Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Tupan dana

    avatar

    Posts : 18449
    Join date : 2014-12-12

    Tupan dana - Page 19 Empty Re: Tupan dana

    Post by beatakeshi Fri Jan 14, 2022 5:17 pm

    Pobogu, ovo je od pre 7 godina, od tada su mu se sve ćelije tela promenile.
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3191
    Join date : 2021-09-13

    Tupan dana - Page 19 Empty Re: Tupan dana

    Post by Uncle Baby Billy Fri Feb 25, 2022 6:26 pm

    Zagrebačka filharmonija je skinula sa večerašnjeg programa koncerta u dvorani "Vatroslav Lisinski" niz kompozicija Petra Iljiča Čajkovskog. Upravnik filharmonije Mirko Boch kazao je da će se "na taj način izraziti solidarnost s ukrajinskim narodom i umetnicima". Italijanski capriccio, op. 45, op. 35 i 4. simfonija u f-molu op. 36 zameniće se delima drugih kompozitora.


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    Solus_Rex

    Posts : 3516
    Join date : 2018-07-03

    Tupan dana - Page 19 Empty Re: Tupan dana

    Post by Solus_Rex Fri Feb 25, 2022 6:28 pm

    Teški maloumnici.


    _____
    "Sisaj kurac, Boomere. Spletkario si i nameštao ban pa se sad izvlačiš. Radiša je format a ti si mali iskompleksirani miš. Katastrofa za Burundi čoveče.
    A i deluje da te napustio drugar u odsudnom trenutku pa te spašavaju ova tovarka što vrv ni ne dismr na ribu, to joj se gadi, i ovaj južnjak koji o niškim kafanama čita na forumu. Prejaka šarža."  - Monsier K.
    kapetanm

    Posts : 5805
    Join date : 2012-02-10

    Tupan dana - Page 19 Empty Re: Tupan dana

    Post by kapetanm Fri Feb 25, 2022 6:57 pm

    El sme sad da se jede ruska salata tamo?
    паће

    Posts : 40219
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Tupan dana - Page 19 Empty Re: Tupan dana

    Post by паће Fri Feb 25, 2022 7:01 pm

    kapetanm wrote:El sme sad da se jede ruska salata tamo?

    Да само мора да се пише на руском: Оливье.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Bleeding Blitva

    Posts : 3755
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Tupan dana - Page 19 Empty Re: Tupan dana

    Post by Bleeding Blitva Sun Feb 27, 2022 2:01 am

    Samo da debunkujemo ovo, mislim da je Jutarnji započeo s klikbejtom
    ZAGREBAČKA filharmonija objasnila je zašto je s repertoara večerašnjeg koncerta u Lisinskom skinula neka djela Čajkovskog. 
    "Vesela djela P. I. Čajkovskog zamijenili smo komornijim skladbama, u znak solidarnosti s Ukrajinom. To je uobičajena praksa u svijetu u takvim situacijama. Koncert za violinu i orkestar u D-duru, op. 35 P. I. Čajkovskog ostao je na repertoaru


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Tupan dana - Page 19 Empty Re: Tupan dana

    Post by Erős Pista Sun Feb 27, 2022 2:05 am

    Pretpostavljao sam da je tako nešto. Bitno da su svi preventivno popadali u nesvest.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Bleeding Blitva

    Posts : 3755
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Tupan dana - Page 19 Empty Re: Tupan dana

    Post by Bleeding Blitva Sun Feb 27, 2022 2:13 am

    Erős Pista wrote:Pretpostavljao sam da je tako nešto. Bitno da su svi preventivno popadali u nesvest.
    Naravno, mirisne soli, kme, što je sljedeće, miču Dostojevskog iz lektire :asti gospe:


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    паће

    Posts : 40219
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Tupan dana - Page 19 Empty Re: Tupan dana

    Post by паће Sun Feb 27, 2022 12:58 pm

    Bleeding Blitva wrote:
    Erős Pista wrote:Pretpostavljao sam da je tako nešto. Bitno da su svi preventivno popadali u nesvest.
    Naravno, mirisne soli, kme, što je sljedeće, miču Dostojevskog iz lektire :asti gospe:

    А пропао последње две речи, далматинске мигранте исељенике су у Аргентини звали лос астигос.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3191
    Join date : 2021-09-13

    Tupan dana - Page 19 Empty Re: Tupan dana

    Post by Uncle Baby Billy Thu Jun 02, 2022 1:43 pm

    Pulomolog Dejan Žujović kaže, povodom protesta radnika Fijata koji su se jutros okupili ispred ulaza u fabriku u Kragujevcu u znak protesta što je kompanija nastavila da ih poziva na izjašnjavanje o socijalnom programu, iako je nakon razgovora predstavnika zaposlenih sa premijerkom Anom Brnabić najavljeno da će taj proces biti zamrznut, da njima niko ne može da pomogne i da treba videti ko je pobedio na izborima u Kragujevcu, odnosno da im je onako kako su glasali. "Gde ste braćo bili kada se donosio zakon o radu, kada ste videli u šta se pretvara vaš grad, kada ste poverovali notornom iluzionisti", navodi Žujović, aludirajući na predsednika Aleksandra Vučića, koji je u Kragujevcu osvojio 54,70 odsto glasova.

    ima još...


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    Anonymous
    Guest

    Tupan dana - Page 19 Empty Re: Tupan dana

    Post by Guest Thu Jun 02, 2022 1:54 pm

    Polu čovek, polu komentar na N1.
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Tupan dana - Page 19 Empty Re: Tupan dana

    Post by Erős Pista Thu Jun 02, 2022 2:22 pm

    Tupan dana - Page 19 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Tupan dana - Page 19 Empty Re: Tupan dana

    Post by Guest Thu Jun 02, 2022 4:20 pm

    komentari na N1 potvrđuju moju tezu.

    ovo je razlog zašto ne možemo imati lepe stvari. usudiću se da iznesem tezu da su članovi Privremene skupštine naroda dostojnog Srbije politički svesniji od rendom opozicionog građana. 

    Dostojni (jako kuče): USPOSTAVLJAM PRIVREMENE ORGANE VLASTI I GRADIM NJIHOV LEGITIMITET, AKTIVNO PRIVLAČIM ČLANSTVO, POZIVAM NA PROMENU SISTEMA IZ KORENA. 

    Građanin-komentator na N1 (slabo kuče): "Gospođo Deso, vi ste? Pa lepo da smo se našli ovde, nismo se dugo videli...haha, da je više protesta, više bi se i viđali. Šumi, Moćo, ne njuškajte tu tašnu, izvinite, vižlice su malo nemirne, taman da ih malo povedem među ljude, one vole ljude...Kako sin? U Antverpenu, arhitekta? Pa lepo...A mi ovde, eto, ponovo duvamo u pištaljke. A šta ćete. Ponovo zajahalo, ako je ikada i uzjahalo. Eto pa idem polako, ja sam svoje uradio...Neki momci hteli da gađaju zgradu Državne Ustanove, pa nije to način, nismo zato tu..."

    u okviru ovog podskupa slabih kučića postoji i jedan osobito zao tip, koji UNAPRED prezire svaki protest i inicijativu koji zahtevaju konkretne promene i pozivaju na direktnu akciju. prvo, to im razdražuje savest - dobro, ne baš savest - već centar za ljubomoru - zašto da ONI budu u fokusu, čime su to zaslužili? kradu moj clout koji sam stekao anemičnim parolašenjem, zamisli ti te salonske aktiviste, balavce, pokušavaju nešto da promene A GDE SU BILI KADA JE A/B/C/D.

    podrazumevaju se ovde i još neke stvari. jedan je visceralna, decenijama usađivana mržnja prema radnicima. druga je konformizam: rudari, radnici, itd. sa sobom uvek nose realnu mogućnost promena, nekakvog revolucionarnog nasilja, dakle disruptivan su element koji narušava svakodnevicu a to, naravno, nećemo. setimo se kako su ovakvi ljudi krvožedno zazivali Vučića da gazi i hapsi studente koji su protestovali zbog potpuno arbitrarne, neronovske odluke o trenutnom zatvaranju studenskih domova. 

    sve u svemu, loša priča, loše je što ovakvi stavovi nisu na margini. odakle nam toliko zlobne malograđanštine?
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7176
    Join date : 2020-03-05

    Tupan dana - Page 19 Empty Re: Tupan dana

    Post by Vilmos Tehenészfiú Thu Jun 02, 2022 4:50 pm

    Ja mislim da je decenija provedena u aktivnoj promociji whataboutisma po svim medijima dovela do toga. Narod je i ranije imao tu "necete me zajebati, gde je moj deo?" sebicnu crtu koja je onda preko "zasto bas sada i kome to odgovara" u doba Prvog Potpredsednika mutirala u "ma nemoj ti meni da prodajes muda za bubrege, ne pocinje istorija od xxx nego od yyy, prvo da resimo to, pa onda polako...", sto je prosto alibi da se nista ne uradi. A ljudi ce se uhvatiti za taj alibi (mozda svesno, mozda nesvesno), sve dok im u sustini nije lose. Ili se plase da im ne bude gore, sto je opet isto to ali malo drugacije receno.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3191
    Join date : 2021-09-13

    Tupan dana - Page 19 Empty Re: Tupan dana

    Post by Uncle Baby Billy Mon Jun 27, 2022 12:10 pm



    i zato nam(tm) nikad neće biti bolje. treba nam advokat kako bismo zadovoljili svaku desnu/konzervativnu tendenciju, ali ne daj bože da nam treba advokat da se uvede civilizovano zdravstveno osiguranje ili da se ne žrtvuju školska deca na oltaru slobode.


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Tupan dana - Page 19 Empty Re: Tupan dana

    Post by Erős Pista Mon Jun 27, 2022 12:14 pm

    Nije on tupan, on je nesto gore.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Tupan dana - Page 19 Empty Re: Tupan dana

    Post by Notxor Mon Jun 27, 2022 12:41 pm

    Mahera je Krystal Ball ispreskakala kao dete pre neki dan. Relevant video:



    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3191
    Join date : 2021-09-13

    Tupan dana - Page 19 Empty Re: Tupan dana

    Post by Uncle Baby Billy Mon Jun 27, 2022 1:48 pm

    Erős Pista wrote:Nije on tupan, on je nesto gore.
    a i to što kažeš


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    паће

    Posts : 40219
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Tupan dana - Page 19 Empty Re: Tupan dana

    Post by паће Mon Jun 27, 2022 1:50 pm

    Uncle Baby Billy wrote:
    Erős Pista wrote:Nije on tupan, on je nesto gore.
    a i to što kažeš

    Али постиже и ово, човек вишеструко надарен.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Solus_Rex

    Posts : 3516
    Join date : 2018-07-03

    Tupan dana - Page 19 Empty Re: Tupan dana

    Post by Solus_Rex Sat Jul 16, 2022 9:52 pm



    _____
    "Sisaj kurac, Boomere. Spletkario si i nameštao ban pa se sad izvlačiš. Radiša je format a ti si mali iskompleksirani miš. Katastrofa za Burundi čoveče.
    A i deluje da te napustio drugar u odsudnom trenutku pa te spašavaju ova tovarka što vrv ni ne dismr na ribu, to joj se gadi, i ovaj južnjak koji o niškim kafanama čita na forumu. Prejaka šarža."  - Monsier K.
    Solus_Rex

    Posts : 3516
    Join date : 2018-07-03

    Tupan dana - Page 19 Empty Re: Tupan dana

    Post by Solus_Rex Tue Aug 16, 2022 1:51 pm



    _____
    "Sisaj kurac, Boomere. Spletkario si i nameštao ban pa se sad izvlačiš. Radiša je format a ti si mali iskompleksirani miš. Katastrofa za Burundi čoveče.
    A i deluje da te napustio drugar u odsudnom trenutku pa te spašavaju ova tovarka što vrv ni ne dismr na ribu, to joj se gadi, i ovaj južnjak koji o niškim kafanama čita na forumu. Prejaka šarža."  - Monsier K.
    Јанош Винету

    Posts : 5232
    Join date : 2016-01-26

    Tupan dana - Page 19 Empty Re: Tupan dana

    Post by Јанош Винету Tue Aug 16, 2022 2:19 pm

    Шта је овде тупо?


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Tupan dana - Page 19 Empty Re: Tupan dana

    Post by Notxor Tue Aug 16, 2022 2:33 pm

    Američki turisti u Evropi su ponekad tupi, bez obzira na američka bombardovanja civilnih ciljeva širom sveta.
    Sa druge strane, dolari su ok, pa ako bi nekako moglo da se sredi da pošalju dolare poštom, a ne dolaze u Evropu dok, štajaznam, umiru deca u Jemenu (ili zamisli sliku uz dramatičnu muziku).


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50251
    Join date : 2017-11-16

    Tupan dana - Page 19 Empty Re: Tupan dana

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Aug 16, 2022 3:13 pm

    Nidje veze sa Jemenom. Nit osvajaju Jemen, nit su bili u sukobu sa jemenskom vladom kad su poceli operaciju. Ne kazem da je super, daleko bilo, ali nije paralela
    Solus_Rex

    Posts : 3516
    Join date : 2018-07-03

    Tupan dana - Page 19 Empty Re: Tupan dana

    Post by Solus_Rex Tue Aug 16, 2022 3:15 pm

    Јанош Винету wrote:Шта је овде тупо?

    Awwwww [izbrisao mi se post]!

    Prosečan RUS nije ništa kriv. On samo siliju gde mu se naredi. PRvo je krenuo sa Čečenkama po Groznom, pa je svratio malo do Južne Abhazije, pa prodžio za Osetiju, pa je silovao novinarke I političke protivnike u zemlji i u nostranstvu, pa je postao šampion u silovanja Sirijki po Holmsu i Alepu da bi sve to kuluminiralo u Idlibu sa preko milion izbeglih. Zar Vi hoćete da Vam takvi rasprodaju Oktobar fest???


    _____
    "Sisaj kurac, Boomere. Spletkario si i nameštao ban pa se sad izvlačiš. Radiša je format a ti si mali iskompleksirani miš. Katastrofa za Burundi čoveče.
    A i deluje da te napustio drugar u odsudnom trenutku pa te spašavaju ova tovarka što vrv ni ne dismr na ribu, to joj se gadi, i ovaj južnjak koji o niškim kafanama čita na forumu. Prejaka šarža."  - Monsier K.

    Tupan dana - Page 19 Empty Re: Tupan dana

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 19, 2024 3:42 pm