Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Tupan dana

    Anonymous
    Guest

    Tupan dana - Page 4 Empty Re: Tupan dana

    Post by Guest Sun Sep 30, 2018 7:15 pm

    i koji ti je bio najbolji
    Anonymous
    Guest

    Tupan dana - Page 4 Empty Re: Tupan dana

    Post by Guest Sun Sep 30, 2018 7:18 pm

    meni je tu taj spin o štedljivosti najcrnji

    nije problem što te plaćaju koliko god bedno žele, nego je problem što ti te pare potrošiš na drogu, cigara, alkohol i muškarce, umesto da štediš i jednog dana postaneš novi donald tramp, zato što si metao sto evra na stranu svakog meseca
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Tupan dana - Page 4 Empty Re: Tupan dana

    Post by ontheotherhand Sun Sep 30, 2018 7:30 pm

    Mr. Moonlight wrote:suma jeste mala, osim ako ne planiraš da je skupljaš par hiljada godina

    Dobro Munlajte, kapiram da tebi ni Asimovljevi roboti ne bi bili dovoljni.

    12 x 30k je 360k godišnje. To može da se iskoristi za poboljšanje položaja dodatnim obrazovanjem i obukama, formalnim i neformalnim.

    Creepy Uncle wrote:Protestantska radišna i štedljiva etika plus krađa filmova i igara (što i sam radim ali znam da je to krađa). Hm.

    Nije krađa nego kopirajt infringement. I ne, to nije isto.

    Dajte neke druge bolje predloge. Šta čovek od kukanja i rezantimana ima, ništa. Kapitalisti i kompradorska država sigurno neće povećati plate svima na 100k. Vi što imate 1k e ili koliko god da imate platu sigurno niste startovali sa tom sumom pa ste živeli. Ili ste trust fund kids crvene i druge buržoazije.
    Anonymous
    Guest

    Tupan dana - Page 4 Empty Re: Tupan dana

    Post by Guest Sun Sep 30, 2018 7:36 pm

    Pa nema ništa ni od štednje sa platom od 300 evra. Štedeo, ne štedeo, neće dobaciti do elementarne sigurnosti i otvaranja nekog isplativog biznisa. Polip je u ovoj diskusiji rekao sve što se ima reći na tu temu. Jedina štednja koja ima smisla je ona koja vodi ka sticanju neke isplative veštine koja se kasnije naplati van ove zemlje.


    Last edited by Creepy Uncle on Sun Sep 30, 2018 7:37 pm; edited 1 time in total
    Anonymous
    Guest

    Tupan dana - Page 4 Empty Re: Tupan dana

    Post by Guest Sun Sep 30, 2018 7:36 pm

    kako može da 12 x 30000 bude 360000?

    ništa ne jedeš ništa ne plaćaš nigde ne spavaš ne telefoniraš ne izlaziš sa osobama istog suprotnog ili životinjskog pola ne voziš bicikl ne pušiš ne hodaš ne pališ tinjalicu greješ se po haustorima jedeš sa noskichem itd

    na koju foru od 30000 možeš da uštediš 30000?
    Anonymous
    Guest

    Tupan dana - Page 4 Empty Re: Tupan dana

    Post by Guest Sun Sep 30, 2018 7:39 pm

    ontheotherhand wrote:12 x 30k je 360k godišnje. To može da se iskoristi za poboljšanje položaja dodatnim obrazovanjem i obukama, formalnim i neformalnim.

    ako već pričamo otvoreno, mi sa porodičnim primanjima koja ulaze u 1%, sa malim detetom, hipotekom, automobilom, imali bi problema da dobacimo do ostavljanja 250 evra na stranu.
    Летећи Полип

    Posts : 11115
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Tupan dana - Page 4 Empty Re: Tupan dana

    Post by Летећи Полип Sun Sep 30, 2018 7:45 pm

    Mala digresija, šta je to bilo sa noskichem?


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Anonymous
    Guest

    Tupan dana - Page 4 Empty Re: Tupan dana

    Post by Guest Sun Sep 30, 2018 7:47 pm

    obogatio se i otišao sa foruma
    Anonymous
    Guest

    Tupan dana - Page 4 Empty Re: Tupan dana

    Post by Guest Sun Sep 30, 2018 7:51 pm

    Летећи Полип wrote:Mala digresija, šta je to bilo sa noskichem?


    to sto sam pomenuo da jede iz kante?

    ma nista da ja znam, samo sam se zezao na racun njegovog misionarenja o skupljanju hrane iz kontejnera. ideja da posle par decenija besmislenog odricanja od osnovnih zivotnih zadovoljstava mozes da postnes mlad i bogat penzioner i da uzivas u materijalnim zadovoljstvima je psiholoski nemoguca. ti si postao covek koji stedi, to je sad osnovna crta tvoje licnosti.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Tupan dana - Page 4 Empty Re: Tupan dana

    Post by Mr.Pink Sun Sep 30, 2018 8:19 pm

    meni ostali u secanju neki nemacki. nisam mirisao talijane tada nesto, ili tada nisam umeo da ih gledam kako valja. svedski mi nesto u magli.

    a gledalo je pola kraja. sto mlado sto staro. kostali su po 2 k maraka. kada bi stigla nova tura kaseta, to je bilo ludilo, a kada ga je upario sa komsijom (videorekorderom) i kada su skapirali da ih mogu preanimavati...pa ja mislim da one kolekcije se ne bi ni neki jaci video klub mogao postideti.

    od svega ostade taj panasonik koji i dan danas cuvam u supi. bukvalno mu se izlizala ona glava od traki

    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Tupan dana - Page 4 Empty Re: Tupan dana

    Post by ontheotherhand Sun Sep 30, 2018 8:39 pm

    Mr. Moonlight wrote:kako može da 12 x 30000 bude 360000?

    ništa ne jedeš ništa ne plaćaš nigde ne spavaš ne telefoniraš ne izlaziš sa osobama istog suprotnog ili životinjskog pola ne voziš bicikl ne pušiš ne hodaš ne pališ tinjalicu greješ se po haustorima jedeš sa noskichem itd

    na koju foru od 30000 možeš da uštediš 30000?

    To je gruba suma, maksimalna naravno, i to je nadovezivanje na Polipov primer, a u njemu živiš kod roditelja. A kad već živiš tamo, onda se trudiš da ne spiskaš sve na životna zadovoljstva i statusnu potrošnju i iskoristiš situaciju što ne moraš da plaćaš sve troškove koje bi inače imao da živiš odvojeno. Cenim da većina srpskih majki i očeva nije ok sa idejom izbacivanja u 18oj ili naplaćivanja stanarine i hrane svojoj deci za razliku od američkih.

    Creepy Uncle wrote:ako već pričamo otvoreno, mi sa porodičnim primanjima koja ulaze u 1%, sa malim detetom, hipotekom, automobilom, imali bi problema da dobacimo do ostavljanja 250 evra na stranu.

    Godišnje ili mesečno 250e? Koliko god da se može dobro je.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Tupan dana - Page 4 Empty Re: Tupan dana

    Post by Mr.Pink Sun Sep 30, 2018 8:42 pm

    ja bih se da zzivim i dalje kod stare navukao na dop i propo za nedelju dana, kakva crna stednja

    bas 'rezonska' racunica jbt
    Anonymous
    Guest

    Tupan dana - Page 4 Empty Re: Tupan dana

    Post by Guest Sun Sep 30, 2018 9:13 pm

    ontheotherhand wrote:
    Mr. Moonlight wrote:kako može da 12 x 30000 bude 360000?

    ništa ne jedeš ništa ne plaćaš nigde ne spavaš ne telefoniraš ne izlaziš sa osobama istog suprotnog ili životinjskog pola ne voziš bicikl ne pušiš ne hodaš ne pališ tinjalicu greješ se po haustorima jedeš sa noskichem itd

    na koju foru od 30000 možeš da uštediš 30000?

    To je gruba suma, maksimalna naravno, i to je nadovezivanje na Polipov primer, a u njemu živiš kod roditelja. A kad već živiš tamo, onda se trudiš da ne spiskaš sve na životna zadovoljstva i statusnu potrošnju i iskoristiš situaciju što ne moraš da plaćaš sve troškove koje bi inače imao da živiš odvojeno. Cenim da većina srpskih majki i očeva nije ok sa idejom izbacivanja u 18oj ili naplaćivanja stanarine i hrane svojoj deci za razliku od američkih.

    Ali ti imaš te troškove i to je jedino bitno. Čim sam počeo da zarađujem, cilj mi je bio da oslobodim oca, znao sam koliko gine. Ovaj tvoj model podrazumeva da izrabljujem roditelje decenijama umesto da nađem način da živim u sadašnjosti.
    avatar

    Posts : 18405
    Join date : 2014-12-12

    Tupan dana - Page 4 Empty Re: Tupan dana

    Post by beatakeshi Sun Sep 30, 2018 9:34 pm

    Tupan dana - Page 4 DoWV1euXcAA-0x8
    avatar

    Posts : 18405
    Join date : 2014-12-12

    Tupan dana - Page 4 Empty Re: Tupan dana

    Post by beatakeshi Sun Sep 30, 2018 9:35 pm

    Kakav je ovo imperijalizam, još bi živeli u pećini i trebili buve da nas ovi ne pomogoše.
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Tupan dana - Page 4 Empty Re: Tupan dana

    Post by ontheotherhand Sun Sep 30, 2018 9:44 pm

    Ne podrazumeva jbg. Može tako što si ti uradio naravno. Ko hoće ful samostalnost bez pomoći sa strane, može što da ne, iznajmljivanje sobe sam ili stana sa cimerima, i cepaj.

    Mladi u izuzetno individualističkoj kulturi kao što je američka živeći sa roditeljima neko vreme uštede dovoljno za učešće za kuću. A ovde u Srbiji se to predstavlja kao nepremostiva prepreka i griža savesti. Da se ne pominje koliko se to gura jer neko debelo profitira od toga jer se stalno uvećava bazen potrošača.
    паће

    Posts : 40130
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Tupan dana - Page 4 Empty Re: Tupan dana

    Post by паће Sun Sep 30, 2018 11:02 pm

    xie saike wrote:
    Mr. Moonlight wrote:napisao sam pre tvog posta, dovoljno je pogledati promet agencija, to je otprilike cifra koja se dodaje na plate, zato što poslodavci keš za plaćanje na ruke izvlače preko kojekakvih agencija, marketinga i sličnih prevara

    da, ali je opet pitanje koji deo tih para odlazi za plate zaposlenih, tako se placaju i razni majstori, usluge, roba, i gomila drugih sredstava i troskova, da bi se proslo jeftinije nego redovnim poslovnim kanalima.

    Па и тај мајстор је тако добио плату у кешовини, мимо утефтереног промета. Јаб' и то рачунао.

    У ствари боље би било наћи неки заобилазан показатељ, типа колико се чега потроши - хлеба, огрева, млека. Ценим да би и ту било непотпуно (због асистемаша попут нас, са сопственом производњом хлеба, дрва, ракије, воћа...) али би опет било ближе него ова шацометрија типа "званични подаци + 5%".


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Tupan dana - Page 4 Empty Re: Tupan dana

    Post by ontheotherhand Sun Sep 30, 2018 11:18 pm

    Imaš svoju šumicu paće?
    паће

    Posts : 40130
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Tupan dana - Page 4 Empty Re: Tupan dana

    Post by паће Sun Sep 30, 2018 11:23 pm

    У ствари две, ал' за једну чекам решење од катастра. А ово... на башти смо посадили досад око 120-150 дрвета, а од оних старих, па и тих нових, сваке године рикну два-три, плус што никне бар 4-5 багремова који ми само сметају, а никако да нађем времена да их посечем. Тако да се дрва гомилају.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Tupan dana - Page 4 Empty Re: Tupan dana

    Post by Indy Mon Oct 01, 2018 2:57 am

    Jel' si ti (ili tvoji) originalno iz Bečkereka? Izvin'te na ličnom & personalnom pitanju, ali baš me zanima.
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Tupan dana - Page 4 Empty Re: Tupan dana

    Post by ontheotherhand Mon Oct 01, 2018 9:18 am

    паће wrote:У ствари две, ал' за једну чекам решење од катастра. А ово... на башти смо посадили досад око 120-150 дрвета, а од оних старих, па и тих нових, сваке године рикну два-три, плус што никне бар 4-5 багремова који ми само сметају, а никако да нађем времена да их посечем. Тако да се дрва гомилају.

    Kapitalisto! Zemljoposedniku! Tupan dana - Page 4 2849097393
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Tupan dana - Page 4 Empty Re: Tupan dana

    Post by kondo Mon Oct 01, 2018 9:58 am

    jebemu miša nije to loš osećaj, ako smem da to izjavim na levičarskom forumu.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    boomer crook

    Posts : 36910
    Join date : 2014-10-27

    Tupan dana - Page 4 Empty Re: Tupan dana

    Post by boomer crook Mon Oct 01, 2018 10:13 am

    mi u praksi tolerisemo sitni posed. sve ok.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    avatar

    Posts : 18405
    Join date : 2014-12-12

    Tupan dana - Page 4 Empty Re: Tupan dana

    Post by beatakeshi Mon Oct 01, 2018 10:14 am

    Kondo wrote:jebemu miša nije to loš osećaj, ako smem da to izjavim na levičarskom forumu.
    Na odgovarajućem topiku. Tupan dana - Page 4 1233199462
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Tupan dana - Page 4 Empty Re: Tupan dana

    Post by Indy Mon Oct 01, 2018 10:15 am

    bruno sulak wrote:mi u praksi tolerisemo sitni posed. sve ok.

    Do 10 ha je moglo i kod druga Tite.

    Tupan dana - Page 4 Empty Re: Tupan dana

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Mon May 06, 2024 2:48 pm