Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    паће

    Posts : 39823
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 14 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by паће Mon Oct 17, 2022 12:36 pm

    Ман'те човека, можда је мало надувао, ал' довољно прича чујем и са других страна, на шта сад личи рад у већим (ај ти) фирмама. Имају чирлидера, имају тимове којима је важније да се у разговору користе заменице које су присутни одабрали него да посао буде урађен, ма свашта. Добро, оно о кравама и скакавцима још није дошло на ред, ал' већ је било да се скупе на тим билдинг и тамо затекну искључиво веганску клопу, и успут закаче корону.


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    boomer crook

    Posts : 36651
    Join date : 2014-10-27

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 14 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by boomer crook Mon Oct 17, 2022 12:45 pm

    pa ja sam zaticao vegansku klopu u nekim firmama jos pre 20 godina.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    паће

    Posts : 39823
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 14 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by паће Mon Oct 17, 2022 1:12 pm

    Једно је у фирми, а друго кад фирма закупи нешто на вр брда, седиш тамо три дана и немаш избора.


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    boomer crook

    Posts : 36651
    Join date : 2014-10-27

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 14 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by boomer crook Mon Oct 17, 2022 1:16 pm

    ma kapiram sta pricas ali ovo je trol


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    zvezda je zivot

    Posts : 6957
    Join date : 2014-11-07

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 14 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by zvezda je zivot Mon Oct 17, 2022 1:18 pm

    Erős Pista wrote:
    Donald DeSantis wrote:Tu je problem. Leve budale dobijaju vise glasova i sprovode ne najludje nego totalno retardirane "ideje". Mada treba reci da to vise nema nikakve veze sa onom levicom, neka nova zombie ideologija, ali oni vole da se predstavljaju kao levaci. Levicari su zavedeni, ali ipak normalni ljudi, ovi nisu ni prosli pored normalnih. Cudna atmosfera, podseca na Staljinizam, na poslu se vise i ne radi, samo pricamo kako da pobijemo sto vise krava jer mnogo prde i podriguju, kako da unistimo farmere jer su zaostali i zatucani, nisu woke, kako da predjemo na insekte kao proteinski superiornu hranu i mleko od bubasvaba i tako neke slicne mozgojebine. Srecom, jos nekoliko godina pa palim negde gde zive jos normalni, ako do tada i ja ne fijuknem, zajebano je za mentalno zdravlje skroz. Mada mislim da se nece primiti, slusam decu kako se zajebavaju sa onim sto ih uce u skolu, odrasli su vec druga prica, sjebani u mozak prilicno. Naplasili ih da ce umreti od bolestina, da ce ih okean potopiti zbog krava, sad su dodali i nuklearnu pricu ...... gledam kako i relativno dusevno zdravi popustaju.

    Đe radiš, da se i ja zapošlim u tu firmu.

    zvuci ko da radi u verso books


    _____
    ova zemlja to je to
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 14 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by Erős Pista Mon Oct 17, 2022 1:23 pm

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 14 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 39823
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 14 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by паће Mon Oct 17, 2022 1:24 pm

    boomer crook wrote:ma kapiram sta pricas ali ovo je trol

    Па нека је, али да би успешно трољао мора да се неких 90% ослања на стварност, да би протурио својих 10%. А није да нема основа. Е сад, провалити где му је тих 10% и које су му намере...


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    Donald DeSantis

    Posts : 182
    Join date : 2022-10-16

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 14 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by Donald DeSantis Mon Oct 17, 2022 1:52 pm

    Ne znam cemu uzbudjenje, osim subjektivnih impresija kako sve to utice na moju psihu - sve ostalo mozete procitati u novinama, ne bilo kojim vec mainstream pro-rezimsko-liberalnim. Priznajem da je i moja reakcija bila slicna, znaci nevera, ali je upravo ovde izgradjena najveca fabrika, tj farma insekata za ljucku ishranu, uz izdasnu multimilionsku finansijsku podrsku vlade i gospodina Bila Gejca, a nagradu za vlasnika urucio onaj Obama, zaboravih mu ime. Mleko od buba-svaba se tako zove iz miloste kako bi zvucalo manje gadno, ustvari to su buba-svabine zlezde koje se cede i kazu da je najbolje "mleko" bolje od bizonkinog mleka. U svim samoposlugama insekti su na pocasnim mestima, chocolate bars sa skakavcima, milk shake powder od cvrcaka.

    Jel treba linkovi ili mozete sami da nadjete? Da ne bude kako ja nesto baljezgam.
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 14 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by Erős Pista Mon Oct 17, 2022 1:55 pm

    Donald DeSantis wrote:Ne znam cemu uzbudjenje, osim subjektivnih impresija kako sve to utice na moju psihu - sve ostalo mozete procitati u novinama, ne bilo kojim vec mainstream pro-rezimsko-liberalnim. Priznajem da je i moja reakcija bila slicna, znaci nevera, ali je upravo ovde izgradjena najveca fabrika, tj farma insekata za ljucku ishranu, uz izdasnu multimilionsku finansijsku podrsku vlade i gospodina Bila Gejca, a nagradu za vlasnika urucio onaj Obama, zaboravih mu ime. Mleko od buba-svaba se tako zove iz miloste kako bi zvucalo manje gadno, ustvari to su buba-svabine zlezde koje se cede i kazu da je najbolje "mleko" bolje od bizonkinog mleka. U svim samoposlugama insekti su na pocasnim mestima, chocolate bars sa skakavcima, milk shake powder od cvrcaka.

    Jel treba linkovi ili mozete sami da nadjete? Da ne bude kako ja nesto baljezgam.


    A jel imate sladoled od buba?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 33879
    Join date : 2012-02-10

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 14 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by ficfiric Mon Oct 17, 2022 1:57 pm

    Ih otkad se jedu bube po Aziji i sta im fali


    _____


    Uprava napolje!

    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 14 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by Notxor Mon Oct 17, 2022 1:59 pm

    Ništa osim što ih pojedu. Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 14 2348298330


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    ficfiric

    Posts : 33879
    Join date : 2012-02-10

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 14 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by ficfiric Mon Oct 17, 2022 2:05 pm

    Jedu se i pacovi Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 14 1844795956



    _____


    Uprava napolje!

    Donald DeSantis

    Posts : 182
    Join date : 2022-10-16

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 14 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by Donald DeSantis Mon Oct 17, 2022 2:10 pm

    Ima i sladoled ali nije naisao na odusevljenje sirih narodnih masa jer su stavili neke velike bube u njega tvrdokrilce pa ljudi malo zapinju dok lizu. A to sto negde jedu bube kako bi preziveli kulturnu revoluciju, jedu oni i pse imaju i Pasijadu u Yulinu svake godine, a jeli su i slepe miseve u Wuhanu, to svi znamo, jeltako?

    Kakve to veze ima sa mnom, ja sam hriscanin.
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 14 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by Erős Pista Mon Oct 17, 2022 2:11 pm

    Jel da da je bljak?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    disident

    Posts : 14963
    Join date : 2016-03-28

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 14 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by disident Mon Oct 17, 2022 2:12 pm

    Kako vas ne mrzi da odgovarate?


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    boomer crook

    Posts : 36651
    Join date : 2014-10-27

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 14 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by boomer crook Mon Oct 17, 2022 2:18 pm

    spor dan


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36651
    Join date : 2014-10-27

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 14 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by boomer crook Mon Oct 17, 2022 2:20 pm

    cekamo da padne herson pa da se radujemo pobedi satanizma.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Donald DeSantis

    Posts : 182
    Join date : 2022-10-16

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 14 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by Donald DeSantis Mon Oct 17, 2022 2:30 pm

    Pa jeste neki satanizam nastao majku mu, zvali me iz skole, ja idem i na recepciji nekih 5 zena,  rekoh dobar dan, ja sam Jovanov otac. Kad skocise svih 5, kidisu na mene, znate mi ne koristimo rec otac nego roditelj! Cenim dakle da je neki nesporazum, ja da objasnim: pa jesam i otac i roditelj, auuu one ko s lanca jbt, ne, ne, ne ne mozete biti otac. Kapiram da su dusevno obolele, rekoh dobro ..... Svetice se na detetu jebiga, vidim da ih je neki necastivi spopao, mada ja u to ne verujem, nisam religiozan.

    Evo ni sad mi nije jasno sto je tako opasno i drustveno neprihvatljivo biti otac. Valjda su i one imale oca. Jedino ako im je nesto radio sto ne treba pa ostavilo teske posledice, Ali bas svih 5, malo verovatno.
    Јанош Винету

    Posts : 5173
    Join date : 2016-01-26

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 14 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by Јанош Винету Mon Oct 17, 2022 3:34 pm

    Donald DeSantis wrote:Pa jeste neki satanizam nastao majku mu, zvali me iz skole, ja idem i na recepciji nekih 5 zena,  rekoh dobar dan, ja sam Jovanov otac. Kad skocise svih 5, kidisu na mene, znate mi ne koristimo rec otac nego roditelj! Cenim dakle da je neki nesporazum, ja da objasnim: pa jesam i otac i roditelj, auuu one ko s lanca jbt, ne, ne, ne ne mozete biti otac. Kapiram da su dusevno obolele, rekoh dobro ..... Svetice se na detetu jebiga, vidim da ih je neki necastivi spopao, mada ja u to ne verujem, nisam religiozan.

    Evo ni sad mi nije jasno sto je tako opasno i drustveno neprihvatljivo biti otac. Valjda su i one imale oca. Jedino ako im je nesto radio sto ne treba pa ostavilo teske posledice, Ali bas svih 5, malo verovatno.

    Где ти живиш, тога нема ни у Портланду, Орегон.

    Али да је фашизам у питању, није. 

    Ако се водимо по дефиницији (а не знам зашто не бисмо) ултранационалистички палингенетски покрет има једино обрисе у новој десници, Трампизму, Ле Пеновој, АФД-у и сличним који желе да изврше ”национални препород” и врате се у бољу прошлост. 

    Воук и диверситет гурају велике мултинационалне корпорације па чак и америчка војска јер модерни глобализовани капитализам захтева сарадњу људи са разних поднебља, вера, нација, етничких група, сексуалних опредељења, на професионалном циљу.
    Фирма ради да би правила паре и не треба јој да се политички сврстава осим ако јој то не доноси неку корист.
    Тако да ова политика незамерања никоме доводи до политике гурања диверситета.

    Нема радне снаге на Западу за тај новац, а потребан је потребан сваки човек и зато овај аутсорс модел удаљеног рада. Писач кода Индус, виши писар Пакистанац, Руси, Украјинци, корисничка подршка у Бурундију и Филипинима, производња у Кини или на Тајланду, којима координише неки шлифовани Енглез, Немац, Швајцарац или Американац стејкхолдер, зависи чија је фирма.
    Ако запосленима не могу (тј. могу али неће) да им дају више новца или боље услове рада, одморе, боловања или шта већ, онда макар да имају професионално окружење у коме нема шиканирања и дискриминације на било којој основи.  

    Није то ”фашизам” уопште, просто промена друштва у једном новом глобалном ситему.

    Онај ко има користи од глобализације, хвата се за тај воз и ослобађа националног и традиционалног које га подсећа на некадашња непочинства, сада већ баласт стотинама година стар.

    Онај који је остао у неким старим индустријама које су остале на милост и немилост тржишта, без одговарајућих технологија, капитализације и државне протекције, може само да кука као Трамповци и да сања некадашњу бољу прошлост.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Donald DeSantis

    Posts : 182
    Join date : 2022-10-16

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 14 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by Donald DeSantis Mon Oct 17, 2022 5:10 pm

    Zivim u Kanadi, glavni eksperimenti se vrse ovde i na Novom Zelandu. Ipak je Kanada otisla korak dalje sa blokiranjem bankovnih racuna gradjana koji ucestvuju u mirnim antivladinim protestima. To ni u Africi ne bi proslo bez medjunarodne osude. Ovde prolazi nepodnosljivo lako, bez medija. Cujem i neke starije liberale koji sapucu da ih niko ne cuje kako je to cist ....... ja nisam rekao da je to fasizam, da je neko jos nedefinisano zlo - to svakako jeste. Bice najverovatnije da je to taj globalizam, kog niko, pa ni ja nije razumeo pravilno, osim okasnelih balkanskih liberala.

    Oregon je failed state, ali na drugi nacin, cista anarhija, to moze da sredi samo neka opcija koja podrazumeva prekomernu upotrebu sile, tu se nista ni tzv. demokrate ne pitaju.

    Kovid je bar zapadu ako nikom drugom dokazao da ne sme zavisiti od centralnog komiteta u Pekingu. Danas je opet dokazano da se ne sme zavisiti od CK u Kremlju. 

    Tvoja analiza je suplja iz danasnje perspective na 1000 mesta, pre 10 godina sam je i ja valjao.



    Naizgled nece nikome da se zamere ... osim vecini. Nadam se da ce biti samleveni, od iste.


    Last edited by Donald DeSantis on Mon Oct 17, 2022 5:26 pm; edited 1 time in total
    boomer crook

    Posts : 36651
    Join date : 2014-10-27

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 14 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by boomer crook Mon Oct 17, 2022 5:12 pm

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 14 3579118792 Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 14 3579118792 Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 14 3579118792


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 14 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by Erős Pista Mon Oct 17, 2022 5:14 pm

    Poslati Kanadjane u Oregon, sta drugo.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36651
    Join date : 2014-10-27

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 14 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by boomer crook Mon Oct 17, 2022 5:15 pm

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 14 Erran-morad-who-is-america


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Donald DeSantis

    Posts : 182
    Join date : 2022-10-16

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 14 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by Donald DeSantis Mon Oct 17, 2022 5:47 pm

    S druge strange obrazovanje nam je odlicno, ucitelji su krajnje nekonvencionalni Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 14 1399639816 ...

    https://www.google.ca/search?q=lemieux+teacher+oakville&prmd=insv&sxsrf=ALiCzsZ5dZIEtOjN9oL-eh-pXWZf5Wd3xg:1666020995380&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjou_jsy-f6AhWclIkEHUV2CrIQ_AUoAXoECAEQAQ&biw=412&bih=791&dpr=1.75


    _____
    Ronald Reagan: 'If Fascism Ever Comes to America, It Will Come in the Name of Liberalism'
    ficfiric

    Posts : 33879
    Join date : 2012-02-10

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 14 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by ficfiric Mon Oct 17, 2022 5:54 pm

    Kazi ako treba neka pomoc da se skupi za napacen kanadski zivalj


    _____


    Uprava napolje!

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 14 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Mar 29, 2024 8:55 am