Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Na Tesinom astalu

    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Na Tesinom astalu - Page 33 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by Mr.Pink Sun Jul 21, 2019 2:23 pm

    izbrisao sam post

    ali ajde

    te udzerice stoje tamo 50 godina. koga bole kurac sta gradski oci u svojim pljackaskim pohodima misle ili zele da postignu milom ili silom

    pod prisilom ne mislim samo na onaj vidljiv zakon jaceg i doslovno batinase, nego i na one nevidljive zakone, gistro trzisne


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    avatar

    Posts : 710
    Join date : 2015-07-10

    Na Tesinom astalu - Page 33 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by 1088 Sun Jul 21, 2019 2:31 pm

    treba odati priznanje i vučiću i vesiću za to koliko uspešno određene delove srpske javnosti hvataju na bućke modernizacije, urbanizacije i uređenosti. čak i 5 godina kasnije. ovo je trebalo da napiše zuper, ali sam ja morao da ga odmenim. Na Tesinom astalu - Page 33 1844795956
    Anonymous
    Guest

    Na Tesinom astalu - Page 33 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by Guest Sun Jul 21, 2019 2:32 pm

    plachkica wrote:da, ništa slađe od malo eugenike među prijateljima   Na Tesinom astalu - Page 33 3826186726

    nije eugenika, nećemo mi da kastriramo tog taksistu. samo mu merimo oblik lobanje antropometrom, u skladu sa Lombrozovom metodom.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    Na Tesinom astalu - Page 33 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Jul 21, 2019 2:32 pm

    Stajalo je stosta u Beogradu i 300 godina...

    Ali ja se nadam da je ocigledno da pricamo o dve odvojene stvari.
    Anonymous
    Guest

    Na Tesinom astalu - Page 33 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by Guest Sun Jul 21, 2019 2:36 pm

    1088 wrote:treba odati priznanje i vučiću i vesiću za to koliko uspešno određene delove srpske javnosti hvataju na bućke modernizacije, urbanizacije i uređenosti. čak i 5 godina kasnije. ovo je trebalo da napiše zuper, ali sam ja morao da ga odmenim. Na Tesinom astalu - Page 33 1844795956
    Građani žele da guraju kolica trotoarom a ne prometnim kolovozom, pa gde to ima? 

    Treba odati priznanje i onlajn zajednici koja je došla dotle da bukvalno svako unapređenje gradskih prilika zove džentrifikacijom i buni se, da slučajno ne propusti priliku za retweet, i protiv najrutinskijih urbanih zahvata.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Na Tesinom astalu - Page 33 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by Mr.Pink Sun Jul 21, 2019 2:37 pm

    upravo 1088

    pod modernizacijom se nekada smatralo odvodnjavanje, isusivanje i osvajanje mocvarnog terena, planska izgradnja hiljade i hiljade kvadrata, a danas rusenje udzerica na krstu jebenom


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Anonymous
    Guest

    Na Tesinom astalu - Page 33 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by Guest Sun Jul 21, 2019 2:39 pm

    Zaista ne vidim nikakvu lepotu u nizovima potleušica oko dvorišta sa česmom, u kojima se neuslovne i memljive garsonjere izdaju za 150 evra. To je ekvivalent čuvanja starih novina u podrumu. Da se ne bace.

    Pa valjda je bolja od toga četvorospratnica sa lift garažom jebemusve?


    Last edited by Creepy Uncle on Sun Jul 21, 2019 2:41 pm; edited 1 time in total
    plachkica

    Posts : 16171
    Join date : 2014-11-06

    Na Tesinom astalu - Page 33 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by plachkica Sun Jul 21, 2019 2:41 pm

    verovatno se skupljaju i narkomani i zmije.
    Anonymous
    Guest

    Na Tesinom astalu - Page 33 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by Guest Sun Jul 21, 2019 2:42 pm

    plachkica wrote:verovatno se skupljaju i narkomani i zmije.
    Vidiš li neku malu nijansu između kupovine, za grdne pare, i noćnog rušenja i otimanja?
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Na Tesinom astalu - Page 33 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by Mr.Pink Sun Jul 21, 2019 2:44 pm

    neverovatno je da ti u ovoj zemlji koju je vucic fazon pola potkupio, a pola pobio i najurio ne vidis da razlike nema


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    Na Tesinom astalu - Page 33 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Jul 21, 2019 2:46 pm

    Ok, a sta ako jednog dana ne bude ove i ovakve vlasti - koji je onda argument?
    Anonymous
    Guest

    Na Tesinom astalu - Page 33 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by Guest Sun Jul 21, 2019 2:47 pm

    KinderLad wrote:Ok, a sta ako jednog dana ne bude ove i ovakve vlasti - koji je onda argument?
    Pravo pitanje.
    Koliko sam shvatio odgovor je - udžerice su tu već 50 godina, pa daj onda još 100, ne dam moje stare novine i kesu sa pocepanim najlonkama, trebaće.
    plachkica

    Posts : 16171
    Join date : 2014-11-06

    Na Tesinom astalu - Page 33 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by plachkica Sun Jul 21, 2019 2:48 pm

    zašto podrazumevaš da grdne pare svakom znače mnogo? baba coki se malo jebalo
    za grdne pare, pa je presudila investitoru*.
    ('grdne pare' su u ovom slučaju sredstvo pritiska, i ništa više.)

    *ne podržavam ubistvo, ali želim da živim u državi koja će da zaštiti baka coku i njeno pravo
    da neće da proda, a ne da sa simpatijama ili ignorisanjem gleda kako investitor uz 'grdne pare'
    šalje i batinaše da ubede babu da proda.
    Anonymous
    Guest

    Na Tesinom astalu - Page 33 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by Guest Sun Jul 21, 2019 2:49 pm

    plachkica wrote:zašto podrazumevaš da grdne pare svakom znače mnogo? baba coki se malo jebalo
    za grdne pare, pa je presudila investitoru*.
    ('grdne pare' su u ovom slučaju sredstvo pritiska, i ništa više.)

    *ne podržavam ubistvo, ali želim da živim u državi koja će da zaštiti baka coku i njeno pravo
    da neće da proda, a ne da sa simpatijama ili ignorisanjem gleda kako investitor uz 'grdne pare'
    šalje i batinaše da ubede babu da proda.
    Plačkice ovo što pišeš se podrazumeva ovde među nama, mislim da ne moramo o tome polemisati.
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Na Tesinom astalu - Page 33 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by Летећи Полип Sun Jul 21, 2019 2:50 pm

    KinderLad wrote:
    Ne ok, to je potpuno drugi nivo rasprave. Govorim principijelno. 

    I nemam nista protiv da neko ko je ziveo u memljivih 60 kvadrata udzerice dobije 60m2 u novogradnji na bilo kojoj lokaciji. Ne vidim da neko direktno time nesto gubi (osim investitora, al o njima ne brinem nesto mnogo). 

    Stvar je u tome što plac na kojem se nalazi ta udžerica košta jedno 400-500k evra, a zauzvrat se vlasnicima nudi nekoliko puta manje vredan stan u potkrovlju. A ako se odbije, zna se.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    Na Tesinom astalu - Page 33 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Jul 21, 2019 2:51 pm

    plachkica wrote:zašto podrazumevaš da grdne pare svakom znače mnogo? baba coki se malo jebalo
    za grdne pare, pa je presudila investitoru*.
    ('grdne pare' su u ovom slučaju sredstvo pritiska, i ništa više.)

    *ne podržavam ubistvo, ali želim da živim u državi koja će da zaštiti baka coku i njeno pravo
    da neće da proda, a ne da sa simpatijama ili ignorisanjem gleda kako investitor uz 'grdne pare'
    šalje i batinaše da ubede babu da proda.

    Ali ko je ovde za to?
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Na Tesinom astalu - Page 33 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by Mr.Pink Sun Jul 21, 2019 2:51 pm

    e, nisu investitori slali batinase, nego su investitori u dosluhu sa vlastima organizovali batinase. covek je jebeno umro zbog beograda na vodi


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    avatar

    Posts : 710
    Join date : 2015-07-10

    Na Tesinom astalu - Page 33 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by 1088 Sun Jul 21, 2019 2:52 pm

    Creepy Uncle wrote:Građani žele da guraju kolica trotoarom a ne prometnim kolovozom, pa gde to ima? 
    pa tim pre, jer je ovde zdravo za gotovo uzeta teza da građani ne mogu da guraju kolica zbog bahatih taksista sa lekinog brda. konkretno na vračaru i gornjem delu voždovca ni metar zemljišta od srušenih starih objekata nije iskorišćen za poboljšanje infrastrukture (sa naglaskom na javni prevoz) ili širenje prostora za pešake, ali zato vrlo često jeste za izvrdavanje regulacionih linija. ja stvarno ne znam kako se došlo do toga da novogradnja poboljšava položaj pešaka, bar u tom delu grada. to deluje kao priličan odmak od realnosti.
    паће

    Posts : 40080
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Na Tesinom astalu - Page 33 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by паће Sun Jul 21, 2019 2:56 pm

    Creepy Uncle wrote:GuncaTIMA

    За Кондоа је 1 гунцат већ повелико светско чудо, како то да уопште постоји нешто што се тако зове, да је одбио да поверује да тога има множина.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    disident

    Posts : 15028
    Join date : 2016-03-28

    Na Tesinom astalu - Page 33 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by disident Sun Jul 21, 2019 2:56 pm

    Valjda je priča počela od zoniranja parkinga vs kamene medje po ulici po principu ja sam ovde odvajkada


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    Na Tesinom astalu - Page 33 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Jul 21, 2019 2:57 pm

    Летећи Полип wrote:
    KinderLad wrote:
    Ne ok, to je potpuno drugi nivo rasprave. Govorim principijelno. 

    I nemam nista protiv da neko ko je ziveo u memljivih 60 kvadrata udzerice dobije 60m2 u novogradnji na bilo kojoj lokaciji. Ne vidim da neko direktno time nesto gubi (osim investitora, al o njima ne brinem nesto mnogo). 

    Stvar je u tome što plac na kojem se nalazi ta udžerica košta jedno 400-500k evra, a zauzvrat se vlasnicima nudi nekoliko puta manje vredan stan u potkrovlju. A ako se odbije, zna se.

    Ako je vlasnik udzerice upisan kao vlasnik placa na svim za to predvidjenim mestima onda u redu - to je njegovo vlasnistvo i ima se pregovarati do sudnjeg dana. To je ok. Ali to nije uvek slucaj. 

    Samo da vam kazem da u tom slucaju primer zemlje u Evropi kako stvari treba da funkcionisu je - Engleska. To je zemlja malih i, u siromasnijim krajevima, veoma memljivih kuca, koje se nalaze u ulicama koje su sve samo ne pod pravim uglom, uske, nemoguce za saobracaj 21. veka (i u Londonu) jerbo - privatna svojina je zakon i tacka i tu ne samo investitor nego i licno vlada malo kad nesto moze da uradi. To je u redu, ali kad bi se to primenilo na apsolutnop sve oblasti zivota...ne znam koliko bi vam se to dopalo. Meni licno na primer - ok, nemam problem.
    disident

    Posts : 15028
    Join date : 2016-03-28

    Na Tesinom astalu - Page 33 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by disident Sun Jul 21, 2019 2:59 pm

    Ne znam sto ste se polarizovali tako, kad se sve te stvari mogu rasclaniti i razdvojiti, npr podržavanje  uvođenja komunalnog i urbanog reda od podrške mafijasko državnom otimanje zemljišta od ljudi pritiskom


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Anonymous
    Guest

    Na Tesinom astalu - Page 33 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by Guest Sun Jul 21, 2019 3:00 pm

    disident wrote:Valjda je priča počela od zoniranja parkinga vs kamene medje po ulici po principu ja sam ovde odvajkada
    Jeste ali su je oterali do Hercegovačke, sve čekam da pomenu i Andreja(tm)
    avatar

    Posts : 710
    Join date : 2015-07-10

    Na Tesinom astalu - Page 33 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by 1088 Sun Jul 21, 2019 3:01 pm

    паће wrote:
    Creepy Uncle wrote:GuncaTIMA

    За Кондоа је 1 гунцат већ повелико светско чудо, како то да уопште постоји нешто што се тако зове, да је одбио да поверује да тога има множина.
    vanteme: gunce je bio naziv informativne emisije na jeziku neke nacionalne manjine, ali ne mogu da se setim na kom. rusini? Na Tesinom astalu - Page 33 298304839
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    Na Tesinom astalu - Page 33 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Jul 21, 2019 3:01 pm

    disident wrote:Ne znam sto ste se polarizovali tako, kad se sve te stvari mogu rasclaniti i razdvojiti, npr podržavanje  uvođenja komunalnog i urbanog reda od podrške mafijasko državnom otimanje zemljišta od ljudi pritiskom

    apsolutno

    Na Tesinom astalu - Page 33 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Sun Apr 28, 2024 2:20 pm