Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    IT Razno

    katamaran

    Posts : 1341
    Join date : 2015-01-20

    IT Razno - Page 7 Empty Re: IT Razno

    Post by katamaran Thu May 17, 2018 8:35 pm

    Mr. Ward wrote:Inače GoPro Hero5 Session je izvanredna kamera! Ima i Protune opciju podešavanja balansa belog i ISO nivoa i zato sa njom može da se radi profesionalno. Nema ekran. Pa šta? Šta će ti ekran na akcionoj kameri? Slika je uvek oštra a ugao je takav da će ti sve biti u kadru. Stavi je na kacigu i to ti je to.
    Mozda cu se veceras posle ponoci malo igrati sa tim podesavanjima.

    Da izguglam najbolja podesavanja? Pojma nemam o tome.
    Anonymous
    Guest

    IT Razno - Page 7 Empty Re: IT Razno

    Post by Guest Thu May 17, 2018 9:20 pm

    Nema tu najbolja IT Razno - Page 7 1143415371 imas najbolja u datim okolnostima. 

    ISO je osetljivost senzora. Sto je veci ISO, kamera bolje radi sa manjkom svetla, ali je mana u sledecem: fotke sa visim ISO parametrom su zrnatije, sa manje detalja. Sto vece zrno, to jest sto manja rezolucija fotografije, to je veca osetljivost filma ili senzora i samim tim se sa njim lakse radi u uslovima slabog svetla. Primeri: ISO 100 - upotreba pri suncanom danu. ISO 200 - fotkanje u senci, napolju. ISO 400 - jako dobro osvetljen beli prostor iznutra. ISO 800 do 1250 - dobro osvetljen prosecan stan. Zalazimo polako na teren slabije rezolucije. ISO 1600 - nekakva soba sa jacom lampom, slabo osvetljena svirka itd, dobro osvetljena ulica. ISO 3200 - ozbiljni nocni rad, fotkanje nebeskih tela itd.

    Imas i balans belog, to je temperatura snimka, recimo lepa, umereno topla LED lampa ima 2700-3000 Kelvina, surovo dnevno svetlo i neonske lampe daju 5.500 Kelvina itd. Balans belog se podesava da odgovara postojecem svetlu.

    Nece tebi ta podesavanja mnogo trebati napolju u prvo vreme. Prvo radi sa auto setingom pa se posle igraj.


    Fun fact: temperatura Mlecnog puta je 4.840 Kelvina.
    katamaran

    Posts : 1341
    Join date : 2015-01-20

    IT Razno - Page 7 Empty Re: IT Razno

    Post by katamaran Fri May 18, 2018 12:35 am

    Hvala puno. Pojma nemam o ovome a interesantno mi je. Veceras sam verovatno preumoran da bih nesto naucio al cu morati da istrazim ovih dana.

    Uglavnom i sa sadasnjim podesavanjima radi iznenadjujuce dobro cak i kad nema mnogo svetla. Jedino nikako da nadjem neki uredjaj koji moze ljudski da snimi nocni pogled sa Kalisa.

    Znam da ti volis munje, par puta mi se vec desavalo da odem na pivce, gledam pogled i munje u daljini.
    katamaran

    Posts : 1341
    Join date : 2015-01-20

    IT Razno - Page 7 Empty Re: IT Razno

    Post by katamaran Sat May 19, 2018 7:22 pm

    Nesto budali, a ne vidim na netu da je uobicajeno. Secka snimke na 08:52. I jos nekako bezveze imenuje, jedva sam poredjao po redu.

    Verovatno nije preveliki problem jer svakako moram da ih provucem kroz Premiere zbog mjuze (ce gi vidimo da li ima pauze izmedju klipova) al opet budalastina. edit: nema nikakve pauze...
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    IT Razno - Page 7 Empty Re: IT Razno

    Post by kondo Wed May 23, 2018 11:37 am

    jel se ne ko razume u blutooth zvucnike

    ovo

    https://www.gigatron.rs/zvucnici?prikaz=grid-view&limit=16&poredak=rastuci&strana=14

    ima malo vise snage nego prosecan sony za te pare, a JBL ni nema

    nije za mene i ne mogu da se kurcim s budzetom, samo gledam da dobijem sto vise za novac i to je to

    u zoni 7.200 koliko ovi kostaju jel ima bolje?


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    IT Razno - Page 7 Empty Re: IT Razno

    Post by Guest Wed May 23, 2018 11:51 am

    los ti je link, a ne mogu da pronadjem zvucnik od 7.200 na spisku, aj opet daj model pa cu da pogledam. (referenca: pasionirani ljubitelj portabl zvucnika vec 10+ godina)
    katamaran

    Posts : 1341
    Join date : 2015-01-20

    IT Razno - Page 7 Empty Re: IT Razno

    Post by katamaran Thu May 24, 2018 8:25 pm

    Mr. Ward wrote:
    katamaran wrote:

    Sve te dzidzabidze mogu brze da se pune sa nekim adapterom pa u uticnicu? Znam da telefonu treba jkako dugo da se napuni preko usb.

    ja i punim samo preko adaptera, idealno 3.4 ampera, kad mi se nadje pod rukom
    Znaci moze toliko jak punjac? Ja se usput setio da mi to treba pa sa telefona guglam 1.5 - 2A

    Nisam nasao nista zvanicno. Samo powerbank navodno ima zastitu i na ulazu i na izlazu.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    IT Razno - Page 7 Empty Re: IT Razno

    Post by Filipenko Thu May 24, 2018 8:33 pm

    Samo da primetim da je 7 dana proslo, jos uvek nista nije snimio...
    katamaran

    Posts : 1341
    Join date : 2015-01-20

    IT Razno - Page 7 Empty Re: IT Razno

    Post by katamaran Thu May 24, 2018 8:42 pm

    To sto nisam tebi poslao na pm ne znaci da nisam nista snimio IT Razno - Page 7 1143415371

    Al nisam nesto previse. Nesto preko sat vremena materijala za sada i to sve u 1080p. Kanim se da probam 4k al nikako da stignem. 

    Imam jednu voznju od 45 minuta al necu da ti dam  IT Razno - Page 7 1505862411

    edit: moze cak da se desi da ce i kintu da mi donese....  (a uzeo sam je cisto za zezanje)
    katamaran

    Posts : 1341
    Join date : 2015-01-20

    IT Razno - Page 7 Empty Re: IT Razno

    Post by katamaran Thu May 24, 2018 10:55 pm

    evo ti jedan teaser 

    https://streamable.com/wlap2

    1080p 90fps
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    IT Razno - Page 7 Empty Re: IT Razno

    Post by kondo Thu May 24, 2018 11:23 pm

    Mr. Ward wrote:los ti je link, a ne mogu da pronadjem zvucnik od 7.200 na spisku, aj opet daj model pa cu da pogledam. (referenca: pasionirani ljubitelj portabl zvucnika vec 10+ godina)

    bravo, to mi treba. mi smo za kucu kupili neki canton u nemacku za koji mi je receno da je kopija bosea, mislim da je ispao 100e posle popusta i poreskog odbitka, nisam bas impresioniran.

    ovo je suspect

    TRENDWOO Bluetooth zvučnik SOUNDCUP-L

    https://www.gigatron.rs/portabl__bezicni_zvucnici/trendwoo_bluetooth_zvucnik_soundcupl_crni-128915

    jibel koji mi izgleda slicno/isto kosta tacno x2.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    IT Razno - Page 7 Empty Re: IT Razno

    Post by Guest Thu May 24, 2018 11:37 pm

    ovaj zvučnik anonimne kineske kompanije na Aliju košta 28 dolara, što znači da je ovo kolosalni ripoff.
    ne uliva mi poverenje. gotovo izvesno su mu i drajver i konstrukcija inferiornog kvaliteta što znači da mu loš bas lomi kućište već na pola snage, to je jednostavno taj rang cene. drugi problem je baterija. nemam poverenje u bateriju kompanije Trendwoo.
    da se još prodaje, odmah bi ti preporučio moj Microlab u koji (neverovatno) ide baterija iz starih Nokia telefona i koja drži pola dana. ja imam dve i samo ih rotiram. pošto toga više nema, evo ti na prvu loptu zvučnik poznate kompanije, po nešto malo višoj ceni. kod ovih zvučnika važi pravilo da je apsolutno besmisleno kupovati od noname tvrtki.

    https://www.gigatron.rs/portabl__bezicni_zvucnici/hp_roar_plus_purple_bezicni_zvucnik__g0h98aa-94699
    Anonymous
    Guest

    IT Razno - Page 7 Empty Re: IT Razno

    Post by Guest Thu May 24, 2018 11:52 pm

    a sad, pošto si me zainteresovao (a i moj Microlab neće večno, ovo mu je peta godina drndanja) ovo je zvučnik koji bih sutra kupio za sebe. osnovna cena mi je previsoka ali bi mi ovaj popust presudio.

    https://www.comtradeshop.com/sony-srsxb20l-2-0-zvucnik-bluetooth-plavi.html


    bluetooth zvučnici jako retko dobijaju ovako visoke ocene u recenzijama, zato što ljudi očekuju boombox efekat pa se razočaraju i onda lupaju dvojke i trojke. 4.5 je kolosalno visoka ocena.

    https://www.amazon.com/Sony-Portable-Wireless-Speaker-Bluetooth/dp/B01MZFKJL2#customerReviews

    bang for buck, potpisujem da je ovo najbolja ponuda u Beogradu danas.
    паће

    Posts : 40078
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    IT Razno - Page 7 Empty Re: IT Razno

    Post by паће Fri May 25, 2018 12:18 am

    Чему дизати порезе да би власти могле да вас лакше шпијунирају? Технологија омогућава да прескочите посредника.

    Регистар wrote:
    The truth is that in its determined effort to expand Alexa's usefulness and so consolidate its lead in the market, Amazon has been moving too fast. All too often in recent months the devices have been wrongly hearing its wake word – something that users tend to discover only when the device provides an unexpected response to a question it wasn't asked.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    IT Razno - Page 7 Empty Re: IT Razno

    Post by kondo Fri May 25, 2018 6:16 am

    Mr. Ward wrote:a sad, pošto si me zainteresovao (a i moj Microlab neće večno, ovo mu je peta godina drndanja) ovo je zvučnik koji bih sutra kupio za sebe. osnovna cena mi je previsoka ali bi mi ovaj popust presudio.

    https://www.comtradeshop.com/sony-srsxb20l-2-0-zvucnik-bluetooth-plavi.html


    bluetooth zvučnici jako retko dobijaju ovako visoke ocene u recenzijama, zato što ljudi očekuju boombox efekat pa se razočaraju i onda lupaju dvojke i trojke. 4.5 je kolosalno visoka ocena.

    https://www.amazon.com/Sony-Portable-Wireless-Speaker-Bluetooth/dp/B01MZFKJL2#customerReviews

    bang for buck, potpisujem da je ovo najbolja ponuda u Beogradu danas.

    zahvaljujem, laćam se kartice!

    za onaj prvi, jasno je bilo da je neko kinesko govno ali se uvek nadam da ima i među drugom robom brendova kao sto je xiaomi, koji se baš pokazao u mojim rukama.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    IT Razno - Page 7 Empty Re: IT Razno

    Post by Filipenko Fri May 25, 2018 9:17 am

    Meni je od tih stvari ponajbolji JBL Flip 4, ali je i nesto skuplji. Plus je vodootporan, otporan na udarce, prasinu, trt mrt.


    https://www.comtradeshop.com/jbl-flip-4-bluetooth-zvu-nik-maskirni.html

    https://www.comtradeshop.com/jbl-flip-4-bluetooth-zvu-nik-crveni.html

    https://www.comtradeshop.com/jbl-flip-4-bluetooth-zvu-nik-zeleni.html

    https://www.comtradeshop.com/jbl-flip-4-bluetooth-zvu-nik-crni.html

    https://www.comtradeshop.com/jbl-flip-4-bluetooth-zvu-nik-plavi.html

    https://www.comtradeshop.com/jbl-flip-4-bluetooth-zvu-nik-sivi.html
    паће

    Posts : 40078
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    IT Razno - Page 7 Empty Re: IT Razno

    Post by паће Fri Jun 15, 2018 1:34 pm

    Како се исправно каже: пановати, панисати или панирати? Питам због комшијиног фирмописца.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    katamaran

    Posts : 1341
    Join date : 2015-01-20

    IT Razno - Page 7 Empty Re: IT Razno

    Post by katamaran Sat Jun 16, 2018 2:25 am

    Iskocise mi kockasti na gugletu

    IT Razno - Page 7 2018-06-16_0223

    Da Krstajicevi madjionicari iskacu na CRo ip to bi bas bio Srbin pobediJo momenat. Ovako...

    edit: random izgleda, menja repke.


    _____
    Belaj Boy
    ♏

    Posts : 4537
    Join date : 2016-06-09

    IT Razno - Page 7 Empty Re: IT Razno

    Post by ♏ Tue Aug 28, 2018 11:12 pm

    Treba li IT da strahuje od izmena u paušalnom oporezivanju? | NALED: Paušalno oporezivanje ima kvaliteta, ne ugroziti ga

    Ceterum censeo, Startit i Vojvodina ICT Cluster… My two cents, firmama sa 90% paušalaca naročito brutalno retroaktivno naplatiti sve što treba, a fabrike radnicima.

    Naravno, ne očekujem da će ovi kreteni bilo šta iole normalno uraditi, prodaće im NALED novi software za poresku, ova ga neće koristiti kako treba i ostaće neka forma statusa quo.
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4321
    Join date : 2016-09-29

    IT Razno - Page 7 Empty Re: IT Razno

    Post by nalog sa ženinog laptopa Tue Aug 28, 2018 11:41 pm

    “ne treba ništa dirati, jer ovako kako je funkcioniše”


    IT Razno - Page 7 903208043


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    паће

    Posts : 40078
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    IT Razno - Page 7 Empty Re: IT Razno

    Post by паће Wed Aug 29, 2018 12:50 am

    kuku wrote:“ne treba ništa dirati, jer ovako kako je funkcioniše”


    IT Razno - Page 7 903208043

    "Не поправљај док се не поквари", вели стара програмерска. Истини за вољу, има и она да "никад нема времена да се уради ваљано, али увек има времена да се уради двапут".


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4321
    Join date : 2016-09-29

    IT Razno - Page 7 Empty Re: IT Razno

    Post by nalog sa ženinog laptopa Wed Aug 29, 2018 1:23 am

    a pre svega stara audofilska


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4321
    Join date : 2016-09-29

    IT Razno - Page 7 Empty Re: IT Razno

    Post by nalog sa ženinog laptopa Wed Aug 29, 2018 1:25 am

    zamisljam da citiranu mudrost pocnemo da primenjujemo i na ostale oblasti zivota i rada


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    паће

    Posts : 40078
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    IT Razno - Page 7 Empty Re: IT Razno

    Post by паће Wed Aug 29, 2018 2:02 am

    Ма има ту разних мудрости, и разних дефиниција шта је то "ради" и шта је то "не ради".

    То што систем делује као да ради, још не значи да ради оно што треба да ради, да то ради како треба, и да је уопште узев од неке користи.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    IT Razno - Page 7 Empty Re: IT Razno

    Post by Guest Thu Aug 30, 2018 3:33 pm

    Pojma nemam o čemu pričate.

    Win 10, dođe neki upgrade i sve je isto.  Nikada neki problem. Što je bilo cementirano , ništa se nije izgubilo ili ponovo nešto da radim.

    Vi i ja koristimo isti Win 10? Ima li ih različitih?

    IT Razno - Page 7 Empty Re: IT Razno

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sat Apr 27, 2024 9:45 pm