Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    USA - США - SAD

    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    USA - США - SAD - Page 4 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Zuper Sat Oct 06, 2018 9:57 pm

    Je l napeto?
    Anonymous
    Guest

    USA - США - SAD - Page 4 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Guest Sat Oct 06, 2018 10:03 pm

    Baj baj Roe & Wade.
    Anonymous
    Guest

    USA - США - SAD - Page 4 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Guest Sat Oct 06, 2018 10:04 pm


    Erős Pista

    Posts : 81416
    Join date : 2012-06-10

    USA - США - SAD - Page 4 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Erős Pista Sat Oct 06, 2018 10:05 pm

    Medisone, uponoc!!!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    USA - США - SAD - Page 4 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Guest Sat Oct 06, 2018 10:07 pm

    Ovo je ogromna, kolosalna pobeda Trampa Miča Mekkonela i početak dosta zeznute ere u SAD.
    disident

    Posts : 15027
    Join date : 2016-03-28

    USA - США - SAD - Page 4 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by disident Sat Oct 06, 2018 10:10 pm

    Zdravlje boze da nestane merika u krvavom gradjanskom ratu


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Anonymous
    Guest

    USA - США - SAD - Page 4 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Guest Sat Oct 06, 2018 10:12 pm

    Pa sad više ne isključujem ni to da ti pravo kažem, ovim je ustanovljena linija podele za narednih 20 godina, i to u najvišem sudskom telu zemlje. Dve sudije SCOTUS-a za dve godine jebotebog.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    USA - США - SAD - Page 4 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Zuper Sat Oct 06, 2018 10:14 pm

    Bilo je napeto ali je uz pomoc i kako Bog zapoveda demokata presao i pomogao.
    To je sve cudno, uvek tako nekako biva u tem Amerikama. Sam Bog je tako hteo. Boze cuvaju Ameriku.

    Inace nista specijalno se nece desiti.
    A to se znalo da ko pobedi 2016 verovatno imenuje par sudija.
    bela maca

    Posts : 11019
    Join date : 2014-10-28

    USA - США - SAD - Page 4 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by bela maca Sat Oct 06, 2018 10:15 pm

    Zuper wrote:Inace nista specijalno se nece desiti.
    ma samo će umirati neke žene, koga za to ionako briga.


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Anonymous
    Guest

    USA - США - SAD - Page 4 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Guest Sat Oct 06, 2018 10:19 pm

    @zuper


    Znalo se. Ali progurati ovu dvojicu - to je zahtevalo mnogo posla, mnogo lukavosti (pre svega mislim na Mekonela, baš Tramp zna te finese, uostalom ne sumnjam da znaš kako je izgledao proces guranja spiska pravih kandidata Trampu pod nos) i mnogo sreće. Odluke Vrhovnog suda su uvek nešto specijalno, one su krajnji izraz zakonskog duha te zemlje, one diktiraju način života sve do nivoa raspolaganja sopstvenim telom. Svrstavanje SCOTUS-a uz religioznu desnicu je big deal. Mnogo.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    USA - США - SAD - Page 4 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Zuper Sat Oct 06, 2018 10:19 pm

    bela maca wrote:
    Zuper wrote:Inace nista specijalno se nece desiti.
    ma samo će umirati neke žene, koga za to ionako briga.

    Nece to tako lako ici.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    USA - США - SAD - Page 4 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Zuper Sat Oct 06, 2018 10:21 pm

    Creepy Uncle wrote:@zuper


    Znalo se. Ali progurati ovu dvojicu - to je zahtevalo mnogo posla, mnogo lukavosti (pre svega mislim na Mekonela, baš Tramp zna te finese, uostalom ne sumnjam da znaš kako je izgledao proces guranja spiska pravih kandidata Trampu pod nos) i mnogo sreće. Odluke Vrhovnog suda su uvek nešto specijalno, one su krajnji izraz zakonskog duha te zemlje, one diktiraju način života sve do nivoa raspolaganja sopstvenim telom. Svrstavanje SCOTUS-a uz religioznu desnicu je big deal. Mnogo.

    Ustavni sud je jaka institucija u SAD ali je podlozna politickim uticajima i pritiscima onih na vlasti i opozciji, iako glumi da nije.
    Moze to da se stroji po potrebi.
    Erős Pista

    Posts : 81416
    Join date : 2012-06-10

    USA - США - SAD - Page 4 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Erős Pista Sat Oct 06, 2018 10:34 pm

    Even though the right turned to judicial fiat far more frequently, liberals have taken a long time to give up on black-robed power to enact their preferences. This was most notable in decisions around the right to privacy and so-called “substantive due process.” In making such choices in cases ranging from Roe v. Wade (which secured abortion rights) to Obergefell v. Hodges (which legalized same-sex marriage), liberals entered an unholy alliance with Kennedy, Kavanaugh’s predecessor, to advance gay and women’s rights on a libertarian rationale—defending the free choice of individuals independent of state control—even though that rationale mostly serves business interests in most areas of law. The endangerment or even loss of precedents that the left cares about (such as Roe) is going to be a grievous blow, and no one should celebrate that outcome. But if it is going to happen anyway, then it is time to pivot to a democratic strategy to protect what we care about.
    http://bostonreview.net/law-justice/samuel-moyn-resisting-juristocracy


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 7488
    Join date : 2017-03-14

    USA - США - SAD - Page 4 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by MNE Sat Oct 06, 2018 10:53 pm

    onion samo da prepiše   USA - США - SAD - Page 4 3579118792

    https://www.huffpost.com/entry/self-care-kavanaugh-confirmation_n_5bb77ae3e4b028e1fe3d30ec
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    USA - США - SAD - Page 4 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Filipenko Sat Oct 06, 2018 11:18 pm

    Kako su tzv. demokrate glasale?  USA - США - SAD - Page 4 2952840586


    Inače, naravno da članove SCOTUS-a treba pohapsiti i baciti lavovima.

    Sada ni ustavna konvencija kojoj teže braća Kok nije daleko.
    Anonymous
    Guest

    USA - США - SAD - Page 4 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Guest Sat Oct 06, 2018 11:38 pm

    Creepy Uncle wrote:Ovo je ogromna, kolosalna pobeda Trampa Miča Mekkonela i početak dosta zeznute ere u SAD.
    pa videćemo. ovim se prilično delegitimiše Veće Devet Mudraca, možda ćemo ući u fazu u kojoj će opet SCOTUS da bude sveden na neku od istorijski već oprobanih, manje uticajnih uloga u američkom društvu.

    impeach Kavanaugh je vrlo upotrebljiv politički cilj za Trampovu opoziciju, posebno ako dobro prođe na izborima (pa se pokrenu ozbiljnije istrage, itd.). a krunjenje legitimiteta suda bi trebalo da ide na ruku pokretima za koje svi navijamo a koji insistiraju na participatornoj demokratiji nasuprot političko-sudskoj oligarhiji...
    može ovo još da ispadne pirova pobeda.
    disident

    Posts : 15027
    Join date : 2016-03-28

    USA - США - SAD - Page 4 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by disident Sat Oct 06, 2018 11:46 pm

    Jbg sad, tako moze da se uz mastu nategne bilo sta da ispadne zapravo poraz i katastrofa u najavi, koja kuca , evo samo sto nije pukla
    Izdominirali republikanci, tek ce da sledi eksplatisanje ove pobede, a cela frka pre biranja joj samo daje na vaznosti i ore dublje brazdu koja razdvaja americko drustvo


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Erős Pista

    Posts : 81416
    Join date : 2012-06-10

    USA - США - SAD - Page 4 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Erős Pista Sat Oct 06, 2018 11:51 pm

    et Djamolidin

    Sasvim moguće. Ne sećam se većeg udara na legitimitet suda za naših života.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    USA - США - SAD - Page 4 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Guest Sat Oct 06, 2018 11:52 pm

    @disident

    pa ne, ne poraz i katastrofa, nego pirova pobeda. nije to isto. i ne može bilo šta da se nategne. ja ne bih ovo isto rekao da su republikanci stekli kontrolu nad sudom u vreme Regana ili Buša Jr. i ne bih isto ovo rekao da su u sud doveli neku od žena sa Federalist liste ili da su doveli bilo koga drugog na način koji ne podrazumeva ovu vrstu diskreditovanja i delegitimisanja.
    Erős Pista

    Posts : 81416
    Join date : 2012-06-10

    USA - США - SAD - Page 4 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Erős Pista Sun Oct 07, 2018 12:08 am

    disident wrote:Jbg sad, tako moze da se uz mastu nategne bilo sta da ispadne zapravo poraz i katastrofa u najavi, koja kuca , evo samo sto nije pukla
    Izdominirali republikanci, tek ce da sledi eksplatisanje ove pobede, a cela frka pre biranja joj samo daje na vaznosti i ore dublje brazdu koja razdvaja americko drustvo

    Ne, ma ovo je užas, ali sasvim očekivani užas. Još kad se birao Gorsič, razgovarali smo o opasnosti da još jedan sudija pandrkne i da završimo sa konzervativnom većinom. Niko nije pandrknuo, ali se pičkica Kenedi povukao, i tu smo gde smo. Krizica je izbila samo zato što su sad uspeli da predlože ovako lošeg kandidata, pa se tu javila neka mala nada da možda neće biti izabran, ali ja sam svjedno bio siguran da će se to desiti. Posledice će biti dugoročne i vrlo loše, u to nema sumnje.

    Djamolidin hoće da kaže nešto drugo - nije samo po sebi loše da se liberali malo izleče od svoje naivne vere u ustavni sud kao u force for the good. On to već odavno nije (setimo se samo Citizen United, kao najgoreg primera) i dobro je da se sa tom zabludom već jednom raskrsti.

    Takođe je tačno i da ovaj izbor potkopava legitimitet suda. Da su izabrali nekog manje problematičnog nego što je i-tebe-sam-sit Kavana, možda bi taj problem bio manje izražen, ali on se na saslušanju potpuno ofirao kao partisan, i to ozbiljno narušava ugled cele institucije kao navodno objektivnog i nepolitičkog (ili bar nepartijskog) arbitra. Istina je da je to uvek bila iluzija, ali sad nije više čak ni to, the jig is up.

    Meni ovaj tekst na tu temu bio dobar.

    In 2003, Justice Stephen Breyer referred to the “miracle” of national compliance with the court’s edicts, even in the wake of “controversial decisions” like Bush v. Gore. There is nothing inevitable or self-sustaining about this “miracle.” Courts do have some tools to mandate adherence to their orders—namely, their ability to hold individuals in contempt of court. But judges will surely hesitate to hold governors, legislators, and Cabinet secretaries in contempt. The truth is that we haven’t seen massive resistance to the Supreme Court since the segregation battles of the 1950s and ’60s. And despite two presidents’ celebrated efforts to integrate schools with the help of the National Guard, the South’s resistance succeeded in slowing the pace of desegregation.
    This precedent is appalling. But it demonstrates that the playbook can work. Progressives should recognize the danger in adopting the tactics of segregationists. Getting to the point of massive liberal resistance to the court would require a significant psychological shift, since the left has long viewed the Supreme Court as a saving grace. Kavanaugh’s confirmation alone won’t bring Democrats all the way there. But if he leads the court into a frenzy of reactionary jurisprudence, progressives may feel they have no other alternative.
    No matter the end result of liberal defiance, it will likely transform the Supreme Court’s legitimacy crisis into a full-blown constitutional crisis. Kavanaugh’s confirmation will have poisoned the foundation of the judiciary’s authority. The Supreme Court derives its power from the belief that it sits above the political fray. Brett Kavanaugh is poised to shatter that illusion.
    https://slate.com/news-and-politics/2018/10/brett-kavanaugh-confirmation-constitutional-crisis.html


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    USA - США - SAD - Page 4 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Indy Sun Oct 07, 2018 12:34 am

    Creepy Uncle wrote:Ovo je ogromna, kolosalna pobeda Trampa Miča Mekkonela i početak dosta zeznute ere u SAD.

    Rusija je i iza ovoga, naravno. USA - США - SAD - Page 4 2304934895
    Erős Pista

    Posts : 81416
    Join date : 2012-06-10

    USA - США - SAD - Page 4 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Erős Pista Sun Oct 07, 2018 12:41 am

    USA - США - SAD - Page 4 3579118792

    Jel su već počeli sa tim spinom, ili nagađaš? Ne bih se iznenadio, naravno.

    Mislim, demokratama niko nije kriv, igrali su bipartisanship igru i kad je uveliko bilo jasno da imaju posla sa ljudima koji idu na sve ili ništa i koji su spremni da pregaze sve i svakog ko im se nađe na putu. Eto im ga sad pristoynity.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    USA - США - SAD - Page 4 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Guest Sun Oct 07, 2018 12:58 am

    William Murderface wrote:et Djamolidin

    Sasvim moguće. Ne sećam se većeg udara na legitimitet suda za naših života.

    reč je o tome da postoje dve Amerike. jedna ima legitimni Vrhovni sud koja je potpuni izraz njenih težnji. druga ima Vrhovni sud koji je nelegitiman i u kome sedi plačljivi, nestabilni čovek sumnjive prošlosti. jedna vrlo bitna institucija će im u narednih 20 godina. hoću da kažem da je ovo krajnje formalizovanje dubinske podele u društvu. iz takvih situacija se jako teško izlazi bez velikih promena koje će morati da podriju formalni osnov na kome društvo počiva.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    USA - США - SAD - Page 4 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Indy Sun Oct 07, 2018 1:02 am

    William Murderface wrote:USA - США - SAD - Page 4 3579118792

    Jel su već počeli sa tim spinom, ili nagađaš? Ne bih se iznenadio, naravno.
     


    Erős Pista

    Posts : 81416
    Join date : 2012-06-10

    USA - США - SAD - Page 4 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Erős Pista Sun Oct 07, 2018 1:06 am

    et Creepy

    Da, upravo sam na to i mislio. Iluzija nepristrasnog ustavnog suda je zapravo oduvek zavisila od spremnosti obe strane da zažmure na jedno oko, a sad je tome kraj. Za pola Amerike Ustavni sud postaje  mesto gde sedi Trampov drugar seksualni zlostavljač koji je lagao pred senatom. Pod legitimnošću sam podrazumevao razloge koje svi akteri prihvataju kao opravdanje autoriteta jedne institucije. Naravno da će republikanci biti listom presrećni, ali stvar je u tome da se održi iluzija nepristrasnosti, a ona se raspada na naše oči.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    USA - США - SAD - Page 4 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 26, 2024 4:54 pm