Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Jede mi se

    kapetanm

    Posts : 5805
    Join date : 2012-02-10

    Jede mi se - Page 7 Empty Re: Jede mi se

    Post by kapetanm Sun Dec 05, 2021 7:45 pm

    Ima ih po privatnim mesarama
    fikret selimbašić

    Posts : 9614
    Join date : 2020-06-19

    Jede mi se - Page 7 Empty Re: Jede mi se

    Post by fikret selimbašić Sat Dec 25, 2021 10:06 am

    Njih dvoje putuju dunjalukom i jedu. Juče sam naletio na njihov kanal, ušli su u Srbiju još jesenas i izgleda da im se ne ide dalje Jede mi se - Page 7 4101625831



    Jelo mi se sve što sam vidio, od beogradskih bureka, preko novopazarskih mantija pa do niškog roštilja.
     
    Jedva sam dočekao jutro da i ja savijem burek, duuugo se nisam ranije kuhanja dohvatio.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    паће

    Posts : 40217
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Jede mi se - Page 7 Empty Re: Jede mi se

    Post by паће Sat Dec 25, 2021 10:50 am

    Има и код нас овде у крају 1 Мрак, ал' тај је ролетнар.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    fikret selimbašić

    Posts : 9614
    Join date : 2020-06-19

    Jede mi se - Page 7 Empty Re: Jede mi se

    Post by fikret selimbašić Mon Jan 17, 2022 10:48 am

    Odličan Debeljko, sinoć mi u predlozima iskočio njegov burek i onda sam odgledao još nekoliko snimaka, sve što kuha mi se i jede i pravi. Mislim (nadam se) da je ponuda noževa na prodaju zajebancija na račun almažana, u ostalim snimcima te ponude nema a ovde ih je procijenio na 500 eura Jede mi se - Page 7 4101625831




    Ali prava stvar mu je odojak na ražnju. Nasolio ga je i umotao u plahtu te ga ostavio da tako odleži preko noći pa tek onda krenuo sa pečenjem. Premazivanje kojim je ravnomjerno obojio kožu i tako spriečio da se na njoj pojave one fleke od sukrvice i soli, koža zvecka od hrskavosti na kraju. Mrvu sumnje nemam da natpis savršeno pečeni odojak apsolutno odgovara istini.



    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Anonymous
    Guest

    Jede mi se - Page 7 Empty Re: Jede mi se

    Post by Guest Mon Jan 17, 2022 10:54 am

    Ima furunu vrlo sličnu mojoj
    fikret selimbašić

    Posts : 9614
    Join date : 2020-06-19

    Jede mi se - Page 7 Empty Re: Jede mi se

    Post by fikret selimbašić Fri Apr 08, 2022 10:43 pm

    Gledam rts dokumentarac o ubistvu Radojice Nikčevića. Pričaju kakav je bio u mladosti i ide igrana scena u kojoj Radojica nekoj ženi objašnjava šta njemu znači riječ specijal: U Nikšiću, momci posle treninga idu u  poslatičarnicu i jedu specijal. A znaš ta je specijal? Specijal je tulumba u kifli, a po cipelama nam kapa onaj sok od tulumbi.

    Sad mi se jede specijal, znam tačno i koja bi se kifla sa kojom tulumbom u to savršeno uklopila.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Jede mi se - Page 7 Empty Re: Jede mi se

    Post by Erős Pista Fri Apr 08, 2022 11:10 pm

    Jede mi se - Page 7 3579118792 Jede mi se - Page 7 3579118792 Jede mi se - Page 7 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    fikret selimbašić

    Posts : 9614
    Join date : 2020-06-19

    Jede mi se - Page 7 Empty Re: Jede mi se

    Post by fikret selimbašić Thu Jun 29, 2023 8:25 pm

    Danas sam prvi put čuo priču.

    Gledam recept (odličan) za Bečku šniclu. U sred recepta, umjesto majstora ulijeće novinar i kaže da je bečka šnicla uvijek bila skupo jelo. uglavnom za zabave i praznike, inače, po ovom receptu i ne može biti jeftina, Naročito je bila skupa posle rata. Mlatilo se čekićem po goloj dasci, da komšiluk misli kako se i u krizno vrijeme priprema Bećka šnicla.*


    *Bečka je i u Beču Bečka.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Jede mi se - Page 7 Empty Re: Jede mi se

    Post by Erős Pista Thu Jun 29, 2023 10:29 pm

    Jede mi se - Page 7 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Jede mi se - Page 7 Empty Re: Jede mi se

    Post by Notxor Sat Jul 15, 2023 10:21 pm

    Pica mi je verovatno na poslednjem mestu brze hrane, ali ovo bih rado probao.



    _____
      Sweet and Tender Hooligan  

    Jede mi se - Page 7 Empty Re: Jede mi se

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 19, 2024 2:08 pm