Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Tupan dana

    Veletin

    Posts : 4723
    Join date : 2015-08-14

    Tupan dana - Page 22 Empty Re: Tupan dana

    Post by Veletin Sun Jan 29, 2017 11:07 pm

    William Murderface wrote:
    Melchett wrote:Ne shvatam šta mu to uopšte znači.

    Znači mu, da velike nacije znaju kako da brane svoje junake (poput Hitlera) ili bar da ih pljuju ako ne moraju, nego niti opravdavaju, niti "negiraju" njihova dostignuća. A mi, prodane duše, navrzli se da po svaku cenu ispljujemo svoje  junake. Naš junak, to je jasno - Ratko/Radovan.

    To je zapravo najjasniji deo ove salate od reči.

    A mi kad smo politički korektni, mi smo korektniji od Njemaca. Njemci prave svoju rekonstrukciju Hitlera. Napravili su film sa Brunom Gancom koji takođe nije nikakva velika negacija niti apologija. A mi se sunovraćujemo u ideju beznađa i ideju crnila... A nikako da osvijetlimo ono što svaki sudija i svaki zapisničar u sudu može da vam ispriča kao najluđu i najdramatičniju priču o nama. Rečju, mi smo izbjegli, prateći recepturu Holivuda i tih fondova koji doplaćuju, da pričamo o našem junaku. Ko je naš junak i ko je naš antijunak, mi čak nemamo ni pravo da to odredimo.

    Tupan dana - Page 22 129902773
    Erős Pista

    Posts : 81495
    Join date : 2012-06-10

    Tupan dana - Page 22 Empty Re: Tupan dana

    Post by Erős Pista Sun Jan 29, 2017 11:09 pm

    beatakeshi wrote:Pa snimi film o Ratku Mladiću, nisi na fondovima.
    (ne shvatam ovo za sudiju i zapisničara)


    Hag, pobogu.

    Svaki zapisničar u Hagu zna da je Sloba bio nevin i da su ga mučki ubili. ALi nema ko da ispriča njegovu priču, jer smo previše politički korektni.


    Last edited by William Murderface on Sun Jan 29, 2017 11:13 pm; edited 1 time in total


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81495
    Join date : 2012-06-10

    Tupan dana - Page 22 Empty Re: Tupan dana

    Post by Erős Pista Sun Jan 29, 2017 11:12 pm

    Veletin wrote:
    William Murderface wrote:

    Znači mu, da velike nacije znaju kako da brane svoje junake (poput Hitlera) ili bar da ih pljuju ako ne moraju, nego niti opravdavaju, niti "negiraju" njihova dostignuća. A mi, prodane duše, navrzli se da po svaku cenu ispljujemo svoje  junake. Naš junak, to je jasno - Ratko/Radovan.

    To je zapravo najjasniji deo ove salate od reči.



    Tupan dana - Page 22 129902773


    Čudiš se njegovoj izjavi ili mom tumačenju?

    Njemci prave svoju rekonstrukciju Hitlera. Napravili su film sa Brunom Gancom koji takođe nije nikakva velika negacija niti apologija. A mi se sunovraćujemo u ideju beznađa i ideju crnila...

    Nit ga hvale, nit ga kude. A mi svoje kako tretiramo? Nismo ni film o njima snimili...


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    mstislaw

    Posts : 1040
    Join date : 2015-01-26

    Tupan dana - Page 22 Empty Re: Tupan dana

    Post by mstislaw Sun Jan 29, 2017 11:22 pm

    Je l' on gledao "Der Untergang"?
    Veletin

    Posts : 4723
    Join date : 2015-08-14

    Tupan dana - Page 22 Empty Re: Tupan dana

    Post by Veletin Sun Jan 29, 2017 11:25 pm

    William Murderface wrote:
    Veletin wrote:

    Tupan dana - Page 22 129902773


    Čudiš se njegovoj izjavi ili mom tumačenju?

    Njemci prave svoju rekonstrukciju Hitlera. Napravili su film sa Brunom Gancom koji takođe nije nikakva velika negacija niti apologija. A mi se sunovraćujemo u ideju beznađa i ideju crnila...

    Znači mu, da velike nacije znaju kako da brane svoje junake (poput Hitlera) ili bar da ih pljuju ako ne moraju
    Nit ga hvale, nit ga kude. A mi svoje kako tretiramo? Nismo ni film o njima snimili...


    Не разумем ово
    Znači mu, da velike nacije znaju kako da brane svoje junake (poput Hitlera) ili bar da ih pljuju ako ne moraju

    - Велике нације знају како да их пљују ако не морају
    - Велике нације знају како да их пљују ако морају
    - Велике нације знају како да их не пљују ако морају



    Erős Pista

    Posts : 81495
    Join date : 2012-06-10

    Tupan dana - Page 22 Empty Re: Tupan dana

    Post by Erős Pista Sun Jan 29, 2017 11:26 pm

    Da ih NE pljuju ako ne moraju, progutao sam "ne".


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Veletin

    Posts : 4723
    Join date : 2015-08-14

    Tupan dana - Page 22 Empty Re: Tupan dana

    Post by Veletin Sun Jan 29, 2017 11:32 pm

    Tupan dana - Page 22 3402243210
    Erős Pista

    Posts : 81495
    Join date : 2012-06-10

    Tupan dana - Page 22 Empty Re: Tupan dana

    Post by Erős Pista Sun Jan 29, 2017 11:32 pm

    Tupan dana - Page 22 3579118792

    Pa šta se sad ljutkaš?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Tupan dana - Page 22 Empty Re: Tupan dana

    Post by Guest Sun Jan 29, 2017 11:40 pm

    Inace Untergang jeste primer onoga sto u Nemackoj zovu "normalizacija" i sto tamo nije nimalo lepa rec. Kao, hajde da gledamo Hitlera kao coveka svog vremena, jednim smirenijim pogledom. 
    Ta nota u filmu je dosta suptilna ali je tu. Ne volim taj film.
    Erős Pista

    Posts : 81495
    Join date : 2012-06-10

    Tupan dana - Page 22 Empty Re: Tupan dana

    Post by Erős Pista Sun Jan 29, 2017 11:42 pm

    Naravno, ali Kusti je to pozitivno.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Tupan dana - Page 22 Empty Re: Tupan dana

    Post by Guest Sun Jan 29, 2017 11:47 pm

    Znam nego Mstislaw se pita da li je Kusta gledao film, pa odgovaram da jeste i da ga je, imho, razumeo.
    Erős Pista

    Posts : 81495
    Join date : 2012-06-10

    Tupan dana - Page 22 Empty Re: Tupan dana

    Post by Erős Pista Mon Jan 30, 2017 12:06 am

    Da, da, slažem se, Razumem da odgovaraš mstislawu. Htedoh i ja to da napišem, nego si me preduhitrio. Dobro je razumeo čemu služi taj film, samo je problem što mu se to svidelo.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Tupan dana - Page 22 Empty Re: Tupan dana

    Post by Kinder Lad Mon Jan 30, 2017 12:10 am

    Ja taj film volim da gledam samo zato sto je Bruno razvalio. A za ostalo se slazem.


    _____
    alt-lib
    Anonymous
    Guest

    Tupan dana - Page 22 Empty Re: Tupan dana

    Post by Guest Mon Jan 30, 2017 12:12 am

    Volim i ja da pogledam, gresna mi dusa.
    mstislaw

    Posts : 1040
    Join date : 2015-01-26

    Tupan dana - Page 22 Empty Re: Tupan dana

    Post by mstislaw Mon Jan 30, 2017 12:39 am

    Izgleda da je prošlo dosta vremena od mog gledanja Ganca, ali ja taj film nisam u potpunosti čitao u tom ključu. Ne kažem, ima i te suptilne note, ali daleko od toga da mi se čini da su svesno pokušali da Hitlera stave u obručje vremena i nekako ga "normalizuju".
    Јанош Винету

    Posts : 5223
    Join date : 2016-01-26

    Tupan dana - Page 22 Empty Re: Tupan dana

    Post by Јанош Винету Mon Jan 30, 2017 9:54 am

    +1 na Kusturicu i Photina. Ako želite da vidite kako izgleda "normalizacija", onda pogledajte "Unsere Mutter, Unsere Vater" (sa sve umlautima) tj. Generation War u engleskom prevodu.

    Untergang je duboko moralan film u odnosu na ovu miniseriju, pristojno režiran i odlično glumljen, mila majka.

    IMHO takođe je istina da mi ne možemo da se odredimo kako treba prema "ratovima za Jugoslovensko nasleđe" i napravimo neko umetničko delo koje neće biti propagandni alat, nego sredstvo za bolje razumevanje sveukupnog fenomena raspada Jugoslavije i Jugoslovenskih ratova. Tu sam saglasan sa Kadijevićem, takav film još uvek nije snimljen ni na jednoj strani, iako se snimalo, radilo, prilazilo se toj temi sa raznih pozicija i aspekata. Možda treba da prođe bukvalno 30-ak godina, da poumiru najglasniji bukači i trovači i da se stvori atmosfera u kojoj će moći da se diraju svete krave, mada ne vidim zašto to ne može odmah.

    To govorim pošto je na Cinemaniji dva dana uzastopce puštan Waltz with Bashir, koji takođe ima mana, ali nedvosmisleno optužuje izraelsko vođstvo za masakr u Sabri i Šatili kao i za mnoge druge zločine, voljne i nevoljne, koje ratna dejstva nanose.
    avatar

    Posts : 18431
    Join date : 2014-12-12

    Tupan dana - Page 22 Empty Re: Tupan dana

    Post by beatakeshi Mon Jan 30, 2017 10:03 am

    Ne treba film da tumači istoriju, već da se bavi ljudima.
    "Crnci" su odličan film.
    A Kusturica je već snimio "Podzemlje". Pa ko voli...
    Јанош Винету

    Posts : 5223
    Join date : 2016-01-26

    Tupan dana - Page 22 Empty Re: Tupan dana

    Post by Јанош Винету Mon Jan 30, 2017 10:26 am

    Saglasan sam  da film ne treba da tumači istoriju, ali svejedno - mora nekako da se postavi prema istoriji, ne obitava u ideološkom vakuumu.
    "Crnce", moram priznati nisam gledao kada je trebalo, a nisam ni naklonjen gledanju.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    паће

    Posts : 40166
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Tupan dana - Page 22 Empty Re: Tupan dana

    Post by паће Mon Jan 30, 2017 11:45 am

    Ма гарант он на полици држи неко џиберско издање где на корицама пише Љермонт.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11575
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Tupan dana - Page 22 Empty Re: Tupan dana

    Post by Ferenc Puskás Mon Jan 30, 2017 12:11 pm

    Utvara wrote: Ako želite da vidite kako izgleda "normalizacija", onda pogledajte "Unsere Mutter, Unsere Vater" (sa sve umlautima) tj. Generation War u engleskom prevodu.

    Šta zamjeraš seriji? Meni bila dobra, ne sjećam se ničeg za osudu.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Tupan dana - Page 22 Empty Re: Tupan dana

    Post by Filipenko Mon Jan 30, 2017 12:24 pm

    otto katz wrote:
    Utvara wrote: Ako želite da vidite kako izgleda "normalizacija", onda pogledajte "Unsere Mutter, Unsere Vater" (sa sve umlautima) tj. Generation War u engleskom prevodu.

    Šta zamjeraš seriji? Meni bila dobra, ne sjećam se ničeg za osudu.


    Tupan dana - Page 22 286371741

    Baš me čudi. Zato ćeš i završiti kao Gorkić.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11575
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Tupan dana - Page 22 Empty Re: Tupan dana

    Post by Ferenc Puskás Mon Jan 30, 2017 1:29 pm

    Tko je osuđenom dao riječ? Mir u sudnici! 

    Photino, ne vidim kako je Untergang normalizacija? Meni je djelovalo vrlo osvježujuće i u Untergangu i u Unsere Vätter unsere Mütter to što su scenaristi pustili likove da govore plauzibilno kao ljudi svog vremena. Otkako je ww2 postao filmska tema nacisti su uglavnom davani površno, kao neobjašnjivo zlo koje je došlo neznano otkud. Neshvatljiva anomalija našeg inače ok svijeta. U Unsere Vätter... govore podanici Reicha onako kako vjerujem da se i događalo. A to je bolji put k razumijevanju geneze nacizma od pukog prikazivanja zla bez približavanje motivacije aktera izvan konstantiranja da se radi o zlim ljudima.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    avatar

    Posts : 18431
    Join date : 2014-12-12

    Tupan dana - Page 22 Empty Re: Tupan dana

    Post by beatakeshi Mon Jan 30, 2017 1:52 pm

    Meni je kod gledanja filma prva pomisao bila - "pa Hitlera igra čovek koji je igrao anđela!"

    Inače, mislim da Kusturica pre misli na Miloševića nego na R&R. (Moj savet za odabir uloga: Berček)
    Anonymous
    Guest

    Tupan dana - Page 22 Empty Re: Tupan dana

    Post by Guest Mon Jan 30, 2017 6:16 pm

    boro o kustari ne kao tupan naravno 

    https://www.klix.ba/magazin/kultura/boro-stjepanovic-kusturici-treba-psihijatar-koji-nije-karadzic/170129011
    Anonymous
    Guest

    Tupan dana - Page 22 Empty Re: Tupan dana

    Post by Guest Wed Feb 01, 2017 12:39 am

    au dosta jako

    Bojan Djuric@BojanDjuric78 53m53 minutes ago


    Pušenje je nova promaja i ladan beton

    Tupan dana - Page 22 Empty Re: Tupan dana

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 12, 2024 1:50 pm