Zlo dana

Share

Re: Zlo dana

Post by Hubert de Montmirail on Wed Dec 27, 2017 6:38 pm

diktotar wrote:huberte, da nemas mozda da nas uputis na nesto u vezi uticaja austrougarske na spc, njihovu saradnju itd. koliko znam, spc je sprovodila sve naloge carevine koje se ticu pravila ponasanja, sprovodjenja procedura od strane svestenstva i vernika itd, pa su npr mitropoliti ili episkopi tadasnji spc imali ovlascenja da u pomoc pozovu i organe vlasti ako se to ne sprovodi, i to koristili.

Pa formalno SPC nije postojala to 1920. kada je obnovljena Pećka patrijaršija, odnosno Srpska patrijaršija. Do tog trenutka je postojalo 5 samostalnih mitropolija, a svaki je mitropolit odgovarao svome vladaru. Karlovački mitropolit je konkretno morao slušati svoga cara Franju i to je i radio.

_____
Veteran of Two Wars
Father of Nine Children
Drowned in the Caspian Sea

Post by Hubert de Montmirail on Wed Dec 27, 2017 6:40 pm

A glede knjiga o tome, verovatno su se time najviše bavili Slavko Gavrilović i Čedomir Popov. Pogledaću malo po internetu, ja sam slab u toj oblasti, predavao mi je ludi Vojin Dabić.

_____
Veteran of Two Wars
Father of Nine Children
Drowned in the Caspian Sea

Post by xie saike on Wed Dec 27, 2017 7:36 pm

da, na karlovce sam mislio kao na mitropoliju u to doba. krajem 18 veka u ns i jos nekim vecim mestima su bili neredi kad je mitropolit naredio srbima da vise ne smeju da nose otvorene sanduke sa pokojnicima kroz grad, sto je njemu naredio car da sprovede. u toj situaciji je mitropolit rutinski pozvao vojsku sa tvrdjave da sidje u grad i napravi reda.

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

-----------------------------------------------------
Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by Djamolidine Abdoujaparov on Sat Feb 03, 2018 6:01 pm

Former Secretary of State Henry Kissinger has said that the temptation to launch a pre-emptive strike on North Korea 'is strong and the argument rational'.

He told a meeting of the Senate Armed Services Committee last week that North Korea poses the most immediate threat to global security, arguing that denuclearization of the regime must be a 'fundamental' American foreign policy goal.

Post by Gargantua on Sat Feb 03, 2018 6:02 pm

MAD theory meets Moltke the Younger.

Post by William Murderface on Sat Feb 03, 2018 6:04 pm

Oce li crci ovo djubre vec jednom.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
Guest

Post by Guest on Sat Feb 03, 2018 6:09 pm

+1000

Post by паће on Sat Feb 03, 2018 6:43 pm

William Murderface wrote:Oce li crci ovo djubre vec jednom.

Колико је ратова тај замесио, јбт... и онда још добио Нобела за мир, што је бар један завршио.

_____
сви ће поцркамо
Just let me worst the weight, okay?

Post by Djamolidine Abdoujaparov on Sat Feb 03, 2018 8:09 pm

rodilo danas

Predsednik Pokreta snaga Srbije (PSS) Bogoljub Karić izjavio je da će "BK Grupacija" graditi jeftine stanove kako bi pomogla državi u borbi protiv bele kuge, kao i da će se lično zalagati da svi sa troje ili više dece mogu da kupe stan za 200 dolara po metru kvadratnom.
"Najveći problem Srbije danas je što mi nestajemo. To je ono najdrastičnije što nam se dešava. Odlaze nam mladi i školovani, i mi ćemo sebe da istrebimo ako nešto hitno ne preduzmemo", rekao je Karić na tribini u Opštini Vračar.
Karić je ocenio da je Vračar tipičan primer opštine u Srbiji koja ima veliki pad broja stanovnika i dodao da će jeftini stanovi koje će graditi BK Grupacija biti jedan od načina u zajedničkoj borbi protiv bele kuge.
Lider PSS je rekao i da će se zalagati da mladi bračni par koji ima jedno dete, dobije 50 dolara popusta na kupovinu stana po kvadratnom metru.
Najvažnije je da spreči odliv mladih, da se ljudi vrate u Srbiju i da razvijemo svaki region, kazao je Karić.
"Mi nismo stranački ljudi, mi smo opštenarodni pokret i želimo da Srbiju vratimo u epicentar sveta, da bude cenjena i prepoznatljiva u celoj Evropi", rekao je Karić na tribini "Pokreta Snaga Srbije - BK za Beograd".
Karić je ocenio i da se dosta toga u Beogradu promenilo poslednjih godina na bolje.
"Krenula je nova politika, krenuli smo u nešto novo, za to je zaslužan predsednik Srbije Aleksandar Vučić, ali ljudi moraju da shvate da ništa ne može preko noći", rekao je Karić čiji pokret podržava "Aleksandar Vučić - Zato što volimo Beograd."

jbt ovaj od svih ljudi da kuka nad emigracijom. stoka profiterska.
malo šta mi u vučićevoj Srbiji tako skače po živcima kao činjenica da Bogoljub fakin Karić ide okolo, bogat i bahat i piša po sirotinji.

Post by William Murderface on Tue Feb 13, 2018 12:46 am

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/dosije/aktuelno.292.html:711129-Bojan-Dimitrijevic-Greska-je-sto-smo-isporucili-Mladica

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by KinderLad on Tue Feb 13, 2018 12:51 am

DOK u Hagu provejavaju sumnje da je general Ratko Mladić prvostepeno osuđen bez dokaza

To mogu samo Novosti. 

o generalu vojske Srbije

Jbg, u Hagu presude da nismo krivi za genocid, ali stoka bi bas volela da jesmo.

Post by William Murderface on Tue Feb 13, 2018 12:55 am

Bojančetu dosadilo revidiranje WWII, pa prešo na skorije ratove. Biću razočaran ako u četiri ruke sa Hasanbegom ne napiše jedno delce i o Praljku...

_____

Post by KinderLad on Tue Feb 13, 2018 12:57 am

Po mišljenju našeg istoričara, najbolje bi bilo da je general Mladić ostao nedostupan haškoj pravdi, ili da je to naša država uradila na neki bolje osmišljen način nego što ga je izručila i zauzvrat nije dobila ništa.

O, pa probala je. To se zavrsilo kako se zavrsilo.

Post by plachkica on Tue Feb 13, 2018 1:04 am

je l to kaže da je trebalo da ga ubiju? opirao se hapšenju i paf?

Post by Gargantua on Tue Feb 13, 2018 9:33 am

KinderLad wrote:
DOK u Hagu provejavaju sumnje da je general Ratko Mladić prvostepeno osuđen bez dokaza

To mogu samo Novosti. 

o generalu vojske Srbije

Jbg, u Hagu presude da nismo krivi za genocid, ali stoka bi bas volela da jesmo.

To je stara tema - preko dva kadrovska centra VJ su plaćani oficiri u BiH i RH (mada ja mislim da je MKT u suštini korektno procenio da je to bio vid "opšte vojne pomoći" a vezan za nekakve interne budžetske procedure), i na kraju je penzionisan, regulare, ukazom Koštunice jer je imao status aktivnog vojnog lica u VJ.

Post by Filipenko on Tue Feb 13, 2018 5:07 pm

Dosao Lazanski iz Severne Koreje, pa da podeli utiske...

Post by plachkica on Wed Feb 14, 2018 3:37 pm

nemoj jesti, piti, troši noću, tad je jeftinije i zapiši, na kraju dana, svaki dinar koji si potrošio <3

https://www.blic.rs/vesti/ekonomija/stedi-kao-penzioner-svi-mozemo-da-potrosimo-10000-dinara-manje-mesecno-evo-i-kako/7xj73wm

Post by disident on Wed Feb 14, 2018 3:49 pm

Nadam se da ce autorka da oboli od nekog teskog karcinoma i dobije priliku da otkrije neke neocekivane nacine za ustedu <3

_____
Фала Богу па су се западњачићи сетили да су и Словени Европљани-белци. 

Обично нас гурају међу Турке, Монголе, Азијате, Африканце или ко зна где већ.  

Post by Filipenko on Mon Feb 19, 2018 12:00 am

Krle u gostima kod njemu slicnog lika.

Post by bruno sulak on Mon Feb 19, 2018 12:05 am

pa zna mu roditelje

_____
The law provides us structure to guide us through paralyzing and trying times. But it requires us a vision to its procedures and higher purposes. Before we assume our respective roles in this enduring drama just let me say that when these frail shadows we inhabit now have quit the stage we'll meet and raise a glass again together in Valhalla.

Post by William Murderface on Mon Feb 19, 2018 1:01 am

Krle se afirmativno poziva na Raduleta kao kritičara Šapića. Lepo, lepo...

_____

Post by Sponsored content

Current date/time is Thu Apr 26, 2018 6:05 am