Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Erős Pista

    Posts : 81421
    Join date : 2012-06-10

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 40 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Erős Pista Sat Mar 07, 2020 11:03 am

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 40 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 40 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Somlói Galuska Sat Mar 07, 2020 11:24 am

    Летећи Полип wrote:Pa znam, zato i kažem - kakve ovo ima veze sa Ifigenijom? Mislim, da ovo odgledam me je upravo naterala znatiželja kako su Ifigeniju osavremenili. A u stvari nisu. Niđe veze.


    Kad smo već kod Ifigenije, a vodeći se onim starim grčkim filmom - to je prelepa drama sve do samog kraja kada, što bi rekao Gari, postane čist tamjan. Kolji tata, ako je za Grčku!

    Pa nije film inscenacija grčkog mita, nego je snimljen po motivu Infigenije.
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 40 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Летећи Полип Sat Mar 07, 2020 11:31 am

    Pa nema tih motiva. De su ti motivi iz Ifigenije? Nego onako, tipično hipsterski, samo naveli Ifigeniju da bi zvučalo high brow.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 40 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Somlói Galuska Sat Mar 07, 2020 12:11 pm

    Kako gde su - čovek je učinio nešto pogrešno i sad mora da žrtvuje dete. To je motiv Infigenije.
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 40 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Летећи Полип Sat Mar 07, 2020 12:30 pm

    E ako je zato Ifigenija, onda dobro.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 40 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Somlói Galuska Sat Mar 07, 2020 1:53 pm

    Pa to je taj motiv, ne znam šta bi ti hteo. Nisi valjda očekivao ljude u hlamidama?

    Inače, krajnje je zanimljiv dijalog sa mitom, u smislu da je glavni junak kažnjen (od strane bogova) za profesionalnu grešku. Ne sećam se toliko dobro filma, gledao sam ga pre dve godine (mada je ostavio utisak na mene, pre svega zbog onog dečaka i njegove zlokobne glume), ali tu je Lanthimos uspeo da, po meni, najbolje do sada, napravi taj apsurdistički odnos između čoveka, porodice i profesije. Pošto je u filmu, dakle, sacred deer - pacijent, a profesionalni fejl greška koja prouzrokuje lošu volju bogova. Ne postoji motiv zabranjenog (ništa nije zabranjeno) samo je profesionalni neuspeh nešto zbog čega sledi božja kazna, koju trpe svi, čovek, njegova porodica.
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 40 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Летећи Полип Sat Mar 07, 2020 2:56 pm

    Agamemnonov greh je bitno drugačiji. U jednoj verziji, zato što šalje grčke sinove da ginu zbog njegove ambicije, pa Artemida jelte traži da prva žrtva bude njegova. U drugoj verziji, ubio je jelena i hvalio se da je bolji lovac od nje, pa ga ona iz sujete goni. Iphigenija nije reckoning story!  U predstavi, Agamemnonov momenat  krivice je kada namamljuje Ifigeniju pod izgovorm da hoće da je oženi za Ahila. Posle se predmišlja, odustaje od njene žrtve, pa šalje drugo pismo koje pak ne stiže do Ifigenije i njegove žene. Što nas dovodi do druge bitne tačke, a to je da nije bio usud da Agamemnon žrtvuje Ifigeniju, nego je on poklekao pod pritiskom. 


    Inače, Ifigenija ne umire u ruskom ruletu, već se, posle početne jadikovke, sama predaje zarad Grčke. Jer bolje biti Grk nego migrant! Onda joj Ahil priđe, pozdravi joj čestitost i kaže kako mu je žao što se zaista tog dana ne ženi takvom Srbkinjom. Daje joj reč da će je spasti ako se predomisli, ali ona ponosito kaže Oxy! i odšeta na žrtvovanje.


    Inače glavni moralni krivac nije Agamemnon, već kurva Jelena Trojanska zbog koje se sve ovo dešava. Mislim, Grčka je Balkan i onda bila.  Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 40 1861198401


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 40 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Somlói Galuska Sat Mar 07, 2020 4:54 pm

    Bila je i više od Balkana, onda.
    паће

    Posts : 40080
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 40 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by паће Sat Mar 07, 2020 5:05 pm

    Вонг Кар Вајев 2046, са једнако шкртим домаћим преводом као што је у тамоу био онај на Критерионовом издању. Дакле сад морам да гледам "Дане дивљања" да бих повезао...


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 40 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Somlói Galuska Sat Mar 07, 2020 5:13 pm

    Ne moraš, ja sam isto prvo gledao 2046. Nećeš dobiti nikakve informacije koje će ti promeniti utisak. Na stranu što je 2046 bolji film, jer je Wong Kar Wai u međuvremenu izbrusio stil do savršenstva - 2046 je jedan od njegovih vrhova.
    паће

    Posts : 40080
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 40 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by паће Sat Mar 07, 2020 5:20 pm

    Па ни не очекујем промену утиска, него два три детаља која ће мало да допуне оно што је, нпр, изостало због скр. превода.

    Ал' ајде што је штимунг од почетка до краја, на свега три ипо локације (хотел, улица, клуб и призор на тераси уз логотрип хотела) плус онај воз, и што је звук скроз тамо - ја се тих година (дакле фризура, хаљина, музике, нарочито Сибонеј, сећам из детињства, пази само како он стиже у 1969. без рокенрола - него што је разбио наратив на пет скоро једнаких епизода, које све варирају мање више исту тему. И колико су теме исте, толико су и рибе Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 40 1143415371. Тј кад се она из флеш-напреда појави опет на крају, уопште је не препознајем, једва сам запамтио ове две главне. А није да тешко разликујем азијске фаце, ево и близнакиње разликујем :љ.

    Ма лудак. Напросто морам да допуним слику, нема везе што није исто и није боље, важно да је још.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4321
    Join date : 2016-09-29

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 40 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by nalog sa ženinog laptopa Sat Mar 07, 2020 9:49 pm

    ide noći bugija na tv1000


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 40 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Somlói Galuska Sat Mar 07, 2020 9:54 pm

    kuku wrote:ide noći bugija na tv1000

    Genijalština. Gledao bih ga i sada, nego nemam tv. Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 40 1143415371
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 40 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Somlói Galuska Sat Mar 07, 2020 9:56 pm

    паће wrote:Па ни не очекујем промену утиска, него два три детаља која ће мало да допуне оно што је, нпр, изостало због скр. превода.

    Ал' ајде што је штимунг од почетка до краја, на свега три ипо локације (хотел, улица, клуб и призор на тераси уз логотрип хотела) плус онај воз, и што је звук скроз тамо - ја се тих година (дакле фризура, хаљина, музике, нарочито Сибонеј, сећам из детињства, пази само како он стиже у 1969. без рокенрола - него што је разбио наратив на пет скоро једнаких епизода, које све варирају мање више исту тему. И колико су теме исте, толико су и рибе Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 40 1143415371. Тј кад се она из флеш-напреда појави опет на крају, уопште је не препознајем, једва сам запамтио ове две главне. А није да тешко разликујем азијске фаце, ево и близнакиње разликујем :љ.

    Ма лудак. Напросто морам да допуним слику, нема везе што није исто и није боље, важно да је још.

    Ma da, naravno, svakako treba i Days of Being Wild gledati. Ja imam malo problem sa razlikovanjem faca, ali kod njega nekako i ne smeta kad se pogubiš u priči. Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 40 1143415371

    Kad je krenula ona neka japanska 60s pop stvar, bio sam u oblacima.

    edit - evo je.



    edit - a nije ni japanska, ne znam zašto sam to pomislio
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4321
    Join date : 2016-09-29

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 40 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by nalog sa ženinog laptopa Sat Mar 07, 2020 11:47 pm

    Anđe'o wrote:
    kuku wrote:ide noći bugija na tv1000

    Genijalština. Gledao bih ga i sada, nego nemam tv. Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 40 1143415371


    jedan od filmova koje uvek pogledam kad naletim na nj


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    Admin Pantokrator
    Admin

    Posts : 1115
    Join date : 2012-02-10

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 40 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Admin Pantokrator Sun Mar 08, 2020 12:04 am

    zvezda je zivot wrote:kakvi su moj jutarnji smeh i il traditore?

    meni taj stenlijev lavkraft iz trejlera izgleda uzasno. vidim da ilajdza vud posle stenlija producira novi film dzoa dantea.

    oba zanimljiva.

    il traditore je sve ono sto bi irishman mogao biti. kombinuje kopolinu operaticnost i skorcezeovski humor na mahove. istina i po ili poetska istina.

    moj jutarnji smeh je neobican film autora koji kao da nije znao da li zeli da radi film kao dane komljen ili kao danilo beckovic.

    -------

    https://vasudeva.forumburundi.com/viewtopic.php?t=1776

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 40 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun Apr 28, 2024 7:00 pm