Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Beograd na vodi

    No Country

    Posts : 11148
    Join date : 2015-05-16

    Beograd na vodi - Page 24 Empty Re: Beograd na vodi

    Post by No Country Fri 14 Sep 2018 - 17:25

    MNE wrote:ne mogu se porediti uslovi gradnje kroz Platije i Đerdap sa gradnjom stambenog kompleksa pored same Save, takođe ti radnici su poginuli za neko više dobro a ovi zbog čistog idiotluka i lopovluka
    Марш бре у пичку материну!
    avatar

    Posts : 7520
    Join date : 2017-03-14

    Beograd na vodi - Page 24 Empty Re: Beograd na vodi

    Post by MNE Fri 14 Sep 2018 - 18:11

    možda sam ja previše SFRJ komunjara i previše ružičasto gledam na to doba ali interesuje me kako bi ti to organizovao, ne bi gradio prugu i Đerdap uopšte, znaš li šta bi to značilo? Ili bi nekom magijom sagradio to bez poginulih? 

    Činjenica je da je tada država išla u nekom pozitivnijem pravcu i da je bilo dosta ljudi koji su voljno išli na radne akcije znajući da će sve to koristiti budućim generacijama, izvini ako te to triggeruje jbg.
    Anonymous
    Guest

    Beograd na vodi - Page 24 Empty Re: Beograd na vodi

    Post by Guest Fri 14 Sep 2018 - 18:37

    tokom izgradnje ne mora da pogine niko, šta god da se gradi

    kod mene u firmi radi stalno sat koji se resetuje kada dođe do neke povrede

    poslednji put, pre 72 dana, je jedan španac prebio palac na ruci

    sve živo je propisano, kako hodaš, kuda, kojom brzinom, kada šta smeš ili ne smeš

    e takav pristup fali, tamo gde ljudi ginu dok si rek'o keks
    Anonymous
    Guest

    Beograd na vodi - Page 24 Empty Re: Beograd na vodi

    Post by Guest Fri 14 Sep 2018 - 18:44

    to je kod nas nedostizno, koga zabole sto su ovi imali rukavice i slem ako su na toj visini trebali imati sigurnosne trake, ali ko ce to postavljati pa se jebavati da se vezuje za 10 ili 20 minuta posla.
    Anonymous
    Guest

    Beograd na vodi - Page 24 Empty Re: Beograd na vodi

    Post by Guest Fri 14 Sep 2018 - 18:45

    to kod mene možeš jednom da uradiš, ako ne pogineš, dobio si otkaz

    tako da je win win situacija, ali za malo
    ficfiric

    Posts : 34320
    Join date : 2012-02-10

    Beograd na vodi - Page 24 Empty Re: Beograd na vodi

    Post by ficfiric Fri 14 Sep 2018 - 18:53

    Ako cemo vec mesati vremena, pre se zaista vise ginulo

    Beograd na vodi - Page 24 F876faa8fe579ba85960cf1e20be6491--art-photography-vintage-photography


    _____


    Uprava napolje!

    No Country

    Posts : 11148
    Join date : 2015-05-16

    Beograd na vodi - Page 24 Empty Re: Beograd na vodi

    Post by No Country Fri 14 Sep 2018 - 18:54

    MNE wrote:možda sam ja previše SFRJ komunjara i previše ružičasto gledam na to doba ali interesuje me kako bi ti to organizovao, ne bi gradio prugu i Đerdap uopšte, znaš li šta bi to značilo? Ili bi nekom magijom sagradio to bez poginulih? 

    Činjenica je da je tada država išla u nekom pozitivnijem pravcu i da je bilo dosta ljudi koji su voljno išli na radne akcije znajući da će sve to koristiti budućim generacijama, izvini ako te to triggeruje jbg.
    Није ти јасно шта ме је, пази молим те, тригеровало? Па можда та спремност да се уложе туђи животи, само ако су идеали од исправне врсте? А управо ту свака прича о идеалима сасвим нужно престаје. 

    Ти људи су ишли на посао, тежак и опасан, јер нису имали баш превише избора, и јер су имали ту лошу навику да једу и да шаљу децу у школу. Онда и сада. А ова твоја надградња је колико погрешна (историјски, економски, политички, ма како год хоћеш) толико и увредљива.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Beograd na vodi - Page 24 Empty Re: Beograd na vodi

    Post by Erős Pista Fri 14 Sep 2018 - 19:48

    A dobro NC, možda je MNE to malo nespretno sklopio (nema "višeg dobra" od ljudskog života, tu ćemo se složiti), ali postoji neka razlika između rizika koji se preduzima za neko zajedničko dobro i ovog danas koji se preuzima isključivo za nečiji privatni ćar. Nije neophodno biti nikakv jugonostalgičar i komunjara da bi se uočila ta distinkcija. Iza ljudi koji su poginuli gradeći prugu Beograd-Bar, ostalo je nešto što je koristilo svima, pa i njihovim bližnjim. Da ne pominjem da se kroz taj rad sticao i izvestan status - to je bila, ne samo nominalno, radnička država. Iza ovih nesrećnika koji su poginuli na BNV, ostaju zgrade u koju njihove žene, deca i rodbina nikada neće moći ni da privire, neplaćeni računi i siromašne porodice bez muževa, očeva i sredstava za preživljavanje.

    Mislim, ne bih da pokrećem još jedan krug totalitarometrije, mislim da to nije ni neophodno. Slažem se sa Munlajtom - tamo gde je ljudski život svetinja, bezbednost se može garantovati, to danas više nije nikakva naročita mudrost. Činjenica da ljudi ginu na gradilištu skoro svaki dan, pokazatelj je samo apsolutne kurcobolje za ljudske živote.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Beograd na vodi - Page 24 Empty Re: Beograd na vodi

    Post by Guest Fri 14 Sep 2018 - 20:12

    William Murderface wrote:A dobro NC, možda je MNE to malo nespretno sklopio (nema "višeg dobra" od ljudskog života, tu ćemo se složiti), ali postoji neka razlika između rizika koji se preduzima za neko zajedničko dobro i ovog danas koji se preuzima isključivo za nečiji privatni ćar. Nije neophodno biti nikakv jugonostalgičar i komunjara da bi se uočila ta distinkcija. Iza ljudi koji su poginuli gradeći prugu Beograd-Bar, ostalo je nešto što je koristilo svima, pa i njihovim bližnjim. Da ne pominjem da se kroz taj rad sticao i izvestan status - to je bila, ne samo nominalno, radnička država. Iza ovih nesrećnika koji su poginuli na BNV, ostaju zgrade u koju njihove žene, deca i rodbina nikada neće moći ni da privire, neplaćeni računi i siromašne porodice bez muževa, očeva i sredstava za preživljavanje.

    Mislim, ne bih da pokrećem još jedan krug totalitarometrije, mislim da to nije ni neophodno. Slažem se sa Munlajtom - tamo gde je ljudski život svetinja, bezbednost se može garantovati, to danas više nije nikakva naročita mudrost. Činjenica da ljudi ginu na gradilištu skoro svaki dan, pokazatelj je samo apsolutne kurcobolje za ljudske živote.


    ako se utvrdi da je nesrecan slucaj zavise od milostinje poslodavca, ako se utvrdi necija odgovornost deca mogu dobiti eventualno mizernu mesecnu penziju do punoletstva ili malo kasnijeg doba mozda 25-26 godina, i jednokratnu odstetu, koja bi mozda mogla da zakrpi racune, neke ranije dugove i sl. ali te porodice ostaju bez verovatno jedinog donosioca hleba u kucu.
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Beograd na vodi - Page 24 Empty Re: Beograd na vodi

    Post by Erős Pista Fri 14 Sep 2018 - 20:16

    Pa to. Katastrofa.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    No Country

    Posts : 11148
    Join date : 2015-05-16

    Beograd na vodi - Page 24 Empty Re: Beograd na vodi

    Post by No Country Fri 14 Sep 2018 - 20:16

    William Murderface wrote:A dobro NC, možda je MNE to malo nespretno sklopio (nema "višeg dobra" od ljudskog života, tu ćemo se složiti), ali postoji neka razlika između rizika koji se preduzima za neko zajedničko dobro i ovog danas koji se preuzima isključivo za nečiji privatni ćar. Nije neophodno biti nikakv jugonostalgičar i komunjara da bi se uočila ta distinkcija. Iza ljudi koji su poginuli gradeći prugu Beograd-Bar, ostalo je nešto što je koristilo svima, pa i njihovim bližnjim. Da ne pominjem da se kroz taj rad sticao i izvestan status - to je bila, ne samo nominalno, radnička država. Iza ovih nesrećnika koji su poginuli na BNV, ostaju zgrade u koju njihove žene, deca i rodbina nikada neće moći ni da privire, neplaćeni računi i siromašne porodice bez muževa, očeva i sredstava za preživljavanje.

    Mislim, ne bih da pokrećem još jedan krug totalitarometrije, mislim da to nije ni neophodno. Slažem se sa Munlajtom - tamo gde je ljudski život svetinja, bezbednost se može garantovati, to danas više nije nikakva naročita mudrost. Činjenica da ljudi ginu na gradilištu skoro svaki dan, pokazatelj je samo apsolutne kurcobolje za ljudske živote.
    Скоро све се слажемо, али код болдованог ипак треба прецизирати. Прво, велико је питање да ли је пруга Београд-Бар била у крајњем балансу корисна или не. Кад се подвуче сурова економска црта. Али свакако јесте послужила (баш као и Ђердап) као један од најупечатљивијих симбола успеха дотичне (не радничке него идеолошке) државе. И свакако су се људи поносили пругом, а поготово ако су учествовали у изградњи. То је нормално.

    Е видиш, на исти начин (или макар довољно сличан) се поносе и ови који граде БНВ. То је такође веома видљив симбол, истина једне друге идеологије, и без обзира колико ми све то мрзели и презирали - поприлично сам сигуран да се Миле Грађевинац фали пред својим комшијама да баш он, ето, ради на једном тако престижном и значајном пројекту. Јер је и то људски.

    Али нити Миле рмба што воли Вучића и Малог (мада их, ајде да претпоставимо, воли), нити се онај неки мученик ломатао по црногорском камењару зато што је волео Тита, него су обојица крваво радила за то своје парче хлеба, и заслужују подједнако поштовање. Па у том смислу и подједнако сажаљење, када настрадају. Породице, сиротиња, неплаћени рачуни - све је то и више него довољно слично. И то је прити мач факин све што има да се каже на ту тему.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Beograd na vodi - Page 24 Empty Re: Beograd na vodi

    Post by Erős Pista Fri 14 Sep 2018 - 20:17

    Dobro.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ♏

    Posts : 4561
    Join date : 2016-06-09

    Beograd na vodi - Page 24 Empty Re: Beograd na vodi

    Post by ♏ Fri 14 Sep 2018 - 20:18

    ♏️ wrote:Bilo je sve po propisima, shit happens, sampaosamseubio, opozicija jedva čeka gubitak života da bi se šeirila… in 3, 2, 1.

    Tragedija, saučešće, koriste to isti ljudi koji su hvalili hladnokrvno ubistvo, nadležni organi će reći svoje, ne znam šta još imate da dodate... Studio?
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Beograd na vodi - Page 24 Empty Re: Beograd na vodi

    Post by Erős Pista Fri 14 Sep 2018 - 20:18

    Nesreće se dešavaju svuda u svetu.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Beograd na vodi - Page 24 Empty Re: Beograd na vodi

    Post by Erős Pista Fri 14 Sep 2018 - 20:20

    Beograd na vodi - Page 24 DnEXSZ5WsAEF4C3

    Samo komforno.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ♏

    Posts : 4561
    Join date : 2016-06-09

    Beograd na vodi - Page 24 Empty Re: Beograd na vodi

    Post by ♏ Fri 14 Sep 2018 - 20:25

    Zabrinjavajući trend, what you gonna do...

    ¯\_(ツ)_/¯
    No Country

    Posts : 11148
    Join date : 2015-05-16

    Beograd na vodi - Page 24 Empty Re: Beograd na vodi

    Post by No Country Fri 14 Sep 2018 - 20:27

    Пратимо трендове?


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Летећи Полип

    Posts : 11140
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Beograd na vodi - Page 24 Empty Re: Beograd na vodi

    Post by Летећи Полип Fri 14 Sep 2018 - 20:31

    Pa jeste za ovo besmisleno kriviti režim. Pogotovo kada se još uvek ne zna uzrok pogibije. Uslovi za rad su ovde već podugo loši, i vikati "Vučiču, ubico" je dramoserasto. Moj otac je bukvalno "Mile građevinac". Ono, čovek se zove Mile, zidar je po struci, i njegova reakcija je bila u princupu, jebi ga, takva ti je građevina. Pri čemu moj otac itekako vodi računa o bezbednosti na radu.

    Ovakve stvari njemu samo koriste da se prikaže kao žrtva slepih i licemernih napada.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    ♏

    Posts : 4561
    Join date : 2016-06-09

    Beograd na vodi - Page 24 Empty Re: Beograd na vodi

    Post by ♏ Fri 14 Sep 2018 - 20:37

    Pa ono, da ga nisu gradili i projektovali mimo svih urbanističkih procedura i bez ikakvog javnog interesa, usput se non-stop kurčeći state-of-the-artnessom celog poduhvata... niko ozbiljan ih ne bi nešto naročito drkao.
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Beograd na vodi - Page 24 Empty Re: Beograd na vodi

    Post by Erős Pista Fri 14 Sep 2018 - 20:39



    Nema se šta dodati. Ovo nije bilo koje gradilište nego njegov lični projekat, tako da ni odgovornost nije uopteno institucije ne rade svoj posao, nego mnogo neposrednija od toga.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Beograd na vodi - Page 24 Empty Re: Beograd na vodi

    Post by Erős Pista Fri 14 Sep 2018 - 20:42

    ♏️ wrote:Pa ono, da ga nisu gradili i projektovali mimo svih urbanističkih procedura i bez ikakvog javnog interesa, usput se non-stop kurčeći state-of-the-artnessom celog poduhvata... niko ozbiljan ih ne bi nešto naročito drkao.


    Pa to - ako voziš pijan i ne ubiješ nikog, onda si nedogovorni kreten, ali ako voziš pijan i ubiješ nekog, onda si ubica.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Beograd na vodi - Page 24 Empty Re: Beograd na vodi

    Post by Guest Fri 14 Sep 2018 - 20:45

    sto bi prosecna masa koja se zaposljava preko sns veza bila opreznija i svesnija nekih bezbednosnih normi od lika koji mrtav ladan sledeci naredjenje ode nasred autoputa da lepi plakate i zgazi ga neki nesrecnik koji tuda vozi. nikoga ni nema da im tu svest ugradi. kurcobolja level 9000

    ponasaju se kao da zidaju piramide a oni faraoni
    Летећи Полип

    Posts : 11140
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Beograd na vodi - Page 24 Empty Re: Beograd na vodi

    Post by Летећи Полип Fri 14 Sep 2018 - 20:46

    ♏️ wrote:Pa ono, da ga nisu gradili i projektovali mimo svih urbanističkih procedura i bez ikakvog javnog interesa, usput se non-stop kurčeći state-of-the-artnessom celog poduhvata... niko ozbiljan ih ne bi nešto naročito drkao.

    U tom kontekstu da. Ali i to važi samo ako uzrok nesreće ispadne neki propust u bezbednosnim standardima. To bi onda bio veliki gaf i mrlja na ceo projekat, U suprotnom, ako se radi o slučaju ili grešci radnika, onda tu nema šta da se doda. Mada poznajući ovu vlast, teško da ćemo to zaista saznati.


    Sad i ja imam neko zrnce iskustva u tim proizvodnim delatnostima. Džaba sva oprema i bezbdnosni standardi, ako je taj koji ih praktikuje nemaran, kurčevit, ili naprosto budala.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Anonymous
    Guest

    Beograd na vodi - Page 24 Empty Re: Beograd na vodi

    Post by Guest Fri 14 Sep 2018 - 20:48

    ma boli ljude kurac generalno, ko sto nekog mrzi da stavi slem na motoru za 2km tako i ove mrzelo da nakace trake ili sajle ako setaju po ivici 20og sprata
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beograd na vodi - Page 24 Empty Re: Beograd na vodi

    Post by kondo Fri 14 Sep 2018 - 20:51

    Što nisu javili da ne znaju da šaluju da im Kondo pošalje Gentija Dorija i Ljuljzima sa svoje bauštele na kojoj više nema takvog posla...


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.

    Beograd na vodi - Page 24 Empty Re: Beograd na vodi

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Mon 20 May 2024 - 20:54