Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    WW2 revizionizam

    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    WW2 revizionizam  - Page 4 Empty Re: WW2 revizionizam

    Post by Mr.Pink Wed Jan 31, 2018 2:16 pm

    čija je egzistencija bila ugrožena '41? oni koji su uistinu bili ugroženi su svi do jednoga prihvatili novu vlast. za prvi svetski rat je isto diskutabilno. do rata srpska buržoazija gaji ozbiljne teritorijalne pretenzije.


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Ferenc Puskás

    Posts : 11562
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    WW2 revizionizam  - Page 4 Empty Re: WW2 revizionizam

    Post by Ferenc Puskás Wed Jan 31, 2018 2:17 pm

    Sotir wrote:Ма да је остало цело Османско царство, хебало би им се за Балкан, имали би све залихе нафте на Блиском истоку.
    По Стамболу би сваки други кров био од злата.
    Balkan bi ostao samo za uživanje kao kad su Mandžurci osvojili Kinu, pa se tamo i preselili a Mandžuriju ostavili kao prirodni rezervat.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Anonymous
    Guest

    WW2 revizionizam  - Page 4 Empty Re: WW2 revizionizam

    Post by Guest Wed Jan 31, 2018 2:19 pm

    otto katz wrote: Nivo formalnog obrazovanja, ekonomski status i zdravstveno stanje ljudi u porodicama mojih rođaka, prijatelja, susjeda i poznanika se podizao iz generacije u generaciju. Baba i djed su gladovali i brisali dupe šišarkom, roditelje je iškolovao Tito, da bih sam progledao u svijet u svili i kadifi u vidu blue jeansa. U mojim očima i očima mojih roditelja budućnost je izgledala vrlo obećavajuće, generacija je prevazilazila generaciju i nismo vidjeli gdje će se to zaustaviti.

    u tim decenijama tako je bilo u suštini u celoj evropi, sa svojim lokalnim varijetetima.

    i kao da u francuskoj ili italiji ili finskoj nije bilo "dobrobiti za većinu".


    Last edited by Gargantua on Wed Jan 31, 2018 2:19 pm; edited 1 time in total
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    WW2 revizionizam  - Page 4 Empty Re: WW2 revizionizam

    Post by Filipenko Wed Jan 31, 2018 2:19 pm

    otto katz wrote:
    Dobro, mi smo pripadali klasi beneficijenata socijalne revolucije, a ne poraženim snagama. Ali takvih nas je bilo većina, a dobrobit većine se tu valjda provlači u vezi s demokracijom i javnim interesom kao valjda neupitna vrijednost.


    WW2 revizionizam  - Page 4 Reconnect-putting-the-social-back-into-social-media-tedx-linz-6-638


    Ah, stari dobri komunjara Dzin Rodenberi...
    boomer crook

    Posts : 36856
    Join date : 2014-10-27

    WW2 revizionizam  - Page 4 Empty Re: WW2 revizionizam

    Post by boomer crook Wed Jan 31, 2018 2:25 pm

    Gargantua wrote:
    otto katz wrote: Nivo formalnog obrazovanja, ekonomski status i zdravstveno stanje ljudi u porodicama mojih rođaka, prijatelja, susjeda i poznanika se podizao iz generacije u generaciju. Baba i djed su gladovali i brisali dupe šišarkom, roditelje je iškolovao Tito, da bih sam progledao u svijet u svili i kadifi u vidu blue jeansa. U mojim očima i očima mojih roditelja budućnost je izgledala vrlo obećavajuće, generacija je prevazilazila generaciju i nismo vidjeli gdje će se to zaustaviti.

    u tim decenijama tako je bilo u suštini u celoj evropi, sa svojim lokalnim varijetetima.

    i kao da u francuskoj ili italiji ili finskoj nije bilo "dobrobiti za većinu".

    pa ti su narativi propali zajedno. danas nam ostaju te pinkerovske budalastine o tome da nikada nije bilo bolje dok pravi poredjenja sa kinom u xix veku i pobunama. ono sto mi imamo danas je kriza socijalizma i socijademokratije, kriza prosvetiteljstva i kriza demokratije. svih onih narativa koji su bili dominantni nakon drugog rata.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Ferenc Puskás

    Posts : 11562
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    WW2 revizionizam  - Page 4 Empty Re: WW2 revizionizam

    Post by Ferenc Puskás Wed Jan 31, 2018 2:25 pm

    Gargantua wrote:
    otto katz wrote: Nivo

    u tim decenijama tako je bilo u suštini u celoj evropi, sa svojim lokalnim varijetetima.

    i kao da u francuskoj ili italiji ili finskoj nije bilo "dobrobiti za većinu".
    E ako je tako bilo svuda u svetu, onda povlačim ovo naše, ne pika se.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    boomer crook

    Posts : 36856
    Join date : 2014-10-27

    WW2 revizionizam  - Page 4 Empty Re: WW2 revizionizam

    Post by boomer crook Wed Jan 31, 2018 2:26 pm

    mislim to je ono sto kaze hobsbaum: nakon drugog rata svet je zakoracio ulevo. nakon pada zida svet je zakoracio udesno samo nisu svi delovi tog svetskog tela pratili istovremeno taj korak.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    паће

    Posts : 40075
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    WW2 revizionizam  - Page 4 Empty Re: WW2 revizionizam

    Post by паће Wed Jan 31, 2018 2:31 pm

    Историјско тетурање.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    boomer crook

    Posts : 36856
    Join date : 2014-10-27

    WW2 revizionizam  - Page 4 Empty Re: WW2 revizionizam

    Post by boomer crook Wed Jan 31, 2018 2:32 pm

    doslovce. ili sto kaze marks: istorija napreduje ali krabinim korakom.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    avatar

    Posts : 18347
    Join date : 2014-12-12

    WW2 revizionizam  - Page 4 Empty Re: WW2 revizionizam

    Post by beatakeshi Wed Jan 31, 2018 3:16 pm

    Ne znam gde bih pitao ... ali je valjda ovde pominjan.
    U mom privatnom vesternu Čedomir Popov je bio među okorelim negativcima, više se ne sećam zašto. Jel' mi grešna duša?
    boomer crook

    Posts : 36856
    Join date : 2014-10-27

    WW2 revizionizam  - Page 4 Empty Re: WW2 revizionizam

    Post by boomer crook Wed Jan 31, 2018 3:19 pm

    ne.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36856
    Join date : 2014-10-27

    WW2 revizionizam  - Page 4 Empty Re: WW2 revizionizam

    Post by boomer crook Wed Jan 31, 2018 3:20 pm

    mislim, negativac.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    WW2 revizionizam  - Page 4 Empty Re: WW2 revizionizam

    Post by Nino Quincampoix Wed Jan 31, 2018 4:27 pm

    bio je dobar istoričar

    za nacionalno radeništvo, jbg, L'esprit du temps
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50028
    Join date : 2017-11-16

    WW2 revizionizam  - Page 4 Empty Re: WW2 revizionizam

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Jan 31, 2018 4:42 pm

    otto katz wrote:
    Gargantua wrote:

    jedan oblik društvene organizacije, pao pod teretom savremenih izazova, sad je tu neki drugačiji oblik organizacije sa svojim izazovima, time goes on...
    Ja u ovoj ocjeni vidim problem. Naime nije pao samo jedan oblik društvene organizacije, nego i existencije milijuna ljudi i cijelih zajednica razvijanih stoljećima. Duhovna pustinja ostavljena nakon eliminacije Židova i Nijemaca iz Češke napr. će zjapiti još decenijama. Slične rane su ostavila i naša etnička čišćenja. 
    Problem je i što se ne vidi kako vrijeme ide naprijed u državama naslijednicama. Često izgleda kao da ide unazad, ili u boljem slučaju stoji. Možda vidiš, ja ne vidim budućnost za te banane. Ne budućnost u dostojnom smislu riječi.

    Ako misliš da ih to neće koštati varaš se. Takve stvari, atavizacija društvenog narativa uz sve veću materijalnu nesigurnost i (barem) relativno svakojako zaostajanje uvek dođu na naplatu. Naravno, imaš ove što misle da zaostajemo zato što se nismo dovolno atavizovali, to je tek poseban slučaj. "Hrvatska se vraća u svoje srednjoevropsko gnezno", "Srbija nastavlja gde je stala 1914/18", to su neviđene gluposti, ali opasne. Evo, kroz V4 recimo, ne živi "Srednja Evropa" (tu je Poljska a nema Austrije), nego nasleđe Hladnog rata. "Najmudrije glave" ne umeju da osmisle ništa novo (još pljuju po onima koji su umeli u prošlosti!), a kad ne umeš sam da osmisliš, onda ti osmisle drugi. Easy.
    Anonymous
    Guest

    WW2 revizionizam  - Page 4 Empty Re: WW2 revizionizam

    Post by Guest Wed Jan 31, 2018 4:50 pm

    kapitalizam je pobedio padom berlinskog zida, više nema komunističke pretnje, nema društvenog sistema sa kojim se takmiči, više ljudima ne mora da bude dobro, neki globalni mesić je rekao ja sam svoj posao završio

    prava priroda kapitalizma uzima polako svoj danak, najebali smo i to je mnogo veći problem od sluga koje ovde vladaju

    jugoslavija je nebitna, iza nje neće ništa ostati kada ne bude nas koji je se sećamo
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50028
    Join date : 2017-11-16

    WW2 revizionizam  - Page 4 Empty Re: WW2 revizionizam

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Jan 31, 2018 4:56 pm

    Mr. Moonlight wrote:kapitalizam je pobedio padom berlinskog zida, više nema komunističke pretnje, nema društvenog sistema sa kojim se takmiči, više ljudima ne mora da bude dobro, neki globalni mesić je rekao ja sam svoj posao završio

    prava priroda kapitalizma uzima polako svoj danak, najebali smo i to je mnogo veći problem od sluga koje ovde vladaju

    jugoslavija je nebitna, iza nje neće ništa ostati kada ne bude nas koji je se sećamo

    Ma de. Znaš ti šta je sve ta zemlja ostavila iza sebe. Nije to, lupam, 10. vek pa da su tu samo neke polurazrušene zidine.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11562
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    WW2 revizionizam  - Page 4 Empty Re: WW2 revizionizam

    Post by Ferenc Puskás Wed Jan 31, 2018 5:37 pm

    KinderLad wrote:
    otto katz wrote:
    Ja 

    Ako misliš da ih to neće koštati varaš se. "Najmudrije glave" ne umeju da osmisle ništa novo (još pljuju po onima koji su umeli u prošlosti!), a kad ne umeš sam da osmisliš, onda ti osmisle drugi. Easy.
    I ja mislim da će nas koštati. Easy peasy, samo neki kažu život ide dalje, a iza Yuge tuge ostaju minusi. Gargantui dajem titulu Caligula Minus.
    Mr. Moonlight wrote:prava priroda kapitalizma uzima polako svoj danak, najebali smo i to je mnogo veći problem od sluga koje ovde vladaju
    Nadvija se bogami. Jedini scenarij u kojem protiv kapitalizma počne raditi upravo vlastita priroda je ako dođe do kataklizme, pa se u borbi za goli opstanak formira masovni pokret vrijedan istorijske uloge kao NOP u svoje vrijeme.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Anonymous
    Guest

    WW2 revizionizam  - Page 4 Empty Re: WW2 revizionizam

    Post by Guest Wed Jan 31, 2018 7:07 pm

    KinderLad wrote:
    Mr. Moonlight wrote:kapitalizam je pobedio padom berlinskog zida, više nema komunističke pretnje, nema društvenog sistema sa kojim se takmiči, više ljudima ne mora da bude dobro, neki globalni mesić je rekao ja sam svoj posao završio

    prava priroda kapitalizma uzima polako svoj danak, najebali smo i to je mnogo veći problem od sluga koje ovde vladaju

    jugoslavija je nebitna, iza nje neće ništa ostati kada ne bude nas koji je se sećamo

    Ma de. Znaš ti šta je sve ta zemlja ostavila iza sebe. Nije to, lupam, 10. vek pa da su tu samo neke polurazrušene zidine.

    ne interesuju me đerdapi, krška ili neke tamo zgrade i mostovi
    паће

    Posts : 40075
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    WW2 revizionizam  - Page 4 Empty Re: WW2 revizionizam

    Post by паће Wed Jan 31, 2018 8:30 pm

    KinderLad wrote:
    Mr. Moonlight wrote:
    jugoslavija je nebitna, iza nje neće ništa ostati kada ne bude nas koji je se sećamo

    Ma de. Znaš ti šta je sve ta zemlja ostavila iza sebe. Nije to, lupam, 10. vek pa da su tu samo neke polurazrušene zidine.

    Само тако изгледају јер ови не стижу ни да окрече све то. Ал' у праву је г. Месечина, има ту и културе и друштвених односа које ови још нису стигли ни да препознају, а камо ли разјебу.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50028
    Join date : 2017-11-16

    WW2 revizionizam  - Page 4 Empty Re: WW2 revizionizam

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Jan 31, 2018 9:24 pm

    Mr. Moonlight wrote:
    KinderLad wrote:

    Ma de. Znaš ti šta je sve ta zemlja ostavila iza sebe. Nije to, lupam, 10. vek pa da su tu samo neke polurazrušene zidine.

    ne interesuju me đerdapi, krška ili neke tamo zgrade i mostovi

    Filmovi, knjige, muzika, hiljadu nasledja. Stvar je u tome sto 20 vek, za razliku od nekih prethodnih vremena ostavlja a sobom tragove koji se, doslovno, ne mogu ni izbrojati ni nabrojati. Plus je sve stiglo da bude nakaceno na internet. Totalni tough luck za one koji bi da se desi nekakav zaborav (ne kazem da si to ti)
    Anonymous
    Guest

    WW2 revizionizam  - Page 4 Empty Re: WW2 revizionizam

    Post by Guest Wed Jan 31, 2018 10:10 pm

    Ja mislim suprotno, ti tragovi su beskorisni, ako njih mogu da shvate 8 istoričara, 2 književna kritičara i nekoliko umetnika. Prema tome u kakve smo pionire izrasli, ja ne vidim nikakvo nasleđe eseferjota. Još je najviše ostala u nekim pobeguljama.
    Sergen Yalçın

    Posts : 2412
    Join date : 2014-10-31

    WW2 revizionizam  - Page 4 Empty Re: WW2 revizionizam

    Post by Sergen Yalçın Wed Jan 31, 2018 10:40 pm

    najbolje pogledaj komentare na yt kod ex yu filmova i pesama.


    _____
    I don't have pet peeves, I have major psychotic fucking hatreds
    Anonymous
    Guest

    WW2 revizionizam  - Page 4 Empty Re: WW2 revizionizam

    Post by Guest Wed Jan 31, 2018 10:48 pm


    Bosanski Bukvalista
    ‏ @SolzenjicinH
    30. јан

    Čitam oglas, penzioner se nudi da čuva djecu? !
    Jebote, ko će njemu dati dijete na čuvanje kad taj ni bratstvo i jedinstvo nije znao sačuvat.
    Erős Pista

    Posts : 81415
    Join date : 2012-06-10

    WW2 revizionizam  - Page 4 Empty Re: WW2 revizionizam

    Post by Erős Pista Wed Jan 31, 2018 10:49 pm

    WW2 revizionizam  - Page 4 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Ferenc Puskás

    Posts : 11562
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    WW2 revizionizam  - Page 4 Empty Re: WW2 revizionizam

    Post by Ferenc Puskás Wed Jan 31, 2018 10:53 pm

    WW2 revizionizam  - Page 4 1233199462


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.

    WW2 revizionizam  - Page 4 Empty Re: WW2 revizionizam

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Fri Apr 26, 2024 1:56 pm