Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Izbori u SAD, zvanični topik

    Anonymous
    Guest

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 13 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Guest Mon Nov 28, 2016 2:20 am

    Pa na njih i mislim. Slabo placeni poslovi po pravilu imaju konkretno 7/8 casovno radno vreme. I to su poslovi koji su relativno blizu kuci, jer se ne isplati trositi gorivo za minimalac. Sa druge strane, neki advokat ili guglov inzenjer se dva sata vozaju do posla, i onda u praksi imaju neodredjeno radno vreme.

    Mislim, naravno da se u praksi praktikuju metoda za odbijanje glasova. Tipa, stavljanje nedovoljno masina na birackom mestu koje ima gomilu glasaca, ili uopste postavljanje premalo birackih mesta u nekom naseljenom mestu. Ali mi ne stima gornja logika.
    Anonymous
    Guest

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 13 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Guest Mon Nov 28, 2016 2:32 am

    Dobro.

    Radis dva posla. Imas troje dece. Zaradjujes ispod 23.000 dolara godisnje. Muz te ostavio (nije zato sto je on govno, nego zbog jim crow zakona od pre 150 godina). Imas licnu kartu (jer radis dva posla). Primas Supplemental Nutrition Assistance i zivis u Section 8 stanu.

    Jel dovoljno sirotinja?

    Ustanes 5 minuta pre posla, pozoves 1800 broj (dzabe), ostavis im adresu i oni ti posalju dokument za registorvanje za glasanje. Kad god mozes,ga popunis, navedes broj licne karte, i adresu na koju dobijas fud stemps. Kupis markicu za 21 cent. I mozes da glasas do kraja zivota, ako ne menjas adresu (na osam godina moras menjati licnu kartu).


    Republikanci ne sprecavaju siromasne da glasaju. Komplet izmislili.
    Erős Pista

    Posts : 81479
    Join date : 2012-06-10

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 13 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Erős Pista Mon Nov 28, 2016 2:43 am

    Pržun wrote:Pa na njih i mislim. Slabo placeni poslovi po pravilu imaju konkretno 7/8 casovno radno vreme. I to su poslovi koji su relativno blizu kuci, jer se ne isplati trositi gorivo za minimalac. Sa druge strane, neki advokat ili guglov inzenjer se dva sata vozaju do posla, i onda u praksi imaju neodredjeno radno vreme.

    Mislim, naravno da se u praksi praktikuju metoda za odbijanje glasova. Tipa, stavljanje nedovoljno masina na birackom mestu koje ima gomilu glasaca, ili uopste postavljanje premalo birackih mesta u nekom naseljenom mestu. Ali mi ne stima gornja logika.

    Ma gde, bre Pržune, kakvo fiksno radno vreme pobogu, working poor neretko rade i po dva posla.

    Ali zaboravih da pomenem da voter supression nije samo stvar registracije i dokumenata, nego i zatvaranja brojnih glasačkih mesta, što onde dodatno otežava glasanje. Naravno, iza svega opet stoji SCOTUS:

    https://www.texastribune.org/2016/11/04/report-texas-holds-highest-number-polling-place-cl/


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 13 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Guest Mon Nov 28, 2016 2:50 am

    to apply for permanent vote by mail status check the box below
    Anonymous
    Guest

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 13 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Guest Mon Nov 28, 2016 2:53 am

    Odo da spavam.

    Na svakom birackom mestu stoji jedan lik iz NRA, jedan Republikanac i jedan bankar. Traze da im pokazes cek od plate, onda te pretuku ako ne mozes u njihov kantri klub se uclanis.

    tako je bil mar reko da se desava sto mu ne bi verovo.
    Erős Pista

    Posts : 81479
    Join date : 2012-06-10

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 13 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Erős Pista Mon Nov 28, 2016 2:55 am

    Pa nema potrebe za banalizacijom.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 13 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Guest Mon Nov 28, 2016 8:36 am

    Donald J. Trump@realDonaldTrump 7 сатипре 7 сати
    Serious voter fraud in Virginia, New Hampshire and California - so why isn't the media reporting on this? Serious bias - big problem!

    ja se izvinjavam što ga stalno kačim ali ovo je seriozno ludovanje
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 13 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Indy Mon Nov 28, 2016 8:43 am

    Još će i da podrži Recount. Izbori u SAD, zvanični topik - Page 13 1233199462
    Erős Pista

    Posts : 81479
    Join date : 2012-06-10

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 13 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Erős Pista Mon Nov 28, 2016 9:19 am

    Njega ce morati dvopartijski da sjebu, u suprotnom, they're in for a hell of a ride sledece 4 godine. A sa njima i ostatak sveta.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36930
    Join date : 2014-10-27

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 13 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by boomer crook Mon Nov 28, 2016 10:05 am

    working poor se po pravilu ne cimaju da glasaju zato sto ne misle da njihovo glasanje bilo sta moze da promeni u njihovim zivotima. plus bavljenje politikom nije samo izlazak na izbore.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 13 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Guest Mon Nov 28, 2016 10:08 am

    William Murderface wrote:Njega ce morati dvopartijski da sjebu, u suprotnom, they're in for a hell of a ride sledece 4 godine. A sa njima i ostatak sveta.

    +1
    boomer crook

    Posts : 36930
    Join date : 2014-10-27

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 13 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by boomer crook Mon Nov 28, 2016 10:23 am

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 13 Fidel-castro-i-will-not-die-until-america-is-destroyed


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 13 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Guest Mon Nov 28, 2016 10:34 am

    Ostap je u pravu... Obesmišljavanje političkog života je problem,  a ne lične karte
    boomer crook

    Posts : 36930
    Join date : 2014-10-27

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 13 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by boomer crook Mon Nov 28, 2016 11:09 am

    pa problem su i licne karte i opstrukcije i sve to ali postoje nacini organizovanja da se to pobedi. medjutim nema volje.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 13 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Guest Mon Nov 28, 2016 11:31 am

    ^^ pitanje od 1000 milijardi dolara - da li da ga sjebu (demsi) i onda dobiju Pensa? Izbori u SAD, zvanični topik - Page 13 1399639816 šta će im to u životu.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 13 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Indy Mon Nov 28, 2016 2:11 pm

    ostap bender wrote:Izbori u SAD, zvanični topik - Page 13 Fidel-castro-i-will-not-die-until-america-is-destroyed


    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 13 286371741
    plachkica

    Posts : 16195
    Join date : 2014-11-06

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 13 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by plachkica Mon Nov 28, 2016 11:19 pm

    Je l danas ističe rok za podnošenje zahteva za ponovno prebrojavanje u Pensilvaniji?
    Anonymous
    Guest

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 13 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Guest Mon Nov 28, 2016 11:22 pm

    Podnet je zahtev, ali u vidu tužbe. Za pravi recount je potrebno da 30.000 glasača podnese lične žalbe, što, ako dobro shvatam, nije bilo moguće izvesti u tako kratkom roku.


    HARRISBURG — Former Green Party presidential candidate Jill Stein on Monday continued her campaign to contest the election results in three battleground states, filing suit in Pennsylvania seeking a statewide recount.

    Legal papers filed in Commonwealth Court by a lawyer for Stein’s campaign contend the Nov. 8 election was “illegal” and the results inaccurate based on research suggesting there might have been irregularities with electronic voting machines, among other evidence.


    Last edited by Photino Bird on Mon Nov 28, 2016 11:24 pm; edited 1 time in total
    Erős Pista

    Posts : 81479
    Join date : 2012-06-10

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 13 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Erős Pista Mon Nov 28, 2016 11:22 pm

    http://www.philly.com/philly/blogs/real-time/Despite-successful-fundraising-effort-recount-of-Pennsylvania-remains-difficult.html?mobi=true


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 13 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Guest Mon Nov 28, 2016 11:25 pm

    Inače odbijen joj je zahtev u Viskonsinu za ručno brojanje.
    plachkica

    Posts : 16195
    Join date : 2014-11-06

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 13 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by plachkica Mon Nov 28, 2016 11:30 pm

    Propustila sam da je podnet zahtev.

    Vidim sad na tviteru ovo:

    Dr. Jill Stein ‏[ltr]@DrJillStein[/ltr]  29m[size=1]29 minutes ago[/size]
    #Recount2016 needs your support. You can help as a recount observer in Pennsylvania: [size=0]http://jill2016.com/recountPA 

    [/size]

    Za Veskonsin, to verovatno znači da će samo potvrditi ove rezultate?
    Anonymous
    Guest

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 13 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Guest Mon Nov 28, 2016 11:32 pm

    ne, samo da neće biti ručnog brojanja. recount počinje u četvrtak
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8082
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 13 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Daï Djakman Faré Mon Nov 28, 2016 11:43 pm

    a i koliko sam shvatio, previse je kasno podnet zahtev da bi se uopste stiglo da se prebroji rucno u okviru tog nekog deadline-a.


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Veletin

    Posts : 4723
    Join date : 2015-08-14

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 13 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Veletin Mon Nov 28, 2016 11:51 pm

    Stein sues after Wisconsin refuses to order hand recounts
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 13 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Indy Tue Nov 29, 2016 4:03 am

    Dr. Jill Stein ‏@DrJillStein 32m32 minutes ago
    The last time a Green Party candidate demanded a recount, two election officials went to jail. #Recount2016

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 13 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri May 10, 2024 4:21 am