Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Orošavanje na veličanstvenom izvoru

    Esterházy Márton

    Posts : 1037
    Join date : 2017-10-28

    Orošavanje na veličanstvenom izvoru - Page 4 Empty Re: Orošavanje na veličanstvenom izvoru

    Post by Esterházy Márton Sat Dec 23, 2017 10:54 am

    Ovakvim potezom potvrdili bismo svoje dobre odnose sa Izraelom koji su iz godine u godinu sve bolji. Nekada smo mi slali brodove da se u pustinji i ni iz čega stvaraju budući gradovi Izraela, danas Izrael investira i gradi u Srbiji. U Beogradu je u prvih šest meseci ove godine od svih turista iz celog sveta, najveći broj noćenja zabeležen upravo od strane turista iz Izraela.
    Ograničenja od strane EU ne bismo imali jer kao i po pitanju sankcija prema Rusiji, imamo slobodu da samostalno odlučimo. Prigovor da rezolucija Saveta bezbednosti na kojoj je utemeljena i politika EU po pitanju Jerusalima može da nas u tome spreči bio bi krajnje ciničan i duhovit imajući u vidu naša iskustva sa rezolucijama tog tela, posebno sa onom u arhivi zavedenoj pod brojem 1244.
    Umesto što smo besmisleno podržavali Trampa po pitanju naivnih očekivanja da će se Amerika povući sa Balkana i da će se pobratimiti sa Putinom, ovo nam je prilika da ga podržimo za nešto smisleno. I da na vreme počnemo da tražimo lokaciju za našu ambasadu u Zapadnom Jerusalimu dok ima slobodnog prostora.

    Orošavanje na veličanstvenom izvoru - Page 4 2952840586
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50059
    Join date : 2017-11-16

    Orošavanje na veličanstvenom izvoru - Page 4 Empty Re: Orošavanje na veličanstvenom izvoru

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Dec 23, 2017 11:01 am

    Ma da. Mislim može to isto da se kaže, ali politikolog (pa još na doktorskim iz međunarodnih odnosa) ne može to tako da napiše.
    Anonymous
    Guest

    Orošavanje na veličanstvenom izvoru - Page 4 Empty Re: Orošavanje na veličanstvenom izvoru

    Post by Guest Sat Dec 23, 2017 11:35 am

    Vladimir Gajic
    @vladimirgajic1
    Dec 21

    Katastrofalna je odluka Srbije da glasa u UN protiv Izraela. Pa čiji je Jerusalim grad ? Od koga su ga uzeli Jevreji?
    Erős Pista

    Posts : 81445
    Join date : 2012-06-10

    Orošavanje na veličanstvenom izvoru - Page 4 Empty Re: Orošavanje na veličanstvenom izvoru

    Post by Erős Pista Sat Dec 23, 2017 3:39 pm

    ostap bender wrote:pa citao romansiranu biografiju golde mejer i sve je saznao. ono sto je kod libekovaca najludje je potpuni predani amaterizam s kojim se bacaju na sve pred sobom.

    +1


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81445
    Join date : 2012-06-10

    Orošavanje na veličanstvenom izvoru - Page 4 Empty Re: Orošavanje na veličanstvenom izvoru

    Post by Erős Pista Sat Dec 23, 2017 3:42 pm

    Gargantua wrote:Vladimir Gajic
    @vladimirgajic1
    Dec 21

    Katastrofalna je odluka Srbije da glasa u UN protiv Izraela. Pa čiji je Jerusalim grad ? Od koga su ga uzeli Jevreji?


    Dobro, ovo vec nije nabadanje, nego 1 prepoznatljiva politika. Samo losa.

    Sifra: "zar ih vec nemamo previse" ili zasto kazes Jerusalim a mislis na Kosovo


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81445
    Join date : 2012-06-10

    Orošavanje na veličanstvenom izvoru - Page 4 Empty Re: Orošavanje na veličanstvenom izvoru

    Post by Erős Pista Fri Mar 02, 2018 3:01 pm

    Orošavanje na veličanstvenom izvoru - Page 4 DXKyYVYVAAApg9M


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Orošavanje na veličanstvenom izvoru - Page 4 Empty Re: Orošavanje na veličanstvenom izvoru

    Post by Filipenko Fri Mar 02, 2018 3:11 pm

    Orošavanje na veličanstvenom izvoru - Page 4 3405963423
    паће

    Posts : 40111
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Orošavanje na veličanstvenom izvoru - Page 4 Empty Re: Orošavanje na veličanstvenom izvoru

    Post by паће Fri Mar 02, 2018 3:46 pm

    Бесмислено. Баба је под земљом. Да је жива, и да лутка стиже са комплетом игала за пробадање, хммм...


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Orošavanje na veličanstvenom izvoru - Page 4 Empty Re: Orošavanje na veličanstvenom izvoru

    Post by Sotir Fri Mar 02, 2018 3:58 pm

    Са све цигаром.
    У тренутку кад су провалили да се другим (или правим) именом лечила од рака плућа у државној болници.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Orošavanje na veličanstvenom izvoru - Page 4 Empty Re: Orošavanje na veličanstvenom izvoru

    Post by Filipenko Fri Mar 02, 2018 7:17 pm

    Pod laznim imenom i ispravama se lecila od raka. Sto i ne cudi, obzirom da joj je zivot filozofija podrske kradji.
    Erős Pista

    Posts : 81445
    Join date : 2012-06-10

    Orošavanje na veličanstvenom izvoru - Page 4 Empty Re: Orošavanje na veličanstvenom izvoru

    Post by Erős Pista Fri Apr 27, 2018 9:35 pm

    https://www.vice.com/rs/article/ne9yxm/kako-sam-istrcao-prvi-beogradski-polumaraton?utm_source=vicefbsr

    http://www.tarzanija.com/kako-sam-pronasao-boga-citajuci-tekst-lika-koji-je-istrcao-polumaraton/


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8062
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Orošavanje na veličanstvenom izvoru - Page 4 Empty Re: Orošavanje na veličanstvenom izvoru

    Post by Daï Djakman Faré Fri Apr 27, 2018 9:42 pm

    Orošavanje na veličanstvenom izvoru - Page 4 286371741


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    паће

    Posts : 40111
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Orošavanje na veličanstvenom izvoru - Page 4 Empty Re: Orošavanje na veličanstvenom izvoru

    Post by паће Fri Apr 27, 2018 10:07 pm

    William Murderface wrote:https://www.vice.com/rs/article/ne9yxm/kako-sam-istrcao-prvi-beogradski-polumaraton?utm_source=vicefbsr

    http://www.tarzanija.com/kako-sam-pronasao-boga-citajuci-tekst-lika-koji-je-istrcao-polumaraton/

    Приметих 1 ствар: плаћа се котизација и још мораш да носиш рекламе покровитеља на стартном броју.

    Јбт ја не пристајем да слушам рекламе у било чему што плаћам, а ови још плаћају да их носе. Немојте ми објашњавати ко је ту луд, биће да сам ја.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Orošavanje na veličanstvenom izvoru - Page 4 Empty Re: Orošavanje na veličanstvenom izvoru

    Post by Sotir Fri Apr 27, 2018 10:10 pm

    I još su propali organizatori...
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Orošavanje na veličanstvenom izvoru - Page 4 Empty Re: Orošavanje na veličanstvenom izvoru

    Post by Filipenko Fri Apr 27, 2018 10:20 pm

    Dobija li Vice makar neke pare za to odvratno propagiranje libertarijanskog ekstremizma?
    boomer crook

    Posts : 36880
    Join date : 2014-10-27

    Orošavanje na veličanstvenom izvoru - Page 4 Empty Re: Orošavanje na veličanstvenom izvoru

    Post by boomer crook Sat Apr 28, 2018 12:04 am

    meni parunov txt smesniji od sprdnje.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    disident

    Posts : 15038
    Join date : 2016-03-28

    Orošavanje na veličanstvenom izvoru - Page 4 Empty Re: Orošavanje na veličanstvenom izvoru

    Post by disident Sat Apr 28, 2018 1:03 am

    bruno sulak wrote:meni parunov txt smesniji od sprdnje.
    1+ 
    kao i pola stvari na vajsu


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Erős Pista

    Posts : 81445
    Join date : 2012-06-10

    Orošavanje na veličanstvenom izvoru - Page 4 Empty Re: Orošavanje na veličanstvenom izvoru

    Post by Erős Pista Thu Sep 06, 2018 1:15 am

    Tekst koji daje puni smisao nazivu topika

    When I first started looking into the teachings of NXIVM, a self-help group whose leaders are now indicted on sex trafficking, forced labour, conspiracy and racketeering charges, it was tough to navigate around all the built-in secrecy. Students of the courses had to sign non-disclosure agreements, and critics who shared that information risked becoming targets of aggressive, never-ending lawsuits. Needless to say, it wasn’t ideal conditions for learning what attracted tens of thousands of people to pay small fortunes just to access one man’s “executive success” philosophy.
    On some level I was trying to put myself in the shoes of women like Sarah Edmondson, Allison Mack, and Nicki Clyne, who devoted at least a decade their lives to the NXIVM cause. I wanted to know if, given the right pitch, mentor, or (god forbid) an unpredicted life curveball, I could have ended up boarding a plane to Albany, New York, only to find myself held down and filmed while a doctor branded Keith Raniere’s initials on my crotch.
    I had heard the course work was a mishmash of recycled concepts from Scientology’s Dianetics, fables from Paradise Lost, and the ideological underpinnings of Ayn Rand’s novels. Though it seemed extremely unlikely that Rand’s 1,000-plus page love letter to unfettered capitalism would present a path to self-discovery, I reluctantly downloaded the Atlas Shrugged audiobook in hopes of understanding what made this group tick.
    As Raniere’s arrest made it easier for former students to speak freely, I realized Rand’s philosophy was copied and pasted throughout the NXIVM curriculum, barely adapted for seminar room discussion. Emphasis was on creating “value” in the world, and contributing to “civilization” via success in the free market. But the real kicker was discovering that Rand herself had a literal cult following that in many ways mirrored Raniere’s.
    https://www.vice.com/en_ca/article/3kyxvv/nxivm-jordan-peterson-and-the-reincarnation-of-ayn-rands-cult


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Orošavanje na veličanstvenom izvoru - Page 4 Empty Re: Orošavanje na veličanstvenom izvoru

    Post by Guest Thu Sep 06, 2018 8:48 am

    Znaš li da Džordan i ćerka mu jedu samo meso? Crveno mesište. Ne jedu povrće, voće, ribu, ništa od toga.
    avatar

    Posts : 7491
    Join date : 2017-03-14

    Orošavanje na veličanstvenom izvoru - Page 4 Empty Re: Orošavanje na veličanstvenom izvoru

    Post by MNE Thu Sep 06, 2018 8:58 am

    Džordan provalio keto Orošavanje na veličanstvenom izvoru - Page 4 1143415371
    Erős Pista

    Posts : 81445
    Join date : 2012-06-10

    Orošavanje na veličanstvenom izvoru - Page 4 Empty Re: Orošavanje na veličanstvenom izvoru

    Post by Erős Pista Thu Sep 06, 2018 1:24 pm

    Znam, kako ne bih. A kad pojedu nesto drugo padnu u depresiju i prividjaju im se demoni.

    Oni su zaista na putu da postanu kult. To sa strogim dijetarnim rezimima, u sklopu sa svim ostalim, tipican cultish behaviour.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40111
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Orošavanje na veličanstvenom izvoru - Page 4 Empty Re: Orošavanje na veličanstvenom izvoru

    Post by паће Thu Sep 06, 2018 1:26 pm

    William Murderface wrote:Znam, kako ne bih. A kad pojedu nesto drugo padnu u depresiju i prividjaju im se demoni.

    Oni su zaista na putu da postanu kult. To sa strogim dijetarnim rezimima, u sklopu sa svim ostalim, tipican cultish behaviour.

    Да се запамти ко их је први назвао режимом а не владом. Одатле до утеривања демократије има још подугачак танго да се одигра. Нпр кад буду формирали јуришнике, да видимо ко ће први престати да их зове јединицама или трупама и почети да их зове милитантима.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Orošavanje na veličanstvenom izvoru - Page 4 Empty Re: Orošavanje na veličanstvenom izvoru

    Post by Guest Thu Sep 19, 2019 11:26 pm

    Demagogija u borbi protiv klimatskih promena

    današnji mladi su too emotional

    Međutim, iz straha i frustracije stvara se jedan iskrivljen pogled na politiku i političare, koji zapravo sprečava normalnu debatu o rešenju za klimatske promene. Mladi aktivisti poput Grete Tunberg smatraju da „odrasli“ žele samo da ignorišu problem klimatskih promena jer ne vide njegov značaj, ili su pod uticajem lobista raznih industrija koje ne žele da se država bavi ovim pitanjem. Iako je ovo delimično tačno, razlog zašto danas nema radikalnijih pristupa ekološkoj politici je to što su u pitanju užasno kompleksni problemi, koji gotovo nikad ne uključuju samo klimatske promene.
    nema radikalnijih pristupa zbog užasne kompleksnosti problema Orošavanje na veličanstvenom izvoru - Page 4 286371741
    ništa materijalni interesi, naravno  Orošavanje na veličanstvenom izvoru - Page 4 819872012 

    Dodatno, iako su prema svim dostupnim podacima klimatske promene izazvane ljudskom aktivnošću, upitno je i dalje na koji način ih možemo zaustaviti i da li imamo trenutno tehnološke kapacitete za to. Klimatske promene nisu pitanje u kom jednostavno imate “dobre“ i “loše“ ljude, već je to kompleksna rasprava koju aktivisti poput Tunberg žele da predstave kao puki “nedostatak volje i vizije“ političara na vlasti.
    istina je naravno negde na sredini, braća Koch i Bil Kiben, to su sve neke nijanse sive, ko će to sve raščivijati, to je tako 1 nešto kompleksno...

    a da, sad anksiozni adolescenti problem predstavljaju  kao "puki nedostatak volje i vizije političara", izgubio se negde uticaj lobista iz prethodnog pasusa Orošavanje na veličanstvenom izvoru - Page 4 2304934895


    Ukoliko pogledamo rečnik koji koriste aktivisti za klimatske promene otkrićemo da je on jako sličan rečniku koji koriste populisti na desnici. „Napravimo svet Greta ponovo“ (Make The World Greta Again) je naslov dokumentarca o protestima mladih zbog klimatskih promena, što je direktan odgovor na čuveni slogan iz predsedničke kampanje Donalda Trampa. Ovaj slogan zapravo pokazuje nešto dublje u ideologiji ovih protesta, a to je stav da je završeno sa raspravom o klimatskim promenama.
    aktivisti koriste rečnik desnih populista. dokaz: neko napravio film i dao mu glupo ime.
    šta se iz toga zaključuje? stav da je završeno sa raspravom o klimatskim promenama je nešto kao i stav prosečnog MAGA deplorable-a.
    levi deMAGAozi  Orošavanje na veličanstvenom izvoru - Page 4 3402243210 horseshoe teorija ftw!

    Ono što Tunberg često ističe jeste da je nauka u vezi sa klimatskim promenama dosta očigledna, i da je jasno šta su rešenje za potencijalnu klimatsku katastrofu. Međutim ne samo da nije jasno šta su rešenja, već i porez na ugljen dioksid na svetskom nivou, za koji se zalaže većina ekoloških aktivista, sa sobom povlači mnogobrojna pitanja o zemljama u razvoju i budućnosti njihovog ekonomskog razvoja ukoliko se primeni ovakav porez.

    Pored odbijanja da se vodi rasprava o uzrocima i rešenjima za klimatske promene, aktivisti koji su inspirisani Gretom često pokušaju da stave na stub srama one koji ne primenjuju životni stil koji proizvodi manje ugljen dioksida.
    i ovde podvala: da li levi demagozi tvrde da je rasprava završena o uzrocima ili da je završena i rasprava o rešenjima? ovo prvo bi libekovka da porekne, ali ne baš direktno, pa fura uz priču o rešenjima. a ovo drugo niko normalan ne tvrdi--onoliko se raspravlja o rešenjima--osim utoliko što je ovako generalno iz toga šta su uzroci jasno da rešenje mora da podrazumeva smanjivanje emisije uglj. dioksida.

    iznervirao sam se Orošavanje na veličanstvenom izvoru - Page 4 3274312807
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Orošavanje na veličanstvenom izvoru - Page 4 Empty Re: Orošavanje na veličanstvenom izvoru

    Post by Filipenko Sat Sep 21, 2019 6:57 pm

    Da li se i ovo vodi kao orosavanje na velicanstvenom izvoru, ili...?


    Orošavanje na veličanstvenom izvoru - Page 4 70982155_2468297850068903_4100095460025303040_n.jpg?_nc_cat=106&_nc_oc=AQl332uOLaXNisELBcnt_XqzQZxSc2u1RVuuSdOEbNolZ0TZX8p6HOW-KxxkkfU_ix8&_nc_ht=scontent.fbeg2-1
    Erős Pista

    Posts : 81445
    Join date : 2012-06-10

    Orošavanje na veličanstvenom izvoru - Page 4 Empty Re: Orošavanje na veličanstvenom izvoru

    Post by Erős Pista Thu Sep 26, 2019 1:37 am



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    Orošavanje na veličanstvenom izvoru - Page 4 Empty Re: Orošavanje na veličanstvenom izvoru

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri May 03, 2024 4:08 am