Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Na Tesinom astalu

    паће

    Posts : 40166
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Na Tesinom astalu - Page 32 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by паће Sat Jul 20, 2019 10:59 pm

    Има деце у мом сокаку, тј у мојој половини сокака, чудо једно. Срећом, јер бар унучићи нам имају с ким да изађу да се играју. И то је отприлике трећа генерација, унучићи оних који су улицу правили и легализовали дивљу градњу.

    Жилаво то.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    plachkica

    Posts : 16199
    Join date : 2014-11-06

    Na Tesinom astalu - Page 32 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by plachkica Sat Jul 20, 2019 11:41 pm

    u južnom bulevaru su napravili i uselili tri ogromne zgrade, poslednja je 'kapije vračara'
    sa ne znam koliko stanova, (u jednoj od njih je nela kuburović i mislim još par njih iz vrha sns-a i države), uz gomilu malih zgrada* koje su nikle sa desne strane od autokomande bez ikakvog plana,
    pakao je za parkiranje, sve je zonirano do južnog bulevara i deo južnog bulevara, i svi gledaju da se
    zbog sitne uštede parkiraju tu. razumem babe i taksiste, štite svoj prostor. inače je lekino brdo jedini kraj prijatan za šetnju poslednjih par godina i još uvek je prostor na kom se mogu videti deca koja
    se igraju.

    *visoke, 7, 8 spratova, uske, ne znam da li su legalizovane još uvek, ima ih desetak, nabijene
    jedna uz drugu, različitih boja fasada, što bi bilo zanimljivo da su im fasade iste. deset godina je
    neuređen prostor ispred njih, nema trotoara, svaka zgrada ima različit, skarabudžen ulaz.
    Anonymous
    Guest

    Na Tesinom astalu - Page 32 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by Guest Sun Jul 21, 2019 12:38 am

    nije to njihov prostor već javni, zajednički, koji uzurpiraju pretvarajući trotoare u lični parking.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Na Tesinom astalu - Page 32 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by Mr.Pink Sun Jul 21, 2019 12:39 am

    o kome pricas, o ovima sto naplacuju parking?


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Anonymous
    Guest

    Na Tesinom astalu - Page 32 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by Guest Sun Jul 21, 2019 12:41 am

    ma....
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Na Tesinom astalu - Page 32 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by Mr.Pink Sun Jul 21, 2019 12:45 am

    jbt, kako se brzo normalizovalo to iznajmljivanje javnog prostora za licne potrebe


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Anonymous
    Guest

    Na Tesinom astalu - Page 32 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by Guest Sun Jul 21, 2019 12:51 am

    naravno, hajdemo ukinuti zoniranje i naplatu parkinga, i neka svako obeleži blokovima šta proceni da može da fizički brani.
    Anonymous
    Guest

    Na Tesinom astalu - Page 32 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by Guest Sun Jul 21, 2019 12:56 am

    mada, nisam u poziciji da kenjam  jbg. mi posedujemo dva parking mesta, jedno ispred zgrade i drugo na Slaviji, na privatnom, obezbeđenom parkingu, te možda nisam najpozvaniji da pričam o ovome.
    ok
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Na Tesinom astalu - Page 32 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by Mr.Pink Sun Jul 21, 2019 1:50 am

    pa jebote dodju nekoj babi stanu pred kapiju jer vucic dao u koncesiju nekom sumnjivom entitetu privantom pola grada na 100 godina

    pa treba realno postavljati antitenkovske mine, a ne blokove


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Na Tesinom astalu - Page 32 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by kondo Sun Jul 21, 2019 11:02 am

    Mr.Pink wrote:
    a to uvodjenje zona u gospodara vucica sam i ja sam primetio. pomislih jbt sta ce to ovde, a to je zapravo prethodnica onim skupim sns kvadratima

    i zato te nadzak babe sa lekinog imaju moju podrsku

    nadzak babe sa lekinog ce biti pobednice urbanisticke SNS tranzicije jer ce svoje trule i memljive udzerice koje ne vrede vise nego da im se ispisas u dnevnu sobu kroz prozor kad si janpi, zavaliti svaku za po 2 dvosobna stana u novogradnji na toj povrsini. pogledaj kako sada izgleda belicka ulica. novogradnja pa potleusica pa novogradnja pa udzerica pa udzerica pa novogradnja. i njihovo otpor je uzaludan a sto je najgore nestace kada im neko kome veruju bude izracunao sta dobijaju, sem gubljenja uspomena i secanja na zivot koji vise ne postoji. apsolutno ne postoji ugao sam najispraznije humanitarne solidarnosti sa starim ljudima ove vrste po kome se moze biti na njihovoj strani.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Na Tesinom astalu - Page 32 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by kondo Sun Jul 21, 2019 11:06 am

    imate primer na vrhu belicke blizu maksima gorkog, prizemna kuca u kojoj zivi taksista sa kevom, uvek parkirana 2 automobila sa TX na tablama plus istovaren kamen ili blok koji blokira parkiranje. covek je u fazonu da ima pravo na trotoar u duzini svog placa. pa to vise nema ni u guncatu a kamoli na vracaru ili vozdovcu, ne znam koji je jebeni kurac ta bijafra. pogotovo kad vidis tog lika, vidis tacno fizionomiju nekadasnjeg opasnog momka sa ulice, sanera u italiji koji je zaglavio mardelj jer je izbo nozem nekog ko ga je uhvatio u kradji, izasao, resio da se smiri, kupio mecku 123 i postao uzoran gradjanin. od kevine stracare nelegalno se prosirio na granice placa, legalizovao i sada upravlja ulicom. pistolj u svakom trenutku na dohvat ruke. sad u poznim 50-tim, tu su i zena i cerka ali sabijene verovatno u 10m2 da ne smetaju kevi i njemu. u medjuvremenu kupio jos 2 automobila jer mu se moze i to je ekipa koja protestuje na ulici cim im se digne patka jer su te nedelje uzeli manje nego sto im treba pa im je svako kriv. inace nisu peskirasi zapravo su pasivno agresivno ljubazni, izvolite gospodine ljubim ruku gospodjo, nisu seseljevci a vucic im je sumnjiv, realno kada bi neko iz vrha DB mogao da vodi zemlju to bi bilo idealno.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Na Tesinom astalu - Page 32 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by Mr.Pink Sun Jul 21, 2019 11:16 am

    a kad neko ne bude zeleo od tih baba da proda ili ode, sta ce onda da rade? 

    da im pale i poplavljuju kuce? da ih vezuju i maltretiraju dok sa carapama na glavama na njihove oci im budu rusili te supe?

    pa taj film smo vec gledali


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Летећи Полип

    Posts : 11130
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Na Tesinom astalu - Page 32 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by Летећи Полип Sun Jul 21, 2019 11:42 am

    Kondo wrote:
     vidis tacno fizionomiju nekadasnjeg opasnog momka sa ulice, sanera u italiji koji je zaglavio mardelj jer je izbo nozem nekog ko ga je uhvatio u kradji, izasao, resio da se smiri, kupio mecku 123 i postao uzoran gradjanin. od kevine stracare nelegalno se prosirio na granice placa, legalizovao i sada upravlja ulicom. pistolj u svakom trenutku na dohvat ruke. sad u poznim 50-tim, tu su i zena i cerka ali sabijene verovatno u 10m2 da ne smetaju kevi i njemu. u medjuvremenu kupio jos 2 automobila jer mu se moze i to je ekipa koja protestuje na ulici cim im se digne patka jer su te nedelje uzeli manje nego sto im treba pa im je svako kriv. inace nisu peskirasi zapravo su pasivno agresivno ljubazni, izvolite gospodine ljubim ruku gospodjo, nisu seseljevci a vucic im je sumnjiv, realno kada bi neko iz vrha DB mogao da vodi zemlju to bi bilo idealno.

     I sve si ovo zaključio na osnovu tipove glave i parčeta kamena ispred njegove kuće.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Anonymous
    Guest

    Na Tesinom astalu - Page 32 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by Guest Sun Jul 21, 2019 11:45 am

    pa dobro možda i predaje solfeđo u nižoj muzičkoj "Lidija Štolc Bidermajer".
    Летећи Полип

    Posts : 11130
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Na Tesinom astalu - Page 32 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by Летећи Полип Sun Jul 21, 2019 11:53 am

    Pa ima tu jedna mala siva zona između.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Ferenc Puskás

    Posts : 11575
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Na Tesinom astalu - Page 32 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by Ferenc Puskás Sun Jul 21, 2019 11:57 am

    Летећи Полип wrote:
    Kondo wrote:
     vidis tacno fizionomiju nekadasnjeg opasnog momka sa ulice, sanera u italiji koji je zaglavio mardelj jer je izbo nozem nekog ko ga je uhvatio u kradji, izasao, resio da se smiri, kupio mecku 123 i postao uzoran gradjanin. od kevine stracare nelegalno se prosirio na granice placa, legalizovao i sada upravlja ulicom. pistolj u svakom trenutku na dohvat ruke. sad u poznim 50-tim, tu su i zena i cerka ali sabijene verovatno u 10m2 da ne smetaju kevi i njemu. u medjuvremenu kupio jos 2 automobila jer mu se moze i to je ekipa koja protestuje na ulici cim im se digne patka jer su te nedelje uzeli manje nego sto im treba pa im je svako kriv. inace nisu peskirasi zapravo su pasivno agresivno ljubazni, izvolite gospodine ljubim ruku gospodjo, nisu seseljevci a vucic im je sumnjiv, realno kada bi neko iz vrha DB mogao da vodi zemlju to bi bilo idealno.

     I sve si ovo zaključio na osnovu tipove glave i parčeta kamena ispred njegove kuće.
    A mogao je umjesto ovih špekulacija lijepo pitati čovjeka kakva je situacija, čime se bavio u mladosti, kakve su mu porodične prilike i koji su mu motivi za rezerviranje trotoara. Ali ne, lakše je konfabulirati. Zato vam tako i ide.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Летећи Полип

    Posts : 11130
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Na Tesinom astalu - Page 32 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by Летећи Полип Sun Jul 21, 2019 12:19 pm

    Ma ok, ljudi smo. Konfabuliram i ja. Oko autobuske stanice na primer.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Solus_Rex

    Posts : 3515
    Join date : 2018-07-03

    Na Tesinom astalu - Page 32 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by Solus_Rex Sun Jul 21, 2019 12:55 pm

    Kondo wrote:... Pa to vise nema ni u Guncatu ...
    Ovo stvarno nije u redu.
    Anonymous
    Guest

    Na Tesinom astalu - Page 32 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by Guest Sun Jul 21, 2019 1:03 pm

    GuncaTIMA
    plachkica

    Posts : 16199
    Join date : 2014-11-06

    Na Tesinom astalu - Page 32 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by plachkica Sun Jul 21, 2019 1:50 pm

    moj nastavnik muzičkog u osnovnoj školi, jedan fini ugledni šabački građanin,
    bio je najnasilniji čovek kog sam u životu upoznala, a sasvim sam sigurna da
    je sklon i merenju lobanja i procenjivanju životnih prilika koje neko sme da ima  na osnovu toga.
    tako da samo nastavite.
    i te babe u udžericama, kvare potrebu za urbanizacijom jednog velegrada, a i nisu za grad,
    ni babe ni udžerice.heloven na ppp-u to baš lepo zna da objasni.
    Anonymous
    Guest

    Na Tesinom astalu - Page 32 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by Guest Sun Jul 21, 2019 1:55 pm

    Plačkice, ovo je lako ćaskanje i podjebavanje uz varoške genenalizacije. Nije ovo borba na život i smrt kao na tviteru, opusti se malo.
    plachkica

    Posts : 16199
    Join date : 2014-11-06

    Na Tesinom astalu - Page 32 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by plachkica Sun Jul 21, 2019 2:02 pm

    da, ništa slađe od malo eugenike među prijateljima   Na Tesinom astalu - Page 32 3826186726
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50166
    Join date : 2017-11-16

    Na Tesinom astalu - Page 32 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Jul 21, 2019 2:03 pm

    A i niko nije rekao da te "babe nisu za grad" (ili mi je promaklo)

    Mislim, i udzerice su, al koji ce nam qrac ako ne mora. Ako mora - jbg.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50166
    Join date : 2017-11-16

    Na Tesinom astalu - Page 32 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Jul 21, 2019 2:18 pm

    Mr.Pink wrote:cekaj, stani sad, polako

    pretpostavljam da neki urbanista vesicev odredjuje sta jeste, a sta nije za grad?

    Ne ok, to je potpuno drugi nivo rasprave. Govorim principijelno. 

    I nemam nista protiv da neko ko je ziveo u memljivih 60 kvadrata udzerice dobije 60m2 u novogradnji na bilo kojoj lokaciji. Ne vidim da neko direktno time nesto gubi (osim investitora, al o njima ne brinem nesto mnogo). 

    I opet, kazem, ponavljam, meni "licno" (posto sam potencijalni prodavac, a ne kupac) bi najvise odgovaralo da se pod milim bogom nista vise nikad ne izgradi u Beogradu. Ali na nivou javnog interesa - vidim samo korist od zidanja novogradnje na mestu udzerica POD USLOVOM da se kanalizacija/struja/voda/itd uskladi sa novogradnjom. Jedini problem mi je natrpavanje 500 ljudi na kanalizaciju za 50 ljudi. Ali, principijelno, treba graditi novo.
    Anonymous
    Guest

    Na Tesinom astalu - Page 32 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by Guest Sun Jul 21, 2019 2:22 pm

    plachkica wrote:da, ništa slađe od malo eugenike među prijateljima   Na Tesinom astalu - Page 32 3826186726

    ja imam kalemljene eugenike, malo su neobične, vuku na ljubičasto, ne smeju na jaku svetlost, pa ih držim u ćošku terase

    Na Tesinom astalu - Page 32 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Mon May 13, 2024 2:32 am