Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Anonymous
    Guest

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 29 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Guest Sun Nov 03, 2019 7:53 pm

    Gde to ima u razvijenom svetu da se jedu kokice u bioskopu!
    Anonymous
    Guest

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 29 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Guest Sun Nov 03, 2019 7:55 pm

    ovde se poslednjih godina jedu kao da jedu krunjacem kukuruza, nevezano za to dosta mase i smrdi.
    Anonymous
    Guest

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 29 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Guest Sun Nov 03, 2019 10:24 pm

    AZ-5 wrote:
    Mr. Moonlight wrote: Ovaj film se gleda u bioskopu.



    zasto?

    Mislim da je muzika bitan deo filma.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 29 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Mr.Pink Sun Nov 03, 2019 10:26 pm

    da


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 29 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Mr.Pink Sun Nov 03, 2019 10:27 pm

    kao kod svih dobrih filmova


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 29 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Somlói Galuska Sun Nov 03, 2019 11:27 pm

    Kako sam se zaeb'o što sam uzeo da gledam Long Shot - film je ljigav, a Seth Rogenov lik i humor je za decu od 8-11 godina. Čak ni Charlize Theron ne može da izvuče film. U jednom trenutku, kad su počeli da pevaju nešto od Roxette, okrenuo sam se na drugu stranu i zaspao.
    Stvarno nisam očekivao ovakvo propadanje Johanthan Levina, koji je mnogo obećavao sa Wackness, 50/50, pa i Warm Bodies. Šteta.
    Летећи Полип

    Posts : 11111
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 29 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Летећи Полип Mon Nov 04, 2019 1:15 am

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 29 220px-Poster_Flesh_%26_Blood

    Dobar.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 29 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Somlói Galuska Wed Nov 06, 2019 3:55 pm

    Gloria Bell - I ako obično ne gledam američke rimejkove novijih filmova, jer mahom nastaju zato što nepismenu hordu mrzi da čita titlove, napravio sam izuzetak jer a) film je režirao originalni reditelj Sebastian Lelio. b) Razlog nastanka je, kažu, želja Julliane Moore da odigra tu ulogu (koju je maestralno i bolje već odigrala Paulina Garcia).
    I ako je Moore genijalna glumica i nijedan kadar sa njom nije bezveze, ipak joj fali ubedljivost i prirodnost Pauline Garcie ovde, a i pitanje je u kojoj meri je uloga već oblikovana igrom Garcije. Osim toga Moore ne izgleda kao žena koja ulazi u starost, i ako po godinama to možda jeste. Tu je Garcia, koja bi sasvim mogla da bude nekom baka mnogo ubedljivija. Neke stvari u filmu su bezveze, na primer kako je istretiran soundtrack i naravno da je uvek bolja Gloria od Umberto Tozzija, nego Laure Brannigan.  Mimo toga nema većih odstupanja, sve je korektno, ali naravno, nije original i ne može nikad biti podjednako dobro.

    Buckshot je indy drama koja se bavi miljeom kantri klubova i kantautora i to onih ne preterano uspešnih. Na žalost, film ne može da prevaziđe budžetske probleme i to se pre svega vidi u muzici, koja je veoma bitna za film. Generalno, može da se gleda, ali može i da se propusti, bez problema.

    Solidno je zanimljiv The Art of Self-Defense. Riley Stearns se opet bavi životima ljudi, recimo, šamanskih zanimanja. Ovde glavni junak (Jesse Eisenberg) se obrati lokalnom majstoru karatea, pošto bude prebijen na ulici, bez razloga. Film nas uvodi u jedan neočekivano freaky svet i to drži dobro tenziju. Kraj je čini mi se zbrzan, ali sve ukupno - film je zanimljiv i vredi ga pogledati, naročito  ako ne mrzite Jesse Eisenberga. Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 29 1143415371
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 29 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Somlói Galuska Thu Nov 07, 2019 12:30 am

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 29 Giphy
    boomer crook

    Posts : 36873
    Join date : 2014-10-27

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 29 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by boomer crook Thu Nov 07, 2019 1:52 am

    skinuo art of self defense i cekam nesto slobodnog vremena da pogledam.

    ja sam gledao poslednje adams family i abominable.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 29 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Guest Thu Nov 07, 2019 2:30 am

    jesi isao u bionju za ove crtace?
    zvezda je zivot

    Posts : 7014
    Join date : 2014-11-07

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 29 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by zvezda je zivot Thu Nov 07, 2019 12:36 pm

    ja nisam gledo nista novo, a poslednje sto sam gledo, sinoc prvi put:

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 29 MV5BMTE0MjYzNzc3MjdeQTJeQWpwZ15BbWU4MDcyOTI0MDcz._V1_UY268_CR17,0,182,268_AL_

    meni super. naravno jos je zanimljivije ako se gleda nakon husbands.


    _____
    ova zemlja to je to
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 29 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Somlói Galuska Thu Nov 07, 2019 11:54 pm

    zvezda je zivot wrote:ja nisam gledo nista novo, a poslednje sto sam gledo, sinoc prvi put:

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 29 MV5BMTE0MjYzNzc3MjdeQTJeQWpwZ15BbWU4MDcyOTI0MDcz._V1_UY268_CR17,0,182,268_AL_

    meni super. naravno jos je zanimljivije ako se gleda nakon husbands.

    Moram da priznam da mi se nije naročito dopao, gledao sam ga pre par meseci. Da li zbog toga što sam, po inerciji, očekivao Cassavetesovski fazon, i ako je ovaj film sasvim nešto drugo. Jel' ima još neku vezu s Husbands, ili samo što igraju ova dvojica? Nisam gledao Husbands, vuče mi se po disku dosta dugo.
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 29 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Somlói Galuska Thu Nov 07, 2019 11:55 pm

    Dobro, a Midsommar, jel' se dopalo to nekome? Upravo sam ga završio.
    Летећи Полип

    Posts : 11111
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 29 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Летећи Полип Fri Nov 08, 2019 12:26 am

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 29 MV5BOWVmODY4MjYtZGViYS00MzJjLWI3NmItMGFmMDRkMzI1OTU3XkEyXkFqcGdeQXVyNTQ0NTUxOTA@._V1_UY268_CR9,0,182,268_AL_

    Navuko me Džakobin da odgledam. Ok je, ali nije baš TOLIKO dobar.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    zvezda je zivot

    Posts : 7014
    Join date : 2014-11-07

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 29 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by zvezda je zivot Fri Nov 08, 2019 12:27 am

    ima ima veze. ja sam prvo mislio da je replika na husbands, kao neka zenska deromantizacija, a onda sam procito da je falk imao scenario za m&n pre nego sto je snimio husbands. a a osim ove dvojice dele direktora fotografije snimatelja.
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 29 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Somlói Galuska Fri Nov 08, 2019 1:09 pm

    Anđe'o wrote:Dobro, a Midsommar, jel' se dopalo to nekome? Upravo sam ga završio.

    Elem, Midsommar je, što se tiče horora kao žanra sigurno neki vr' od svega što sam gledao poslednjih godina. Film ima mana, tempo je često neujednačen, glavni likovi sami po sebi nisu naročito simpatični, ali kad se jednom izađe na zeleno poljanče pod plavim nebom, film je toliko lep, a istovremeno i jeziv da se tu stvarno mora odati priznanje. Scene halucinacija (a ima ih dosta) su urađene znalački, vidi se da je tu neko poznavao materiju. Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 29 1143415371
    Film ima smisla, i što je najbolje, uzima vrlo neprimetno neke Linčove fazone i ako je generalno izašao iz Wicker Man šinjela.
    Dobro je kad horor, u stvari, izađe iz nekog ljudskog problema i kad to dosegne granice ozbiljnog užasa. Postoji, verovatno, čitava linija kritike (bolje rečeno) zgražanja nad novim desničarskim politikama današnjice, o tome svemu nisam još uspeo čak ni da razmislim, ali sigurno se tu može naći dosta toga. Ponekad je film i dramaturški naivan, onako pravo hororovski (grupa studentata antropologije je krenula.....), ali tenzija i lepota rešenja, te jezivost koja nije banalna sve to nadoknađuju.
    boomer crook

    Posts : 36873
    Join date : 2014-10-27

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 29 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by boomer crook Fri Nov 08, 2019 1:12 pm

    AZ-5 wrote:jesi isao u bionju za ove crtace?

    kako drugacije? kokice, sok, piski mi se, ja sam SREDA - ceo paket


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36873
    Join date : 2014-10-27

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 29 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by boomer crook Fri Nov 08, 2019 1:14 pm

    Anđe'o wrote:
    Anđe'o wrote:Dobro, a Midsommar, jel' se dopalo to nekome? Upravo sam ga završio.

    Elem, Midsommar je, što se tiče horora kao žanra sigurno neki vr' od svega što sam gledao poslednjih godina. Film ima mana, tempo je često neujednačen, glavni likovi sami po sebi nisu naročito simpatični, ali kad se jednom izađe na zeleno poljanče pod plavim nebom, film je toliko lep, a istovremeno i jeziv da se tu stvarno mora odati priznanje. Scene halucinacija (a ima ih dosta) su urađene znalački, vidi se da je tu neko poznavao materiju. Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 29 1143415371
    Film ima smisla, i što je najbolje, uzima vrlo neprimetno neke Linčove fazone i ako je generalno izašao iz Wicker Man šinjela.
    Dobro je kad horor, u stvari, izađe iz nekog ljudskog problema i kad to dosegne granice ozbiljnog užasa. Postoji, verovatno, čitava linija kritike (bolje rečeno) zgražanja nad novim desničarskim politikama današnjice, o tome svemu nisam još uspeo čak ni da razmislim, ali sigurno se tu može naći dosta toga. Ponekad je film i dramaturški naivan, onako pravo hororovski (grupa studentata antropologije je krenula.....), ali tenzija i lepota rešenja, te jezivost koja nije banalna sve to nadoknađuju.

    meni su ti dramaturski nedostaci bili previse. ima mnogo boljih primera folk horor zanra. ali meni se ni hereditary nije dopao.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81439
    Join date : 2012-06-10

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 29 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Erős Pista Fri Nov 08, 2019 1:15 pm

    Ne mogu da gledam tog Astera. Udavi ga sa Hereditary-jem.

    Ja sinoc gledao Doctor Sleep, zbog Flenegana. Nazalost, ne valja.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 29 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Somlói Galuska Fri Nov 08, 2019 1:16 pm

    Ja nisam gledao Hereditary. Kaže Mita da je Midsommar mnogo bolji od Hereditary. Mada sad moram da vidim i Hereditary.
    Летећи Полип

    Posts : 11111
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 29 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Летећи Полип Tue Nov 12, 2019 10:34 pm

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 29 GUEST_e1346b71-d5b6-4857-b788-bfdf51ea26bc?wid=488&hei=488&fmt=pjpeg

    Izuzetno zabavan filmić. Očekivao sam neku ispodprosečnu akciju, sa istrošenim AAA zvezdama, koje danas štancaju ko ludi. Dobio sam simpatičnu crnu krimi komediju, u fazonu Gaja Ričija. Zapravo, film je rimejk nekog norveškog filma, kojeg ću takođe da ogledam.

    Inače, film ima jedan predivno ciničan momenat. Jedan od sporednih likova - krimi henchman, se hvali kolegi kako često ima seks sa hotelskim sobaricama. Na insistiranje da otkrije trik kako mu to uspeva, on kaže da to nije trik, nego metod - "Stiv Džobs metod". Na kvaku okači znak da sobi treba spremanje, skine se go, legne na krevet, i pokrije muda sa dvadeset dolara. A pošto "sobarice zarađuju 8$/hour, i žive vednim životom", u 31% slučajeva mu one priđu za tih dvadeset dolara.
     Negde pred kraj filma, on leži sa novčanicom preko jaja, dok ga u isto vreme po motelu traži grupa indijanaca mafijaša sa raspasanim utokama. Infrmaciju gde je, daje im sobarica u zamenu za dvadeset dolara. Tako da ovog nesrećnika, onako golog izmasakriraše.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 29 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Somlói Galuska Fri Nov 15, 2019 10:54 pm

    Na kraju sam, posle mnogo odlaganja gledao konačno Capharnaum Film opravdava glasine - srcedrpateljnost je na visokom nivou. Film je uzbudljiv, ali imam blagu rezervu - ne gledam li ja to samo nešto slično Zefirelijevom Šampionu? Ovde doduše nema stalno širom otvorenih očiju i plačnog lica deteta, ali zato, pored glavnog deteta imamo još i sporedno dete, tako da je strepnja u publici obezbeđena.
    Labaki dobro režira, mada, iskreno rečeno, scene u sudu pomalo nerviraju, jer me potsećaju na nekakvu post-dramu. Sve u svemu dobar film, sa nekim manama, kao svaki dobar film.

    The King
    nije loš film. Zanimljiv je momenat da film nije po Šekspiru, mada obuhvata isti period i događaje kao Henri V. S druge strane, film nije ni po istorijskim događajima - imamo fikcionog Falstafa, umesto stvarnog Johna Fastolfa. Sam plot takođe nije ni jedno ni drugo. Tako je ovo, ispada, nekakva Šekspirijana. Sam kraj mi je malo over the top. Chalamet fino nosi film na svojim plećima. Richard Patinson igra tešku zlicu, pogađate, Francuza. Još je zanimljivo da je ovo Ozi ekipa - Michod i Egerton, a glumci su pretpostavljam, bar većina Oziji. Dobra je scena bitke, mada nisu mogli da izdrže da ne ubace slou-moušn, jebo ih on.
    паће

    Posts : 40106
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 29 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by паће Sat Nov 16, 2019 10:17 am

    Anđe'o wrote: Sam plot takođe nije ni jedno ni drugo

    него више онако личи на тарабу.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 29 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Somlói Galuska Sat Nov 16, 2019 7:36 pm

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 29 1143415371

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 29 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Wed May 01, 2024 11:14 pm