Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

паће

Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 28 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

Post by паће on 29.09.19 14:25

"Ја, робот" са Вилом Смитом. Филм је добро остарио, тј штогод да смо видели у њему и даље изгледа СФ, још није застарело. Смит такође, игра себе (ака химселфа лично) и то врло добро. Риба која игра Сузан Калвин (у ствари Келвин, али тако је у свим старим преводима Асимовог) исто није лоша, не глумата превише.

Прича је наводно само надахнута Асимовљевом серијом, али је задржала од ње све - оквир, правничку црту, ликове. Заплет се увек врти око три закона, који морају да се понављају као мантра само зато да се до пред крај не примети како им је једина намена да буду избушени. Дакле, 100% асимовљевска детективска прича.

Главна рупа је, као и увек, мали свемир, који се своди на 1 град. И ход мрвицу по мрвицу до Ивице и Марице, тј заплет мазнут од ФКДа, са трагом који претходни лик оставља потоњем, водећи га из оностраног за ручицу (в. "Резанац од плате" из претходне године).

_____
ако би човеку извадили сва црева и развукли их у праву линију, он би умро
  -off (Russian, Bulgarian) obsolete, copied from French transliteration of -ov, based on Muscovite pronunciation[citation needed]
bela maca

Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 28 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

Post by bela maca on 04.10.19 1:00

odgledala džokera.

samo ću reći - wow.

film je zapravo propagandni uradak za kampanju za besplatno zdravstvo.
jedino mi poslednja scena nije baš jasna.

_____
iambic pentameter is my bitch!
Sotir

Post by Sotir on 04.10.19 1:34

паће wrote:Прича је наводно само надахнута Асимовљевом серијом, али је задржала од ње све - оквир, правничку црту, ликове. Заплет се увек врти око три закона, који морају да се понављају као мантра само зато да се до пред крај не примети како им је једина намена да буду избушени. Дакле, 100% асимовљевска детективска прича.
Ја се нешто не сећам да су код Асимова актери учествовали у физичким активностима. Прошетали би се од места А до места Б, а затим наставили да дрбе до некаквој логици. 
Чим сам видео акционе сцене у трејлеру, било ми је, охохо, Ал су унапредили Асимова.
паће

Post by паће on 04.10.19 9:52

У роботској серији стварно и нису, у задужбинској вала јесу и било је чак и јурњаве.

Побуна робота је мазнута пре свега од Чапека и Лема, Асимов је то гурао много нископрофилније, на фору да тиха вода брег рони а ситна интервенција у кључним тачкама постиже више него армија. Тј код Асимова нема побуне робота, постоје само појединачни правни случајеви. И то да је на крају целу Задужбину као измислио 1 робот, својим лукавим планом од самог почетка...

_____
  -off (Russian, Bulgarian) obsolete, copied from French transliteration of -ov, based on Muscovite pronunciation[citation needed]
Anđe'o

Post by Anđe'o on 07.10.19 15:54

Dobro, i jel neko gledao Parazita? Ja sam se svađao ovde sa ljubiteljima Jon-ho Bonga - nije vajda da sam mu ja jedini gledao novi film?
kuku

Post by kuku on 07.10.19 15:58

dvoumim se dal cekat faf krajem novembra pa u bioskopu ili skidat pa na tv-u.
sta ti kazes?

_____
imam vremena za kurve za kurve bajo
Utvara

Post by Utvara on 07.10.19 16:03

Gledao, nije preterano dobar film. Previše je preachy (ne znam kako se to kaže na srpskom, paćifikuj ako oćeš), socijalno angažovan, društvena kritika koja je dosta neposredna, plitka i jasna, ali i napadna, za široke nepismene narodne mase. Umesto pesničke metafore imamo ideograme i emotikone za nepismene, nacrtano kao saobraćajni znaci.

Postoji ta jaka i jasna poruka filma:
KRAJ FILMA:
-SIROTINJA SMRDI!
-MAJKU TI JEBEM U PIČKU DOKLE VIŠE IZBODE GA
-UMRE

Ja volim kad je ta kritika malo suptilnija, razvodnjena, sa nešto više slojeva.
Anđe'o

Post by Anđe'o on 07.10.19 16:07

Ja kažem odličan. Ovde je on (za razliku od Snowpiercera) našao pravi environment za svoje parabole sa nešto slabije psihološki razvijenim likovima. Ovo je pomalo nekakav apsurd i to super funkcioniše. Najbolje od njegovih filmova koje sam gledao.
U stvari, gledao sam samo 3, ali najpoznatija. Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 28 1143415371
Film ima napetost horora u dobrom delu, ali veoma malo krvi, što je jako simpatično, što se mene tiče.
Anđe'o

Post by Anđe'o on 07.10.19 16:08

Utvara wrote:Gledao, nije preterano dobar film. Previše je preachy (ne znam kako se to kaže na srpskom, paćifikuj ako oćeš), socijalno angažovan, društvena kritika koja je dosta neposredna, plitka i jasna, ali i napadna, za široke nepismene narodne mase. Umesto pesničke metafore imamo ideograme i emotikone za nepismene, nacrtano kao saobraćajni znaci.

Postoji ta jaka i jasna poruka filma:
KRAJ FILMA:
-SIROTINJA SMRDI!
-MAJKU TI JEBEM U PIČKU DOKLE VIŠE IZBODE GA
-UMRE

Ja volim kad je ta kritika malo suptilnija, razvodnjena, sa nešto više slojeva.

Pa mnogo je suptilnija od Snowpiercera.

Ne znam kako si shvatio da je poruka filma "sirotinja smrdi", teže malo.
Utvara

Post by Utvara on 07.10.19 16:12

Pa ono kao,
Spoiler:
Imaš slow-mo od 10 minuta gde ga buržuj nanjuši jelte? I ovaj popizdi i izbode ga? To je kulminacija celog filma. Naravno, dobar je film, lako se gleda, nije dosadan, ima hororične elemente, tenziju, saspens, postoji ta jaka, jasna poruka filma, daleko je ovo od lošeg filma.
Anđe'o

Post by Anđe'o on 07.10.19 16:17

To ne znači da je to poruka. Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 28 1143415371

Mislim to mnogo više znači da je... 
spojler:
....njihov smrad za buržuja večan i da nikada neće uspeti da im se stvarno približe, nikakvim trikovima.
паће

Post by паће on 07.10.19 17:45

СнегопртРЖ има милион рупа, није чак ни зглаван СФ него више онако нека мешавина. С једне стране трилогија Бразил-12 мајмуна-Нулта теорема, с друге клиника доктора Крека из Алана Форда. Што је више онако естетика и визуелна порука него што је радња, свемир и прича.

_____
Anđe'o

Post by Anđe'o on 07.10.19 20:15

U Snjegoprtu(R|) samo poruka i postoji, ostalo je nevidljivo.
паће

Post by паће on 07.10.19 20:31

А порука, надам се, гласи "капитализам ће нас појести, осим ако побијемо говна и кренемо од нуле"?

_____
Anđe'o

Post by Anđe'o on 07.10.19 21:32

Ni ne marim za poruku Snjegoprta Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 28 1143415371

edit - mislim, ja generalno ne marim za poruke, čak i kad bi mi se sviđai Snjegoprt.
Parazit mi se sviđa, ali ne zbog poruke, nego zbog toga što je nekako uzbudljiv film, na dosta nekonvencionalan način i što te tera da razmišljaš o nekim stvarima.
Anđe'o

Post by Anđe'o on 11.10.19 18:19

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile - ovo je nešto kao film o Ted Bandiju na Holmark kanalu - prosto je neverovatno da neko može da dođe na ideju da ispriča ovu priču na način koji joj praktično oduzima svu snagu. Ne gubite vreme na ovo, kada sam ja već izgubio.

Her Smell se drži na glumi Elisabeth Moss, dok mi rediteljski metodi Alex Ross Perry-ja opet nisu sasvim jasni, mada najjasniji do sada. Film zaista vredi gledati, ali treba imati jake živce, gledamo jedan košmar, jedno survavanje ličnosti, potpuno pucanje. Alex Ross Perry uz to budži muzikom, brujanjem, odsustvom eksterijera, ali treba mu ipak odati priznanje za hrabrost.
Mr. Moonlight

Post by Mr. Moonlight on 11.10.19 22:28

Dobar je Džoker. Ako zanemarim ono što ga čini dobrim, film je odlično urađen, muzika i sam tok su besprekorni. Ovaj film se gleda u bioskopu.

Neću da pišem ništa više, ne bih da spojlujem.

_____

Who killed Mr. Moonlight 
      In the shadow of his smile 

Post by Sponsored content

Similar topics

-

Current date/time is 18.10.19 13:42