Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Jede mi se

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Jede mi se - Page 4 Empty Re: Jede mi se

    Post by kondo Wed Dec 23, 2020 3:32 pm

    prasetina sestro


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    plavaivy

    Posts : 3139
    Join date : 2014-11-21

    Jede mi se - Page 4 Empty Re: Jede mi se

    Post by plavaivy Wed Dec 23, 2020 4:03 pm

    pre bih neke slane i hrskave cvarke
    fikret selimbašić

    Posts : 9614
    Join date : 2020-06-19

    Jede mi se - Page 4 Empty Re: Jede mi se

    Post by fikret selimbašić Wed Dec 23, 2020 4:11 pm

    Joj, baš te sam pazario u ponedjeljak i merakam već par dana. Nakon par promašaja sa pregorelim, presušenm, preslanim, nedovoljno otopljenim i sl. nađoh ono što tražim. Kaže baba, uzmi, odlični su, ako su odlični onda ću doći po drugu turu, rekoh joj. Otići ću opet u ponedjeljak, savršeni su.


    Jede mi se - Page 4 9Rxipbo


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    паће

    Posts : 40213
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Jede mi se - Page 4 Empty Re: Jede mi se

    Post by паће Wed Dec 23, 2020 4:32 pm

    plavaivy wrote:pre bih neke slane i hrskave cvarke

    Ено сирове сланине у шерпи, термостат штекће тек пола сата... биће вечерас чварака. А има још оних пихтија, има гибанице, има сланине, има беле кобасице, има шваргле од језика. Од оне четири киле што сам пролетос и летос изгубио, нашао сам већ две. А маратон се тек заукава.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Jede mi se - Page 4 Empty Re: Jede mi se

    Post by kondo Wed Dec 23, 2020 7:55 pm

    švarglu od jezika (tzv jezik u želeu) sam danas pazario kod ljube na pijaci, proizvod nedeljkovica iz srema, kao i dedinu kobasicu bez ubicajenih zacina za sremske proizvode (bez paprike). imam ljubine pihtije, prasetinu pečenu u zamrzivaču, ovčije pršute nasečene. jedan ukiseljeni srpski melez i kilo odličnog ribanca, takođe belolučene paprike koju sam doradio vinskim sirćetom i muljem. to bi bilo to za večeras - dođite, nećete se vratiti. čvarke samo dobro oceđene i moraju imati ostataka mesa koje služi da vežbaš zube. otprilike kao ona kučeća hrana za pranje zuba. teško nalazim takve da ih ne prodaju po paprenoj ceni kao mlađeg brata duhan čvaraka.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    паће

    Posts : 40213
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Jede mi se - Page 4 Empty Re: Jede mi se

    Post by паће Thu Dec 24, 2020 10:03 am

    Јес, од Недељковића, добар је. И јес, такви баш чварци.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    fikret selimbašić

    Posts : 9614
    Join date : 2020-06-19

    Jede mi se - Page 4 Empty Re: Jede mi se

    Post by fikret selimbašić Sun Jan 31, 2021 8:49 pm



    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Jede mi se - Page 4 Empty Re: Jede mi se

    Post by kondo Sun Jan 31, 2021 10:45 pm

    prvi put čujem da se gnjilan na albanskom kaže đilan

    realno ova emisija više fareova teritorija, hrana na stranu


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    fikret selimbašić

    Posts : 9614
    Join date : 2020-06-19

    Jede mi se - Page 4 Empty Re: Jede mi se

    Post by fikret selimbašić Mon Feb 01, 2021 10:25 am

    Gjilan, đilan, valjda može.

    Sinoć mi se jelo sve sa snimka, jutros bi mi pasala samo ona rebarca.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    fikret selimbašić

    Posts : 9614
    Join date : 2020-06-19

    Jede mi se - Page 4 Empty Re: Jede mi se

    Post by fikret selimbašić Tue Nov 09, 2021 4:10 pm

    Zamijenio sam dvoja vrata starijoj ženi koja živi u kući sa kćerkom i zetom (njih dvoje znam otprije, domaćicu sam tek danas upoznao) koji su u vrijeme montaže bili na poslu. Sarma koju je žena pripremala će me proganjati sve dok neku izvanredno dobru ne pojedem, nadam se vrlo skoro jer mi zasita nije dobro kad se sjetim. Perfektno srolane, složene u neko okruglo zemljište ko dobro isječena bakalva, miris perfektnog kiselog kupusa oplemenjen nečim dimljenim, aaarrgghhaahah  Jede mi se - Page 4 3826186726 Jede mi se - Page 4 1041382396 Jede mi se - Page 4 1041382396


    Dođe ljudima momenat kad u društvu pomenu neku curu iz davnina a koju su bili zaljubljeni i kako se sad kaju što joj to nikad nisu rekli. E, meni tu curu mijenja ova sarma, mada mi je domaćica rekla da će je krčkati bar do četiri sata.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Anonymous
    Guest

    Jede mi se - Page 4 Empty Re: Jede mi se

    Post by Guest Tue Nov 09, 2021 4:14 pm

    Jede mi se - Page 4 3579118792
    паће

    Posts : 40213
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Jede mi se - Page 4 Empty Re: Jede mi se

    Post by паће Tue Nov 09, 2021 4:17 pm

    Ех... мојој госпоји неко показао како могу сарме да се зготове у рерни, у плеку, и то је направила два-три пута. Ма савршено било.

    Њој дошло некако исто, као није то толико боље колико је компликованије и много већи посао... те се вратила на свој класични рецепт, који је исто...ммм, Фикрете, дођеш ми нешто за ово. Одох да наговарам госпођу да би могле скоро опет сарме.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Anonymous
    Guest

    Jede mi se - Page 4 Empty Re: Jede mi se

    Post by Guest Tue Nov 09, 2021 4:21 pm

    Sad si me, Fikrete, prisetio mojih velikih ljubavi nalik na tu. Kada se u decembru kolje, akcija počinje pre zore, treba popiti rakiju, izvući svinje i obaviti ćutljiv i mučan deo posla - naravno da se i nakon tog posla popije koja. Potom sledi onaj munjevit deo, što je prognoza problematičnija to se više žuri - šurenje, pandlovanje, početak finije obrade...

    Negde oko pola devet, pored smederevca se stvori nepečena gibanica, domaćica to priredi i ostavi da odstoji. Nema doručka do te gibanice a već su prošli sati i sati. Oko devet, gibanica ide unutra, u malo oguljenoj tepsiji. E kad to počne da miriše...Ne znam ima li boljeg jela od te gibanice, to nije miris, to su kao neki naučnofantastični talasi sile koji te privlače, to krcka na zimi, to ima dobrog sira unutra, to nisu kupovne kore nego razvučene pa tamo gde su pukle ima malo više sira, koncentrisao se u tim udubljenjima i onako malo stvrdnuo od pečenja, pa mu ukus dođe još lepši.

    To je dobra gibanica, jako je želim sada.


    Last edited by Cousin Billy on Tue Nov 09, 2021 4:21 pm; edited 1 time in total
    Anonymous
    Guest

    Jede mi se - Page 4 Empty Re: Jede mi se

    Post by Guest Tue Nov 09, 2021 4:21 pm

    ja nisam voleo sarmu

    a onda se desilo čudo, složi majka sarmu uveče, ja odnesem kod komšija u pekaru, kakvo crno kuvanje na ringli
    Anonymous
    Guest

    Jede mi se - Page 4 Empty Re: Jede mi se

    Post by Guest Tue Nov 09, 2021 4:22 pm

    Talason wrote:ja nisam voleo sarmu

    a onda se desilo čudo, složi majka sarmu uveče, ja odnesem kod komšija u pekaru, kakvo crno kuvanje na ringli

    Jede mi se - Page 4 3137070404
    Anonymous
    Guest

    Jede mi se - Page 4 Empty Re: Jede mi se

    Post by Guest Tue Nov 09, 2021 4:23 pm

    da li jedete pavlaku sa sarmom?
    Anonymous
    Guest

    Jede mi se - Page 4 Empty Re: Jede mi se

    Post by Guest Tue Nov 09, 2021 4:23 pm

    Samo ren.
    Anonymous
    Guest

    Jede mi se - Page 4 Empty Re: Jede mi se

    Post by Guest Tue Nov 09, 2021 4:23 pm

    sad to više nije moguće, ima možda par pekara koje imaju takve peći
    паће

    Posts : 40213
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Jede mi se - Page 4 Empty Re: Jede mi se

    Post by паће Tue Nov 09, 2021 4:53 pm

    Talason wrote:ja nisam voleo sarmu

    a onda se desilo čudo, složi majka sarmu uveče, ja odnesem kod komšija u pekaru, kakvo crno kuvanje na ringli

    А, јок. Ухвати се крв у шерпу, па се насецка нешто лука и можда тури које јаје, па у... бемлига, као да није био тигањ него пици плек. А можда се и лоше сећам, то су биле ране осамдесете код таште.
    Оно предвече кад треба да везујеш канап на белој кобасици а немаш чим јер су ти се нокти размекшали, већ два-три сата су влажни од свега - од вађења комада бареног меса што отпадне са главе и којечега, од саме смесе за кобају. А свуда клизи и све су кваке масне.

    Ех.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    паће

    Posts : 40213
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Jede mi se - Page 4 Empty Re: Jede mi se

    Post by паће Tue Nov 09, 2021 4:54 pm

    А да, успут док се одваја сланина за чварке, остане кожура, свеже опрљена бренером па обријана и остругана... на угао стола се проспе мало соли, и само умачеш ту кожуру и грицкаш. То је да се премости од крвавице до паприкаша.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    fikret selimbašić

    Posts : 9614
    Join date : 2020-06-19

    Jede mi se - Page 4 Empty Re: Jede mi se

    Post by fikret selimbašić Tue Nov 09, 2021 5:10 pm

    Cousin Billy wrote:Sad si me, Fikrete, prisetio mojih velikih ljubavi nalik na tu. Kada se u decembru kolje, akcija počinje pre zore, treba popiti rakiju, izvući svinje i obaviti ćutljiv i mučan deo posla - naravno da se i nakon tog posla popije koja. Potom sledi onaj munjevit deo, što je prognoza problematičnija to se više žuri - šurenje, pandlovanje, početak finije obrade...

    Negde oko pola devet, pored smederevca se stvori nepečena gibanica, domaćica to priredi i ostavi da odstoji. Nema doručka do te gibanice a već su prošli sati i sati. Oko devet, gibanica ide unutra, u malo oguljenoj tepsiji. E kad to počne da miriše...Ne znam ima li boljeg jela od te gibanice, to nije miris, to su kao neki naučnofantastični talasi sile koji te privlače, to krcka na zimi, to ima dobrog sira unutra, to nisu kupovne kore nego razvučene pa tamo gde su pukle ima malo više sira, koncentrisao se u tim udubljenjima i onako malo stvrdnuo od pečenja, pa mu ukus dođe još lepši.

    To je dobra gibanica, jako je želim sada.

     
    Gibanica=četnici. Jest kurac Jede mi se - Page 4 4101625831

    Najbolju gibanicu ikad, otprilke kao ova iz tvog opisa, jeo sam početkom milenija u jednom selu kod Bijeljine, a bila je (remek)djelo stare partizanke. Dvoje predobrih staraca, ratna ljubav i vjenčanje krajem '45. Ona je iz Srbije, on iz Tuzle, našli se u nekoj od vojovđanskih brigada i ostali zajedno do kraja života. Radio sam neke sitnice za njih u par navrata i radovao se svakom odlasku dole. Na zidovima njihove slike iz rata i poraća, prelijpa niska terasa ili prošireni trijem (ja im pravio drvenu ogradu oko nje) na terasi smederevac a u njemu se peče gibanica. Ispred kuće prelijepo drvo koje do tad nisam vidio i od njih saznao da se radi o kedru, zaista je ličio na onaj sa libanske zastave, zasadili su ga još sredinom pedesetih. Dva-tri sata rada pa onda dva-tri sata divana sa njima. Slava im. 

    Zar nije na kolinju doručak na tanjirači pečena džigerica i dosta bluka uz nju?


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    kapetanm

    Posts : 5805
    Join date : 2012-02-10

    Jede mi se - Page 4 Empty Re: Jede mi se

    Post by kapetanm Tue Nov 09, 2021 5:18 pm

    Hm voleo sam ta klanja. Obicno smo, osim bacanja mesa na zar i zobanja vrucih cvaraka motali crevca na stap pa u vatru, uh divnih vremena.
    A sarma, kod nas se neguje recept slavonskog dela familije zaprska i dimljena slanina u kockicama u mleveno meso plus dimljeno meso odozgo i par susenih paprika. Pri jelu, samo mlevena ljuta susena paprika kao zacin i pola hleba za umakanje u saft. Najbolja je treceg dana, zato se pravi kolicina
    Anonymous
    Guest

    Jede mi se - Page 4 Empty Re: Jede mi se

    Post by Guest Tue Nov 09, 2021 5:35 pm

    fikret selimbašić wrote:
    Cousin Billy wrote:Sad si me, Fikrete, prisetio mojih velikih ljubavi nalik na tu. Kada se u decembru kolje, akcija počinje pre zore, treba popiti rakiju, izvući svinje i obaviti ćutljiv i mučan deo posla - naravno da se i nakon tog posla popije koja. Potom sledi onaj munjevit deo, što je prognoza problematičnija to se više žuri - šurenje, pandlovanje, početak finije obrade...

    Negde oko pola devet, pored smederevca se stvori nepečena gibanica, domaćica to priredi i ostavi da odstoji. Nema doručka do te gibanice a već su prošli sati i sati. Oko devet, gibanica ide unutra, u malo oguljenoj tepsiji. E kad to počne da miriše...Ne znam ima li boljeg jela od te gibanice, to nije miris, to su kao neki naučnofantastični talasi sile koji te privlače, to krcka na zimi, to ima dobrog sira unutra, to nisu kupovne kore nego razvučene pa tamo gde su pukle ima malo više sira, koncentrisao se u tim udubljenjima i onako malo stvrdnuo od pečenja, pa mu ukus dođe još lepši.

    To je dobra gibanica, jako je želim sada.

     

    Zar nije na kolinju doručak na tanjirači pečena džigerica i dosta bluka uz nju?


    na slovačkom svinjokolju meso koje se spremi za kobasice se baci u rernu sa krompirom, ali baš samo meso u slopi džo fazonu, ne kao kobasice
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Jede mi se - Page 4 Empty Re: Jede mi se

    Post by Mr.Pink Tue Nov 09, 2021 5:42 pm

    ja jedem kiselo uz neku sarmu 

    mozda onu zelenu


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Anonymous
    Guest

    Jede mi se - Page 4 Empty Re: Jede mi se

    Post by Guest Tue Nov 09, 2021 5:48 pm

    kiselo uz zelje i vinovu lozu

    Jede mi se - Page 4 Empty Re: Jede mi se

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 19, 2024 11:10 am