Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Anonymous
    Guest

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 9 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Guest Thu Jun 23, 2016 11:49 pm

    Kinder Lad wrote:
    Zoran Ćirjaković wrote:
    neki su linčovani, zbog nekih linčuju. ništa nije crno-belo.

    pa te dve stvari zaista nisu "crno-belo". biti ugrozen i biti korisen kao izgovor za ugrozavanje ne implicira isti nivo ucesca, odnosno to nisu dva odnosa u kojima je isti predmet jednom objekt a drugi pu subjekt, sve i da je (a to je veoma diskutabilno i posebna je tema) u drugom slucaju svesno objekt
    kako nas uče postkolonijalni teoretičari, koje prvosvetski w. m. ne voli na balkanu, taj subjekat i objekat se često poklapaju
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 9 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Kinder Lad Thu Jun 23, 2016 11:53 pm

    Na stranu teorija, ovde je rec o konkretnim ljudima, i jednima i drugima. Na koji nacin i za cije "lincovanje" su "krivi" homoseksualci u Srbiji?


    Last edited by Kinder Lad on Fri Jun 24, 2016 12:17 am; edited 1 time in total


    _____
    alt-lib
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 9 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Erős Pista Thu Jun 23, 2016 11:54 pm

    Zoran Ćirjaković wrote:
    otto katz wrote:
    Istina je negdje na sredini? Jao Ćiro Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 9 3274312807
    pa nije valjda na nekom od ekstrema?
    Nikako!

    We are dealing here with a mechanism based on a double exclusion largely pertaining to this enumerative mania which we have already come across several times, and which I thought I could broadly define as a petit-bourgeois trait. One reckons all the methods with scales, one piles them up on each side as one thinks best, so as to appear oneself as an imponderable arbiter endowed with a spirituality which is ideal and thereby just, like the beam which is the judge in the weighing.
    The faults indispensable to this operation of accountancy consist in the morality of the terms used. According to an old terrorist device (one cannot escape terrorism at will), one judges at the same time as one names, and the word, ballasted by a prior culpability, quite naturally comes to weigh down onr of the scales. For instance, culture will be opposed to ideologies. Culture is a noble, universal thing, placed outside social choices: culture has no weight. Ideologies, on the other hand, are partisan inventions: so, onto the scales, and out with them! Both sides are dimissed under the stern gaze of culture (without realizing that culture itself is, in the last analysis, an ideology). Everything happens as if there were on one side heavy, defective words (ideology, catechism, militant), meant to serve for the ignominious game of the scales; and on the other, light pure immaterial words, noble by divine right, sublime to the point of evading the sordid law of numbers (adventure, passion, granduer, virtue, honour), words place above the sorry computation of lies. The latter group has the function of admonishing the former: there are words which are criminal and there are others which judge them. Needless to say, this fine morality of the Third Party unavoidably leads to new dichotomy, quite as simplistic as that which one wanted to expose in the very name of complexity. True, our world may well be subjected to a law of alternations; but you can be sure that iy is a schism without Tribunal; no salvation for the judges: they also are well and truly committed.
    http://johngault22.blogspot.rs/2006/08/neither-nor-criticism-by-roland.html?m=1


    Last edited by William Murderface on Thu Jun 23, 2016 11:57 pm; edited 1 time in total


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 9 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Ointagru Unartan Thu Jun 23, 2016 11:57 pm

    Veletin wrote:može se desiti ili se već dešava da agresivna zapadna lbgt propaganda donese veću štetu od koristi lgbt osobama u arapskom svetu.
    e sad, pitanje je da li je to prećutno tolerisanje ispoljavanja homoseksualnosti ispod radara dovoljno.

    ne znam da li je uporedivo sa nekadašnjom segregacijom crnaca u sad i jar.

    Zapadna lbgt propaganda u muslimanskom svetu se ovde uzima zdravo za cinjenicu, ja bih voleo primer te propagande.

    Koliko mi je poznato, americka invazija Afganistana opravdavana je izmedju ostalog polozajem zena pod Talibanima, ne pravima homoseksualaca. Afganistan je danas, posle duzeg perioda okupacije, jedna od zemalja gde kazna za homoseksualni cin moze da bude pogubljenje. Znaci tu bas nisu uterali lgbt prava.

    Da li SAD natura lgbt propagandu zemljama Zaliva, naprimer svojim saveznicima iz Saudijske Arabije? Ne? Onda je mozda uslovila vojnu pomoc egipatskoj hunti liberalnijim zakonima glede lgbt zajednice? Nije ni to? Onda sigurno vrsi diplomatski pritisak na Alzir, Maroko i Tunis da dozvole odrzavanje gej prajda? Ne? Pa dobro majkumu, sigurno Cira nije pogresio, neokolonijalna ideologija homoseksualizma se sigurno uterava nekoj muslimanskoj drzavi negde, ali pomozi mi da se setim kojoj i kako.


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8094
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 9 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Daï Djakman Faré Fri Jun 24, 2016 12:01 am

    Zoran Ćirjaković wrote:jeste drugost, u velikoj meri postkolonijlna, druga evropa, ili jedan od evropskih oklevetanih istoka.
    i da, mislim da je esencijalno drugačija, samo to ne znači inferiorna, nego različita. to različitost se vidi u načinu kako izlažete argumentaciju i kako reagujete na tuđu. u vama je, koliko god da da ste se zamotali u "univerzalno".
    to mu i ja pricam sve vreme ! ta njegova teskoba koju oseca nije njegova licna-subjektivna teskoba, to je jedna takoreci plemenska teskoba !

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 9 Radovan_Karadzic_Haski_sud-1-200x200


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 9 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Erős Pista Fri Jun 24, 2016 12:04 am

    Ongnonlou Dolo wrote:
    Zoran Ćirjaković wrote:jeste drugost, u velikoj meri postkolonijlna, druga evropa, ili jedan od evropskih oklevetanih istoka.
    i da, mislim da je esencijalno drugačija, samo to ne znači inferiorna, nego različita. to različitost se vidi u načinu kako izlažete argumentaciju i kako reagujete na tuđu. u vama je, koliko god da da ste se zamotali u "univerzalno".
    to mu i ja pricam sve vreme ! ta njegova teskoba koju oseca nije njegova licna-subjektivna teskoba, to je jedna takoreci plemenska teskoba !

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 9 Radovan_Karadzic_Haski_sud-1-200x200
    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 9 3579118792 Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 9 3579118792 Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 9 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 9 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Guest Fri Jun 24, 2016 12:06 am

    pleme kao argument. brrrr


    Last edited by Zoran Ćirjaković on Fri Jun 24, 2016 12:06 am; edited 1 time in total
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 9 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Erős Pista Fri Jun 24, 2016 12:06 am

    Ovde je pak greh spekulisati o rl identitetu forumasa, te sam u tom smislu morao da obrisem post.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 9 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Guest Fri Jun 24, 2016 12:07 am

    William Murderface wrote:Ovde je pak greh spekulisati o rl identitetu forumasa, te sam u tom smislu morao da obrisem post.
    dobro, bez identiteta forumaša. zašto ne pišete u politici? koliko sutra bi vam objavili tekst
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 9 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Mr.Pink Fri Jun 24, 2016 12:10 am

    Zoran Ćirjaković wrote:

    jeste drugost, u velikoj meri postkolonijlna, druga evropa, ili jedan od evropskih oklevetanih istoka.


    Društvena i kulturalna drugost označava upis ideološkog u subjekte.


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Anonymous
    Guest

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 9 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Guest Fri Jun 24, 2016 12:10 am

    Zoran Ćirjaković wrote:
    William Murderface wrote:Ovde je pak greh spekulisati o rl identitetu forumasa, te sam u tom smislu morao da obrisem post.
    dobro, bez identiteta forumaša. zašto ne pišete u politici? koliko sutra bi vam objavili tekst
    to bi bilo đinđićevski, mislim da nešto napišete i tamo, ne da haraju fašisti
    паће

    Posts : 40195
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 9 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by паће Fri Jun 24, 2016 12:11 am

    Zoran Ćirjaković wrote:
    otto katz wrote:
    Istina je negdje na sredini? Jao Ćiro Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 9 3274312807
    pa nije valjda na nekom od ekstrema?

    Не него је то стара офуцана тактика да се поставе две ствари и онда имплицира да је истина негде по средини. А те две ствари се одаберу тако да чак ни не морају да се искључују, ни да су нешто јако супротстављене, јер обе служе да се одвуче пажња од нечег трећег.

    Не црно бело, не тонови сивог, не чак ни боја... него можда уопште не причамо о светлосном спектру. Можда скроз ван равни.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11581
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 9 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Ferenc Puskás Fri Jun 24, 2016 12:11 am

    Zoran Ćirjaković wrote:
    William Murderface wrote:Ovde je pak greh spekulisati o rl identitetu forumasa, te sam u tom smislu morao da obrisem post.
    dobro, bez identiteta forumaša. zašto ne pišete u politici? koliko sutra bi vam objavili tekst
    Sirenski zov. Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 9 1233199462 Jel plaćaju išta? 
    Williame, da pišeš, a mi da otvorimo topik i napravimo smajlć Willi. Ali ne prodaj se za male pare. Za velike!


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Anonymous
    Guest

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 9 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Guest Fri Jun 24, 2016 12:12 am

    Zoran Ćirjaković wrote:
    Zoran Ćirjaković wrote:
    dobro, bez identiteta forumaša. zašto ne pišete u politici? koliko sutra bi vam objavili tekst
    to bi bilo đinđićevski, mislim da nešto napišete i tamo, ne da haraju fašisti
    propovedanje obraćenicima je jalov posao, iako prija egu.


    Last edited by Zoran Ćirjaković on Fri Jun 24, 2016 12:13 am; edited 1 time in total
    Anonymous
    Guest

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 9 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Guest Fri Jun 24, 2016 12:12 am

    otto katz wrote:
    Zoran Ćirjaković wrote:
    dobro, bez identiteta forumaša. zašto ne pišete u politici? koliko sutra bi vam objavili tekst
    Sirenski zov. Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 9 1233199462 Jel plaćaju išta? 
    Williame, da pišeš, a mi da otvorimo topik i napravimo smajlć Willi. Ali ne prodaj se za male pare. Za velike!
    mene uglavnom nisu plaćali
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 9 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Erős Pista Fri Jun 24, 2016 12:13 am

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 9 32658960

    (Things Hitler says when they invite him to write for Politika)


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 9 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Guest Fri Jun 24, 2016 12:14 am

    William Murderface wrote:Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 9 32658960

    (Things Hitler says when they invite him to write for Politika)
    ali šta ćemo s đinđićem i volom na palama, kako voli da nas podseti jelena lalatović i druge lumenke.
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 9 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Bluberi Fri Jun 24, 2016 12:15 am

    Nema više starog dobrog autošovinizma.
    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 9 Giphy
    Anonymous
    Guest

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 9 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Guest Fri Jun 24, 2016 12:16 am

    Zoran Ćirjaković wrote:
    William Murderface wrote:Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 9 32658960

    (Things Hitler says when they invite him to write for Politika)
    ali šta ćemo s đinđićem i volom na palama, kako voli da nas podseti jelena lalatović i druge lumenke.
    vi čak ne morate ni vola da okrećete, samo 4000 karaktera, ili mislite da su srbi esencijalno drugačiji i da ih nije moguće dekontaminirati
    Veletin

    Posts : 4723
    Join date : 2015-08-14

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 9 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Veletin Fri Jun 24, 2016 12:17 am

    Radagast wrote:Pa dobro majkumu, sigurno Cira nije pogresio, neokolonijalna ideologija homoseksualizma se sigurno uterava nekoj muslimanskoj drzavi negde, ali pomozi mi da se setim kojoj i kako.

    Massad

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 9 Mass10
    Anonymous
    Guest

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 9 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Guest Fri Jun 24, 2016 12:17 am

    паће wrote:
    Zoran Ćirjaković wrote:
    pa nije valjda na nekom od ekstrema?

    Не него је то стара офуцана тактика да се поставе две ствари и онда имплицира да је истина негде по средини. А те две ствари се одаберу тако да чак ни не морају да се искључују, ни да су нешто јако супротстављене, јер обе служе да се одвуче пажња од нечег трећег.

    Не црно бело, не тонови сивог, не чак ни боја... него можда уопште не причамо о светлосном спектру. Можда скроз ван равни.
    treće je
    Ferenc Puskás

    Posts : 11581
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 9 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Ferenc Puskás Fri Jun 24, 2016 12:18 am

    Zoran Ćirjaković wrote:
    otto katz wrote:
    Sirenski zov. Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 9 1233199462 Jel plaćaju išta? 
    Williame, da pišeš, a mi da otvorimo topik i napravimo smajlć Willi. Ali ne prodaj se za male pare. Za velike!
    mene uglavnom nisu plaćali
    Pa kog đavla pišeš ono onda, sinji kukavče. Da li slava vuče, ili možda novac? Titula neka? Osim na Burundiju.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Anonymous
    Guest

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 9 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Guest Fri Jun 24, 2016 12:20 am

    Veletin wrote:
    Radagast wrote:Pa dobro majkumu, sigurno Cira nije pogresio, neokolonijalna ideologija homoseksualizma se sigurno uterava nekoj muslimanskoj drzavi negde, ali pomozi mi da se setim kojoj i kako.

    Massad

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 9 Mass10
    više volim jasbir puar, ali i ovo je zanimljiv ugao. slično je bilo i u ruandi, pretvaranje boje kože u identitet. to imate kod j.-f. bayart-a
    Anonymous
    Guest

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 9 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Guest Fri Jun 24, 2016 12:23 am

    William Murderface wrote:Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 9 32658960

    (Things Hitler says when they invite him to write for Politika)
    inače, mislim da ne pozivaju. morali bi sami da pošaljete.
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 9 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Bluberi Fri Jun 24, 2016 12:24 am

    Da li je u onom vremenu kad je objavljena Filozofija palanke bila reakcionarna?

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 9 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri May 17, 2024 9:06 am