Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    opozicija

    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    opozicija - Page 29 Empty Re: opozicija

    Post by Zuper Wed Jul 03, 2019 7:41 pm

    ficfiric wrote:
    KinderLad wrote:

    Ovo je naravno tacno.

    Zavisi o kojoj opoziciji pricamo. Koliko vidim, u poslednje vreme se SzS i DS ne pojavljuju zajedno. DS se kune u EU, Zelenovic u svakom nastupu naglasava da je EU najbolji partner Srbije, itd. Kuzim da ce se DS odvojiti u jednom trenutku i da ce to biti pro-eu opozicija.

    Dobar deo ds se kune u sns...
    U stvari je kosovo vrhunsko pitanje demokratije od prava velike manjine pa do tolerancije.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    opozicija - Page 29 Empty Re: opozicija

    Post by Filipenko Wed Jul 03, 2019 8:35 pm

    KinderLad wrote:

    da opozicija pokaže čvrstu nameru da Srbija postane članica EU. 

    Ovo je naravno tacno.


    opozicija - Page 29 286371741


    Makron: Nema proširenja EU
    паће

    Posts : 40195
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    opozicija - Page 29 Empty Re: opozicija

    Post by паће Wed Jul 03, 2019 9:11 pm

    Ама важно је учествовати, важна је добра воља, није битно стићи него доживети путовање. Мора да има још две-три такве мантре, ал' слабо је памћење.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Anonymous
    Guest

    opozicija - Page 29 Empty Re: opozicija

    Post by Guest Wed Jul 03, 2019 9:36 pm

    KinderLad wrote:Opozicija hoce da sprovodi demokratizaciju zemlje tako sto ce da zagrize jos tvrdje oko Kosova i u tome se nasloni na dve najvece autoritarne zemlje na svetu. To osim sto je sumanuto sa stanovista politicke taktike, je van pameti i sa samog demokratskog stanovista. Ne postoji demokratizacija Srbije preko pitanja Kosova. Ta dva su u direktnoj suprotnosti. Neka mi bude oprosteno, ali ako im je nacionalizam toliko drag - da se zalazi za pripajanje RS Srbiji, sa cisto logickog stanovista to bi imalo vise smisla. Nema demokratizacije Srbije preko Kosova, to je besmislica. Kosovo je, u sustini, tako se dozivljava u javnosti - 1 skoro pa sakralno pitanje u kome 1244 sluzi samo kao dobrodoslo orudje.

    Ja mislim da opozicija (SZS) nije tvrđa po pitanju Kosova od ukupne poruke koju i AV šalje - natukne pola rečenice da se o nečemu može dogovoriti dok u suštini 90% priče i 99% posla radi na kontra putu od puta ka priznanju.

    Ono što SZS nesvesno radi je istovremena desakralizacija i sakralizacija teme Kosova. Desakralizacija je u tome što je tretiraju kao bilo koju drugu temu - štagod da AV radi to je loše. Dakle ako AV potpisuje nešto sa EU oko Kosova to je loše, ako godinama nema skupštinske debate oko toga to je loše itd. Tema nema specifičan tretman u odnosu na druge teme u tom smislu, i time je ona svedena u rang ostalih.

    Sakralizacija je u njihovom optiranju da ne iskaču ispred AV po tom pitanju nego da se drže većinskog raspoloženja koje ne želi priznanje, pa ni po cenu neulaska u EU. Oni nisu iskoračili i pomerili granice debate, nudeći priznanje kao svoju politiku. Ja im to ne mogu zameriti, u tekućem političkom kontekstu u Srbiji.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50229
    Join date : 2017-11-16

    opozicija - Page 29 Empty Re: opozicija

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Jul 03, 2019 9:55 pm

    Filipenko wrote:
    KinderLad wrote:



    Ovo je naravno tacno.


    opozicija - Page 29 286371741


    Makron: Nema proširenja EU
    Pusti ti to, to su njihove svadje unutra. Kad Srbija bude trebalo da pristupi, cak i u najboljem slucaju, Macron odavno nece biti na vlasti.
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    opozicija - Page 29 Empty Re: opozicija

    Post by Erős Pista Wed Jul 03, 2019 9:56 pm

    A verovatno ni u zivotu.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Летећи Полип

    Posts : 11132
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    opozicija - Page 29 Empty Re: opozicija

    Post by Летећи Полип Wed Jul 03, 2019 9:57 pm

    @Kinder
    Ceniš da će biti neko raspoloženiji za proširenje?  opozicija - Page 29 2304934895


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50229
    Join date : 2017-11-16

    opozicija - Page 29 Empty Re: opozicija

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Jul 03, 2019 9:58 pm

    Gargantua wrote:
    KinderLad wrote:Opozicija hoce da sprovodi demokratizaciju zemlje tako sto ce da zagrize jos tvrdje oko Kosova i u tome se nasloni na dve najvece autoritarne zemlje na svetu. To osim sto je sumanuto sa stanovista politicke taktike, je van pameti i sa samog demokratskog stanovista. Ne postoji demokratizacija Srbije preko pitanja Kosova. Ta dva su u direktnoj suprotnosti. Neka mi bude oprosteno, ali ako im je nacionalizam toliko drag - da se zalazi za pripajanje RS Srbiji, sa cisto logickog stanovista to bi imalo vise smisla. Nema demokratizacije Srbije preko Kosova, to je besmislica. Kosovo je, u sustini, tako se dozivljava u javnosti - 1 skoro pa sakralno pitanje u kome 1244 sluzi samo kao dobrodoslo orudje.

    Ja mislim da opozicija (SZS) nije tvrđa po pitanju Kosova od ukupne poruke koju i AV šalje - natukne pola rečenice da se o nečemu može dogovoriti dok u suštini 90% priče i 99% posla radi na kontra putu od puta ka priznanju.

    Ono što SZS nesvesno radi je istovremena desakralizacija i sakralizacija teme Kosova. Desakralizacija je u tome što je tretiraju kao bilo koju drugu temu - štagod da AV radi to je loše. Dakle ako AV potpisuje nešto sa EU oko Kosova to je loše, ako godinama nema skupštinske debate oko toga to je loše itd. Tema nema specifičan tretman u odnosu na druge teme u tom smislu, i time je ona svedena u rang ostalih.

    Sakralizacija je u njihovom optiranju da ne iskaču ispred AV po tom pitanju nego da se drže većinskog raspoloženja koje ne želi priznanje, pa ni po cenu neulaska u EU. Oni nisu iskoračili i pomerili granice debate, nudeći priznanje kao svoju politiku. Ja im to ne mogu zameriti, u tekućem političkom kontekstu u Srbiji.

    Pa ni ja ne mislim da treba nuditi priznanje Kosova od strane Srbije. Oni su tvrdji od rezima u smislu da su izricito protiv primanja Kosova u UN, cak i da Srbija "nesto dobije". Pa u toku si i sam, vise od mene, sta je politika rezima. Stav SZS jeste tvrdji od toga.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50229
    Join date : 2017-11-16

    opozicija - Page 29 Empty Re: opozicija

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Jul 03, 2019 9:59 pm

    Летећи Полип wrote:@Kinder
    Ceniš da će biti neko raspoloženiji za proširenje?  opozicija - Page 29 2304934895

    To ne znam, nego ova sad Macronova retorika na najdubljem nivou nema dominantno veze sa samim prosirenjem.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50229
    Join date : 2017-11-16

    opozicija - Page 29 Empty Re: opozicija

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Jul 03, 2019 10:00 pm

    William Murderface wrote:A verovatno ni u zivotu.

    Nemojmo preterivati opozicija - Page 29 1399639816
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50229
    Join date : 2017-11-16

    opozicija - Page 29 Empty Re: opozicija

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Jul 03, 2019 10:01 pm

    Mislim, ne mora Srbija da udje u EU. Al onda mora da udje u NATO. Jbg.
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    opozicija - Page 29 Empty Re: opozicija

    Post by Erős Pista Wed Jul 03, 2019 10:01 pm

    Dobro, veseli udovac.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50229
    Join date : 2017-11-16

    opozicija - Page 29 Empty Re: opozicija

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Jul 03, 2019 10:03 pm

    Jbg, zivimo mimo prirodnog habitata
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    opozicija - Page 29 Empty Re: opozicija

    Post by Zuper Wed Jul 03, 2019 10:09 pm

    KinderLad wrote:
    Filipenko wrote:


    opozicija - Page 29 286371741


    Makron: Nema proširenja EU
    Pusti ti to, to su njihove svadje unutra. Kad Srbija bude trebalo da pristupi, cak i u najboljem slucaju, Macron odavno nece biti na vlasti.

    Tacno, ne pre 2030.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50229
    Join date : 2017-11-16

    opozicija - Page 29 Empty Re: opozicija

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Jul 03, 2019 10:15 pm

    Mislim, moje licno misljenje je da je za Srbiju u neku ruku vaznije da udje u NATO nego u EU. Prvo, u NATO se vodi mnogo slobodnije ekonomska politika. Drugo, pacifikacija regiona, jedinstvena bezbednosna zona je apsolutni prioritet, imho. Trece, to moze mnogo brze nego EU. Cetvrto, nisam preterano ubedjen u trajno stratesko partnerstvo, tj njegovu mogucnost, Srbije sa Nemackom (a to je preduslov za stabilno napredovanje i uclanjenje u EU). Isto vazi i za Francusku. Mislim, meni se sustinski ne svidja prevelika ekonomska zavisnost od Nemacke, a to je ono kuda Vucic vodi. Uopste, mi nekako pokusavamo da udjemo u EU na mala vrata, kao "polovicni" clan tih zapadnih integracija. Ne kazem da ne moze, ali trajace dugo i sa neizvesnim ishodom i u zavisnosti od mnogo spoljnih faktora.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    opozicija - Page 29 Empty Re: opozicija

    Post by Zuper Wed Jul 03, 2019 10:32 pm

    Vodi se mnogo slobodnija ekonomska politika u nato, evo Albanija, CG  kao primeri.
    Imaju odlicnu ekonomsku saradnju sa Latinskom Amerikom, Srbija jos kaska.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50229
    Join date : 2017-11-16

    opozicija - Page 29 Empty Re: opozicija

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Jul 03, 2019 10:34 pm

    Zuper wrote:Vodi se mnogo slobodnija ekonomska politika u nato, evo Albanija, CG  kao primeri.
    Imaju odlicnu ekonomsku saradnju sa Latinskom Amerikom, Srbija jos kaska.

    Ok - moze se voditi. Mislim, u NATO nema pravila te vrste. Tamo su i 1 Norveska i 1 Turska. E sad, jbg, ako si debil...
    Летећи Полип

    Posts : 11132
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    opozicija - Page 29 Empty Re: opozicija

    Post by Летећи Полип Wed Jul 03, 2019 10:34 pm

    Pa dobro, ako je Norveška ostala Norveška, a Turska ostala Turska - Srbija će ostati Srbija.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50229
    Join date : 2017-11-16

    opozicija - Page 29 Empty Re: opozicija

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Jul 03, 2019 10:39 pm

    Летећи Полип wrote:Pa dobro, ako je Norveška ostala Norveška, a Turska ostala Turska - Srbija će ostati Srbija.

    Oni su stabilni, mi u tom smislu (ekonomske politike) nemamo tu vrstu postojanosti, imali smo razna iskustva
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    opozicija - Page 29 Empty Re: opozicija

    Post by Zuper Wed Jul 03, 2019 10:41 pm

    KinderLad wrote:
    Zuper wrote:Vodi se mnogo slobodnija ekonomska politika u nato, evo Albanija, CG  kao primeri.
    Imaju odlicnu ekonomsku saradnju sa Latinskom Amerikom, Srbija jos kaska.

    Ok - moze se voditi. Mislim, u NATO nema pravila te vrste. Tamo su i 1 Norveska i 1 Turska. E sad, jbg, ako si debil...

    Nato se ne bavi tim pitanjima osim u smislu kupovine skupog americkog naoruzanja, zato se nato i siri, to je glavni razlog.
    Ako mi ne verujes mozes proveriti kod nasih dragih ujaka u komsiluku i njihovo iskustvo sa kupovinom f-16.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50229
    Join date : 2017-11-16

    opozicija - Page 29 Empty Re: opozicija

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Jul 03, 2019 10:42 pm

    Zuper wrote:
    KinderLad wrote:

    Ok - moze se voditi. Mislim, u NATO nema pravila te vrste. Tamo su i 1 Norveska i 1 Turska. E sad, jbg, ako si debil...

    Nato se ne bavi tim pitanjima osim u smislu kupovine skupog americkog naoruzanja, zato se nato i siri, to je glavni razlog.
    Ako mi ne verujes mozes proveriti kod nasih dragih ujaka u komsiluku i njihovo iskustvo sa kupovinom f-16.

    Pa to i kazem
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    opozicija - Page 29 Empty Re: opozicija

    Post by Zuper Wed Jul 03, 2019 10:42 pm

    KinderLad wrote:
    Летећи Полип wrote:Pa dobro, ako je Norveška ostala Norveška, a Turska ostala Turska - Srbija će ostati Srbija.

    Oni su stabilni, mi u tom smislu (ekonomske politike) nemamo tu vrstu postojanosti, imali smo razna iskustva

    Albanija i Turska su simbol stabilnosti.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50229
    Join date : 2017-11-16

    opozicija - Page 29 Empty Re: opozicija

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Jul 03, 2019 10:44 pm

    Zuper wrote:
    KinderLad wrote:

    Oni su stabilni, mi u tom smislu (ekonomske politike) nemamo tu vrstu postojanosti, imali smo razna iskustva

    Albanija i Turska su simbol stabilnosti.

    Turska socijalna politika i norveska socijalna politika su stabilne.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    opozicija - Page 29 Empty Re: opozicija

    Post by Zuper Wed Jul 03, 2019 10:45 pm

    KinderLad wrote:
    Zuper wrote:

    Nato se ne bavi tim pitanjima osim u smislu kupovine skupog americkog naoruzanja, zato se nato i siri, to je glavni razlog.
    Ako mi ne verujes mozes proveriti kod nasih dragih ujaka u komsiluku i njihovo iskustvo sa kupovinom f-16.

    Pa to i kazem

    Ti meni licis na nekog trola.
    Nemoguce je da pises ovakve stvari.

    KinderLad wrote:Prvo, u NATO se vodi mnogo slobodnije ekonomska politika.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50229
    Join date : 2017-11-16

    opozicija - Page 29 Empty Re: opozicija

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Jul 03, 2019 10:48 pm

    Onda posle toga mozemo da pitamo EU. ako nece da nas prime, da potpisemo neku vrstu svajcarskog ugovora (neku vrstu, ne skacite). Tipa da trazimo pristupanje Single Marketu, da vidimo koliko to kosta, da offsetujemo tu cenu ponudom da pristajemo na to da se 4. sloboda (slobodan protok radne snage) suspenduje na recimo 10-15 godina i tako dalje. Carine ostaju nacionalne. Ali to nas onda ne sprecava da recimo sa Rumunijom, Bugarskom, Grckom, Makedonijom i ko jos hoce potpsimo bilateralne ili multilateralne sporazume da medju nama moze i slobodan protok radne snage. I tako dalje.

    opozicija - Page 29 Empty Re: opozicija

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Fri May 17, 2024 8:37 am