Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Razno razno razno

    Anonymous
    Guest

    Razno razno razno - Page 29 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Guest Sun Aug 04, 2019 3:10 am

    kuku wrote:idemo filip i ja u fontanu cim dodje once upon....!!!

    u današnju slavicu, taman
    zvezda je zivot

    Posts : 7008
    Join date : 2014-11-07

    Razno razno razno - Page 29 Empty Re: Razno razno razno

    Post by zvezda je zivot Sun Aug 04, 2019 11:18 am

    meni je mnogo smesno da je 1 ikonoklast Filipenkovog kalibra moro da opsuje 1 tarantina da bi mu burundi reko: e, sad preterano seres.

    (primera radi Filipenko je nedavno napisio da je francuski film govno i da su zace san tropea najbolje sto su francuzi napravili.)


    _____
    ova zemlja to je to
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4321
    Join date : 2016-09-29

    Razno razno razno - Page 29 Empty Re: Razno razno razno

    Post by nalog sa ženinog laptopa Sun Aug 04, 2019 11:27 am

    Mr. Moonlight wrote:
    kuku wrote:idemo filip i ja u fontanu cim dodje once upon....!!!

    u današnju slavicu, taman

    pridruzi nam se!


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    Anonymous
    Guest

    Razno razno razno - Page 29 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Guest Sun Aug 04, 2019 9:08 pm

    samo da okačim

    http://www.openculture.com/2019/07/how-quentin-tarantino-steals-from-other-movies-a-video-essay.html

    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Razno razno razno - Page 29 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Filipenko Sun Aug 04, 2019 9:28 pm

    Dobro, nije bas da mu je to najveci greh, i daleko veci reditelji od Trtatina, ljudi koji su se ozbiljno bavili tim poslom, su krali iz drugih filmova. Setimo se samo "7 velicanstvenih", gle podudarnosti, jos jednog filma koji se na predivan nacin bavi 1 Divljim Zapadom.
    Anonymous
    Guest

    Razno razno razno - Page 29 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Guest Wed Aug 07, 2019 10:28 pm

    Najbolje ga pamtim, tog famoznog sada pokojnika, iz jednog treš B (Ш) akcionog filma, u kojem je igra slepog lutajućeg samuraja. U jednoj sceni mu onako slepom podmetnu ljutu papričicu, on zagrize i - ističnjački, samurajski: nasmeš ise i kaže "kako je ukusno!" One šaljivdžije, da li i sami probaše pa se oljutipe ili ih ej samo iznerviralo što se on nije naljuti, tek, napadoše ga, njih nekoliko, a on sam, slep i bez igde ikoga - sve ih je istamburao. 
    I znao sam da to nije moguće u relanom životu, kao što nije bilo realno i moguće da jednoruki spenser Trasi prebije Ernesta Borgnina u "Lošem danu u Blek Roku" (A Li Marvin i Robert Rajana i ostali samo gledaju), ali i tad i sada mi je bilo potrebna ta utopija, ta bajka da slabiji pobedi jačeg. Da nemićni pravednik pobedi jačeg tirjanina. To se ne događa u realnom svetu. Ljudi vole siledžije i sorovine, a žrtava se gade. Ne samo da ne smeju a pomognu već i dodaju nepravdu. Žrtva je poniena, silnik likuje i slavi. I dobija bonus. Svi znamo kako je to bilo kada je Šešeljov telohranitelj čašama i palicama unakazio Barovića u studiju BK TV. Šešelj je svima bio simpatičan, a Barović se svima gadio. Otud je dat Š treš film bio nešto pozitivno.
    Da, pokojnik je hauer, Rutger Hauer.
    A budući da se iz razloga egzistencijalne geografije nisam nikako navukao na "Istrebljivača", uoszalom -Š na kub, samo potpmognut lovom za Ridlija skota kome posle nisu dali da domontira film, jer sam tih godina pratio pozorišni labuđi pjev Ljubiše Ristića i lomio se po kasarnama Makedonije i Istre, tačnije oko njih, a onda i kao basista u vojnim bazama SRN, Hauera sam sa zakašnjenjem opet video izbliza u jednom Š na -33, u Autostpperu i jednom Š filmu na -45 s nekom jahtom na moru i providnim preokretima i lažnim srčanim bolesnicima.
    A istrebljivač je fala bogu ostao van domena mog intersovanja, s uživanjem ga prepuštam hipsterajskim nesvršenim studentima režije i filozofije, da o njemu trabunjaju zajedno s operetom "Lulu", komadom "Vojceh" s miteleurpskom mentaliteom "pod arkadama", da brehtovski povezuju antifu, Benjamina i pozorište golotinje. Oslobađanje skoplja i Buđenje proleća su sada samo bledo sećanje, a Istrebljivač - o kome je jedan takav kosmopolitski hipster čak napisao pola knjige kritikujući producentski kraj /da bi se posle razočarao videvši i Skotov režiserski kraj/ - ostao je samo najbolji film koji niko nije ukapirao ali se svi prave da jesu.
    Anonymous
    Guest

    Razno razno razno - Page 29 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Guest Thu Aug 08, 2019 4:16 pm

    zvezda je zivot

    Posts : 7008
    Join date : 2014-11-07

    Razno razno razno - Page 29 Empty Re: Razno razno razno

    Post by zvezda je zivot Wed Aug 14, 2019 6:50 pm



    _____
    ova zemlja to je to
    Anonymous
    Guest

    Razno razno razno - Page 29 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Guest Fri Aug 16, 2019 11:57 am

    Da se okupam, da ne smrdim u bioskopu, pa da vidim i to čudo. Zvučni snimak mećem na Saundklaud. Kritika sledi. Častiću se i sladoledom kod Pelivana (ako još radi).
    Anonymous
    Guest

    Razno razno razno - Page 29 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Guest Fri Aug 16, 2019 6:24 pm

    Razno razno razno - Page 29 Image28
    Anonymous
    Guest

    Razno razno razno - Page 29 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Guest Fri Aug 16, 2019 11:37 pm

    Prošetam se do Takvuda u Kneza Miloša, ali da bih izbegao jednu poslastičarnicu pre opštine, skrenem u Zahumsku i tu se zajebem jer posle Žapca ne pređem na stranu Mašinskog već krenem drugom stranom ulice, a tamo  raskopaonik i moje raspadnute patike jedva izdržaše. Nikako da pređem ulicu, pre Starine Novaka (ili starca Vujadina, uvek ih mešam) nije bilo moguće i tu pretrčavam ulicu umalo me ne zgazi neki kiper i ja psujem „gde je prelaz pička mu materina natabanah se po kamenju“ a jedna žena mi dovikuje „kad prelazite na crveno“, koje bre crno crveno kada nema normalnog saobraćaja, a kada stanem na semafor gore ispod hptela Taš – e tamo zaista nema semafora, trepće žuto, a dole oko onih kratera ispred Poštanske štedionice rade semafori.
    Ništa, stignem 40 minuta pred film i taman imam vremena da se pre toga okrepim sladoledom i kolačem (ovog puta izuzetno 1) kod Pelivana. Tursitički i traicionalno nabijaju cene. Ali odličan sladoled. U Takvudu više nisu numerisana sedišta, što mi blagajnica pakosno ne reče. (Ili samo  umerilin Monro nisu?) Ali nema veze. Nekoliko ljudi nisu izdržali film do kraja ne znam koji su to zombiji – nikada nisam napustio nijedan film i nijednu pozorišnu predstavu. Kada je jedan apr oko 95og minuta izašlao (ženski deo je već nekoliko puta odlazio u neke prostorije), nisu zatvorili vrata od sale za sobom (što je za smrtnu kaznu) i desetak minuta je tukla promaja. Ljudi koji je zatvore vrata od bioskopske sale za sobom zaslužuju Čarlija Mensona da ih istranžira.
    Film je odraz starenja kod Tarantina. Bilo je manje torokanja nego što sam očekivao i to je plus. Nikad sineastičniji Tarantino i nikad manje alapačarac. Kao da je film napravio za sebe. Ličilo je na seanse Uroša Đurića – ono prepričavanje prošlosti u beskraj. Neću da vam kaže šta se dogodilo s Mensonom i Šeron, ni u spojleru ni u hiddenu.
    Bilo je mnogo ženskih šapica, sve s prljavim tabanima (osim u jednom slučaju), nenegovanih peta is ožiljcima od kaišića. Hipi žbunje, koje je ipak moralo da se zamišlja. Povremeno poetski film, čak mislim da je o u nekim ženskim likovima poverio nešto svoje. Ali da je ovog puta želeo da ispriča celovitu priču, mislim da nije. Hteo je da ulovi neki osećaj, neki utisak s neke davne fotografije ili iz nekog davnog filma. Nije bilo dosadnih viceva-eseja (kao o tumačenju teksta Like a virgin /ako je to uopšte iz njegovog filma?!/), ovo je povremeno kao „Dejvid Linč iz Irejzerheda do'vatio da rimejkuje Palp fikšn“.
    Ovo je i film o drugarstvu. Oduševili su me magnetofoni sa tračicama. Kada mi je umro ćale, nikako niam mogao da prežalim što je jedan portabl magnetofon iz 1960-ih ostao kod pastorke...  Prodakšn dizajn i art direkšn su se pobrinuli da za samo nekoliko eksterijera nabave gomile automobila i starih buseva.
    Ovo je ipak fantazija koja se pravi da je istorijska travestija, jedna setna fantazija, više gorka nego što želi da bude komična. Uvećana prostata čini čuda i od cinika pravi dobroćudnog džina.
    Bred Pit je zgodan baja, sada se dvoumim kome da rodim decu: AV-u ili  Bredu. Odavno nisam čuo smeh u bioksopu, večeras se to dogodilo, nepreglasan, ali neki su se pak smejali.
     „There is no pint“, kaće Dikaprio a tutl kaže „Nema poente“, a treba „Nema smisla“ i bio je još jedan sličan propust, ali ništa strašno.
    U stvari film je tanak i razvučen, narator (rekao bih Kurt Rasel) zbunjuje i oni „kajroni – telopi“ kao u Džeki Braunu čak kvare onu tako netipičnu  sineastičnost, ali drugačije valjda nije mogao da spoji film: jer, nema priče, to je putovanje iz sredovečnosti u starost, možda je iskoristio rezultate svoje psihoterapije („Doco, šrinče moj, o, plašim se smrti i starosti“), ali nema veze, meni se sviđa što ima više muzike a manje blebetanja.
    „Roman Polanski“ je uveden u film odmah na početku snimcima s leđa, izvanredno, a posle „Stiv Mekvin“ priča kvaziinsajdersku priču o trojci koju čine Polanski, Stoun i njen bivši. I u ima štos: njegoa sagovornica veli: - Ona ima čudan ukus za muškare, obojica su mali, pametni i tanelnotavi i liče na 12-godišnjake“, a Stiv (koga igra njegov dvojnik Demijan Luis) kaže. – Yes, I never stood a chance!
    Pretpoatvljam da su se u mnogim bioksopima sveta smejalu na to. Večeras u Takvudu, ne, ali i zašto bi?
    Onaj glumac to je igtro “reditelja Sema“ je izvanredan.
    Kurt Rasel je propao. U stvari, samo su ga stigle godine. Poslednji put sam ga gledao u nekoj akciji gde je glumio spasioca aviona a Stiven Sigal mu je davao uputstva sa zemlje iz „kriznog štaba“ (i to je  bio svojevrstan vic) ali ko zna kada je to bilo, možda i pre 25 godina.
    Anonymous
    Guest

    Razno razno razno - Page 29 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Guest Fri Aug 16, 2019 11:38 pm

    Obećao sam zvučni snimak filma na saundklaudu pa evo - link.
    zvezda je zivot

    Posts : 7008
    Join date : 2014-11-07

    Razno razno razno - Page 29 Empty Re: Razno razno razno

    Post by zvezda je zivot Sat Aug 17, 2019 1:09 am

    umro piter fonda.

    ne znam da li ga je tarantino ubio.


    _____
    ova zemlja to je to
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    Razno razno razno - Page 29 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Erős Pista Sat Aug 17, 2019 1:11 am

    Tarantino bi ga oziveo!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    zvezda je zivot

    Posts : 7008
    Join date : 2014-11-07

    Razno razno razno - Page 29 Empty Re: Razno razno razno

    Post by zvezda je zivot Sat Aug 17, 2019 1:12 am

    si gledao film ili pricas napamet?


    necu da ti spojlujem ali zestoko gresis.

    obrni okreni hejtful ejt mu ispade najbolji film u ovoj revizionistickoj fazi karijere. in holivud mu tu negde u kategoriji s basterdsima, ali i razvucenije, bolje od djanjga, al nije dobro. tarantino sentimentalan preko svake mere, istrosen, spreman za penziju. trebalo je da mu ovo bude poslednji film. mada zanima me kome se sveti u poslednjem filmu.


    _____
    ova zemlja to je to
    zvezda je zivot

    Posts : 7008
    Join date : 2014-11-07

    Razno razno razno - Page 29 Empty Re: Razno razno razno

    Post by zvezda je zivot Sat Aug 17, 2019 1:37 am

    ako nista drugo, tarantino bar jos uvek moze da iznervira coveka.

    rosenbaumov napis o filmu zove se: Tarantino and Trump as Soul-Brothers Razno razno razno - Page 29 286371741

    brody je tek malo uzdrzaniji s naslovom: Quentin Tarantino's Obscenely Regressive Vision of the Sixties in “Once Upon a Time . . . in Hollywood


    _____
    ova zemlja to je to
    Anonymous
    Guest

    Razno razno razno - Page 29 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Guest Sat Aug 17, 2019 1:58 am

    kud_genijalci wrote:Prošetam se do Takvuda u Kneza Miloša, ali da bih izbegao jednu poslastičarnicu pre opštine, skrenem u Zahumsku i tu se zajebem, jer posle Žapca ne pređem na stranu Mašinskog već krenem drugom stranom ulice, a tamo raskopaonik i moje raspadnute patike jedva izdržaše. Nikako da pređem ulicu, pre Starine Novaka (ili starca Vujadina, uvek ih mešam) nije bilo moguće i tu pretrčavam ulicu. umalo me ne zgazi neki kiper i ja psujem „gde je prelaz pička mu materina natabanah se po kamenju“ a jedna žena mi dovikuje „kad prelazite na crveno“, koje bre crno crveno kada nema normalnog saobraćaja, a kada stanem na semafor gore ispod hotela Taš – e, tamo zaista nema semafora, trepće žuto, a dole oko onih kratera ispred Poštanske štedionice rade semafori.

    Ništa, stignem 40 minuta pred film i taman imam vremena da se pre toga okrepim sladoledom i kolačem (ovog puta izuzetno 1) kod Pelivana. Turistički i po tradiciji nabijaju cene. Ali odličan sladoled. U Takvudu više nisu numerisana sedišta, što mi blagajnica pakosno ne reče. (Ili samo  u sali Merilin Monro nisu?) Ali nema veze. Nekoliko ljudi nije izdržalo film do kraja, ne znam koji su to zombiji – nikada nisam napustio nijedan film i nijednu pozorišnu predstavu. Kada je jedan par oko 95-og minuta izašao (ženski deo je već nekoliko puta odlazio u neke prostorije), nisu zatvorili vrata od sale za sobom (što je za smrtnu kaznu) i desetak minuta je tukla promaja. Ljudi koji ne zatvore vrata od bioskopske sale za sobom zaslužuju Čarlija Mensona da ih istranžira.


    Film je odraz starenja kod Tarantina. Bilo je manje torokanja nego što sam očekivao i to je plus. Nikad sineastičniji Tarantino i nikad manje alapačarac. Kao da je film napravio za sebe. Ličilo je na seanse Uroša Đurića – ono prepričavanje prošlosti u beskraj. Neću da vam kažem šta se dogodilo s Mensonom i Šeron, ni u spojleru ni u hiddenu.

    Bilo je mnogo ženskih šapica, sve s prljavim tabanima (osim u jednom slučaju), nenegovanih peta i s ožiljcima od kaišića. Hipi žbunje, koje je ipak moralo da se zamišlja. Povremeno poetski film, čak mislim da je nekim ženskim likovima poverio nešto svoje. Ali da je ovog puta želeo da ispriča celovitu priču, mislim da nije. Hteo je da ulovi neki osećaj, neki utisak s neke davne fotografije ili iz nekog davnog filma. Nije bilo dosadnih viceva-eseja (kao o tumačenju teksta pesme "Like a virgin" /ako je to uopšte iz njegovog filma?!/), ovo je povremeno kao „Dejvid Linč iz Irejzerheda do'vatio da rimejkuje Palp fikšn“.

    Ovo je i film o drugarstvu. Oduševili su me magnetofoni sa tračicama. Kada mi je umro ćale, nikako nisam mogao da prežalim što je jedan portabl magnetofon iz 1960-ih ostao kod pastorke...  Prodakšn dizajn i art direkšn su se pobrinuli da za samo nekoliko eksterijera nabave gomile automobila i starih buseva.

    Ovo je ipak fantazija koja se pravi da je istorijska travestija, jedna setna fantazija, više gorka nego što želi da bude komična. Uvećana prostata čini čuda i od cinika pravi dobroćudnog džina.

    Bred Pit je zgodan baja, sada se dvoumim kome da rodim decu: AV-u ili  Bredu. Odavno nisam čuo smeh u bioskopu, večeras se to dogodilo, nepreglasan, ali neki su se pak smejali.

     „There is no point“, kaže Dikaprio a titl kaže „Nema poente“, dok treba „Nema smisla“ i bio je još jedan sličan propust, ali ništa strašno.
    U stvari film je tanak i razvučen, narator (rekao bih Kurt Rasel) zbunjuje i oni „kajroni – telopi“ kao u "Džeki Braunu" čak kvare onu tako netipičnu  sineastičnost, ali drugačije valjda nije mogao da spoji film: jer, nema priče, to je putovanje iz sredovečnosti u starost, možda je iskoristio rezultate svoje psihoterapije („Doco, šrinče moj, o, plašim se smrti i starosti“), ali nema veze, meni se sviđa što ima više muzike a manje blebetanja.

    „Roman Polanski“ je uveden u film odmah na početku snimcima s leđa, izvanredno, a posle „Stiv Mekvin“ priča kvaziinsajdersku priču o trojci koju čine Polanski, Stoun i njen bivši. I u ima štos: njegova sagovornica veli:
    - Ona ima čudan ukus za muškarce, obojica su mali, pametni i talentovani i liče na 12-godišnjake“, a Stiv (koga igra njegov dvojnik Demijan Luis) kaže:
    – Yes, I never stood a chance!

    Pretpoatvljam da su se u mnogim bioskopima sveta smejali na to. Večeras u Takvudu, ne, ali i zašto bi? Mi smo opterećeni Kosovom. 
    Onaj glumac koji je igrao “reditelja Sema“ - izvanredan je.
    Kurt Rasel je propao. U stvari, samo su ga stigle godine. Poslednji put sam ga gledao u nekoj akciji gde je glumio spasioca aviona a Stiven Sigal mu je davao uputstva sa zemlje iz „kriznog štaba“ (i to je  bio svojevrstan vic) ali ko zna kada je to bilo, možda i pre 25 godina.

    ispravio 192913292 tipfelera.

    E, da: muziku za film radio i El Org, prepoznao sam "Bejbi. bejbi, ti nisi tu", ali su tekst preveli na engleski.
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    Razno razno razno - Page 29 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Erős Pista Sat Aug 17, 2019 2:29 am

    zvezda je zivot wrote:si gledao film ili pricas napamet?


    necu da ti spojlujem ali zestoko gresis.

    obrni okreni hejtful ejt mu ispade najbolji film u ovoj revizionistickoj fazi karijere. in holivud mu tu negde u kategoriji s basterdsima, ali i razvucenije, bolje od djanjga, al nije dobro. tarantino sentimentalan preko svake mere, istrosen, spreman za penziju. trebalo je da mu ovo bude poslednji film. mada zanima me kome se sveti u poslednjem filmu.


    Gledao sam, da, tek sad razumem sta si hteo da kazes, damn hippies. (Mada DiKaprio u filmu kaze - Denis Hoper, ali jasno je da referira na Easy Rider).


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    zvezda je zivot

    Posts : 7008
    Join date : 2014-11-07

    Razno razno razno - Page 29 Empty Re: Razno razno razno

    Post by zvezda je zivot Sat Aug 17, 2019 2:43 am

    ko sto bolanjo kaze u divljim detektivima, belanjo i lima su bili denis hoper, svi smo bili hoper a niko fonda, jer fondu niko nije mogo da oponasa.

    mada ja nisam cak ni mislio na tu scenu nego onako generalno.

    btw, ovo je momenat da se setimo da je fonda bio inspiracija za she said she said bitlsa

    We didn't want to hear about that! We were on an acid trip and the sun was shining and the girls were dancing and the whole thing was beautiful and Sixties, and this guy – who I really didn't know; he hadn't made Easy Rider or anything – kept coming over, wearing shades, saying, "I know what it's like to be dead," and we kept leaving him because he was so boring! ... It was scary. You know ... when you're flying high and [whispers] "I know what it's like to be dead, man."[3]


    _____
    ova zemlja to je to
    Anonymous
    Guest

    Razno razno razno - Page 29 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Guest Sat Aug 17, 2019 3:32 am

    Vulture - Jen Chaney wrote:As Rick’s best buddy, Cliff has at least one moccasined foot firmly planted in Rick’s world. But in many ways, Cliff is just a hippie in a Hawaiian shirt, something Tarantino makes a point of conveying. He lives in a trailer parked behind a drive-in theater, which isn’t that many steps up from the abandoned cottages the Manson family occupies on Spahn Ranch. Cliff’s job, when you get right down to it, is just hanging out. His ultra-zen attitude toward everything is pretty hippielike, too. At one point he makes a speech about how he’s never had much ambition and finds joy in the day-to-day. Which, to me, sounds a lot like thinking the important thing is the rainbow.
    The first time he sees Pussycat (Margaret Qualley), the Manson follower who eventually guides him to Spahn Ranch, he’s drawn to her, and even flashes a peace sign in her direction. He also has no qualms about buying an acid-laced cigarette from a hippie. The only time he gets suspicious of these young radicals is when he starts to (rightfully) feel sinister vibes coming off of Squeaky Fromme (a barely recognizable Dakota Fanning) and the rest of the Manson group at the ranch. His cowboy wiring gets triggered, and he kicks the crap out of one of them pretty badly.



    Vulture
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Razno razno razno - Page 29 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Летећи Полип Sat Aug 17, 2019 11:55 am

    zvezda je zivot wrote:
    rosenbaumov napis o filmu zove se: Tarantino and Trump as Soul-Brothers Razno razno razno - Page 29 286371741

    brody je tek malo uzdrzaniji s naslovom: Quentin Tarantino's Obscenely Regressive Vision of the Sixties in “Once Upon a Time . . . in Hollywood

    Pa u pravu su. Mislim, za mene je veliko iznenađenje da je Tarantino preživeo sredinu ove decenije. A doduše i delovalo je da je gotov sa onim skandalom oko Ume Turman.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    zvezda je zivot

    Posts : 7008
    Join date : 2014-11-07

    Razno razno razno - Page 29 Empty Re: Razno razno razno

    Post by zvezda je zivot Sat Aug 17, 2019 1:27 pm

    mene cudi da je ljudima ovoliko trebalo da prihvate tarantina ko konzervativca. ali, eto desilo se. armond white pise da je ovo ubedljivo najbolji tarantinov film, prvi njegov koji nije za moralne idiote. prvi politicki hrabar film.

    ao scott u inace pozitivnom rivju u nyt kaze

    If the guys aren’t quite Don Quixote and Sancho Panza, their companionship nonetheless takes shape within a fundamentally aristocratic social order. Joan Didion, in an essay first published in 1973, described the Hollywood of that era as “the last extant stable society,” and Tarantino’s tableau confirms this view. Life isn’t perfect, but it is coherent. People know their place. They respect the rules and hierarchies. Rick’s neighbors, Sharon Tate and her husband, Roman Polanski (Rafal Zawierucha), live higher up in the canyon (at the end of a gated driveway) and also on the status pyramid. They are regarded not with envy or resentment, but with awe.
    The governing virtue in this world is courtesy. The things produced within it are ridiculous, but also beautiful. Residents take seriously things that are objectively silly, which lends a measure of charm to otherwise pedestrian moments. A series of on-set interactions between Rick and two other actors — a leading man played by Timothy Olyphant and a juvenile played by the phenomenal Julia Butters — demonstrate the workings of this code. What they’re collaborating on might look like disposable commercial trash, but making it involves craft and tradition, folk wisdom and spiritual discipline, trust and integrity.
    Tarantino’s sense of the movie past is often described as nostalgic. He tends to be seen — by admirers and critics alike — as a film geek, a fanboy, a fanatic cinephile with an encyclopedic command of archaic styles and genres. True enough. But “Once Upon a Time … in Hollywood” shows that he deserves a loftier, possibly more contentious label. It’s the expression of a sensibility that is profoundly and passionately conservative.
    John Ford, one of old Hollywood’s greatest conservatives, ended one of his greatest movies with the exhortation to “print the legend.” Tarantino’s answer is to film the fairy tale.


    _____
    ova zemlja to je to
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    Razno razno razno - Page 29 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Erős Pista Sat Aug 17, 2019 3:21 pm

    Joj, nisi procito Gula ..


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4321
    Join date : 2016-09-29

    Razno razno razno - Page 29 Empty Re: Razno razno razno

    Post by nalog sa ženinog laptopa Sat Aug 17, 2019 3:26 pm

    nisam ni ja, fala ti


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Razno razno razno - Page 29 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Filipenko Sat Aug 17, 2019 3:30 pm

    Dakle, film je sranje? Bas me cudi...

    Razno razno razno - Page 29 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun Apr 28, 2024 12:39 am