Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Zlo dana

    Solus_Rex

    Posts : 3516
    Join date : 2018-07-03

    Zlo dana - Page 18 Empty Re: Zlo dana

    Post by Solus_Rex Sat Feb 05, 2022 3:30 pm

    Sotir wrote:А што им је ова песма на зло дана?

    Spoiler:

    Odgovor se sam nameće uporednim slušanjem bilo koje pesme u Rubinovoj produkciji sa albuma od pre ravno trideset godina:



       Zlo dana - Page 18 843453026    :Cirjakovic:     Zlo dana - Page 18 915931657     Zlo dana - Page 18 679240662      Zlo dana - Page 18 908329580


    Last edited by Solus_Rex on Sat Feb 05, 2022 3:36 pm; edited 1 time in total
    паће

    Posts : 40195
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Zlo dana - Page 18 Empty Re: Zlo dana

    Post by паће Sat Feb 05, 2022 3:32 pm

    Од Рубина једино оно где има своју тему...


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    Zlo dana - Page 18 Empty Re: Zlo dana

    Post by Erős Pista Sat Feb 05, 2022 7:23 pm

    Solus_Rex wrote:
    Sotir wrote:А што им је ова песма на зло дана?

    Spoiler:

    Odgovor se sam nameće uporednim slušanjem bilo koje pesme u Rubinovoj produkciji sa albuma od pre ravno trideset godina:



       Zlo dana - Page 18 843453026    :Cirjakovic:     Zlo dana - Page 18 915931657     Zlo dana - Page 18 679240662      Zlo dana - Page 18 908329580




    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    bela maca

    Posts : 11047
    Join date : 2014-10-28

    Zlo dana - Page 18 Empty Re: Zlo dana

    Post by bela maca Tue Feb 22, 2022 4:30 pm

    Nadam se da je ovo fejk, jer nema današnje kolumne na sajtu danasa
    ako je stvarno.. ja sam bez reči

    majica je najbolji detalj


    Zlo dana - Page 18 FMMAviyXIAMNSg5?format=jpg&name=large


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    plachkica

    Posts : 16203
    Join date : 2014-11-06

    Zlo dana - Page 18 Empty Re: Zlo dana

    Post by plachkica Tue Feb 22, 2022 4:40 pm

    stvarno je
    disident

    Posts : 15078
    Join date : 2016-03-28

    Zlo dana - Page 18 Empty Re: Zlo dana

    Post by disident Tue Feb 22, 2022 4:41 pm

    Kakva odvratna rasistička nakaza


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    Zlo dana - Page 18 Empty Re: Zlo dana

    Post by Erős Pista Tue Feb 22, 2022 4:47 pm

    Ja nedavno slušao Vidojkovića na temu odnosa prema Romima, i to nije imalo veze s ovim. Ne kažem da je nemoguće, ali prosto veze nema sa onim što je pričao u emisiji.





    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Zlo dana - Page 18 Empty Re: Zlo dana

    Post by Sotir Tue Feb 22, 2022 4:52 pm

    Хвали му само увод "нисам расиста, али..."

    Са друге стране, тај део јесте потпуни распад. Ту у близини се празне камиони из септичких јама.
    bela maca

    Posts : 11047
    Join date : 2014-10-28

    Zlo dana - Page 18 Empty Re: Zlo dana

    Post by bela maca Tue Feb 22, 2022 4:54 pm

    Naravno da je raspad, ali ne zbog ljudi koji tamo žive


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Anonymous
    Guest

    Zlo dana - Page 18 Empty Re: Zlo dana

    Post by Guest Tue Feb 22, 2022 5:30 pm

    te deponije su neverovatne, od čišćenja do stvaranja nove, a ljepše, prođe par dana

    vuka vrčevića je samo preview naselja
    Janko Suvar

    Posts : 7709
    Join date : 2019-06-06

    Zlo dana - Page 18 Empty Re: Zlo dana

    Post by Janko Suvar Tue Feb 22, 2022 5:44 pm

    Ja sam stvarno sokiran, ko bi se tome nadao.
    plachkica

    Posts : 16203
    Join date : 2014-11-06

    Zlo dana - Page 18 Empty Re: Zlo dana

    Post by plachkica Tue Feb 22, 2022 9:47 pm

    jedan od komentara na vidojkovićev tekst


    =AZUuIluesYkozuXjxNW6JhXmpB5bdUbV73IoNZgRCtAq4IeA98w00IEuA8Toan_QhWBhCagEk9B8n1XMxiAs0VtWOfbkxslqA7VEbUSoQ0YLz3y_YrakmOf7OV5umqZawcI&__tn__=R]-R]Леја Келер

    vladeta jankovic planira da da "izvesno objašnjenje" romima, jer ga je "paščad" (romski aktivisti) kritikovala zbog rasizma. takodje i kaže da će beograd vratiti beogradjanima. što, pod 1. znači da će prva vesna pešić morati da se vrati u rodnu grocku, pod 2. da je janković i rasista i kultur fašista, što nam je, istina, mnogo puta do sada pokazao. meni oni nisu prioritetni problem, nego NEĆU GLASATI ZA LISTU KOJA IZBEGAVA DA SE OBAVEŽE DA NEĆE PRAVITI POSTIZBORNU KOALICIJU SA JANKOVIĆEM-
    vaš glas za "moramo" NE ZNAČI NIŠTA, dok ne obećaju POTPISOM da sa jankovićevom listom neće NIKAD.





    =AZUuIluesYkozuXjxNW6JhXmpB5bdUbV73IoNZgRCtAq4IeA98w00IEuA8Toan_QhWBhCagEk9B8n1XMxiAs0VtWOfbkxslqA7VEbUSoQ0YLz3y_YrakmOf7OV5umqZawcI&__tn__=R]-R]Леја Келер

    dok se "moramo" ne obaveže da neće praviti vlast sa vladetom, svaki vaš glas za plemenite ideje ne davimo beograd su DIREKTNA PODRŠKA ZLOM STARCU. ne budite OPET glupi.
    boomer crook

    Posts : 36967
    Join date : 2014-10-27

    Zlo dana - Page 18 Empty Re: Zlo dana

    Post by boomer crook Tue Feb 22, 2022 9:49 pm

    ovo je mina


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    Zlo dana - Page 18 Empty Re: Zlo dana

    Post by Erős Pista Tue Feb 22, 2022 9:50 pm

    Pascad = romski aktivisti.

    Prilicno jako.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 34301
    Join date : 2012-02-10

    Zlo dana - Page 18 Empty Re: Zlo dana

    Post by ficfiric Tue Feb 22, 2022 9:55 pm

    Kakvi romski aktivisti?

    Ovako nesto?

    Zlo dana - Page 18 Maxresdefault


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    Zlo dana - Page 18 Empty Re: Zlo dana

    Post by Erős Pista Tue Feb 22, 2022 10:04 pm

    DA!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8094
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Zlo dana - Page 18 Empty Re: Zlo dana

    Post by Daï Djakman Faré Tue Feb 22, 2022 11:44 pm

    auuuuuuuuu, kakav txt - pretvorio sam se u oof-stone  Zlo dana - Page 18 3579118792

    kakva splacina danas. ja razumem da oni nemaju web-editora i proofreader-a, ali da nemaju urednika koji bi sklonio ovo konacno resenje 1 urbanog pitanja sklonio u recycle bin - stvarno mi ne ide u glavu


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Anonymous
    Guest

    Zlo dana - Page 18 Empty Re: Zlo dana

    Post by Guest Tue Feb 22, 2022 11:48 pm

    ima link ima sve. 

    https://www.danas.rs/kolumna/marko-vidojkovic/raj-u-vuka-vrcevica/
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    Zlo dana - Page 18 Empty Re: Zlo dana

    Post by Erős Pista Wed Feb 23, 2022 12:04 am

    Evo na šta sam mislio. Pre godinu dana u DLZu je gostovao Darko Mitrović, of Dare&Mare fame, i bio je jeziv, čovek na rubu nervnog sloma, pravi Živkovljev "Novi neznanac", sve vreme nešto besan, potpuno nesposoban za šalu, poludeo od antivaks zavera i stalno na ivici svađe - čovek koji oseća da mu svet nešto duguje, a ni sam ne ume da kaže šta. I u jednom trenutku krene da kenja protiv "političke korektnosti" i da govori "Šiptari", i ova dvojica ga fino, smireno ispeglaju za to.

    Trebalo bi da je tajmstempovano, ali ako ne radi, onda otprilike od 01:01:00.



    E, ovaj tekst kao da je pisao Dare. Tužno.


    Last edited by Erős Pista on Wed Feb 23, 2022 12:51 pm; edited 1 time in total


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    Zlo dana - Page 18 Empty Re: Zlo dana

    Post by Erős Pista Wed Feb 23, 2022 12:07 am

    Daï Djakman Faré wrote:auuuuuuuuu, kakav txt - pretvorio sam se u oof-stone  Zlo dana - Page 18 3579118792

    kakva splacina danas. ja razumem da oni nemaju web-editora i proofreader-a, ali da nemaju urednika koji bi sklonio ovo konacno resenje 1 urbanog pitanja sklonio u recycle bin - stvarno mi ne ide u glavu

    Pa to je glavni problem. Ajde ako im se i provuklo kad je išlo u štampu, ali vidim da ga sad, već nakon backlash-a na mrežama, ponosno kače na net i promovišu na content exchange.

    Ima li pilota u avionu?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Zlo dana - Page 18 Empty Re: Zlo dana

    Post by Guest Wed Feb 23, 2022 12:10 am

    Imam slabašnu nadu da je ovo nekakva diverzija, tj samo prvi deo medijske akcije. Ali nažalost ovi su stavovi jako prisutni u delu građanske opozicije pa mi je strepnja dublja od nade.
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    Zlo dana - Page 18 Empty Re: Zlo dana

    Post by Erős Pista Wed Feb 23, 2022 12:24 am

    Naravno, a naročito lako isplivaju kod tih kao "mačo kontraša" i shock-jockova poput pomenutog Dareta ili pak samog Vidojkovića. Ali, opet kažem ponavljam, u ovom klipu koji sam okačio, to zaista nije bio slučaj, čak me prijatno iznenadio kako razumno govori na tu temu i brani omrznutu "političku korektnost". Ali avaj.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    zvezda je zivot

    Posts : 7062
    Join date : 2014-11-07

    Zlo dana - Page 18 Empty Re: Zlo dana

    Post by zvezda je zivot Wed Feb 23, 2022 12:33 am

    biljana keller, facebook.com wrote: dalje vam je ovo manje zlo?
    i ne, ovo nije izolovan incident. g. marković i v. janković su ponizili rome pred milion gledalaca, onda su kritike iz romske zajednice prezreli, kritičare nazivali paščadima, onda je jankovič rekao da im "duguje izvesno objašnjenje" - ne izvinjenje, nego objašnjenje, da "nižim bićima" pojasni na koji način ih je vredjao, i to izvesno objašnjenje, delimično, koliko im udeli, jer nisu za kompletno, pošto ne prihvata da on ciganima duguje ni 50 dinara za pranje šoferšajbne, a kamoli da im se on nešto pravda.
    zatim smo imali dva puta vidojkovića na istu temu i u istim novinama, ono bukvalno rasistički diskurs koji čak i stormfront razmisli pre nego što upotrrebi, i to dva puta. romi su, u tom narativu, prljavi narkomani, prodane duše, tradicija im je da se bave kriminalom, da se pucaju dopom i da im to niko ne brani, niko ih ne kažnjava, oni su iznad zakona, bezbrižni su i a plus ne mogu čak ni lepo da gore.
    februar 2022. i neko ko nije žrtva masivnog moždanog udara, otvoreno govori ovo, a list "gradjanske srbije" to štampa, u sklopu slavne tradicije vredjana "braon ljudi" i niko ALI NIKO iz kruga dvojke ne kaže - e, ovo je demarkaciona linija preko koje se ne prelazi. ja ne znam, na džanav. šukar sve do jaja.

    doduse nisam video da je vladeta nazvao rome nizim bicima ali nista ne iznenadjuje


    _____
    ova zemlja to je to
    Solus_Rex

    Posts : 3516
    Join date : 2018-07-03

    Zlo dana - Page 18 Empty Re: Zlo dana

    Post by Solus_Rex Wed Feb 23, 2022 12:41 am

    Zlo dana - Page 18 286371741
    Flashback na Biki moje mladosti.


    _____
    "Sisaj kurac, Boomere. Spletkario si i nameštao ban pa se sad izvlačiš. Radiša je format a ti si mali iskompleksirani miš. Katastrofa za Burundi čoveče.
    A i deluje da te napustio drugar u odsudnom trenutku pa te spašavaju ova tovarka što vrv ni ne dismr na ribu, to joj se gadi, i ovaj južnjak koji o niškim kafanama čita na forumu. Prejaka šarža."  - Monsier K.
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    Zlo dana - Page 18 Empty Re: Zlo dana

    Post by Erős Pista Wed Feb 23, 2022 12:55 am

    DJV govna da jede.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    Zlo dana - Page 18 Empty Re: Zlo dana

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri May 17, 2024 4:52 am