Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Kosovo*

    Anonymous
    Guest

    Kosovo* - Page 38 Empty Re: Kosovo*

    Post by Guest Fri May 03, 2019 11:30 am

    Kosovo* - Page 38 3579118792  meni u istorijskom smislu pa jbt
    opet mu je najteže, direktan link sa narodom opet doneo negativnu ocenu, kakvi smo to ljudi
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Kosovo* - Page 38 Empty Re: Kosovo*

    Post by Sotir Fri May 03, 2019 11:31 am

    Gargantua wrote:„Ja sam za što pre i što sigurnije razgraničenje sa Šiptarima… Što pre između nas i njih bude tvrda i čvrsta granica pre ćemo moći da se bavimo sobom i svojim narodom, a ne da se bavimo onim što neosuđeni ratni zločinci hoće da rade i ono što rade.
    Вулин објаснио зашто неће никад да заврше разграничење.
    avatar

    Posts : 7497
    Join date : 2017-03-14

    Kosovo* - Page 38 Empty Re: Kosovo*

    Post by MNE Fri May 03, 2019 11:33 am

    jer ću biti upamćen po veličanstvenim putevima, mostovima, što sam u kratko vreme udvostručio plate i penzije i to realno


    Kosovo* - Page 38 3579118792
    avatar

    Posts : 18405
    Join date : 2014-12-12

    Kosovo* - Page 38 Empty Re: Kosovo*

    Post by beatakeshi Fri May 03, 2019 11:47 am

    Klasičan primer uzvraćene samozaljubljenosti.
    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    Kosovo* - Page 38 Empty Re: Kosovo*

    Post by Erős Pista Fri May 03, 2019 12:31 pm

    Gargantua wrote:Razgraničenje propo




    Vučić: Moja ideja o razgraničenju propala, to će nas skupo koštati

    Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izrazio je žaljenje što je njegova ideja o konačnom uspostavljanju kompromisne granice između Srba i Albanaca propala.


    Kako je naveo, ideja je propala jer je naš narod mislio drugačije, a to će nas, uveren je, skupo koštati za dve do tri decenije.

    Najavio je da će 8. maja imati susret sa Mateom Salvinijem, da će 10. maja biti vojna parada u Nišu, i da će posle toga Srbima sa Kosova i Metohije preneti ishod samita u Berlinu i svih razgovora po pitanju Kosova i Metohije.

    Vučić je, odgovarajući na pitanje vezano za najavljeno donošenje odluke o kontramerama na prištinske takse i o izborima, kazao da svakog dana razmišlja o tome.

    Prema njegovim rečima, vodila se žestoka kampanja protiv mogućnosti kompromisa razgraničenjem, kako iz dela strane, tako i domaće javnosti, jer su želeli nezavisno Kosovo na celoj njenoj teritoriji.

    Svi koji su pravili nezavisno Kosovo, dok se govorilo o razgraničenju pravili su se nevešti, jer nisu hteli da kažu da su za celokupno Kosovo nezavisno od Srbije. Za to se zalaže Rada Trajković, isto kao i nemačka kancelarka Angela Merkel i svi ostali“, objasnio je Vučić.

    Kazao je da se ne zalaže za nezavisno Kosovo u tim granicama, već za konačno uspostavljanje kompromisne granice Srba i Albanaca.

    Moje ideje su propale. To će skupo koštati naš narod, našu zemlju za 20-30 godina. Od toga što ću imati ličnu utehu što će neko da kaže da sam bio dalekovid, neću imati ništa. Nisam bio dovoljno ubedljiv, nisam uspeo da objasnim kakvo je realno stanje, da je od emocija najvažnija realnost“, ukazao je Vučić.

    Rekao je da su odigrali prevaru svi oni koji su već priznali nezavisno Kosovo i izjasnili se protiv razgraničenja, a na tome je radio i deo domaće javnosti, posebno oni koji su učestvovali u stvaranju nezavisnog Kosova.

    Podsetio je da je Priština donela 2008.deklaraciju o nezavisnosti, a da su se tada oni koji su bili na vlasti pravili blesavi, pomogli im traženjem mišljenja Međunarodnog suda pravde, kao i izvlačenjem pregovora iz UN u EU.

    Što se mene tiče, meni u istorijskom smislu će biti lakše, jer ću biti upamćen po veličanstvenim putevima, mostovima, što sam u kratko vreme udvostručio plate i penzije i to realno, a ne nominalno kako ljudi mogu da žive bolje. A neko drugi će nažalost morati da saopštava teške i loše vesti za Srbiju u budućnosti i ko je lagao naš narod, zašto su Srbi pristajali na laži Haradinaja i Trajkovićeve nego što su želeli da čuju istinu“, kazao je on.

    Već misli o istorijskoj ulozi i "nekom drugom koji će morati da saopštava lošte vesti", možda sprema tutanj?


    Bojim se da su u pitanju samo tipicni "razmisljam o ostavci" blefovi.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Kosovo* - Page 38 Empty Re: Kosovo*

    Post by Guest Fri May 03, 2019 1:08 pm

    Naravno. Ne obraćati pažnju na opsenarsko blebetanje. Ako išta, rekao je ono što znamo, da dok je on na vlasti Kosovo neće biti rešeno.

    Ovo je meni glavna vest dana.

    https://rs-lat.sputniknews.com/vesti/201905031119662696-rosu-strpce/
    To je distopija kojoj težimo i to je ono čega ljudi zapravo treba da se plaše. ROSU nije izlomio ovaj narod zato što su Srbi već zato što su ometali prolaz spekulativnom kapitalu.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50100
    Join date : 2017-11-16

    Kosovo* - Page 38 Empty Re: Kosovo*

    Post by Nektivni Ugnelj Fri May 03, 2019 1:32 pm

    Svakog dana kontradiktorni traktati u odnosu na prethodni dan. Juce imao u Kuriru traktat, danas ovo. Sludjivanje level pe'sto
    rumbeando

    Posts : 13731
    Join date : 2016-02-01

    Kosovo* - Page 38 Empty Re: Kosovo*

    Post by rumbeando Fri May 03, 2019 3:18 pm


    Anonymous
    Guest

    Kosovo* - Page 38 Empty Re: Kosovo*

    Post by Guest Fri May 03, 2019 3:42 pm

    Alo i Informer reagovali na prebijanje visceralno, BIJU SRBE, a Telegraf i Srpski Telegraf, dva medija trenutno najbliza Vucicu strpala vest u budzak. Kurir cak nije ni napisao da su Srbi u pitanju.
     
    jebiga ipak su to MHE.
    Anonymous
    Guest

    Kosovo* - Page 38 Empty Re: Kosovo*

    Post by Guest Fri May 03, 2019 3:45 pm

    To pričam godinama. Da sam ja Vučić, pustio bih neke druge da pobede na izborima i da se jebavaju sa Kosovom.
    Njegove pruge i mostovi neće ostati upamćeni, ostaće upamćen on, ima i u čitanke da uđe, kao neko ko je dao Kosovo.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50100
    Join date : 2017-11-16

    Kosovo* - Page 38 Empty Re: Kosovo*

    Post by Nektivni Ugnelj Fri May 03, 2019 3:45 pm

    to je jedno objasnjenje, mada ne i jedino
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50100
    Join date : 2017-11-16

    Kosovo* - Page 38 Empty Re: Kosovo*

    Post by Nektivni Ugnelj Fri May 03, 2019 3:46 pm

    yoyogi wrote:To pričam godinama. Da sam ja Vučić, pustio bih neke druge da pobede na izborima i da se jebavaju sa Kosovom.
    Njegove pruge i mostovi neće ostati upamćeni, ostaće upamćen on, ima i u čitanke da uđe, kao neko ko je dao Kosovo.

    to je zato sto niko od 5. oktobra na ovamo nije imao herca, volje, ali ni interesa da narodu objasni jednostavnu istinu - Kosovo je izgubio Milosevic. Nego su odmah posle 5. oktobra poceli da ga zaludjuju (narod)
    Anonymous
    Guest

    Kosovo* - Page 38 Empty Re: Kosovo*

    Post by Guest Fri May 03, 2019 3:54 pm

    Problem je što nije "izgubljeno" jer da je izgubljeno ne bi bilo tema posle 1999, tj ne bi se pitala Srbija ni za šta, a ostalo je da se raspravlja o "konačnom statusu" na ovaj ili onaj način.


    Tj gubitak 1999. je politički bio samo parcijalan, ostalo je još da se "žvaće". To nije "noga koje nema" pa onda s njom da ide fantomski bol koji neko umišlja, nego iskidana noga sa zavojima i flasterima koja visi na tračicama kože i koju, eto, kao, neko treba da odseče, da donese odluku (jebala me paralela).
    Ferenc Puskás

    Posts : 11571
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Kosovo* - Page 38 Empty Re: Kosovo*

    Post by Ferenc Puskás Fri May 03, 2019 3:57 pm

    Ali medicina i odnosi snaga u svijetu napreduju. Što je otkinuto može biti zašiveno


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Anonymous
    Guest

    Kosovo* - Page 38 Empty Re: Kosovo*

    Post by Guest Fri May 03, 2019 4:01 pm

    Može i tako, samo mislim da nije moglo biti odlučno i brzo gurnuto u stranu kao "ne-tema".
    Anonymous
    Guest

    Kosovo* - Page 38 Empty Re: Kosovo*

    Post by Guest Fri May 03, 2019 4:02 pm

    Ta mržnja je oduvek, iskonska, neko je trebao pre 100 godina da to prepozna i sa Albancima sredi granice i izbegne granicama nateran nasilni suživot.
    Danas je kasno, niko živ nema rešenje. Jedino ono što sve više izgleda neminovno, Srbija podvija rep i priznaje Kosovo. Baš da vidimo da li će to biti Vučić ili fingirano izgubljeni izbori pa onda Đilas ili neko, samo ne Vučić.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50100
    Join date : 2017-11-16

    Kosovo* - Page 38 Empty Re: Kosovo*

    Post by Nektivni Ugnelj Fri May 03, 2019 4:05 pm

    Gargantua wrote:Problem je što nije "izgubljeno" jer da je izgubljeno ne bi bilo tema posle 1999, tj ne bi se pitala Srbija ni za šta, a ostalo je da se raspravlja o "konačnom statusu" na ovaj ili onaj način.


    Tj gubitak 1999. je politički bio samo parcijalan, ostalo je još da se "žvaće". To nije "noga koje nema" pa onda s njom da ide fantomski bol koji neko umišlja, nego iskidana noga sa zavojima i flasterima koja visi na tračicama kože i koju, eto, kao, neko treba da odseče, da donese odluku (jebala me paralela).

    Pa tako je. Kaze se da je Milosevic de facto izgubio Kosovo, a da ce to od aduta sto je ostalo u srpskim rukama, posto Srbija ne vrsi suverenu vlast na teritoriji, biti iskorisceno da se definise polozaj Srba na Kosovu. To naravno prati teska medijska kampanja protiv Milosevic ai sta je sve on zasro, a zasro je mnogo i to se zavrsi. Prosto stvori se u javnosti jedna potpuno druga percepcija od sadasnje (ona koja zapravo potpuno odgovara realnosti toga sta Srbija zapravo radi u svim ovim pregovorima), disonantni tonovi se gurnu na drustvenu  marginu i stvar se zavrsi. Medjutim, za tako nesto je bilo potrebno zaista preuyeti vlast, dakle ne samo pare, nego i mutne pare a  toce reci bezbednosni milje. I zato totalno kontra - mic po mic od Kostunice preko Tadica do Vucica pocelo se sa novom mission impossible koja ce se zavrsiti jos gore. Nema sanse da se zavrsi bolje.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50100
    Join date : 2017-11-16

    Kosovo* - Page 38 Empty Re: Kosovo*

    Post by Nektivni Ugnelj Fri May 03, 2019 4:09 pm

    Mislim, to sto smo mi izbegli pravi gradjanski rat (za sada) ne znaci da nije trebalo da se on odigra u tisini. Jer takve rezime je jednostavno nemoguce samo tako "prebaciti" na neki normalan kolosek. To je pokusano i naravno da je propalo. A sta ce istoricari pisati za 100 godina to je vec necija druga briga. Mislim, dal je stvarno izgubio Milosevic ili je stvarno stvarno izgubio Milosevic, neko ce na tome doktorirati 2100, ali who cares
    avatar

    Posts : 18405
    Join date : 2014-12-12

    Kosovo* - Page 38 Empty Re: Kosovo*

    Post by beatakeshi Fri May 03, 2019 4:11 pm

    Kosovo nije izgubio Milošević, to je uprošćavanje neprimereno ovom forumu. I nije 1999, pre  je izgubljeno 1989.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50100
    Join date : 2017-11-16

    Kosovo* - Page 38 Empty Re: Kosovo*

    Post by Nektivni Ugnelj Fri May 03, 2019 4:13 pm

    Ali osnovna stvar je da Srbija zaista pokusava da uradi ovo sto ja kazem da je trebalo da bude i opstedrustveni narativ - Srbija zaista pokusava da spasi sta se spasti moze na osnovu 1244. To je istina, dakle ja ne propagiram "laz". Propagiram drustveni narativ koji je u saglasju sa realnim stanjem.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50100
    Join date : 2017-11-16

    Kosovo* - Page 38 Empty Re: Kosovo*

    Post by Nektivni Ugnelj Fri May 03, 2019 4:14 pm

    beatakeshi wrote:Kosovo nije izgubio Milošević, to je uprošćavanje neprimereno ovom forumu. I nije 1999, pre  je izgubljeno 1989.

    Ne, sorry. Kad ti imas vojsku i policiju na terenu to je tvoja teritorija, kad su tvoji zakoni jedini legalni. Pre 5000, pre 1000, 500, za 100, za 500 godina. Da li imas priznanje od pape, UN, koncerta sila, to je potpuno sekundarno.
    Јанош Винету

    Posts : 5221
    Join date : 2016-01-26

    Kosovo* - Page 38 Empty Re: Kosovo*

    Post by Јанош Винету Fri May 03, 2019 4:16 pm

    KinderLad wrote:
    Gargantua wrote:Problem je što nije "izgubljeno" jer da je izgubljeno ne bi bilo tema posle 1999, tj ne bi se pitala Srbija ni za šta, a ostalo je da se raspravlja o "konačnom statusu" na ovaj ili onaj način.


    Tj gubitak 1999. je politički bio samo parcijalan, ostalo je još da se "žvaće". To nije "noga koje nema" pa onda s njom da ide fantomski bol koji neko umišlja, nego iskidana noga sa zavojima i flasterima koja visi na tračicama kože i koju, eto, kao, neko treba da odseče, da donese odluku (jebala me paralela).

    Pa tako je. Kaze se da je Milosevic de facto izgubio Kosovo, a da ce to od aduta sto je ostalo u srpskim rukama, posto Srbija ne vrsi suverenu vlast na teritoriji, biti iskorisceno da se definise polozaj Srba na Kosovu. To naravno prati teska medijska kampanja protiv Milosevic ai sta je sve on zasro, a zasro je mnogo i to se zavrsi. Prosto stvori se u javnosti jedna potpuno druga percepcija od sadasnje (ona koja zapravo potpuno odgovara realnosti toga sta Srbija zapravo radi u svim ovim pregovorima), disonantni tonovi se gurnu na drustvenu  marginu i stvar se zavrsi. Medjutim, za tako nesto je bilo potrebno zaista preuyeti vlast, dakle ne samo pare, nego i mutne pare a  toce reci bezbednosni milje. I zato totalno kontra - mic po mic od Kostunice preko Tadica do Vucica pocelo se sa novom mission impossible koja ce se zavrsiti jos gore. Nema sanse da se zavrsi bolje.

    Srbija je vršila suverenu vlast na teritoriji sve do Vučića. Možeš da ponavljaš to od jutra do sutra, neće postati istina.

    Imali smo sudstvo, policiju, BIA, zdravstvo i školstvo na severu Kosova.

    Isto kao što su Albanci imali paralelno školstvo kao i neke organe paralelne vlasti za vreme bojkota Slobinog školskog sistema.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50100
    Join date : 2017-11-16

    Kosovo* - Page 38 Empty Re: Kosovo*

    Post by Nektivni Ugnelj Fri May 03, 2019 4:20 pm

    Utvara wrote:
    KinderLad wrote:

    Pa tako je. Kaze se da je Milosevic de facto izgubio Kosovo, a da ce to od aduta sto je ostalo u srpskim rukama, posto Srbija ne vrsi suverenu vlast na teritoriji, biti iskorisceno da se definise polozaj Srba na Kosovu. To naravno prati teska medijska kampanja protiv Milosevic ai sta je sve on zasro, a zasro je mnogo i to se zavrsi. Prosto stvori se u javnosti jedna potpuno druga percepcija od sadasnje (ona koja zapravo potpuno odgovara realnosti toga sta Srbija zapravo radi u svim ovim pregovorima), disonantni tonovi se gurnu na drustvenu  marginu i stvar se zavrsi. Medjutim, za tako nesto je bilo potrebno zaista preuyeti vlast, dakle ne samo pare, nego i mutne pare a  toce reci bezbednosni milje. I zato totalno kontra - mic po mic od Kostunice preko Tadica do Vucica pocelo se sa novom mission impossible koja ce se zavrsiti jos gore. Nema sanse da se zavrsi bolje.

    Srbija je vršila suverenu vlast na teritoriji sve do Vučića. Možeš da ponavljaš to od jutra do sutra, neće postati istina.

    Imali smo sudstvo, policiju, BIA, zdravstvo i školstvo na severu Kosova.

    Isto kao što su Albanci imali paralelno školstvo kao i neke organe paralelne vlasti za vreme bojkota Slobinog školskog sistema.

    Sustinski, samo na severu. Plus, to je realno dozvoljeno miloscu. U sustini, to je bilo "paralelno". Neko je mogao to da dodje i razjuri i nikom nista. To nije suverena vlast. 

    Ali super. Eto, cilj Srbije je da zadrzi Sever. Ko je to izgovorio da je bio na celu drzave? Niko.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Kosovo* - Page 38 Empty Re: Kosovo*

    Post by Zuper Fri May 03, 2019 4:20 pm

    KinderLad wrote:Mislim, to sto smo mi izbegli pravi gradjanski rat (za sada) ne znaci da nije trebalo da se on odigra u tisini. Jer takve rezime je jednostavno nemoguce samo tako "prebaciti" na neki normalan kolosek. To je pokusano i naravno da je propalo. A sta ce istoricari pisati za 100 godina to je vec necija druga briga. Mislim, dal je stvarno izgubio Milosevic ili je stvarno stvarno izgubio Milosevic, neko ce na tome doktorirati 2100, ali who cares

    Hoces gradjanski rat
    Samo za gradjanski rat morao da izadjes iz kuce, za pocetak, a ne da provodis sa razlicitim nikovima 24/7 na internetu i sanjas gradjanski rat.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50100
    Join date : 2017-11-16

    Kosovo* - Page 38 Empty Re: Kosovo*

    Post by Nektivni Ugnelj Fri May 03, 2019 4:23 pm

    Ali, ok, posto je u Srbiji vecinsko raspolozenje da se danas ili sutra preuzme odgovornost za greske nekog drugog, so be it.

    Kosovo* - Page 38 Empty Re: Kosovo*

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Tue May 07, 2024 3:02 pm