Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    opozicija

    паће

    Posts : 40195
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    opozicija - Page 34 Empty Re: opozicija

    Post by паће Mon Aug 19, 2019 2:23 pm

    Creepy Uncle wrote:u pravu je, uz dodatak da sloboda medija znači i razobličavanje špekulantskog kartela koji medije koristi za pranje novca i kontrolu nad privredom. struktura ovog režima je takva da je medije nemoguće reformisati u bilo kom pravcu.
    to je ujedno i glavni problem ove zemlje. taj mehanizam je dovoljno snažan da preživi obaranje ovog režima demokratskim sredstvima. njegova demontaža zahteva privremeno napuštanje pravnog poretka i mere koje se kose sa načelima pravne države.

    Да се примени 1 :филип: ?

    opozicija - Page 34 2665834243


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Anonymous
    Guest

    opozicija - Page 34 Empty Re: opozicija

    Post by Guest Mon Aug 19, 2019 2:50 pm

    KinderLad wrote:Ali cekaj zasto? Onog momenta kad imas vecinu u skupstini mozes sta hoces. Znaci nije problem u instrumentima nego u ljudima. Ok, naravno, moze se sad o tome ko su ti ljudi i da je to u stvari i problem. Pa jeste.
    postoji samo jedan razlog zašto ta ekipa ne ubija ljude: zato što ne mora.
    verovatno je skupštinska većina dobar početak, ali ta banda ima jezivo duboke korene.
    ja samo mislim da ovo neće proći bez krvi, a pošto krvi neće biti, neće ni proći već će se vući do neke neizrecive budućnosti u kojoj ja i ti nećemo imati udela. 

    ali ajde daj da se bar nešto pokuša, da ne sedimo 'nako.
    Anonymous
    Guest

    opozicija - Page 34 Empty Re: opozicija

    Post by Guest Mon Aug 19, 2019 3:32 pm

    Anonymous
    Guest

    opozicija - Page 34 Empty Re: opozicija

    Post by Guest Mon Aug 19, 2019 3:40 pm



    Anonymous
    Guest

    opozicija - Page 34 Empty Re: opozicija

    Post by Guest Mon Aug 19, 2019 3:45 pm

    Narušio je Chatham House pravila!!! 

    opozicija - Page 34 30429026100_2ce89c4157_z
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    opozicija - Page 34 Empty Re: opozicija

    Post by Filipenko Mon Aug 19, 2019 6:46 pm

    KinderLad wrote:Ali cekaj zasto? Onog momenta kad imas vecinu u skupstini mozes sta hoces. Znaci nije problem u instrumentima nego u ljudima. Ok, naravno, moze se sad o tome ko su ti ljudi i da je to u stvari i problem. Pa jeste.


    opozicija - Page 34 286371741


    Omnipotentna skupština. Demokratijo, eve me! opozicija - Page 34 1233199462


    No, dobro. Rešenje je dakle da se menjaju ljudi, pa dok jednom sazri svest, pa drugom, onda i treći zaključi da nije dobro krasti, pa tako u krug...
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50229
    Join date : 2017-11-16

    opozicija - Page 34 Empty Re: opozicija

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Aug 19, 2019 6:54 pm

    Filipenko wrote:
    KinderLad wrote:Ali cekaj zasto? Onog momenta kad imas vecinu u skupstini mozes sta hoces. Znaci nije problem u instrumentima nego u ljudima. Ok, naravno, moze se sad o tome ko su ti ljudi i da je to u stvari i problem. Pa jeste.


    opozicija - Page 34 286371741


    Omnipotentna skupština. Demokratijo, eve me! opozicija - Page 34 1233199462


    No, dobro. Rešenje je dakle da se menjaju ljudi, pa dok jednom sazri svest, pa drugom, onda i treći zaključi da nije dobro krasti, pa tako u krug...

    jbg, mogu da kraduckaju
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    opozicija - Page 34 Empty Re: opozicija

    Post by Filipenko Mon Aug 19, 2019 7:24 pm

    Mogu, ali jebiga, odjednom mora da se troši 1000 evra dnevno...
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    opozicija - Page 34 Empty Re: opozicija

    Post by Erős Pista Mon Aug 19, 2019 9:19 pm

    http://www.nspm.rs/hronika/predsednistvo-szs-savez-za-srbiju-nece-ucestvovati-na-preostala-dva-okrugla-stola-na-fpn-jer-taj-format-sastanaka-ne-daje-nikakve-rezultate.html


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ♏

    Posts : 4554
    Join date : 2016-06-09

    opozicija - Page 34 Empty Re: opozicija

    Post by ♏ Mon Aug 19, 2019 9:24 pm

    Creepy ULETEO NA KOLEGIJUM tzv. Saveza i bangovao the drum da im O TOME PRIČA SVE VREME (VIDEO)

    Anonymous
    Guest

    opozicija - Page 34 Empty Re: opozicija

    Post by Guest Mon Aug 19, 2019 9:28 pm

    opozicija - Page 34 3579118792
    Anonymous
    Guest

    opozicija - Page 34 Empty Re: opozicija

    Post by Guest Mon Aug 19, 2019 9:33 pm

    zanimljivo je da je ideja bojkota nekako brzo "prevagnula" od kada je počeo ovaj kvazi dijalog. i prvi razgovor je dosta loše primljen, em je nekako organizovan na brzaka, em ga organizuju ngo, em iza zatvorenih vrata se priča o povratku sns u domen zakona i prava...

    szs zapravo nema dubinski interes da izlazi na izbore jer ne stoji posebno dobro, u kontekstu, je li, ovakvih medija i njihove (ne)dostupnosti.

    lutovcu se možda isplati ovo mrljavljenje sa razgovorima da bi se sns pokazao kao neko nespreman da odradi "elementarne" stvari (msm priča sa rts-a je ozbiljni element vladavine av, to ne može da se ustupi), i da time razoruža deo ds-a koji hoće da ide na izbore (čomić, vučković).

    očekujem da izađu dss i šapić zajedno, možda im se i đole vlah pridruži; mogli bi i dobro da prođu a nisam siguran da će dobiti prostor kao vučićevi pajaci. oni će (nevoljno) odigrati ulogu normalizatora i ikebane ali će ipak neka distanca biti održana.

    očekujem i neki kreativni iskorak tzv građana, tipa olenik, vidim da se džoni samardžić prokrivio sa nekom politikom, priča "i eu i nato, mi nudimo politiku" na bebinim krilima. možda uzmu do 0,74%, nije ni to malo.

    lsv i ldp 1-2.

    radikali verovatno ne prelaze cenzus.

    i imaćemo sps na 10ak, dss-šapić (šapić će na popularnost da povuče i gomilu ludaka tipa glasači belog i tako th koji odlučuju na putu ka biračkom mestu) i možda i stamat s njima, ne bih se iznenadio da uzmu i preko 10%, zavisno od trenutka.

    nešto otpada na manjine.

    sergej i szs u nekom bojkotu.

    neki zavetnici i slični kurci uzmu par procenata.

    vučko uzima 60+ posto, vrv 2/3 mandata.

    izlaznost oko 40+ posto.
    Anonymous
    Guest

    opozicija - Page 34 Empty Re: opozicija

    Post by Guest Mon Aug 19, 2019 9:43 pm

    Ono što je rekla Vesna Pešić mi je baš ostalo u sećanju kao razumno: bojkotujte ali bez antiizborne kampanje, jer je besmislena - izbori će svakako imati elementarnu legitimnost. Umesto toga, saberite snage i vidite šta ćete na malo duže staze.

    Ja bih dodao da opozicija koja ne može da kontroliše izborne radnje - ne zaslužuje cenzus. 

    Bojkot će biti lep početni udarac režimu, okrnjiće mu legitimitet. Nakon toga - terenski rad rad i samo rad, ako umeju i žele, a ako ne žele, onda su i dalje samo osveživač prostora okačen u toi toi WC drugog dana Guče, eto vidite, mi smo demokratija, imamo i opoziciju.
    Anonymous
    Guest

    opozicija - Page 34 Empty Re: opozicija

    Post by Guest Mon Aug 19, 2019 9:50 pm

    ne znam koliko je verovati nspm istraživanjima, ali najnovije je uključivalo i to da je nekih 22-23% ispitanika za opoziciju, ali "ne zna za koga iz opozicije". to je inače problem opoziciji, ali bi trebalo da ide na ruku bojkotu. jedna od Vučićevih dugogodišnjih strategija upravo to da demotiviše izlazak opozicionih birača.

    kolika izlaznost bi mogla da se računa u uspeh opozicije? sve ispod 40% bi bilo sjajno, ako je preko 40, tu već nisam siguran.

    btw, ako bude bojkot, idem da kampujem kod Đoke mora-jedna-jedinstvena-lista Vukadinovića na tviteru da vidim kako pravda što se odvaja od ostatka opozicije opozicija - Page 34 2304934895
    Anonymous
    Guest

    opozicija - Page 34 Empty Re: opozicija

    Post by Guest Mon Aug 19, 2019 9:52 pm

    ja u to ne verujem

    tačno je to što kažeš, ali to mora da uradi neko drugi, poslovno su svi povezani i zavise jedni od drugih, tako ne verujem u pravu borbu ovoga što je danas opozicija

    uvek će biti dovoljno opozicije na izborima, da daju legitimitet ovoj vlasti

    edit: upade mi đamolidin
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    opozicija - Page 34 Empty Re: opozicija

    Post by Mr.Pink Mon Aug 19, 2019 9:56 pm

    ma mnogo palamudite

    treba obesmisliti sve to, treba botovsku sns masineriju dovesti u paradoksalnu situaciju da tera svoje "telo" da glasa za pravu opoziciju, a ne laznu kako bi se odrzao nekakav privid da to radi

    da fazon snsovci glasaju za mlohavi ds po direktivi. prava opasnost ovoj vlasti ionako dolazi od boskica i onog pajaca tviteraskog, a njima izbori svakako ne trebaju nego samo vreme i nalozi na netu
    Anonymous
    Guest

    opozicija - Page 34 Empty Re: opozicija

    Post by Guest Mon Aug 19, 2019 10:02 pm

    ajd to povrati, pa nam se vrati
    Anonymous
    Guest

    opozicija - Page 34 Empty Re: opozicija

    Post by Guest Mon Aug 19, 2019 10:11 pm

    заборављате да и сада постоји огромна диспропорција између онога што су (некад били) опо посланици у скупштини и онога што шета улицама и што сви - и медији и власт и повећи део људи види као функционалну опозицију.

    мсм, другачија врста политике.

    парламент је обесмишљен па је обесмишљен, и без избора и без бојкота. какве везе има хоће ли гласати 35 или 45? свако ће тумачити како буде хтео.

    неки степен, и то не мали, деинституционализације политичке борбе ми већ увелико живимо.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    opozicija - Page 34 Empty Re: opozicija

    Post by Mr.Pink Mon Aug 19, 2019 10:22 pm

    da brojimo lajkove sa jedinstvenih ip adresa iz srbije recimo


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    opozicija - Page 34 Empty Re: opozicija

    Post by Erős Pista Mon Aug 19, 2019 10:42 pm

    http://www.nspm.rs/hronika/vladimir-orlic-slazemo-se-sa-preporukom-nvo-formiracemo-nadzorni-odbor-u-skupstini-srbije-koji-bi-kontrolisao-ponasanje-medija-prvi-put-posle-20-godina.html


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    opozicija - Page 34 Empty Re: opozicija

    Post by Guest Mon Aug 19, 2019 10:47 pm

    видиш како нво предложи разуман предлог а владајућа странка се одговорно постави према том предлогу.
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    opozicija - Page 34 Empty Re: opozicija

    Post by Erős Pista Mon Aug 19, 2019 10:48 pm

    Tako je. Sta koj kurac izvodi ta opozicija.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    opozicija - Page 34 Empty Re: opozicija

    Post by Mr.Pink Mon Aug 19, 2019 10:53 pm

    kad neko spomenu pranje para u medijima, mislim da je to bio kripi, sit se ismejah. ne postoji "cist kes", to postoji samo u potencijalu

    a ovi sto izmisljaju sada neke nadzorne Organe skupstinske sto ce kao da kaznjavaju po dzepu tajkune, to je kao kada ona vestica pokusava da ukrade baji patku onaj prvi sretni novcic: sigurno ce propasti ako njega izgubi


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    No Country

    Posts : 11129
    Join date : 2015-05-16

    opozicija - Page 34 Empty Re: opozicija

    Post by No Country Mon Aug 19, 2019 11:17 pm

    Мага Врачаревић


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Anonymous
    Guest

    opozicija - Page 34 Empty Re: opozicija

    Post by Guest Tue Aug 20, 2019 7:20 am

    Mr.Pink wrote:kad neko spomenu pranje para u medijima, mislim da je to bio kripi, sit se ismejah. ne postoji "cist kes", to postoji samo u potencijalu

    E pa drago mi je da si se lepo nasmejao i hvala na objašnjenju  opozicija - Page 34 3579118792

    opozicija - Page 34 Empty Re: opozicija

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Fri May 17, 2024 6:30 am