Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Razno razno razno

    zvezda je zivot

    Posts : 7008
    Join date : 2014-11-07

    Razno razno razno - Page 35 Empty Re: Razno razno razno

    Post by zvezda je zivot Thu Oct 10, 2019 11:29 am

    Anđe'o wrote:Razno razno razno - Page 35 72043310_1456628991152825_7567334914983460864_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_oc=AQm4JLk0zSc4yHI-5eoA05JylRDxe8u2LIZztCpCqrUgMxTDxiw7kYrBK_EJX8grEuA&_nc_ht=scontent-sof1-1


    Professors offer superhero psychoanalysis


    To University of Oregon English professor Ben Saunders, superheroes are more than mere entertainment on a Marvel movie night. Rather, he argues, they can shed light on the deeper psychology of love, loss, and life.
    On Wednesday, Saunders, Slovenian journalist and film critic Jela Krečič, and professor, author, and new-age philosopher Slavoj Žižek convened at Betts Auditorium to discuss superheroes, film, and their relation to human nature at a panel entitled “Superheroes on the Couch.”
    Sponsored by the Department of English, the two-hour panel discussion began with Saunders’ analysis of the relationship between Superman and Batman. Saunders argued that though their duality is apparent, the two  still constitute one entity. While Superman stands as the morally and physically superior hero, Batman serves as Superman’s “Jungian shadow,” a projection of the despicable aspects of human nature.

    Thus, according to Saunders, Batman is not Superman’s opposite but rather his extension, with the former embodying the latter’s dark side.
    Saunders further argued that Batman’s entire identity is founded in the repression of his parents’ deaths. Both Batman and the Joker are “responding in an absurd way to the gross injustice of life.” Since confronting those evils is distressing, Saunders said, we resort to a Freudian cycle of repression and projection.
    Krečič continued the discussion by claiming that Batman represses the loss of his parents by spending his life fighting “low-level crime,” rather than addressing its underlying causes. She argued that doing so helps him cope with their absence and thus represents an essentially human response.
    Žižek focused on the relationship between Batman and the Joker, arguing that the two are very similar in essence, but that the Joker has developed to accept his evil. He stated that it is important for us to learn from the Joker and accept our vices, extending this claim to Greta Thunberg, “my ethical hero,” who is unapologetically outspoken.
    He stated that Thunberg defines a new age of femininity and concluded that we “need more toxically masculine women,” drawing laughter from the crowd.
    Žižek also offered a particularly controversial comment, which faced resistance from members of the audience. He said that Black Panther’s “Wakanda and black wisdom is bullshit,” claiming the film did not represent a fair dialogue of African-American empowerment.
    During the subsequent question-and-answer session, a visibly upset heckler interrupted the three panelists, saying that the discussion had been “very one-sided.” The panel concluded immediately thereafter.



    _____
    ova zemlja to je to
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Razno razno razno - Page 35 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Somlói Galuska Thu Oct 10, 2019 1:37 pm

    Sve je to lepo, samo šta će mi Ben Sanders sa univerziteta Oregon, kad imam Scorsese-a.

    Usput, pošto sam gledao Black Panther-a, mogu da kažem sledeće:

    - film je prazan/šupalj, nikakvih ljudskih emocija, ništa od ovoga što Scorsese traži zaista i ne postoji.
    - sve što u filmu postoji je propaganda koja hoće da pacifizuje Afro-amerikance.
    - Žižek je u pravu, kao što je često u pravu.

    Još nešto - mogu da raspravljam o konkretnim filmovima o Batmanu, ili bar o filmovima različitih ciklusa (Burton vs. Nolan). Stripove nisam čitao. Neverujem u rasprave o Marvelovim junacima kao nekakvim opšte-kulturnim simbolima, znakovima, ili šta već i šta pokušavaju od njih da naprave - sve je to veoma nategnuto.
    zvezda je zivot

    Posts : 7008
    Join date : 2014-11-07

    Razno razno razno - Page 35 Empty Re: Razno razno razno

    Post by zvezda je zivot Thu Oct 10, 2019 2:36 pm

    a nije to moj protuargument, nego naso na netu pa reko da kontrastiram. mogao sam da stavim i tekst s penguin.co.uk koji kaze da je dzoker nas hamlet. eto, marti je hteo da producira dzokera sad ce vise mladih pogledati the king of comedy, sta sad.

    misim skorseze je naravno u pravu da marvel nije cinema... ali ono, cinema je stvar 20. veka, ko socijalizam i modernizam i izbor za mis. evo ni skorsezea vise ne pustaju u bioskope. sto neko rece cinema: dead and loving it.


    _____
    ova zemlja to je to
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4321
    Join date : 2016-09-29

    Razno razno razno - Page 35 Empty Re: Razno razno razno

    Post by nalog sa ženinog laptopa Thu Oct 10, 2019 2:53 pm

    Razno razno razno - Page 35 1233199462


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    Razno razno razno - Page 35 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Erős Pista Thu Oct 10, 2019 4:38 pm

    Anđe'o wrote:Sve je to lepo, samo šta će mi Ben Sanders sa univerziteta Oregon, kad imam Scorsese-a.

    Usput, pošto sam gledao Black Panther-a, mogu da kažem sledeće:

    - film je prazan/šupalj, nikakvih ljudskih emocija, ništa od ovoga što Scorsese traži zaista i ne postoji.
    - sve što u filmu postoji je propaganda koja hoće da pacifizuje Afro-amerikance.
    - Žižek je u pravu, kao što je često u pravu.

    Još nešto - mogu da raspravljam o konkretnim filmovima o Batmanu, ili bar o filmovima različitih ciklusa (Burton vs. Nolan). Stripove nisam čitao. Neverujem u rasprave o Marvelovim junacima kao nekakvim opšte-kulturnim simbolima, znakovima, ili šta već i šta pokušavaju od njih da naprave - sve je to veoma nategnuto.


    +1

    Pritom, Skorseze uopšte nije komentarisao superheroje kao takve, nego vrlo konkretno, ono što je superherojski film kao praktično najzastupljeniji (a svakako najiplativiji) svremeni holivudski žanr napravio od filma.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    zvezda je zivot

    Posts : 7008
    Join date : 2014-11-07

    Razno razno razno - Page 35 Empty Re: Razno razno razno

    Post by zvezda je zivot Thu Oct 10, 2019 7:23 pm

    nastavljamo



    Razno razno razno - Page 35 3274312807






    _____
    ova zemlja to je to
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Razno razno razno - Page 35 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Somlói Galuska Fri Oct 11, 2019 11:53 am

    White wrote:Super-geek Scorsese, who started the Film Foundation in 1990 for the preservation of classic and world movies, always looked for the moral potential in popular art. That’s how his Seventies American Renaissance colleagues from Coppola to DePalma to Walter Hill and Robert Altman advanced the art form. In that heyday, audiences expected self-examination; today’s audiences expect escapism.

    Da ne ulazim sad u sve što je White naškrabao - ovo je veoma sumnjivo. Ako su CGI fantasije i Marveli nešto što dominira bioskopima, ako su ti bioskopi u šoping molovima, zajedno sa HM and QA radnjama, McDonaldsima i KFCijima - kako je odlazak na te filmove, u tim bioskopima eskapizam? Pre će bit da je to kupanje u realnosti, uživanje u faktu da se meni, 14-godinšnjem dečaku ne traži nikakvo znanje, ne traži da učim, da shvatim, samo da uživam.
    Ja zaista ne želim da tvrdim kako su milenijalsi glupavi i da je u moje vreme bilo bolje - zato sam i zahtevan. White hoće da nas ubedi da su poslovne odluke jedne industrije, u stvari, film svoga vremena. Nisu, samo je industrija, u stvari, propala, pa tapka decu.
    Anonymous
    Guest

    Razno razno razno - Page 35 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Guest Mon Oct 14, 2019 8:29 pm

    Nenad Polimac, godišnjica "Trećeg čovjeka".


    Osim toga, Reed je htio film koji se događa izvan britanskih granica, njegovi su sunarodnjaci štošta propatili u 2. svjetskom ratu, no to nije bio razlog da se zatvore u granice imperija. Možda upravo zato britanski komentatori upozoravaju da je “Treći čovjek” po svojim porukama danas nevjerojatno moderan film, jer je nastao u zemlji koja je nedavno raskinula s Europskom unijom.



    U ekipi je bilo i veterana iz kinematografije Trećeg Reicha, Siegfried Breuer (slikoviti Popescu) snimao je u Hrvatskoj za NDH “Ljude u oluji”, gdje je glumio požudnog srpskog oficira, zaljubljenog u nedostižnu njemačku veleposjednicu Olgu Tschechowu. On je bio čisti Austrijanac, dok je Paul Hörbiger rođen u Budimpešti i umro u Beču: u nacističkoj kinematografiji bio je velika zvijezda, dok ga je ovdje zapala epizoda domara koji jedva komunicira s Martinsom, jer ne zna engleski (kao što ga nije znao ni u privatnom životu).

    Požudni srpski oficir Razno razno razno - Page 35 4101625831

    Prvi put večeras čuo za taj film, može na internetu da se pogleda.
    disident

    Posts : 15028
    Join date : 2016-03-28

    Razno razno razno - Page 35 Empty Re: Razno razno razno

    Post by disident Mon Oct 14, 2019 11:35 pm

    Ja odgledao jokera u bioskopu, nije mi jasan hajp oko filma u medijima, sto domacim sto stranim. Film je odlican, 9/10 , sustinski jako tuzan, ali daleko od toga da je kultno ostvarenje i da nosi nekakve lose il jezive pro incel il  pak duboke filozofije


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Anonymous
    Guest

    Razno razno razno - Page 35 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Guest Mon Oct 14, 2019 11:43 pm

    kako ti se tu uklapa slika sa posvetom i inicijalima tw
    disident

    Posts : 15028
    Join date : 2016-03-28

    Razno razno razno - Page 35 Empty Re: Razno razno razno

    Post by disident Mon Oct 14, 2019 11:48 pm



    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    паће

    Posts : 40078
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Razno razno razno - Page 35 Empty Re: Razno razno razno

    Post by паће Tue Oct 15, 2019 8:42 am

    А није намештаљка него су сценаристи све преписали из рла?


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Razno razno razno - Page 35 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Mr.Pink Wed Oct 16, 2019 7:47 pm

    brt

    pa vi ste gledali neku piratsku sa tv politike verziju

    poenta i jeste u razvoju dzokera kao lika to sto se jebeno ne zna gde se zavrsava realnost, a gde pocinje deluzija. tj. gde se zavrsava arthur, a gde pocinje ludilo dzokerovsko

    kakve bre "rupe u scenariju", hebem ti rupu u glavi

    vi ste jos deca da to gledate


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Razno razno razno - Page 35 Empty Re: Razno razno razno

    Post by kondo Wed Oct 16, 2019 8:53 pm

    reci im brate, takoe.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Razno razno razno - Page 35 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Sotir Wed Oct 16, 2019 9:20 pm

    Несам гледао, не знам ни кад ћу. 
    Из ових коментара ми се чини као једна прилично банализована верзија Паклене поморанџе.

    Цео тај суперхерој жанр је једна потпуна банализација људских ликова, екстремно бели или црни, без пуно удубљивања у суштину или узроке.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Razno razno razno - Page 35 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Mr.Pink Wed Oct 16, 2019 9:45 pm

    Sve graCki filmovi

    eto i taj handke i ono nebo nad berlinom sto neko spomenuo na drugoj temi
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Razno razno razno - Page 35 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Somlói Galuska Wed Oct 16, 2019 9:54 pm

    Gledao sam sinoć Jokera. Ne mislim da ima nekih naročitih rupa u scenariju, ali sam prilično siguran u to da nema ništa ni naročito zanimljivo i neviđeno u istom. Rekao bih otprilike - da nije Joaqina verovatno bih umro od dosade. On, međutim, izdiže film na viši nivo, svakako mu je ovo jedna od najboljih uloga i to je nešto zbog čega film stvarno vredi gledati. Scenario je pun opštih mesta, namigivanja k Taksisti su neutemeljena i preambiciozna - rekao bih da u ludilu Trevisa Bikla i Artura Fleka ima malo toga zajedničkog. Trevisov milje je post-vijetnamski Njujork, vijetnamski rat vrišti iz Trevisa, njegov pad je slika jednog specifičnog i konkretnog trenutka američke istorije. Artur Flek jednostavno nema ni približno tako složenu pozadinu. Njegovo ludilo dolazi kao posledica događaja za koji saznajemo tek pred kraj filma, ali nije baš ni da je on za film toliko bitan. Ovde više postoji struktura koja bi mogla da bude tragedijska (znamo šta će se desiti s Jokerom na kraju), ali to nije jer film ne ide do Jokerovog kraja, nego do njegove transformacije. Možda bi to mogao biti nekakav horor motiv, ali nisam siguran ni da bi to bilo bolje.
    Todd Philips se pokazao kao opet kao osrednji lik. I njegov prethodni film je jahao Skorcezea, u mnogo većem obimu, tako da u tom smislu je Joker čak i nekakav napredak.
    Inače, voleo bih da bude mnogobrojnih metastaza Džokera kao glavnog junaka - voleo bih pre svega da vidim Zlatka Burića kao ex-yu verziju Jokera u penziji.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Razno razno razno - Page 35 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Mr.Pink Wed Oct 16, 2019 9:57 pm

    Taksista je isto graCki film


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Razno razno razno - Page 35 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Somlói Galuska Wed Oct 16, 2019 10:00 pm

    Mr.Pink wrote:Taksista je isto graCki film

    Druže ja ne bih ni pominjao taksistu da ga Phillips ne citira besomučno na više mesta, ne pokušavajući to uopšte da prikrije.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Razno razno razno - Page 35 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Mr.Pink Wed Oct 16, 2019 10:07 pm

    Ne znam, ne pratim. On to coek oce da kaze skprcezeu da nije u pravu

    Ako kaze skorceze da to nije cinema, taj ubermensch rezon koji se masama danas servira, i sa cim se au nacelu slazem sa za sve one aquamenove i ostala sranja koja nisam gledao..onda bi ovo mpzda mogao da bude taj cinema 21. veka

    I u taksisti se sve vrti oko grada i de nira i raznoraznih issuea
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Razno razno razno - Page 35 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Somlói Galuska Wed Oct 16, 2019 10:28 pm

    Mr.Pink wrote:Ne znam, ne pratim. On to coek oce da kaze skprcezeu da nije u pravu

    Ako kaze skorceze da to nije cinema, taj ubermensch rezon, a se u nacelu slazem sa izrecenim za sve one aquamenove i ostala sranja koja nisam gledao..onda bi ovo mpzda mogao da bude taj cinema 21. veka

    I u taksisti se sve vrti oko grada i de nira i raznoraznih issuea

    Mislio sam da ti graCki znači da je to film za lažne građane - folirante.

    Ovo sam gledao, Aquamena, Avengerse i sve ostalo nisam - to valjda govori da ih ne stavljam u istu grupu. Džoker nije loš film, ali krajnje osrednji za hajp koji je izazvao. To o tome "da se ne zna gde prestaje realnost, a gde počinje ludilo" sam gledao u jedno sto filmova i mogu bez mnogo frke da ti nabrojim sad deset filmova u iz poslednjih deset godina u kojima se to isto tako ne zna.

    U Taksisti su pravi issueuiueui. Vijetnam je pravi issue, rasizam u Americi je pravi issue. Pokušavam da shvatim za Gotam iz ovog filma - šta je to - osim opštosti o surovom društvu koji od nervno labilnog luzera pravi vođu pobune protiv sistema ne vidim nikakvo meso, ništa za šta bih mogao da se uhvatim, to mi je problem, zato me film i pored Joaqina (a ložim se na dobru glumu, žešće) ostavlja hladnim.

    Taksista (na tragu Tragača) razvija specifično američki vijetnamski motiv - spasavanje devojke koja ne želi da bude spasena. Džoker je drugačiji, nema "uzemljenje". On je klovn, ali to nije mnogo bitno, radi to samo za pare. Hteo bi da bude stand-up komičar, ali nije realno ni blizu toga, pa ni to nije bitno. Bitno je da je bio maltretiran kao dete, ali za to saznamo tek pred kraj filma i više deluje kao nekako nakačeno, ne deluje kao neko otkriće koje naglo surva radnju u nekom pravcu.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Razno razno razno - Page 35 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Mr.Pink Wed Oct 16, 2019 10:29 pm

    Ovde je sam arthur pravi antiheroj. on ni ne treba da vristi, nego da onako mucenicki trpi sve apsurdnosti i nasilnistva ovoga sveta: od ulice, posla i doma, pa cak i do tih soc sluzbi

    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Razno razno razno - Page 35 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Somlói Galuska Wed Oct 16, 2019 10:32 pm

    Ko kaže da treba da vrišti?
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Razno razno razno - Page 35 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Mr.Pink Wed Oct 16, 2019 10:33 pm

    Pa ti spomenu vristeceg trevisa


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Razno razno razno - Page 35 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Somlói Galuska Wed Oct 16, 2019 10:36 pm

    Mr.Pink wrote:Pa ti spomenu vristeceg trevisa

    Ne, ne - rekao sam da iz trevisa vrišti Vijetnam - on je posledica Vijetnama - jedne konkretne stvarnosti. Artur nema takvu stvarnost iza sebe.

    Razno razno razno - Page 35 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun Apr 28, 2024 1:48 am