Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Kada kažem novine...

    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Kada kažem novine... - Page 3 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Bluberi Thu Dec 18, 2014 3:32 pm

    Ovo je fascinantno. Продаја и препродаја „Политике”
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Kada kažem novine... - Page 3 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Bluberi Sun Dec 21, 2014 1:06 am

    Kada kažem novine... - Page 3 Sns
    Bednici iz Faktor plusa.
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Kada kažem novine... - Page 3 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Bluberi Sun Dec 21, 2014 1:12 am

    Vladimir Pejić
    Kada kažem novine... - Page 3 2Q==
    Erős Pista

    Posts : 81493
    Join date : 2012-06-10

    Kada kažem novine... - Page 3 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Erős Pista Sun Dec 21, 2014 10:47 am

    U današnje tematu o "Novom feminističkom poretku", pet tekstova - četiri iz tastature Katarine Đorđević, jedan iz tastature Aleksandra Apostolovskog. Osnovna teza svih tekstova - razmažene gradske frajle u kombinaciji sa Peščanikom i NVO, a predvođene Biljanom Srbljanović, iz čista mira su napale smernu novinarku Politike, K.Đ. i našutirale je nasred intereneta. Zašto baš sad? Kome to odgovara?

    Crkni, Politiko.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Kada kažem novine... - Page 3 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Indy Sun Dec 21, 2014 10:54 am

    William Murderface wrote:Kome to odgovara?

    Katarini Djordjevic?  Kada kažem novine... - Page 3 2348298330
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Kada kažem novine... - Page 3 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Bluberi Sun Dec 21, 2014 6:21 pm

    William Murderface wrote:U današnje tematu o "Novom feminističkom poretku", pet tekstova - četiri iz tastature Katarine Đorđević, jedan iz tastature Aleksandra Apostolovskog. Osnovna teza svih tekstova - razmažene gradske frajle u kombinaciji sa Peščanikom i NVO, a predvođene Biljanom Srbljanović, iz čista mira su napale smernu novinarku Politike, K.Đ. i našutirale je nasred intereneta. Zašto baš sad? Kome to odgovara?

    Crkni, Politiko.
    Da li si ti pročitao tekstove Katarine Đorđević?
    Erős Pista

    Posts : 81493
    Join date : 2012-06-10

    Kada kažem novine... - Page 3 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Erős Pista Sun Dec 21, 2014 6:23 pm

    Preleteo sam. Video sam da ima jedan koji se bavi nejednakom zastupljenošću žena u vrhovima institucija. Taj je valjda tu da nam dokaže njene feminističke kredencijale. Ostalo je užas
    živi.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Kada kažem novine... - Page 3 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Bluberi Sun Dec 21, 2014 6:24 pm

    Kakav užas živi? Pročitaj pa da razgovaramo. I nemoj naslov da ubrajaš jer to sigurno nije ona stavila.
    Erős Pista

    Posts : 81493
    Join date : 2012-06-10

    Kada kažem novine... - Page 3 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Erős Pista Sun Dec 21, 2014 6:37 pm

    Pročitao sam sasvim dovoljno, ako misliš da nisam u pravu, reci gde misliš da grešim. Pročitao sam ceo onaj tekst o Srbljanovićki, i to je užas živi, nije novinarstvo, nego hajkanje.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Lucky908

    Posts : 348
    Join date : 2014-11-11

    Kada kažem novine... - Page 3 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Lucky908 Sun Dec 21, 2014 6:42 pm

    Ima li tih današnjih tekstova K.Đ. na netu?
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Kada kažem novine... - Page 3 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Bluberi Sun Dec 21, 2014 6:45 pm

    Biljana ju je nazvala fašiskinjom i budalom. Ili nije? Da li je to dijalog? Tekst o Dženifer Aniston govori šta? Tekst o neravnopravnosti žena u Srbiji govori šta?
    Lucky908

    Posts : 348
    Join date : 2014-11-11

    Kada kažem novine... - Page 3 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Lucky908 Sun Dec 21, 2014 6:58 pm

    Ovde vidim da je B.S. ranije tekstove K.Đ. nazvala neukim i fašističkim, a ne samu autorku. Današnje tekstove KĐ nisam čitao. https://www.facebook.com/leya.keller/posts/910697868954812
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Kada kažem novine... - Page 3 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Bluberi Sun Dec 21, 2014 7:00 pm

    Biljana je počela da zamenjuje teze. Prilično jadno.
    Lucky908

    Posts : 348
    Join date : 2014-11-11

    Kada kažem novine... - Page 3 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Lucky908 Sun Dec 21, 2014 7:03 pm

    Na šta konkretno misliš?
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Kada kažem novine... - Page 3 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Bluberi Sun Dec 21, 2014 7:07 pm

    za autorku sa naslovne strane politike, ja se diskvalifikujem iz javnog diskursa, jer nemam biolosku decu.
    Gde je to pročitala?
    takodje je logicno posegnuti za argumentom isfabrikivanim u najgorim tabloidima, da sam ja diskriminisala novinarku pinka zbog oziljka nastalog porodicnim nasiljem. sta drugo da kaze novinarka koja mladim srpkinjama zamera sto ne radjaju, dok romkinje i albanke to masovno cine "zbog koristi od socijalne pomoci".
    Pokušava da pobegne od istine da jeste izvređala ženu na osnovu izgleda.
    Lucky908

    Posts : 348
    Join date : 2014-11-11

    Kada kažem novine... - Page 3 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Lucky908 Sun Dec 21, 2014 7:16 pm

    Nisam čitao današnju Politiku, pa ni taj txt o Biljani. Ako KĐ nigde ne spominje da BS nema decu, onda si u pravu. Međutim, meni ovako na prvu loptu, bez čitanja, nije jasno kako i zašto se BS uopšte našla u tekstu KĐ, a povodom "hajke" na nju na internetu? Jer koliko vidim, Biljana se do danas nije uopšte oglašavala na (svom privatnom) FB nalogu povodom tih tekstova u Politici. Jeste pljuvala dr Milivojevića, ali nigde nisam video da je pomenula KĐ.
    Erős Pista

    Posts : 81493
    Join date : 2012-06-10

    Kada kažem novine... - Page 3 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Erős Pista Sun Dec 21, 2014 7:36 pm

    Bluberi, poobogu, nije problem u obračunu KĐ sa BS, nego u tome što KĐ proglašava BS nositeljkom "nofvog feminističkog poretka". Upravo su feminstiknje prve kritikovale BS kad je lupila tu glupost na temu te žene na Pinku! Naravno, KĐ to ili ne zna ili je baš briga, jer joj se ne uklapa u tezu. Uz to je tekst pun kursadžijskog humora ("intelektualca, pardon, intelektualku"), vrvi od zamene teza, podmetanja, laganja i lupetanja. Ukratko - đubre.

    Tekst o Dženifer Aniston je jednako đubre puno izvrtanja ("osećaj da se nije ostvarila kao žena") i uopšte lupetanja (svrha je opet ne da se nešto ispita, nego da se o tome tablodino prolupeta malo). Aniston je nekakva feministička teoretičarka? Aktivistkinja? Elizabet Voker ima veze s ovom temom kako? Ko se na nju pozivao?

    Razgovor sa Nevenkom Tadić je đubre, a Nevenka lupeta za medalju.

    Ali glavni problem sa celim "tematom" je u tome što KĐ sve vreme govori o nekakvim "feministkinjama" i "borkinjama" (haha, borkinjama, kontaš - borkinjama, haha), a da ni jednu feminstkinju niti borkinju nije pitala za mišljenje. Ni jednu jedinu. A nije da se nisu na tu temu oglašavale, i to mnogo artikulisanije i argumentovanije nego BS. Ali naravno, KĐ ne želi da čuje drugu stranu, mnogo je lakše uzeti omrznutu BS kao idealnu predstavnicu kritike koja je upućena njenom tekstu, ponoviti tabloidno luetanje o ženi francuskog ambasadora (who cares!), povezati to s Peščanikom i NVO.

    Ovo nije novinarsto, nego tabloidna izlučevina.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Kada kažem novine... - Page 3 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Bluberi Sun Dec 21, 2014 8:01 pm

    Iznervirana biljaninim diskvalifikacijama, na koje koliko vidim niko nije reagovao, napisala je da li treba da izbegava teme o natalitetu, braku i muško ženskim odnosima, a da ne dobije etiketu fašistkinje pa je zbog toga dodala pitanje da li treba za to dozvolu feminstkinja. To je ono što sam ranije rekao kako doživljam onaj uvodni tekst, ali umesto razumne polemike dobila je etiketu da je fašistkinja i budala, pa neka onda feministkinje kažu nešto Biljani, i neka pokušaju  dijalog u Politici preko nekog autoriteta.
    Tekst o Dženifer Aniston sam drugačije doživeo to jest kao pravo na odbranu intime i pravo da sama žena bira da li će ili neće i kada će roditi.
    Slažem se za razgovor sa Nevenkom Tadić.
     Tabloidna izlučevina nije.
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Kada kažem novine... - Page 3 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Bluberi Sun Dec 21, 2014 8:08 pm

    I naravno da je tema nadilazi, ali ne vidim da ona tvrdi suprotno.
    Erős Pista

    Posts : 81493
    Join date : 2012-06-10

    Kada kažem novine... - Page 3 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Erős Pista Sun Dec 21, 2014 8:17 pm

    Bluberi, ako je htea da polemiše sa BS, neka to uradi, a ne da pravi temat o "novom feminističkom poretku" pri čemu očigledno niti zna, niti želi išta da sazna o feminizmu, nego da opljune nešto što ne razume. Ako je tema nadilazi, nek ide da rađa decu (see what I did there), a novinarstvo prepusti onima koji su za isto sposobni.

    Ne razumem šta ovde braniš i šta se ovde ima braniti. Nije ona dobrnamerno pokušala da izađe na kraj sa jednom temom, pa podbacila (što se dešava, i nije strašno), nego je zlonamerno, uskogrudo i tupavo pokušala da opljune sve koji se sa njom ne slažu, na osnovu svog skromnog znanja i još skromnije pameti. Tabloidno đubre.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81493
    Join date : 2012-06-10

    Kada kažem novine... - Page 3 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Erős Pista Sun Dec 21, 2014 8:20 pm

    A ne razumem kakva je ovo priedba neka onda feminstkinje Bljani govore ovo ili ono. Ako KĐ ima nešto sa BS, neka polemiše, široko joj polje, samo neka ne tretira BS kao glasnovgovornicu feminizma, što ova nije. To je izvrtanje i podmetanje.

    BTW, BS preteruje kao i uvek, ali ne znam šta misliš da je ono prebrojavanja romskih i albanskih beba nego fašizam.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Kada kažem novine... - Page 3 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Bluberi Sun Dec 21, 2014 8:27 pm

    Ako ćemo konzervativizam nazivati fašizmom bolje da ovo društvo odustane od bilo kakve pomisli za dijalogom i spremi se na kopanje sve dubljih rovova.
    Lucky908

    Posts : 348
    Join date : 2014-11-11

    Kada kažem novine... - Page 3 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Lucky908 Sun Dec 21, 2014 8:41 pm

    Bluberi wrote:Iznervirana biljaninim diskvalifikacijama, na koje koliko vidim niko nije reagovao...

    Kojim Biljaninim diskvalifikacijama, u kom tekstu? Ono što sam gore linkovao FB, to je Biljana napisala danas, dakle kao REAKCIJU na tekst u Politici.
    plachkica

    Posts : 16196
    Join date : 2014-11-06

    Kada kažem novine... - Page 3 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by plachkica Sun Dec 21, 2014 8:43 pm

    "Ne živi ona u nehigijenskom naselju, pa da u tim godinama može da bude baba", ili neka slična rečenica, koju je Peščanik morao da briše sa snimka, je rečenica koja BS diskvalifikuje sa svih tema o položaju Romkinja i Albanki.
    Lucky908

    Posts : 348
    Join date : 2014-11-11

    Kada kažem novine... - Page 3 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Lucky908 Sun Dec 21, 2014 10:04 pm

    Kao što neko pametno reče, kad ne znaš šta da misliš, slobodno izaberi poziciju suprotnu od Krleta. 


    Kada kažem novine... - Page 3 402eb61d9b7c6ce9a00b7ba7e680a626_biggerNebojša Krstić‏  
    @Krle22

    U @PolitikaJavlja Katarina Đorđević na krajnje suvisao način polemiše sa Biljanom Srbljanović na temu tridesetogodišnjakinja bez dece.

    Kada kažem novine... - Page 3 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sat May 11, 2024 7:12 pm