Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Brexit

    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Brexit - Page 3 Empty Re: Brexit

    Post by Erős Pista Thu Jun 16, 2016 5:08 pm

    A, ok, onda ima razloga za suzdrzanost.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Brexit - Page 3 Empty Re: Brexit

    Post by Ointagru Unartan Thu Jun 16, 2016 5:48 pm


    Police are also investigating reports the suspect shouted “Britain First”, a possible reference to the far-right political party, as he launched the attack, Vikram Dodd, Nazia Parveen and Rob Booth report.

    Graeme Howard, 38, who lives in nearby Bond Street, told the Guardian he heard the man shout “Britain First” before the shooting and during the arrest.

    Police were understood to be talking to at least one witness who claimed to have heard the attacker shout words about the rightwing group, and the motivation for the incident will form part of their inquiry.

    Mada, ako je tacno da je to vikao tokom hapsenja, malo je cudno da se policija sad raspituje da li se desilo ili ne.


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    boomer crook

    Posts : 36994
    Join date : 2014-10-27

    Brexit - Page 3 Empty Re: Brexit

    Post by boomer crook Thu Jun 16, 2016 5:55 pm

    kako fasisti na ovaj ili onaj nacin garantuju opstanak oligarhije


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Brexit - Page 3 Empty Re: Brexit

    Post by Kinder Lad Thu Jun 16, 2016 6:00 pm

    Graeme Howard se zove covek koji je rekao gardijanu da je cuo ovoga kako to vice posle pucnjave i tokom hapsenja


    _____
    alt-lib
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Brexit - Page 3 Empty Re: Brexit

    Post by Ointagru Unartan Thu Jun 16, 2016 6:20 pm

    Umrla je. Brexit - Page 3 3363120308


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Brexit - Page 3 Empty Re: Brexit

    Post by Erős Pista Thu Jun 16, 2016 6:22 pm

    Uh


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Brexit - Page 3 Empty Re: Brexit

    Post by Guest Thu Jun 16, 2016 6:32 pm

    Koliko čitam, žena je bila vrlo posvećena izbegličkom pitanju i u parlamentu se zalagala za prijem velikog broja sirijske dece. Ako je istina da napad ima "patriotske" motive, i da je ova žena žrtva ovog divljačkog populizma i šovinizma koji se valja kontinentom, ovo je duboko simboličan događaj koji ipak apsolutno može da utiče na ishod referenduma. Sutra će uslediti divovski kontraudarac Remain opcije.
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Brexit - Page 3 Empty Re: Brexit

    Post by Kinder Lad Thu Jun 16, 2016 6:40 pm

    Radagast wrote:Umrla je. Brexit - Page 3 3363120308

    Brexit - Page 3 1949538119
    ♏

    Posts : 4558
    Join date : 2016-06-09

    Brexit - Page 3 Empty Re: Brexit

    Post by ♏ Thu Jun 16, 2016 6:47 pm

    Koji sjeb. Brexit - Page 3 1949538119

    ... nešto se pokače cons i nazis, pa ubiju one of ours, sada već klasika.
    boomer crook

    Posts : 36994
    Join date : 2014-10-27

    Brexit - Page 3 Empty Re: Brexit

    Post by boomer crook Thu Jun 16, 2016 6:55 pm

    uzas


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    kapetanm

    Posts : 5805
    Join date : 2012-02-10

    Brexit - Page 3 Empty Re: Brexit

    Post by kapetanm Thu Jun 16, 2016 8:31 pm

    A da nije jednostavno sumanut lik u nekim pomracenju, bez dubljeg smisla svog postojanja?
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Brexit - Page 3 Empty Re: Brexit

    Post by Erős Pista Thu Jun 16, 2016 8:46 pm

    Moguce je, naravno.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Brexit - Page 3 Empty Re: Brexit

    Post by Kinder Lad Thu Jun 16, 2016 8:47 pm

    Sve je moguce, ali njen muz (koji je poslednji covek na planeti koji bi se dao instrumentalizovati u ovom momentu) je napisao da je zlocin uzrokovan "hatred"-om
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Brexit - Page 3 Empty Re: Brexit

    Post by Erős Pista Thu Jun 16, 2016 9:18 pm

    S obzirom da je u pitanju lepa i mlada zena, poznata u siroj javnosti i prisutna na tv, mozda ne treba odbaciti ni seksualnu komponentu.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Brexit - Page 3 Empty Re: Brexit

    Post by Guest Fri Jun 17, 2016 12:29 am

    Da se vratimo osnovnoj temi na trenutak, evo interesatne najave za praćenje. Razmišljam kako da pratim Brexit veče. Mislim da će pivo izbora biti Doom Bar i da ću napraviti nekakve cold cuts, nadam se od jezika ako nađem, pa ću praviti malene sendviče od jezika, senfa i ražanog hleba. Za desert ide Derbyshire fruit loaf.


    3hWikiLeaks‏ [ltr]@wikileaks[/ltr]
    [ltr]June 23: WikiLeaks will live stream a #Brexit special during the vote-count; 8pm-2am London time with Assange + @YanisVaoufakis and more.[/ltr]
    Anonymous
    Guest

    Brexit - Page 3 Empty Re: Brexit

    Post by Guest Fri Jun 17, 2016 12:39 am

    inače ovo ubistvo je samo uslovno hate crime. ispostavilo se da je ubica dugogodišnji psihički bolesnik, čak je 2011. javno, za lokalne medije, govorio o svojoj bolesti.

    verovatno nije redovno uzimao terapiju, nadražila ga je atmosfera polarizacije, i ćao.

    mislim da bi u svetlu tih vesti pokušaj da se instrumentalizuje događaj u korist Remain kampanje mogao da ima kontraefekat sličan onom sa pretnjom većim porezima.
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Brexit - Page 3 Empty Re: Brexit

    Post by Kinder Lad Fri Jun 17, 2016 12:44 am

    Događaj govori sam za sebe, nema potrebe dodatno ga instrumentalizovati. Prisustvo tog ubistva u medijima takvog kakvo je je sasvim dovoljno. Da, slažem se, kontraproduktivno bi bilo da ga direktno dovode u vezu.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Brexit - Page 3 Empty Re: Brexit

    Post by kondo Fri Jun 17, 2016 12:50 am

    ne treba ga dovoditi u vezu i kriviti nekoga (sem faraza i britain first, jer smo u mogucnosti) ali mislim tj nadam se da ce ovo imati velikog uticaja na tok glasanja. mada sam realno i sustinski nezainteresovan, EU ima mnogo vece probleme trenutno od ove price.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Brexit - Page 3 Empty Re: Brexit

    Post by Ointagru Unartan Fri Jun 17, 2016 12:53 am

    Benny Lava wrote:inače ovo ubistvo je samo uslovno hate crime. ispostavilo se da je ubica dugogodišnji psihički bolesnik, čak je 2011. javno, za lokalne medije, govorio o svojoj bolesti.

    verovatno nije redovno uzimao terapiju, nadražila ga je atmosfera polarizacije, i ćao.

    mislim da bi u svetlu tih vesti pokušaj da se instrumentalizuje događaj u korist Remain kampanje mogao da ima kontraefekat sličan onom sa pretnjom većim porezima.

    Videcemo. Psihicka bolest i ekstremizam nisu medjusobno iskljucivi.

    Cini mi se da je neka vrsta instrumentalizacije neizbezna, u smislu kritike ksenofobije u Leave kampanji. Kao ovde u Gardijanovom uvodniku:


    ...
    The police are investigating reports that the assailant yelled “Britain First” during the attack. If those words were used, this would appear to be not merely a chauvinist taunt, but the name of a far-right political party, whose candidate for City Hall turned his back in disgust on Sadiq Khan at the count, in sectarian rage at a great cosmopolitan city’s decision to make a Muslim mayor. The thuggish outfit denounced Ms Cox’s death, as it was bound to do. But their brand of angry blame-mongering could very well serve to convince particular individuals – especially those who are already close to the edge – that some people are less than human, and thus fair game for attack. The rhetoric of western racism and Islamophobia is the mirror of the ideology with which Isis and al-Qaida secure their recruits and that persuades them to strap explosives to themselves, and die in order to kill. It might be especially powerful in Britain, at a time when divisive hate-mongering is seeping into the mainstream.

    We are in the midst of what risks becoming a plebiscite on immigration and immigrants. The tone is divisive and nasty. Nigel Farage on Thursday unveiled a poster of unprecedented repugnance. The backdrop was a long and thronging line of displaced people in flight. The message: “The EU has failed us all.” The headline: “Breaking point.” The time for imagining that the Europhobes can be engaged on the basis of facts – such as the reality that a refugee crisis that started in Syria and north Africa can hardly be blamed on the EU, or the inconvenient detail that obligations under the refugee convention do not depend on EU membership – has passed. One might have still hoped, however, that even merchants of post-truth politics might hold back from the sort of entirely post-moral politics that is involved in taking the great humanitarian crisis of our time, and then whipping up hostility to the victims as a means of chivvying voters into turning their backs on the world.

    The idealism of Ms Cox was the very antithesis of such brutal cynicism. Honour her memory. Because the values and the commitment that she embodied are all that we have to keep barbarism at bay.

    Ovome se nema sta dodati ni oduzeti, u pravu su 100%.


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Brexit - Page 3 Empty Re: Brexit

    Post by Erős Pista Sat Jun 18, 2016 1:14 pm

    Thomas Mair has given his name as “death to traitors, freedom for Britain” during his appearance in court charged with the murder of Labour MP Jo Cox.


    Mair, 52, from Birstall, was formally charged at Westminster magistrates court on Saturday with the murder of Joanne Cox, grievous bodily harm, possession of a firearm with intent to commit an indictable offence and possession of an offensive weapon.

    Asked to confirm his name, Mair said: “My name is death to traitors, freedom for Britain.” The judge then asked the defendant’s lawyers to confirm that his name was Thomas Mair, which they did.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Brexit - Page 3 Empty Re: Brexit

    Post by Mr.Pink Sat Jun 18, 2016 1:38 pm

    baš ispratio bbc da vidim reakcije i uglavnom su se koncentrisali na njegovo mentalno stanje i njegove rasisticke epizode iz proslosti. nije da ne ide sve to ruku pod ruku sa "sloboda za britaniju". 

    ali je zanimljivo kako skoro niko ovaj dogadjaj ne tumači kroz predstojeći referendum o ostanku u eu i pitanje imigracione politike i tako to.


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Anonymous
    Guest

    Brexit - Page 3 Empty Re: Brexit

    Post by Guest Sat Jun 18, 2016 1:48 pm

    Džentlmenski su suzdržani od takvih paralela. No, danas bi trebalo da vidimo prve pollove nastale posle ubistva pa ćemo videti.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Brexit - Page 3 Empty Re: Brexit

    Post by kondo Sat Jun 18, 2016 1:59 pm

    eventualna promena ce zavisiti samo od broja uzdrzanih odnosno neopredeljenih u prethodnim istrazivanjima. jel to bila neka ozbiljnija cifra?


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Brexit - Page 3 Empty Re: Brexit

    Post by Guest Sat Jun 18, 2016 2:08 pm

    Koliko sam video, ne mogu sad da nađem tu krivu ali se dobro sećam tačne brojke, u istraživanjima pred samo ubistvo oko 79% ljudi odgovaralo je da je apsolutno odlučno u glasačkim namerama, a trend je išao ka brzom donošenju odluke na obe strane. Naravno, na samom referendumu postojaće ozbiljan "surge" konzervativnih (u smislu sklonosti ka statusu kvo) glasača koji bi mogao i da odvede Remain u pobedu.
    Doduše, ako je ovo istraživanje validno (uzorak im je poveliki), stvar je već zapečaćena a ubistvo Jo Cox nije promenilo baš ništa, ili je čak paradoksalno povećalo šanse za Leave. Imam, ipak, problem sa ovim istraživanjem jer ne vidim da li online ili telefonsko, razlike su tu ogromne, online ankete imaju jak bias ka Leave opciji.

    http://www.qriously.com/blog/jo-cox-murder-influence-outcome-eu-referendum/
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Brexit - Page 3 Empty Re: Brexit

    Post by Mr.Pink Sat Jun 18, 2016 2:21 pm

    takodjer mi je zanimljivo što  uvek priča nekako krene u pravcu mentalnog zdravlja kad god se radi o belcu. vidi slučaj brejvik. 

    nema tu nikakve ideološke osnove i baze, to su prosto ludaci. teroristi su samo u slučaju kada su napadači tamnoputi.


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk

    Brexit - Page 3 Empty Re: Brexit

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 19, 2024 2:25 pm