Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Na Tesinom astalu

    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Na Tesinom astalu - Page 31 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by Mr.Pink Sat Jul 20, 2019 7:39 am

    pocistili bugare, beloarmejce i ostale domace izdajnike, pa onda izgradili prvo zatvor, a tek onda stadione i domove kulture

    ispod obilica je more leseva nacistickih, al nemojte to siriti da sutra ne bi nekom palo na pamet da tamo gradi neki spomen park nemackom vojniku


    mada bih i to istrpeo pre nego cecu da uzme jos ko zna koliko milki




    Last edited by Mr.Pink on Sat Jul 20, 2019 7:41 am; edited 1 time in total
    kapetanm

    Posts : 5800
    Join date : 2012-02-10

    Na Tesinom astalu - Page 31 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by kapetanm Sat Jul 20, 2019 7:40 am

    Creepy Uncle wrote:Nismo se razumeli - ja o Lekinom brdu pričam, taj kraj mi ima vrlo lošu atmosferu: previše navijačkih murala, previše priča o legendama asfalta (tačnije secikesama, ubicama i silovateljima) previše varoške mitomanije. Tvoj kraj je sasvim drugačiji. Sve što gravitira prema Kluzu i Cvetku ima drugačiji pedigre i duh. Volim Zvezdaru. Koreni su mi na Zvezdari.
    A izvinjavam se onda ja
    ficfiric

    Posts : 34185
    Join date : 2012-02-10

    Na Tesinom astalu - Page 31 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by ficfiric Sat Jul 20, 2019 9:28 am

    Sta imate protiv Bg dzeparosa? Znaju biti korisni

    Ne sećam se dana kada smo stigli u Vinkovce, da li je bio drugi ili treći dan putovanja. S nama je bio i izvesni drug Kepa, mislim sa Čukarice, koji se našao na Banjici usled nekih prestupa nepolitičke prirode. Bio je vrlo prijatan drug a pevao je tako lepo da je prosto uspavljivao pesmom. I u toku noći dok je kiša lila kao iz kabla, počeo bi da peva i nešto u ćošku da struže. Kasnije sam video da je od prebijene kašike istrugao šrafciger.

    U toku dana stigli smo u Vinkovce. Stali smo na jedan kolosek i tu duže ostali, do same noći. Sprovodnici su bili sišli sa voza. Oni su bili u prvom vagonu do lokomotive i u poslednjem. Šetali su pored voza, a mi kroz prozorčiće virili. U međuvremenu stiže jedan voz sa ustašama. Malo koji je bio stariji od 15-16 godina. Kako je voz stao preko puta našeg voza, iz svih vagona izbiše pesme. Sećam se iz jednog vagona pesme: „Sve što j' bilo pod pepelom, na dnu naših srca skrito...“ Svojim očima i ušima nisam mogao verovati da se u srcu NDH pred ustašama pevaju partizanske pesme. Ustaše potrčaše prema vozu, sa namerom da bace bombe ili nešto drugo, međutim Nemci su energično stavili do znanja da nas moraju žive izdrave sprovesti u mesto opredeljenja i tako to prođe bez posledica.

    Došla je noć. Kiša je obilno padala. Voz je krenuo prema Osijeku. Čim voz počne da se drma, ljude hvata dremež. Kepa se u ćošku raspevao. Mnogi zaspaše, pa i ja. Pevao je o karavanu koji prolazi kroz pustinju. Zanosna arija. Kroz san sam čuo neku gužvu u vagonu i kada sam se trgao, vidim pola vagona prazno. Nema Kepe, nema moga Slobodana, nema braće Timića, nema Čede Petrovića iz Štitara i još pola vagona ljudstva. Sve se to dogodilo neorganizovano i munjevito.

    Kepa je „šrafcigerom“ odvrnuo donji prozorčić u vagonu, provukao se kroz njega i dok je voz huktao, obišao oko platforme i došao do ulaznih vrata, koja su bila zatvorena gvozdenim rezom. Vešto je to radio, jer kako smo kasnije saznali, to mu je i bila profesija. Otvorio je vrata, ušao u vagon i pozvao na bekstvo. Počelo je iskakanje. Po stotinu metara udaljenosti iskakali su jedan za drugim, pošto je voz brzo išao. Kakva ih je sudbina snašla nije mi poznato, samo sam čuo da se nisu mogli naći u noći.


    _____


    Uprava napolje!

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Na Tesinom astalu - Page 31 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by kondo Sat Jul 20, 2019 9:41 am

    slozio bih se sa kripijevom analizom lekinog brda ako se to odnosi na ove ulice sa makedonskim imenima. silom prilika sam malo zalazio tamo poslednjih godina i to je nevidjen sabanizam na delu, medju stanovnistvom dominiraju bahati taksisti koji blokovima ili slicnim preprekama zauzimaju mesto za svoje automobile na trotoaru i njihove keve (babuskere) koje rade razne nepodopstine ako im stanes ispred kuce gde je inace dozvoljeno, od ispustanja vazduha iz guma do grebanja karoserije. atmosfera neprijateljstva u vazduhu, east LA sa cholosima se pristojnije ponasa prema dodjosima. inace su jednu od ulicu tu u kraju predvideli da od nje pocnu zoniranje, parking servis dosao i obelezio jednu stranu ulice u belo zuto, ovi sabosi se organizovali i prefarbali u boju asfalta. pa cirkus, taksisti imaju po 3 automobila svaki i otprilike ocekujem da blokiraju juzni bulevar ako ovo prodje.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50094
    Join date : 2017-11-15

    Na Tesinom astalu - Page 31 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Jul 20, 2019 9:51 am

    Kondo wrote:slozio bih se sa kripijevom analizom lekinog brda ako se to odnosi na ove ulice sa makedonskim imenima. silom prilika sam malo zalazio tamo poslednjih godina i to je nevidjen sabanizam na delu, medju stanovnistvom dominiraju bahati taksisti koji blokovima ili slicnim preprekama zauzimaju mesto za svoje automobile na trotoaru i njihove keve (babuskere) koje rade razne nepodopstine ako im stanes ispred kuce gde je inace dozvoljeno, od ispustanja vazduha iz guma do grebanja karoserije. atmosfera neprijateljstva u vazduhu, east LA sa cholosima se pristojnije ponasa prema dodjosima. inace su jednu od ulicu tu u kraju predvideli da od nje pocnu zoniranje, parking servis dosao i obelezio jednu stranu ulice u belo zuto, ovi sabosi se organizovali i prefarbali u boju asfalta. pa cirkus, taksisti imaju po 3 automobila svaki i otprilike ocekujem da blokiraju juzni bulevar ako ovo prodje.

    realno - sta ce tu zona?
    Anonymous
    Guest

    Na Tesinom astalu - Page 31 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by Guest Sat Jul 20, 2019 9:52 am

    pa aj sad svi da ukidamo zone kako nam dune i da prefarbavamo
    Летећи Полип

    Posts : 11115
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Na Tesinom astalu - Page 31 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by Летећи Полип Sat Jul 20, 2019 10:02 am

    Kondo wrote:slozio bih se sa kripijevom analizom lekinog brda ako se to odnosi na ove ulice sa makedonskim imenima. silom prilika sam malo zalazio tamo poslednjih godina i to je nevidjen sabanizam na delu, medju stanovnistvom dominiraju bahati taksisti koji blokovima ili slicnim preprekama zauzimaju mesto za svoje automobile na trotoaru i njihove keve (babuskere) koje rade razne nepodopstine ako im stanes ispred kuce gde je inace dozvoljeno, od ispustanja vazduha iz guma do grebanja karoserije. atmosfera neprijateljstva u vazduhu, east LA sa cholosima se pristojnije ponasa prema dodjosima. inace su jednu od ulicu tu u kraju predvideli da od nje pocnu zoniranje, parking servis dosao i obelezio jednu stranu ulice u belo zuto, ovi sabosi se organizovali i prefarbali u boju asfalta. pa cirkus, taksisti imaju po 3 automobila svaki i otprilike ocekujem da blokiraju juzni bulevar ako ovo prodje.


    Predlažem da tu ekipu preselimo u Resnik, a da na tu lokaciju naselimo ove tvoje iz Picinog Parka.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Na Tesinom astalu - Page 31 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by Mr.Pink Sat Jul 20, 2019 10:08 am

    a jbt pricamo o nekom drugom beogradu, ne ovom od danas


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50094
    Join date : 2017-11-15

    Na Tesinom astalu - Page 31 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Jul 20, 2019 10:11 am

    Creepy Uncle wrote:pa aj sad svi da ukidamo zone kako nam dune i da prefarbavamo

    pa...ako vlast posmatramo kao nelegitimnu, onda taj cin nije nelegitiman. a da li je legalan...kao sto znate, ja nikad nisam bio neki veliki legalista  Na Tesinom astalu - Page 31 1861198401
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Na Tesinom astalu - Page 31 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by Mr.Pink Sat Jul 20, 2019 10:14 am

    beograd je danas fazon vesic i taj east LA (haha) fazon mi je sasvim ok jer ovo pocinje da lici na onaj LA iz bekstva iz LA


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Ferenc Puskás

    Posts : 11571
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Na Tesinom astalu - Page 31 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by Ferenc Puskás Sat Jul 20, 2019 10:16 am

    Creepy Uncle wrote:pa aj sad svi da ukidamo zone kako nam dune i da prefarbavamo
    Hajde! Al ja ne mogu sad odma. Daj da se dogovorimo prvo.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Летећи Полип

    Posts : 11115
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Na Tesinom astalu - Page 31 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by Летећи Полип Sat Jul 20, 2019 10:17 am

    LA iz bekstva iz LA je anarhistička utopija. Beograd danas je zapravo bitka između malih zanatlijskih kućica i novogradnje za 2-3000 evra kvadrat.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50094
    Join date : 2017-11-15

    Na Tesinom astalu - Page 31 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Jul 20, 2019 10:19 am

    Prvobitna akumulacija koja teče
    Летећи Полип

    Posts : 11115
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Na Tesinom astalu - Page 31 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by Летећи Полип Sat Jul 20, 2019 10:24 am

    Džentrifikacija


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Anonymous
    Guest

    Na Tesinom astalu - Page 31 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by Guest Sat Jul 20, 2019 10:58 am

    Beograd je onaj deo LA iz druge (užasne) sezone True Detective gde su svi obični ljudi sjebani i ponašaju se kao hilbiliji, žive nagurani u betonskom okruženju, a vlast je uber korumpirana i kurcoboljna za sve osim za svoj džep.
    Solus_Rex

    Posts : 3508
    Join date : 2018-07-03

    Na Tesinom astalu - Page 31 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by Solus_Rex Sat Jul 20, 2019 12:20 pm

    +1
    Inače sezona sa vrhunskim neo-noir potencijalom koji se istopio nakon prve epizode.
    Slične misli o aktuelnoj moralnoj krizi i socijalnoj desublimaciji su mi tekle, gledajući one oštećene živote dok se pod narkozom lagano raspadaju. Svaki utešan kraj isapao bi samo ušećeren.


    _____
    "Sisaj kurac, Boomere. Spletkario si i nameštao ban pa se sad izvlačiš. Radiša je format a ti si mali iskompleksirani miš. Katastrofa za Burundi čoveče.
    A i deluje da te napustio drugar u odsudnom trenutku pa te spašavaju ova tovarka što vrv ni ne dismr na ribu, to joj se gadi, i ovaj južnjak koji o niškim kafanama čita na forumu. Prejaka šarža."  - Monsier K.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50094
    Join date : 2017-11-15

    Na Tesinom astalu - Page 31 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Jul 20, 2019 1:16 pm

    Летећи Полип wrote:Džentrifikacija

    Ma nema toga u Srbiji. 

    Druga stvar, izbor je izmedju "arhitektur-rasizma" i ovakvih cena stanova. Ja sam za to da se to rusi, ali da se pod obavezno dosadasnjim stanarima/vlasnicima da u novoizgradjenom identicna kvadratura za sve sto su posedovali.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Na Tesinom astalu - Page 31 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by Mr.Pink Sat Jul 20, 2019 1:26 pm

    pa ne znam bas da li je bekstvo iz la bas anarhisticka utopija, pre libertarijanska

    ne znam sto je ljudima anarhija sinonim za raspad kad imamo lep primer upravo na beogradu kako se raspad sistematski i organizovano sprovodi od strane vlasti

    a to uvodjenje zona u gospodara vucica sam i ja sam primetio. pomislih jbt sta ce to ovde, a to je zapravo prethodnica onim skupim sns kvadratima

    i zato te nadzak babe sa lekinog imaju moju podrsku

    mislim da robujete tim nekim urbanim legendama i mitovima. ako je lekino pre bilo ozlohlaseno zbog okruznog zatvora, te tih arkanovaca i jevtinog dopa tamo devedesetih, .ne bojte se nista, sve ce to narod pozlatiti i napravice sutra tamo jos jedan beverli hils propali

    ti grafiti na obilicu su deca bukvalno crtala. iz tog su kraja su recimo i djus i derox


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Na Tesinom astalu - Page 31 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by Mr.Pink Sat Jul 20, 2019 1:33 pm

    ja nisam ni za kakva rusenja. ja sam odrastao na krstu i nikakvi kvadrati niti kurci ne mogu da nadoknade taj neki duh malih kucica i ulicica, decu koja bleje na ulici i igraju fudbal, lastis sta vec

    nadrksne matorce koji buse lopte, babe koje ti kunu sve zivo i mrtvo, cigane koji te jure da te biju i lokalne zbirove
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50094
    Join date : 2017-11-15

    Na Tesinom astalu - Page 31 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Jul 20, 2019 1:44 pm

    Mr.Pink wrote:ja nisam ni za kakva rusenja. ja sam odrastao na krstu i nikakvi kvadrati i kurci ne mogu da nadoknade taj neki duh tih malih kucica i ulicica, decu koja bleje na ulici i igraju fudbal, lastis sta vec

    To  ce biti sruseno svejedno u nekom momentu u buducnosti (kao i gomila drugog). A ako ljudi ne budu mogli da kupuju kvadrat nece biti ni te dece. Naravno, postoji i druga varijanta - da kvalitet zivota u Zelezniku bude bolji ili isti kao kvalitet zivota na Krstu. To ce se, ovim tempom izgradnje infrastrukture desiti nikad ili neposredno pre nikad. 

    Nemojte pogresno da me razumete, meni licno - vise odgovara ovako. Ali da kazemo da za potrebe rasprave nije bitno sta meni licno vise odgovara.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Na Tesinom astalu - Page 31 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by Mr.Pink Sat Jul 20, 2019 1:45 pm

    dece, ne znam da li si primetio, vec sada nema


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50094
    Join date : 2017-11-15

    Na Tesinom astalu - Page 31 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Jul 20, 2019 1:47 pm

    Upravo
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Na Tesinom astalu - Page 31 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by Mr.Pink Sat Jul 20, 2019 1:52 pm

    tj. dece nije bilo ni pre ovog balona. mislim da to nije prosto pitanje cene kvadrata vec perspektive


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50094
    Join date : 2017-11-15

    Na Tesinom astalu - Page 31 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Jul 20, 2019 1:53 pm

    Naravno da nije prosto pitanje samo i iskljucivo cene kvadrata, nikada ne bih tvrdio takvu sumanutos'
    kapetanm

    Posts : 5800
    Join date : 2012-02-10

    Na Tesinom astalu - Page 31 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by kapetanm Sat Jul 20, 2019 1:55 pm

    Ja na Lekinom isao u gimnaziju al u sedamdesetim. Imalo dobar smek i prave face

    Na Tesinom astalu - Page 31 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Mon May 06, 2024 6:50 am