Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Zlo dana

    Anonymous
    Guest

    Zlo dana - Page 15 Empty Re: Zlo dana

    Post by Guest Wed Jan 20, 2021 10:48 pm

    pa nije vučić tema

    koliko je bilo tzv pedagoga koji su se ponašali baš kao m aleksić u tvojoj prošlosti?

    ja sam ih imao u OŠ, SŠ, na BU, kao trenere, na institutu za strane jezike

    nisu me jebali kurcem, ali jesu na sve ostale načine
    boomer crook

    Posts : 36876
    Join date : 2014-10-27

    Zlo dana - Page 15 Empty Re: Zlo dana

    Post by boomer crook Wed Jan 20, 2021 10:50 pm

    Janko Suvar wrote:
    boomer crook wrote:s druge strane suvar veruje da mi (liberalno levo gradjanski autosovinisti i slucajni slovaci) mrzimo simu spaica zato sto on trazi zemne ostatke svog brata. mislim yeah right.

    njemu je ovo sa petricicem ono kao da se ne dosetimo da je pre silovanja u ucionicama ono bilo deo ratnog plana odbrane i poslednjih dana.
    verujem.


    verujem takodje da su ga naprednjaci stavili tu gde su ga stavili, da bi bas on takav kakav je bio lice svih onnih koji traze clanove porodice, pa da mogu na miru da pregovaraju i potpisuju, a da oni nikad ne budu pronadjeni.

    zasto bi ikome smetalo da simo sahrani svog brata? ili bilo ko drugi od doslovce hiljada gradjana kosova ciji su najblizi baceni u jezera i bunare, spaljeni u toplanama i asfaltirani u bataji? tebi prvog boli uvo za siminog brata posto bi inace kopao rukama i nogama da se sazna sudbina i grob albanskih civila koji su "asanirani" po celoj srbiji.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36876
    Join date : 2014-10-27

    Zlo dana - Page 15 Empty Re: Zlo dana

    Post by boomer crook Wed Jan 20, 2021 10:51 pm

    mislim da ponovim: sta ocekivati od arkanovog djenke nego da siluje. to je olos a prijatelji tog olosa sede u vladi.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81441
    Join date : 2012-06-10

    Zlo dana - Page 15 Empty Re: Zlo dana

    Post by Erős Pista Wed Jan 20, 2021 10:52 pm

    Talason wrote:pa nije vučić tema

    koliko je bilo tzv pedagoga koji su se ponašali baš kao m aleksić u tvojoj prošlosti?

    ja sam ih imao u OŠ, SŠ, na BU, kao trenere, na institutu za strane jezike

    nisu me jebali kurcem, ali jesu na sve ostale načine

    You still think swastikas look cool
    The real Nazis run your schools
    They're coaches, businessmen and cops
    In a real fourth Reich you'll be the first to go


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81441
    Join date : 2012-06-10

    Zlo dana - Page 15 Empty Re: Zlo dana

    Post by Erős Pista Wed Jan 20, 2021 10:52 pm

    boomer crook wrote:mislim da ponovim: sta ocekivati od arkanovog djenke nego da siluje. to je olos a prijatelji tog olosa sede u vladi.

    Bukvalno.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36876
    Join date : 2014-10-27

    Zlo dana - Page 15 Empty Re: Zlo dana

    Post by boomer crook Wed Jan 20, 2021 10:53 pm

    mislim odo da citam knjigu. necu da se nerviram. kapiram da je svima jasno sta je ovde pravi problem ali valjda svi moramo da odigramo neke uloge.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    паће

    Posts : 40108
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Zlo dana - Page 15 Empty Re: Zlo dana

    Post by паће Wed Jan 20, 2021 10:54 pm

    Erős Pista wrote:To objasnjavanje mi je najgore kod njega, iz toga se vidi da ne vlada jezikom karikature.

    Па испричан виц који мора да се објашњава је пропао. Карикатура која мора да се објашњава је за црту гора.

    Talason wrote:
    ako si prepušten samovolji drugog, ako nema pravila osim onih koja odgovaraju Njemu, šta je to nego silovanje?

    То је злоупотреба моћи, како си и сам рекао. Силовање је приде насиље и сексуално понижавање, јаче је од тога. Дај да не разводњавамо.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8061
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Zlo dana - Page 15 Empty Re: Zlo dana

    Post by Daï Djakman Faré Wed Jan 20, 2021 10:56 pm

    @ talason

    pa petricic prica o vucicu i nekakvom apstrahovanom, uopstenom zlostavljanju kao takvom umesto vrlo konkretnom zlostavljanju pred nosem.

    a inace sto se tice price o tim autoritetu - bukvalno gomile. ja sam svoje drugosrbijanstvo izgradio u osnovnoj upravo u susretu sa takvim autoritetima i na sastancima svih razreda u holu gde nas je direktor spoonfeedovao mrznjom prema albancima.


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    паће

    Posts : 40108
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Zlo dana - Page 15 Empty Re: Zlo dana

    Post by паће Wed Jan 20, 2021 10:58 pm

    Daï Djakman Faré wrote:
    a inace sto se tice price o tim autoritetu - bukvalno gomile. ja sam svoje drugosrbijanstvo izgradio u osnovnoj upravo u susretu sa takvim autoritetima i na sastancima svih razreda u holu gde nas je direktor spoonfeedovao mrznjom prema albancima.

    Ово си дискретно ставио до знања из које је странке био?


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Erős Pista

    Posts : 81441
    Join date : 2012-06-10

    Zlo dana - Page 15 Empty Re: Zlo dana

    Post by Erős Pista Wed Jan 20, 2021 10:58 pm

    Naravno, ali Talason nije hteo da relativizuje silovanje, nego da ukaze na vezu izmedju autoritarnog obrazovanja i autoritarne politike.

    Et Pace


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8061
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Zlo dana - Page 15 Empty Re: Zlo dana

    Post by Daï Djakman Faré Wed Jan 20, 2021 11:01 pm

    uglavnom petricic je poslednji koji moze da tu pricu pokrene kako treba


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Erős Pista

    Posts : 81441
    Join date : 2012-06-10

    Zlo dana - Page 15 Empty Re: Zlo dana

    Post by Erős Pista Wed Jan 20, 2021 11:02 pm

    Istina.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Zlo dana - Page 15 Empty Re: Zlo dana

    Post by Guest Wed Jan 20, 2021 11:13 pm

    Petričić ne relativizuje ali ne razume da konkretan govor o konkretnom seksualnom nasilju ne dozvoljava metafore. Ne može ni silovanje države ni silovanje pravopisa niti silovanje budžeta ili pravila za frp ili šta ja znam, to je razvodnjavanje, nepotrebno proširivanje diskurzivnog polja i ne vodi baš ničemu. Ženu siluju a ti kreneš sa Eeee tako i ovi siluju Srbiju. NE JEBOTE, nije sad vreme za to, nije reč o tome.

    Uopšte me taj čovek užasno smara.


    Last edited by Kirko Skaddeng on Wed Jan 20, 2021 11:14 pm; edited 1 time in total
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50056
    Join date : 2017-11-16

    Zlo dana - Page 15 Empty Re: Zlo dana

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Jan 20, 2021 11:14 pm

    Istina je da je osrednje talentovan
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Zlo dana - Page 15 Empty Re: Zlo dana

    Post by Janko Suvar Wed Jan 20, 2021 11:14 pm

    Kirko Skaddeng wrote:Petričić ne relativizuje ali ne razume da konkretan govor o konkretnom seksualnom nasilju ne dozvoljava metafore. Ne može ni silovanje države ni silovanje pravopisa niti silovanje budžeta ili pravila za frp ili šta ja znam, to je razvodnjavanje, nepotrebno proširivanje diskurzivnog polja i ne vodi baš ničemu. Ženu siluju a ti kreneš sa Eeee tako i ovi siluju Srbiju. NE JEBOTE, nije sad vreme za to, nije reč o tome.

    Uopšte me taj čovek užasno smara.
    ovo je i moj stav o karikaturi, mozda sam preterao sto sam stavio na zlo dana, al time sam to hteo da kazem, mislio sam da je jasno.
    Erős Pista

    Posts : 81441
    Join date : 2012-06-10

    Zlo dana - Page 15 Empty Re: Zlo dana

    Post by Erős Pista Wed Jan 20, 2021 11:22 pm



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40108
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Zlo dana - Page 15 Empty Re: Zlo dana

    Post by паће Thu Jan 21, 2021 11:18 am

    Mór Thököly wrote:Istina je da je osrednje talentovan

    Није он био лош... првих десетак година. Али то је било давно.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    fikret selimbašić

    Posts : 9546
    Join date : 2020-06-19

    Zlo dana - Page 15 Empty Re: Zlo dana

    Post by fikret selimbašić Thu Jan 21, 2021 10:38 pm

    Janko Suvar wrote:Zlo dana - Page 15 EsMG7keXMAYBiCS?format=jpg&name=medium

    Samo Srbiju siluje, modrica nema na Kosovu Zlo dana - Page 15 4101625831


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Solus_Rex

    Posts : 3508
    Join date : 2018-07-03

    Zlo dana - Page 15 Empty Re: Zlo dana

    Post by Solus_Rex Thu Apr 08, 2021 2:14 pm

    Što se epidemije tiče, mama mi potpada u riziničnu grupu zbog problema sa prošrenim venama, potencijalnim trombom zbog koga pije kardiopirin i zbog težine. Kada su u februaru krenule prijave pričali smo o tome koju će vakcinu izabrati i rekla mi je da ne zna šta da radi i koga da pita, odabrani lekar joj nije dostupan a tV StRuČnJcI govere joj redovno saopštavaju kako vakcinisanje nosi rizik jer ti niko nije kriv za posledice. 

    Počelo je kao oklevenja, pa onda "videćemo" da bi joj na kraju  ponudili preko posla vakcinacaiju Sinofarmom. Prošlog petka se REvakcinisala da bi me potom, u nedelju zvala kako joj je loše i da nabavim antibiotik. Bez recepta to naravno nema pojma a već tri dana ima temperaturu 37 i kašlje iz grla. Sada me je zvala da mi kaže kako je pozitivna na brzom testu i  da ide sutra da vadi krv.

    Ne znam šta da mislim kad patogen možeš da pokupiš u razmaku između dve vakcine...
    Anonymous
    Guest

    Zlo dana - Page 15 Empty Re: Zlo dana

    Post by Guest Thu Apr 08, 2021 2:18 pm

    ne znam iz kog si dela koje države, ali u mom gradu ima antibiotika bez recepta

    želim brz oporavak
    Solus_Rex

    Posts : 3508
    Join date : 2018-07-03

    Zlo dana - Page 15 Empty Re: Zlo dana

    Post by Solus_Rex Thu Apr 08, 2021 2:20 pm

    Ma našli smo antibiotik, dobila je i recept nego jeb bzvz razvoj situacije jer ja čekam još na Fajzera.


    _____
    "Sisaj kurac, Boomere. Spletkario si i nameštao ban pa se sad izvlačiš. Radiša je format a ti si mali iskompleksirani miš. Katastrofa za Burundi čoveče.
    A i deluje da te napustio drugar u odsudnom trenutku pa te spašavaju ova tovarka što vrv ni ne dismr na ribu, to joj se gadi, i ovaj južnjak koji o niškim kafanama čita na forumu. Prejaka šarža."  - Monsier K.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50056
    Join date : 2017-11-16

    Zlo dana - Page 15 Empty Re: Zlo dana

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Apr 08, 2021 3:46 pm

    Aj samo da se oporavi sto pre
    Solus_Rex

    Posts : 3508
    Join date : 2018-07-03

    Zlo dana - Page 15 Empty Re: Zlo dana

    Post by Solus_Rex Thu Apr 08, 2021 4:14 pm

    Hvala svima na lepim željama. Tačno pre dva meseca smo imali razgovor u kome su stvari išle ka ovakvom ishodu ali bumeri su potpuno sluđeni TV sadržajem. 

    Imam još jednu baku u najbližoj familiji od 80+ koja sama živi jer su joj sin i unuci u lockdownu. Pitam je što se ne prijava za imunizaciju, kaže pre bi ostala u kući do kraja života nego da je sad tu  nešto špricaju...  Zlo dana - Page 15 4159171962

    U dubokom glibu su nam sve generacije kolektiva.


    _____
    "Sisaj kurac, Boomere. Spletkario si i nameštao ban pa se sad izvlačiš. Radiša je format a ti si mali iskompleksirani miš. Katastrofa za Burundi čoveče.
    A i deluje da te napustio drugar u odsudnom trenutku pa te spašavaju ova tovarka što vrv ni ne dismr na ribu, to joj se gadi, i ovaj južnjak koji o niškim kafanama čita na forumu. Prejaka šarža."  - Monsier K.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7164
    Join date : 2020-03-05

    Zlo dana - Page 15 Empty Re: Zlo dana

    Post by Vilmos Tehenészfiú Thu Apr 08, 2021 5:25 pm

    Imam tetku koja je 1/1 tvoja baka. Izolovana, van grada, ne pada joj na pamet da ide da se gura za vakcinu pa da dobije koronu dok čeka za vakcinu.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    avatar

    Posts : 7490
    Join date : 2017-03-14

    Zlo dana - Page 15 Empty Re: Zlo dana

    Post by MNE Thu Apr 08, 2021 5:34 pm

    što je i pametno, od ovih što su vakcinisani a umrli vjerovatno je dosta njih pokupilo virus na samoj vakcinaciji

    Zlo dana - Page 15 Empty Re: Zlo dana

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu May 02, 2024 12:42 pm