Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    NOVINE (HRT 2016) - SPOJLERI!!!

    plachkica

    Posts : 16170
    Join date : 2014-11-06

    NOVINE (HRT 2016) - SPOJLERI!!! - Page 2 Empty Re: NOVINE (HRT 2016) - SPOJLERI!!!

    Post by plachkica Mon Jan 09, 2017 1:54 am

    U pravu ste, na 39:57 ona mu šalje:
    "Glupo je što se suzdržavaš, neću ti ništa"

    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    NOVINE (HRT 2016) - SPOJLERI!!! - Page 2 Empty Re: NOVINE (HRT 2016) - SPOJLERI!!!

    Post by Ointagru Unartan Mon Jan 09, 2017 1:58 am

    plachkica wrote:U pravu ste, na 39:57 ona mu šalje:
    "Glupo je što se suzdržavaš, neću ti ništa"




    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    plachkica

    Posts : 16170
    Join date : 2014-11-06

    NOVINE (HRT 2016) - SPOJLERI!!! - Page 2 Empty Re: NOVINE (HRT 2016) - SPOJLERI!!!

    Post by plachkica Mon Jan 09, 2017 2:02 am

    NOVINE (HRT 2016) - SPOJLERI!!! - Page 2 3579118792
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    NOVINE (HRT 2016) - SPOJLERI!!! - Page 2 Empty Re: NOVINE (HRT 2016) - SPOJLERI!!!

    Post by Erős Pista Mon Jan 09, 2017 2:10 am

    NOVINE (HRT 2016) - SPOJLERI!!! - Page 2 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    NOVINE (HRT 2016) - SPOJLERI!!! - Page 2 Empty Re: NOVINE (HRT 2016) - SPOJLERI!!!

    Post by Erős Pista Mon Jan 09, 2017 2:38 am

    A kako mislite da će Tomašević da se vadi iz situacije u kojoj se našao? Očigledno ne planira ni da odustane od kadndiature? Vučić bi naravno reko da su fotografije fotošop i da je potvrdio i bugarski stručnjak za fotografiju. Ali šta će ovaj?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    NOVINE (HRT 2016) - SPOJLERI!!! - Page 2 Empty Re: NOVINE (HRT 2016) - SPOJLERI!!!

    Post by Guest Mon Jan 09, 2017 1:32 pm

    William Murderface wrote:et diktotar

    E, ali ja nisam video to loženje na početku. Mislim, moglo se pretpostaviti jer je ona mlada i lepa, ali ništa u njegovom ponašanju nije to pokazivalo, zato mi je i bio kul onaj poljubac, ko zna kolko mu se skupljalo NOVINE (HRT 2016) - SPOJLERI!!! - Page 2 1143415371

    ee plachkica

    Ja sam shvatio da su svađe bile samo profesionalne prirode, a da krije telefon jer se žena ljuti što je toliko angažovan oko posla. Jel se sećaš možda u kojoj je to epizodi?


    ne znam meni je od starta bilo bas nekako vidljivo da se on lozi na nju, pre svega zato sto je iskljucivo sa njom i komunicirao na poslu, a i drugacije nego sa ostalima, doduse moglo je to delovati i kao volja starijeg kolege da pomogne, ali nisu ga prikazali kao takvog tipa, tako da ostaje jedino da se zaljubio. za hanu mi je isto odmah bilo jasno da se lozi na andreja, i da ce on verovatno sa njom nesto imati, a ne ono sto je bilo sa advokaticom.
    avatar

    Posts : 32
    Join date : 2016-04-28

    NOVINE (HRT 2016) - SPOJLERI!!! - Page 2 Empty Re: NOVINE (HRT 2016) - SPOJLERI!!!

    Post by Voland Tue Jan 10, 2017 3:01 pm

    Odlično.
    Anonymous
    Guest

    NOVINE (HRT 2016) - SPOJLERI!!! - Page 2 Empty Re: NOVINE (HRT 2016) - SPOJLERI!!!

    Post by Guest Tue Jan 10, 2017 4:49 pm

    vaso jel zive novinari u srbiji kao ovi u seriji?
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    NOVINE (HRT 2016) - SPOJLERI!!! - Page 2 Empty Re: NOVINE (HRT 2016) - SPOJLERI!!!

    Post by Erős Pista Tue Jan 10, 2017 11:04 pm

    Voland wrote:Odlično.


    Zaista odlično. Ovo mi je bila super primedba:

    Znamo da je sjebana, ali nikad ne saznajemo što stoji u pozadini ljubavničkog odnosa sa mužem svoje sestre Anje (neuvjerljivo mi je da za ljubavnika bira tog tipa, zgodnog šefa kabineta gradonačelnika, premlad je i previše nisko na svim hijerarhijskim ljestvicama, ničim joj ne imponira).

    To je i mene mučilo. Uopšte mi nije jasno, i serija nam ne daje nikakvo objašnjenje, šta to dvoje vide jedno u drugome. Ne vidim ni šta jedna pametna i hrabra novinarka poput Dijane vidi u metiljavom karijeristi poput setrinog muža, niti pak šta jedan lik poput njega vidi u njoj (vidimo na šta pucaju njegove starije kolege - na mlade i napucane sponzoruše i karijeristkinje, a ne na sredovečne novinarke). Da je u pitanju nekakav usputni flert ili kres-šema, pa i ajde, ali s obzirom da vidimo koliki je tu ulog za njih oboje, s obzirom da je on muž njene sestre, zvuči baš neubedljivo. Uopšte nije jasno zašto bi bilo ko od njih dvoje, ali pre svega Dijana, bio spreman toliko da rizikuje da bi bio s onim drugim.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    NOVINE (HRT 2016) - SPOJLERI!!! - Page 2 Empty Re: NOVINE (HRT 2016) - SPOJLERI!!!

    Post by Ointagru Unartan Tue Jan 10, 2017 11:30 pm

    William Murderface wrote:
    To je i mene mučilo. Uopšte mi nije jasno, i serija nam ne daje nikakvo objašnjenje, šta to dvoje vide jedno u drugome. Ne vidim ni šta jedna pametna i hrabra novinarka poput Dijane vidi u metiljavom karijeristi poput setrinog muža, niti pak šta jedan lik poput njega vidi u njoj (vidimo na šta pucaju njegove starije kolege - na mlade i napucane sponzoruše i karijeristkinje, a ne na sredovečne novinarke). Da je u pitanju nekakav usputni flert ili kres-šema, pa i ajde, ali s obzirom da vidimo koliki je tu ulog za njih oboje, s obzirom da je on muž njene sestre, zvuči baš neubedljivo. Uopšte nije jasno zašto bi bilo ko od njih dvoje, ali pre svega Dijana, bio spreman toliko da rizikuje da bi bio s onim drugim.

    Jeste cudno. Ne znamo kako je pocela njihova veza, mozda je uzajamna strast bila toliko jaka da joj se nisu uspeli odupreti, a period koji mi vidimo je onaj gde su se ohladili i gde su vec pred raskidom (ako se dobro secam, ona i u prvoj sceni kad su zajedno sugerise da bi trebalo da prekinu da se vidjaju). Moguce je i da je namera scenariste bila da prikaze kako njih dvoje, svako na svoj nacin, smatraju da drustvena pravila za njih ne vaze. Za Dijanu je mislim neko upozoravajuce rekao da je (kao koleginica) nepredvidljiva i destruktivna, a jasno je i da metiljavi karijerista vidi sebe kao neku facu iznad obicnog sveta.


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    NOVINE (HRT 2016) - SPOJLERI!!! - Page 2 Empty Re: NOVINE (HRT 2016) - SPOJLERI!!!

    Post by Erős Pista Tue Jan 10, 2017 11:40 pm

    Ma dobro, ali i za strast ti treba neki uverljiv scenario. Jasno je npr šta Andrija i Hana vide jedno u drugom (ona je seksi, on je je zgodan i "buntovan"), ili Nikola i Tena (on je za nju lični i profesionalni uzor, ona je mlada, lepa i idealistična), ali ovo dvoje? Nije problem što se strast u međuvremenu ohladila, nego što na osnovu onoga što znamo o njima dvoma nije jasno kako se uopšte rasplamsala (bar ne do te mere da zbog toga rizikuju porodičnu krizu). Mislim, nije nemoguće, samo je neuverljivo.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 32
    Join date : 2016-04-28

    NOVINE (HRT 2016) - SPOJLERI!!! - Page 2 Empty Re: NOVINE (HRT 2016) - SPOJLERI!!!

    Post by Voland Tue Jan 10, 2017 11:44 pm

    Možda se svetila sestri iz za sada nepoznatih razloga.
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    NOVINE (HRT 2016) - SPOJLERI!!! - Page 2 Empty Re: NOVINE (HRT 2016) - SPOJLERI!!!

    Post by Erős Pista Tue Jan 10, 2017 11:54 pm

    To je i meni palo na pamet, ali jednostavno nam nije prikazano dovoljno da to zaključimo. Da je neki sibling rivalry bio okidač (dakle da nije ušla u vezu uprkos tome što je ovaj muž njene sestre, nego upravo zbog toga - jer on za nju predstavlja život koji sama nije imala, a njena sestra ima - porodicu, decu, dom, itd.) ALi opet nije jasno šta je njega privuklo njoj. Što je slobodoumna i samostalna (za razliku od njegove supruge)? Ne izgleda kao tip kome je to i najmanje bitno.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 32
    Join date : 2016-04-28

    NOVINE (HRT 2016) - SPOJLERI!!! - Page 2 Empty Re: NOVINE (HRT 2016) - SPOJLERI!!!

    Post by Voland Tue Jan 10, 2017 11:57 pm

    Uzmi u obzir da je ona glavni lik i da joj se mora staviti višeznačnost. Neka misterija mora lebdeti.
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    NOVINE (HRT 2016) - SPOJLERI!!! - Page 2 Empty Re: NOVINE (HRT 2016) - SPOJLERI!!!

    Post by Erős Pista Wed Jan 11, 2017 12:02 am

    Ma dobro, okej, ali već su joj dali dobar i sadržajan backstory - Srpkinja, roditelji u Bgd, velika ljubav iz prošlosti u Šavjcarskoj, fama koja je prati kao neustrašivu istraživačku novinarku, itd. Ovo mi je bio malo overkill, tim pre što zapravo ne igra nikakvu ulogu u glavnoj priči (ćak je i sestrin pokušaj samoubistva mogao biti motivisan, i ja sam čak i mislio da jeste, dok mi plačkica nije objasnila - strahom od otkrivanja njene uloge u mahinacijama oko Tetre). Nemotivisano i suvišno. Kao da je zalutalo iz neke slabije serije.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 32
    Join date : 2016-04-28

    NOVINE (HRT 2016) - SPOJLERI!!! - Page 2 Empty Re: NOVINE (HRT 2016) - SPOJLERI!!!

    Post by Voland Wed Jan 11, 2017 12:06 am

    Sestra je pokušala samoubistvo jer je saznala da je muž vara sa njom, kad je tražila novčanik i uzela njen mobilni. A ona preko njenog muža se možda sveti sestri jer se udala za nekog ko oličava sve čega se grozi..
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    NOVINE (HRT 2016) - SPOJLERI!!! - Page 2 Empty Re: NOVINE (HRT 2016) - SPOJLERI!!!

    Post by Erős Pista Wed Jan 11, 2017 12:14 am

    Da, da, shvatio sam naknadno da je to bio razlog za pokušaj samoubistva, ali u startu mi je promaklo (gledao sam neku lošu kopiju na dailymotion na fonu, pa mi je dobar deo sms prepiski i stinih pisanija ostao nečitljiv) i mislio sam da je zbog Tetre i straha od skandala, i sasvim mi je dobro ferceralo to obašnjenje (jer smo i pre toga videli da u hroničnom strahu zbog toga).

    Ovo za osvetu sestri mi ne zvuči baš ubedljivo, ubedljivije objašnjenje bi mi bila zavist prema sestri i njenom sređenom životu, ali nije mi ni to dovoljno ubedljivo.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 32
    Join date : 2016-04-28

    NOVINE (HRT 2016) - SPOJLERI!!! - Page 2 Empty Re: NOVINE (HRT 2016) - SPOJLERI!!!

    Post by Voland Wed Jan 11, 2017 12:18 am

    U suštini mi o njenom odnosu sa sestrom ne znamo ništa. Sa druge strane njen odgovor na sestrinu viku je bio u stilu šta se toliko ljutiš zbog nečeg nebitnog, tako da sad znamo još manje od onog skoro ništa.
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    NOVINE (HRT 2016) - SPOJLERI!!! - Page 2 Empty Re: NOVINE (HRT 2016) - SPOJLERI!!!

    Post by Erős Pista Wed Jan 11, 2017 12:25 am

    Da, pa i taj odgovor je bio neubedljiv, kao i lakoća sa kojom je otkačila setrinog muža - to jest, sama lakoća je bila ubedljiva, ali je bilo neubedljivo da nekog sa kim je bila spremna da uđe u tako rizičnu vezu otkači tako lako. Ali to i hoću da kažem, da su prilično nemotivisani postupci u vezi sa clelom tom pričom, kao kliše iz neke druge serije. Hoću da kažem, suvišno je, serija bi bila  ubedljivija bez tog podzapleta, a ne bi ništa izgubila njegovim izostavljanjem. Ostali odnosi su mnogo motivisaniji i ubedljiviji, pa zato ovaj malo odskače.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 32
    Join date : 2016-04-28

    NOVINE (HRT 2016) - SPOJLERI!!! - Page 2 Empty Re: NOVINE (HRT 2016) - SPOJLERI!!!

    Post by Voland Wed Jan 11, 2017 12:31 am

    Mogu samo nagadjati da je Đikić ipak želeo da bude i ona prisutna u toj aferi sa tetra uslugama, jer bi bilo pomalo prazno da je nema tu, a da ne napiše ni jedan tekst u prvom delu. A ako bi pisala tekstove onda bi i ceo scenario bio drugačiji.
    plachkica

    Posts : 16170
    Join date : 2014-11-06

    NOVINE (HRT 2016) - SPOJLERI!!! - Page 2 Empty Re: NOVINE (HRT 2016) - SPOJLERI!!!

    Post by plachkica Wed Jan 11, 2017 12:34 am

    Ne znamo kako se Dijana vratila u Zagreb, kako je, i da li je, trpela posledice
    zbog svog etničkog porekla. Kako je počela raditi u Novinama, on je sa mesta
    sekretara gradonačelnika mogao biti neko ko će je preporučiti.
    Naslućujemo da su joj roditelji jedva izvučeni, sestra je udata za Hrvata,
    ali ne znamo kako je, i gde, ona preživela rat.
    Mislim da bi tu mogao da se krije motiv za njihovu vezu.
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    NOVINE (HRT 2016) - SPOJLERI!!! - Page 2 Empty Re: NOVINE (HRT 2016) - SPOJLERI!!!

    Post by Erős Pista Wed Jan 11, 2017 12:40 am

    Voland wrote:Mogu samo nagadjati da je Đikić ipak želeo da bude i ona prisutna u toj aferi sa tetra uslugama, jer bi bilo pomalo prazno da je nema tu, a da ne napiše ni jedan tekst u prvom delu. A ako bi pisala tekstove onda bi i ceo scenario bio drugačiji.


    Pa prisutna je samim tim što su joj umešani sestra i zet. Nije neophodno tome dodavati i aferu sa zetom. Zato sam i napisao da taj podzaplet nije značajan za glavnu (političku) radnju.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 32
    Join date : 2016-04-28

    NOVINE (HRT 2016) - SPOJLERI!!! - Page 2 Empty Re: NOVINE (HRT 2016) - SPOJLERI!!!

    Post by Voland Wed Jan 11, 2017 12:42 am

    Dodaću da nije za sada značajan.
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    NOVINE (HRT 2016) - SPOJLERI!!! - Page 2 Empty Re: NOVINE (HRT 2016) - SPOJLERI!!!

    Post by Erős Pista Wed Jan 11, 2017 12:42 am

    plachkica wrote:Ne znamo kako se Dijana vratila u Zagreb, kako je, i da li je, trpela posledice
    zbog svog etničkog porekla. Kako je počela raditi u Novinama, on je sa mesta
    sekretara gradonačelnika mogao biti neko ko će je preporučiti.
    Naslućujemo da su joj roditelji jedva izvučeni, sestra je udata za Hrvata,
    ali ne znamo kako je, i gde, ona preživela rat.
    Mislim da bi tu mogao da se krije motiv za njihovu vezu.

    Pa znamo da je u vezi (ne ljubavnoj, nego poslovno-prijateljskoj) sa DB-ovcem koji joj je izvukao roditelje. Logično je pretpostaviti da je on u izvesnom smislu i njen zaštitnik.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    NOVINE (HRT 2016) - SPOJLERI!!! - Page 2 Empty Re: NOVINE (HRT 2016) - SPOJLERI!!!

    Post by Erős Pista Wed Jan 11, 2017 12:43 am

    Voland wrote:Dodaću da nije za sada značajan.

    Dobro, da, možda će se nešto otkriti u narednim sezonama, to je moguće. ALi moj utisak je da je serija već izgustirala tu liniju priče. Videćemo.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    NOVINE (HRT 2016) - SPOJLERI!!! - Page 2 Empty Re: NOVINE (HRT 2016) - SPOJLERI!!!

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 26, 2024 11:35 pm