: Razno razno razno

    Post by zvezda je zivot Thu Aug 17, 2017 2:18 pm

    posto smo 1 od rekih internetskih zajednica koja je na keca provalila birdmana, vasoj paznji preporucujem 1 wbm-ovski tekst koji je napisala mlada&perspektivna anna shechtmann o odnosu forme i ekonomije u birdmanu. tekst


    _____
    ova zemlja to je to
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Razno razno razno - Page 18 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Indy Thu Aug 17, 2017 2:28 pm

    Razno razno razno - Page 18 BwthCqlCAAE6qlH
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Razno razno razno - Page 18 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Somlói Galuska Thu Aug 17, 2017 6:39 pm

    Autorka greši u konstataciji da je realizam u autu u dvadeset i prvom veku - naprotiv, 99 posto filmova koje gledamo su neka vrsta realizma, od ekranizacija Marvela do, ne znam, braće Darden.

    Inače, zaista se trudim da razumem tekst, ali ne znam da li će mi uspeti. Razno razno razno - Page 18 1143415371
    zvezda je zivot

    Posts : 6957
    Join date : 2014-11-07

    Razno razno razno - Page 18 Empty Re: Razno razno razno

    Post by zvezda je zivot Thu Aug 17, 2017 8:51 pm

    ja sam prilicno siguran da ona misli da je ta vrsta bazenovskog literalistickog 'realizma' (po kojem fotografija recimo nije reprezentacija nego objekt koji predstavlja)  potpuno in u 21. veku. po skoli kojoj ona pripada, bazenovski realizam, zajedno s minimalizmom u vizuelnoj umetnosti, jeste osnova postmoderne estetike.


    pa i kaze da marvelovi filmovi, kao i birdman, jesu nova verzija bazenovskog realizma. Like the fictional Riggan, digital editing of this sophistication has been most famously used in action films and superhero movies to defy gravity and transcend the limits of the Real. This is not realism but Super-Realism.


    _____
    ova zemlja to je to
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Razno razno razno - Page 18 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Somlói Galuska Fri Aug 18, 2017 1:49 am

    Ja sam više misio na ovaj deo

    Carver’s “dirty realism” (and Flaubert, whom Riggan off-handedly quotes to bolster his cultural capital) stands-in for realism as an aesthetic mode, and as an anachronism: realism is as out of touch with the 21st-century mediascape as the aging film star himself.



    Što se tiče super-realizma, lepo je biti kreativan, ali u principu, ona isto ima toliko argumenata za tu tvrdnju koliko i ostap (li William, ne sećam se više) kad je tvrdio ovde da je Klip super-realizam. I posle se taj super-realizam valja do kraja članka i njime se sve pokriva. Ali, naravno, ne moguće je uopšte doći do bilo kakvog konzensusa šta je super realizam na filmu, i da li on uopšte postoji kao takav. Slobodan sastav, improvizacija na temu, pesničke slobode.
    zvezda je zivot

    Posts : 6957
    Join date : 2014-11-07

    Razno razno razno - Page 18 Empty Re: Razno razno razno

    Post by zvezda je zivot Fri Aug 18, 2017 2:07 am

    pa taj citat nije misljenje autorke teksta nego glavnog lika u filmu (ili kriticarke njujork tajmsa).

    a sto se super-realizma tice, ona izvodi super-realizam (koji se pominje u filmu) u odnosu na slicnosti i razlike s bazenovim realizmom i mislim da je to sasvim utemeljeno. ne znam sta je ostap pisao o klipu. misim, nemoguce je doci do konsenzusa sta je realizam (pa ni super-realizam) - bazenov realizam je recimo skroz drugaciji (mozda i suprotan  (sem u preziru prema montazi)) od lukacevog realizma. svakako da se necemo sloziti oko toga sta je realno(st), pa ni realizam (kod literalista je realizam = realnost), ali mozemo da znamo sta je bazenova ideja realizma i da birdman ima mnogo toga sustinski zajednickog s njom.


    _____
    ova zemlja to je to
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Razno razno razno - Page 18 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Somlói Galuska Fri Aug 18, 2017 8:03 am

    zvezda je zivot wrote:pa taj citat nije misljenje autorke teksta nego glavnog lika u filmu (ili kriticarke njujork tajmsa).

    Pa, ja sad stvarno ne mogu da se tačno setim gde se to pominje u filmu, ali recimo da se pominje - to je na nivou one misli da je Top lista nadrealista - nadrealizam. Bez obzira na to - autorka ga usvaja kao stvaran stil, dakle kao nešto što postoji na filmu, a ne kao mišljenje nekog lika u filmu, što je tanko.

    a sto se super-realizma tice, ona izvodi super-realizam (koji se pominje u filmu) u odnosu na slicnosti i razlike s bazenovim realizmom i mislim da je to sasvim utemeljeno. ne znam sta je ostap pisao o klipu. misim, nemoguce je doci do konsenzusa sta je realizam (pa ni super-realizam) - bazenov realizam je recimo skroz drugaciji (mozda i suprotan  (sem u preziru prema montazi)) od lukacevog realizma. svakako da se necemo sloziti oko toga sta je realno(st), pa ni realizam (kod literalista je realizam = realnost), ali mozemo da znamo sta je bazenova ideja realizma i da birdman ima mnogo toga sustinski zajednickog s nj

    Naravno da ljudi imaju različite poglede na to šta je realizam, ali se slažu da realizam postoji na filmu ( i da je dominantan, u smislu količine produkcije, valjda). S druge strane, super realizam je vrlo retko upotrebljavan kao pojam kada se govori o filmu. Mislm, nemam ništa protiv teksta u kome će neko da utvrđuje da je Birdman super-realizam; međutim ovde se to prosto objavljuje brzo i lako, (bazirajući se na odsustvu, odn. maloj količini montaže) pa se posle koristi kao poštapalica iz koje se izvode druge teze.

    Osim toga, velika je razlika između toga kada neka studentkinja (ili profesorka?) Jejla pokušava da nametne neki pojam i kada recimo, Stanislavski kaže da se bavi nečim što se zove "psihološki realizam", izvodeći to iz sopstvene prakse.
    Isto tako je Bazenova ideja realizma (lepo si to rekao) - nešto što je, u stvari, konglomerat različitih realizama različitih autora, čije tretmane različitih elemenata filma on ujedinjuje u svoju ideju realizma; ali on analizira različite filmove, ili scene, pa kaže - ja bih ovo odavde, ono odavde, itd - tako treba snimati filmove. I to je okej, mislim, bar u njegovo vreme je bilo okej, danas bi bilo smešno tako nešto pisati, a da se ne baviš "neposrednom proizvodnjom" . Ma, čak i tada bi bilo smešno. Razno razno razno - Page 18 1143415371
    (Ne treba zaboraviti da je Bazen bio deo jednog pokreta, tj. da je svoje ideje kreirao u neposrednoj razmeni sa različitim autorima istog miljea, u tom smislu njegove ideje su realne, dolaze, barem posredno, iz prakse. Za "malu sa Jejla" nisam baš siguran da je tako.)
    zvezda je zivot

    Posts : 6957
    Join date : 2014-11-07

    Razno razno razno - Page 18 Empty Re: Razno razno razno

    Post by zvezda je zivot Fri Aug 18, 2017 11:30 am

    Anđe'o wrote:
    zvezda je zivot wrote:pa taj citat nije misljenje autorke teksta nego glavnog lika u filmu (ili kriticarke njujork tajmsa).

    Pa, ja sad stvarno ne mogu da se tačno setim gde se to pominje u filmu, ali recimo da se pominje - to je na nivou one misli da je Top lista nadrealista - nadrealizam. Bez obzira na to - autorka ga usvaja kao stvaran stil, dakle kao nešto što postoji na filmu, a ne kao mišljenje nekog lika u filmu, što je tanko.

    pa pise u tekstu, kritika iz nyt:

    Thomson has unwittingly given birth to a new form, which can only be described as Super-Realism. Blood was spilled both literally and metaphorically by actors and audience alike. Real blood. The blood that has been sorely missing from the veins of the American theater.

     Mislm, nemam ništa protiv teksta u kome će neko da utvrđuje da je Birdman super-realizam; međutim ovde se to prosto objavljuje brzo i lako, (bazirajući se na odsustvu, odn. maloj količini montaže) pa se posle koristi kao poštapalica iz koje se izvode druge teze.

    ovo prosto nije istina: ne bazira na odsustvu montaze nego na tradiciji literalisticke estetike koja povezuje real (Real blood) s odsustvom montaze i odsustvo montaze s rizikom kao estetskom vrednoscu. to je sasvim jasno i ubedljivo pokazano u tekstu.

    ne znam zasto si se uhvatio za super-realizam kad se u tekstu koristi pre svega ironijski (u vezi s novim zanrom koji je izmislila birdmanova kriticarka u filmu)  i ne znam zasto mislis da je namera autorke da namece pojmove i izmislja pokrete. a sasvim je jasno sta oznacava u slucaju poetike birdmana.


    _____
    ova zemlja to je to
    zvezda je zivot

    Posts : 6957
    Join date : 2014-11-07

    Razno razno razno - Page 18 Empty Re: Razno razno razno

    Post by zvezda je zivot Fri Aug 18, 2017 2:31 pm

    da samo javim Andjelu da sam napustio forum zbog velikog disrespekta od moderacije (mali stini i ruzni ljudi) pa nazalost necemo nastaviti ovaj razgovor. a i anna je moja draga drugarica pa mi se ne dopada kad je zovu 'mala s jejla'


    _____
    ova zemlja to je to
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Razno razno razno - Page 18 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Somlói Galuska Fri Aug 18, 2017 3:09 pm

    Razno razno razno - Page 18 1399639816

    Taman je bilo nešto dovoljno interesantno za raspravu, ali uništiše ga forumske banalnosti. Pozdravi drugaricu.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Razno razno razno - Page 18 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Filipenko Fri Aug 18, 2017 3:11 pm

    Oduvek sam tvrdio: Zvezda je smrt, a ne život.  Razno razno razno - Page 18 2952840586
    boomer crook

    Posts : 36650
    Join date : 2014-10-27

    Razno razno razno - Page 18 Empty Re: Razno razno razno

    Post by boomer crook Fri Aug 18, 2017 8:42 pm

    uzasno joj je nategnuta i nedorecena ta veza sa finansijama. birdman je zapravo anti-rope na svakom nivou ako bi o tome zeleli pricati dok kapitalizam, i kapital u filmu, nisu u takvom sukobu.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    zvezda je zivot

    Posts : 6957
    Join date : 2014-11-07

    Razno razno razno - Page 18 Empty Re: Razno razno razno

    Post by zvezda je zivot Sun Aug 20, 2017 2:50 am

    lol potuljeni ostap ceko da odem da bi presudio

    na kakvom svakom nivou je birdman anti-rope (ako bi o tome zeleo pricati)? videli smo kako ih tekst povezuje, videli smo kako ih drugi tekstovi povezuju, od tebe smo culi presudu i nista vise. na stranu sto tvoj stav sam sebe sahranjuje: cim je -anti ima upisano mesto u istoj ekonomiji reprezentacije.

    misim komentar ti je ko da citas gold standard (na koji se ovaj tekst u najvecoj meri naslanja) pa se cudis kako klement grinberg i trompe l'oeil predstavljaju istu ekonomiju (kad su na svakom nivou suprotstavljeni).

    da ne bude da branim samo zato sto mi je drugarica, ja zameram nepotrebno zaigranu upotrebu reci real pri kraju teksta (i kezual, i psihonaliticki i ironicno). viseznacnost kojoj nije mesto u tekstu.


    _____
    ova zemlja to je to
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Razno razno razno - Page 18 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Somlói Galuska Sun Aug 20, 2017 9:40 am

    zvezda je zivot wrote:
    Anđe'o wrote:
    Pa, ja sad stvarno ne mogu da se tačno setim gde se to pominje u filmu, ali recimo da se pominje - to je na nivou one misli da je Top lista nadrealista - nadrealizam. Bez obzira na to - autorka ga usvaja kao stvaran stil, dakle kao nešto što postoji na filmu, a ne kao mišljenje nekog lika u filmu, što je tanko.

    pa pise u tekstu, kritika iz nyt:



     Mislm, nemam ništa protiv teksta u kome će neko da utvrđuje da je Birdman super-realizam; međutim ovde se to prosto objavljuje brzo i lako, (bazirajući se na odsustvu, odn. maloj količini montaže) pa se posle koristi kao poštapalica iz koje se izvode druge teze.

    ovo prosto nije istina: ne bazira na odsustvu montaze nego na tradiciji literalisticke estetike koja povezuje real (Real blood) s odsustvom montaze i odsustvo montaze s rizikom kao estetskom vrednoscu. to je sasvim jasno i ubedljivo pokazano u tekstu.

    ne znam zasto si se uhvatio za super-realizam kad se u tekstu koristi pre svega ironijski (u vezi s novim zanrom koji je izmislila birdmanova kriticarka u filmu)  i ne znam zasto mislis da je namera autorke da namece pojmove i izmislja pokrete. a sasvim je jasno sta oznacava u slucaju poetike birdmana.

    Dobrodošao nazad(tm)

    - samo da razjasnimo
    a) kritičarka Njujork Tajmsa (fiktivni lik iz filma) napiše da je fiktivna predstava koju je po Karveru režirao Rigan Tompson, (takođe fiktivni lik) - super realizam.

    b) Ana Šehtman piše:

    Indeed, it is Super-Realism (and not surrealism) that defines Birdman formally and thematically.

    Like the fictional Riggan, digital editing of this sophistication has been most famously used in action films and superhero movies to defy gravity and transcend the limits of the Real. This is not realism but Super-Realism.



    Like Birdman’s Super-Real “flights”

    i na kraju

    Birdman’s Super-Realism may in fact best capture the real of the present.

    Na stranu to što nekakav "super-realizam" ne može biti žanr, već samo stil -kako on (nevezano za to što je rekao neki lik u filmu) formalno određuje Birdmana?

    Drugo, u Birdmanu ne postoji Real Blood. To postoji samo u Riganovoj predstavi. Dakle ovo ti nije tačno:

    ovo prosto nije istina: ne bazira na odsustvu montaze nego na tradiciji literalisticke estetike koja povezuje real (Real blood) s odsustvom montaze i odsustvo montaze s rizikom kao estetskom vrednoscu. to je sasvim jasno i ubedljivo pokazano u tekstu.

    ne znam zasto si se uhvatio za super-realizam kad se u tekstu koristi pre svega ironijski (u vezi s novim zanrom koji je izmislila birdmanova kriticarka u filmu)  i ne znam zasto mislis da je namera autorke da namece pojmove i izmislja pokrete. a sasvim je jasno sta oznacava u slucaju poetike birdmana.
    I naravno, nije tačno da koristi samo ironijski, nego kao fakt, u navedenim kvotovima.

    Razno razno razno - Page 18 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 4:02 pm