Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Tjednik

    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Tjednik Empty Tjednik

    Post by Erős Pista Sat Aug 20, 2016 8:42 pm

    Marija Mali i njeno nasledstvo
    Zašto verovatno nikad nećemo sa sigurnošću znati šta je bivšoj supruzi gradonačelnika Beograda od oca ostalo
    Piše: Ljiljana Smajlović
    Datum: 18/08/2016

    Marija Mali i njeno nasledstvo



    Ne znam ništa o sporu bivših supružnika Mali osim onog što sam pročitala na sajtu Mreže za istraživanje kriminala i korupcije KRIK. Ne tvrdim da je to brend kom se nužno veruje, skeptična sam prema novinarima koji imaju više nagrada nego tekstova, ali i mene je zaintrigirala jedna tvrdnja gospođe Mali koju je KRIK našao u njenoj krivičnoj prijavi protiv gradonačelnika Beograda, barem koliko i njegova uloga u rušenju u Savamali.

    Ne govorim o optužbi za porodično nasilje, već o priznanju Marije Mali da je slagala Agenciju za borbu protiv korupcije u postupku provere koji ta ustanova vodi protiv njenog bivšeg muža. Gospođa Mali je 14. juna ove godine potpisala lažnu prijavu u kojoj je deo porodičnih prihoda neistinito prijavila kao nasledstvo od oca. Nije odala sumu i poreklo para koje je lažno prijavila jer mediji, kaže, ionako ne mogu da reše "ovakve slučajeve".

    Mediji? Sumnjam da sud, policija, država mogu da u dinar utvrde šta je gospođa Mali od oca zaista nasledila. Ne kažem to zato što Siniša Mali još uživa debelo političko zaleđe, već zato što su, po srpskim zakonima, "ovakvi slučajevi" praktično nerešivi.

    Naučila sam to na slučaju jednog drugog gradonačelnika Beograda, pokojnog Nenada Bogdanovića.



    Niko ne zna, tararara, niko zna ko to krade...


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Tjednik Empty Re: Tjednik

    Post by Bluberi Sat Aug 20, 2016 8:47 pm

    Mora se pročitati celi tekst. Na primer u prošloj kolumni je pogodila za radulovićevce, ali je nastavila u sasvim drugom pravcu. Tako da je moguće da ovaj tekst završi sa kritikom NDB.
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Tjednik Empty Re: Tjednik

    Post by Erős Pista Sat Aug 20, 2016 8:52 pm

    Ma naravno, a usput može da ubaci i FDR-a, Olivera Vendel Holmsa, NJujor tajms, Trampa, i ko zna šta sve. Ali i ovaj početak je dovoljno znakovit - ko može da zna koliko je to nasledstvo...

    Pa nije to vest. Nije vest da znamo da li Malinica govori istinu ili ne, vest je sama činjenica da je iznela tu optužbu i podnela tužbu. To samo po sebi već mora da bude povod da gradonačelnik odgovori na pitanja javnosti (kao što je onj dokument bio dovoljan povod da to isto učini i Radule, što je i ona sama napisala pre čitavih... nedelju dana). Ovom pričom ona na već tipičan način, izmešta fokus sa onoga što je stvarno bitno.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 18348
    Join date : 2014-12-12

    Tjednik Empty Re: Tjednik

    Post by beatakeshi Sat Aug 20, 2016 8:57 pm

    A mogla je da se zapita kolika je ostavina jednog Aleksandra Tijanića.
    Anonymous
    Guest

    Tjednik Empty Re: Tjednik

    Post by Guest Thu Oct 13, 2016 8:25 pm

    Kako je Vladimir Rajčić izjebao mongoloidnog Veljka Lalića, pa to je divota  Tjednik 3579118792 Čekam ovo ceo dan, čak sam i pisao ovoj ženi na mejlove i na fejsbuk, ali je Politico uzeo muštuluk.


    Trump campaign official denies Trump apologized to Serbia for U.S. bombing campaign
    Trump's Indiana director says a Serbian magazine fabricated an entire interview with the GOP nominee.




    http://www.politico.com/story/2016/10/trump-serbia-bombing-apology-229742
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Tjednik Empty Re: Tjednik

    Post by Erős Pista Thu Oct 13, 2016 8:32 pm

    Tjednik 1670177810 Tjednik 2705451110


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 34117
    Join date : 2012-02-10

    Tjednik Empty Re: Tjednik

    Post by ficfiric Thu Oct 13, 2016 8:39 pm

    Rajcic Tjednik 286371741 Lalic Tjednik 286371741


    _____


    Uprava napolje!

    plachkica

    Posts : 16170
    Join date : 2014-11-06

    Tjednik Empty Re: Tjednik

    Post by plachkica Thu Oct 13, 2016 8:40 pm

    Meni je ovo fenomenalno.
    Je l su oni toliki idioti?
    Šta su očekivali, da niko neće primetiti?
    Da niko nećeobraćati pažnju? Ne razumem.
    ficfiric

    Posts : 34117
    Join date : 2012-02-10

    Tjednik Empty Re: Tjednik

    Post by ficfiric Thu Oct 13, 2016 8:45 pm

    plachkica wrote:Je l su oni toliki idioti?

    Deluju tako


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Tjednik Empty Re: Tjednik

    Post by Erős Pista Thu Oct 13, 2016 8:46 pm

    BazKilington ‏@BazKilington 4m4 minutes ago

    @nedeljnik A tako ste obećavali, intervju sa Milanom Lukićem, Trampom, kolumne Ljilje Smajilović... Sve krem de la krem, kad odjednom buć.



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Tjednik Empty Re: Tjednik

    Post by Guest Thu Oct 13, 2016 8:47 pm

    Nisu ništa mislili, nego su se naložili i pustili. Veljko Lalić ima puno poverenje u svoje drugare kao što je Vladimir Rajčić, s tim što to poverenje nije ni bitno: on vodi "Nedeljnik" kao da je dnevni tabloid, danas prodaš, sutra te boli kurac. Stravično glupav čovek.
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Tjednik Empty Re: Tjednik

    Post by Erős Pista Thu Oct 13, 2016 8:50 pm

    Na tviteru ih jebu like there's no tomorrow, a ovi se zavukli u mišju rupu i glasa ne puštaju.Valjda čekaju da prođe, šta li?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16170
    Join date : 2014-11-06

    Tjednik Empty Re: Tjednik

    Post by plachkica Thu Oct 13, 2016 8:55 pm

    Hm, nije baš da su se zavukli u mišju rupu:

    [img]Tjednik 21o9so[/img]

    (nisam ih menšovala, ništa, samo sam pomenula Lalića)
    Veletin

    Posts : 4723
    Join date : 2015-08-14

    Tjednik Empty Re: Tjednik

    Post by Veletin Thu Oct 13, 2016 8:56 pm

    да ли ћете се овако слатко смејати када клинтонка изазове сукоб са русијом или кином. Tjednik 2304934895
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Tjednik Empty Re: Tjednik

    Post by Erős Pista Thu Oct 13, 2016 8:57 pm

    Samo ako prva raketa padne na redakciju Nedeljnika.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Tjednik Empty Re: Tjednik

    Post by Erős Pista Thu Oct 13, 2016 9:02 pm

    Bojan Djuric ‏@BojanDjuric78 3 mFa 3 minuts

    Ta odvratna osobina koju imamo, da se gazi, odmah i preko mere... Pa 100 "grešaka" ili grešaka sam napravio. Izdrži @nedeljnik


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Tjednik Empty Re: Tjednik

    Post by Guest Thu Oct 13, 2016 9:08 pm

    Tjednik 3579118792


    gaženje tek počinje, vest je vrlo interesantna MSM medijima, evo CBS juri Prelevića:


    Reena Flores ‏[ltr]@ReenaJF[/ltr]  3m[size=1]3 minutes ago[/size]
    @capgrasdelusion Hi Marko, I'm a @CBSNews reporter. Can you DM/email me re:this Trump claim about @Nedeljnik's intv?
    Anonymous
    Guest

    Tjednik Empty Re: Tjednik

    Post by Guest Thu Oct 13, 2016 9:11 pm

    inače moraće da upute izvinjenje, Trampov štab nema  nameru da toleriše ovo.
    dosta je ozbiljna stvar da objaviš da se kandidat za POTUS-a izvinjava zbog uspešnog rata.

    Tjednik Cuq0u6AVYAARQi8
    Veletin

    Posts : 4723
    Join date : 2015-08-14

    Tjednik Empty Re: Tjednik

    Post by Veletin Thu Oct 13, 2016 9:14 pm

    Nemanja Rujević ‏@strani_placenik 1m1 minute ago
    Podrška kolegama iz @nedeljnik. Znam da sigurno nisu sami izmislili intervju. Ako im je neko podvalio, znam da će isterati na čistac.
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Tjednik Empty Re: Tjednik

    Post by Erős Pista Thu Oct 13, 2016 9:15 pm

    Eto, dobro je!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Tjednik Empty Re: Tjednik

    Post by Guest Thu Oct 13, 2016 9:20 pm

    Veletin wrote:
    Nemanja Rujević ‏@strani_placenik  1m1 minute ago
    Podrška kolegama iz @nedeljnik. Znam da sigurno nisu sami izmislili intervju. Ako im je neko podvalio, znam da će isterati na čistac.

    Tipična glupanderska esnafska solidarnost. nije "neko" nego Vladimir Rajčić koji je u najboljem slučaju mitoman a u najgorem slučaju profesionalni prevarant. i to nije moj utisak, nego nešto sa čime su se suočavali novinari svih beogradskih redakcija kojima je ovaj obećavao intervjue sa Al Paćinom, kojima je pričao da je sa Obamom na prst u dupe, da će mu u filmu glumiti Di Kaprio i tako dalje.
    No Country

    Posts : 11082
    Join date : 2015-05-16

    Tjednik Empty Re: Tjednik

    Post by No Country Thu Oct 13, 2016 10:55 pm

    kako bismo zadržali ugled koji imamo,

    Не само задржали, већ и учврстили!


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Xexoxical Endarchy

    Posts : 2513
    Join date : 2015-07-20

    Tjednik Empty Re: Tjednik

    Post by Xexoxical Endarchy Thu Oct 13, 2016 11:06 pm

    fun, fun, fun on the autobahn Tjednik 1233199462
    plachkica

    Posts : 16170
    Join date : 2014-11-06

    Tjednik Empty Re: Tjednik

    Post by plachkica Thu Oct 13, 2016 11:20 pm

    Jači je ovaj deo:

    Ne bi to bio ni prvi, a sigurno neće biti ni poslednji put da Donald Tramp pogazi svoje reči. Nemamo razloga da ne verujemo da se sličnim principima - ili njihovim odsustvom - vode i ljudi iz njegove kampanje. Kada taj intervju nije postigao efekte koje je, po njima, trebalo da ima, odrekli su se autentičnosti. Uostalom svedoci smo da Tramp demantuje i video snimak na kojem se jasno čuje šta govori o ženama.
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Tjednik Empty Re: Tjednik

    Post by Erős Pista Thu Oct 13, 2016 11:23 pm

    Hilari smestila Radulu, Tramp smestio Laliću. Prokleta je Amerika i zlato što sja.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    Tjednik Empty Re: Tjednik

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sat Apr 27, 2024 4:24 am