Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Anonymous
    Guest

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 7 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by Guest Sat Oct 29, 2016 1:50 am

    Ma nisu bre NSPM alt right. Oni su classic right. Pomalo vuku i na gospel.


    Nema Srbija alt rightovce na javnoj sceni. A i ako dodju, docice iz pravca DJBa.
    Erős Pista

    Posts : 81444
    Join date : 2012-06-10

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 7 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by Erős Pista Sat Oct 29, 2016 2:06 am

    Pogledaj Novi Polis, čist Alt Right, samo ipak malo manje eksplicitan. Gejming, pop i visoka kultura i fašizam. Cvijanovićev Novi standard je takođe na sličnim pozicijama, s tim što ume da bude i otvoreniji u tim stavovima (slavi se francuoska Nova Desnica, Kalajić, Bokan piše povremeno, ili bar pisao...).

    Ovaj tekst je npr 1/1 Alt Right, mogli su tamo da ga objave bez ikakve uredničke intervencije:

    http://www.novipolis.rs/sr/kultura/30333/potraga-za-izgubljenom-muskoscu.html


    A takođe i ovaj "Poredak" sa kojeg je NSPM preneo tekst o Miti Ljotiću, tom velikom borcu protiv kapitalizma, je skroz Alt Right. Prota iz Sindikata, Mita Vojnov, onaj Hadži Nikolić iz 357, itsl.

    Fajgelj je takođe Alt Right, ali još nije našo svoju platformu.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 7 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by Guest Sat Oct 29, 2016 2:40 am

    Pa tebi je sve alt right.
    Erős Pista

    Posts : 81444
    Join date : 2012-06-10

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 7 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by Erős Pista Sat Oct 29, 2016 2:53 am

    Eto ti sad. Ne, nije sve, Alt Right ti je američki izraz evropske Nove Desnice. Dakle, fašizam, sa popkulturnim tvistom. Od standardne desnice se razlikuje po odbacivanju parlmaentarizma, a neretko i demokratije uopšte, besramnim uvođenjem u priču onog što je u mejnstrim politici ili nedozvoljeno ili prikriveno - rasne teorije, geopolitika, kutlurna superiornost, i pozivanje na tradicije i ideologije kojima nema mesta u mejnstrim političkoj areni - može Evola, može De Benoa, može Musolini, Hitler, može braća Štraser, može Ernst Rem, može Mita Ljotić. U National Review nećeš naći pohvale Musoliniju, Hitleru da ne pominjem, ali ni tekstove o Evoli, Genonu, Lotropu Stodardu, itd. Na Alt Right ćeš naći sve to. Kao što ćeš na Novom Polisu i u Poretku naći pohvale političaru Miti, Kodreanuu, itd. Na NSPM do skora to nisi imao, ali evo sad imaš.

    Ne znam šta je za tebe Alt Right.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81444
    Join date : 2012-06-10

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 7 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by Erős Pista Sat Oct 29, 2016 3:07 am

    Poređenja radi, radikali, DSS, Pogledi, četnička dijaspora, dakle klasične vaijante srpskog nacionalizma iz devedesetih, nisu Alt Right ni pod razno. NSPM nije bio Alt Right, a u šta će se pretvoriti videćemo. NIN nije bio Alt Right ni u svojim najdesničarskijim danima.
    Sve su to bile neke forme mejnstrim desničarenja sa primesama konzervativizma ili populizma, ili ekstremnog nacionalizma, itd.

    Pogledaj i potpuno drugačiji fokus - ovi prvi - teritorijalna ekspanzija, romantičarski ili pak realpolitički nacionalizam, parlamentarizam, itd. Alt RIght-ovci pak - kultura, seksualna pitanja, demografija, vaspitanje, antiparlamentarizam, rodne uloge (ugrožena muškost), itd.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 7 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by Guest Sat Oct 29, 2016 3:21 am

    Ispada da je desnici zabranjeno da se bavi popkulturom, seksualnim pitanjima, vaspitanjem itd. vec samo sme da zapomaze za Ustavom i Kosovom. Inace je usla alt right "literally Hitler" vode. Tebe zapravo frustrita cinjenica sto je desnica uhvatila korak sa levicom po pitanju kulturne kritike.
    Erős Pista

    Posts : 81444
    Join date : 2012-06-10

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 7 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by Erős Pista Sat Oct 29, 2016 3:27 am

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 7 3960535071

    S kim se bre ti svađaš? Kakvo zabranjeno, kakvi bakrači, samo sam ti dao kriterijume u skladu s kojima upotrebljavam pojam Alt Right.

    Šta je tebi?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 7 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by Guest Sat Oct 29, 2016 3:53 am

    Uskoro ce cetiri. Engleska wiki stranica na jako dobar nacin opisuje alt right. U Srbiji ne postoji medij podesan za alt right poruke. Ne postoji internet kultura preko kojih bi se te poruke formirale. Niti drustvena scena u Srbiji na bilo koji nacin odgovara trenutnoj na Zapadu. Gde ti ovde vidis rasne tenzije, krizu multikulturalizma, politicku korektnost, liberlanu outrage kulturu itd?

    Opet, tebe nervira sto desnica sada prilazi modernoj pop kulturi na istovetan nacin kao i levica, i vise se ne zgrazava na npr. Fight club, vec ga hladnokrvno analizira i iznosi neke svoje zakljucke. I onda u panici i nemoci svrstavas Vojnova i ovu seku u latentne neonaciste.
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 7 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by Bluberi Sat Oct 29, 2016 4:04 am

    Probaj malo manje toga-ti misliš. Ako bi se sveli na to šta ko misli, a ne šta piše, postali bi seronje koje ne umeju da se uzbore sa svojim ograničenjima.
    Erős Pista

    Posts : 81444
    Join date : 2012-06-10

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 7 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by Erős Pista Sat Oct 29, 2016 4:16 am

    et Pržun

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 7 3579118792

    Ma koga bre nervira? I kad je to desnica "odbacivala" Fight Club, pa ga sad, zamisli, bez zgržavanja analizira? Problem s ovom "analizom" je što je glupa, nepismena, i dakako, fašistička, ali to naravno nije moj problem, već njihov. Ili možda misliš da je ovaj tekst dobar?
    Naravno, nisam rekao da je "neonacistički", nego da je fašistički (što nikako nije isto, nacizam ima mnoge specifične odlike koje fašizam generalno ne mora da ima), to je vajda potpuno belodano. Ako se ne slažeš ja bih voleo da čujem zašto.

    Konkretni problemi se naravno mogu razlikovati, jer nemaju sva društva identične probleme, niti su u svima isti problemi fokus političke debate, ali pristup problemima je isti, reference su iste, a i mnoge teme su iste. Vesnici Alt Right-a u Srbiji su pre svega Kalajić, Bokan, Pajkić, oni su ti svi Alt Right-isti by the book - antisemiti, rasisti, evrosuprematisti (pa i beli suprematisti), reference su Evola, Genon, Malaparte, Brazijak, Drije La Rošel, itd. Fascinacija pop  kulturom kao oruđem za izgradnju desne hegemonije (opšte je mesto nove desnice da je čitala Gramšija i da je razumela poentu o izgradnji ideološke hegemonije kroz kulturu, dakle to im je eksplicitan cilj). Onda čitanje Holivuda kroz fašističke matrice, kod Kalajića pop art, itd, da sad ne nabrajam. S tim što su njih trojica bar bili pismeni, a povremeno i zanimljivi, a ne ko ovi polupismeni epigoni sa Novog Polisa.

    E sad ti vidi kako Novi Standard piše o Kalajiću, kako Bokan piše u Novom Standardu, kako pišu evropskoj novoj desnici, o imigraciji, islamu, itd. Alt Right.

    Novi Polis je malo "kulturnjačkija priča", ali i tu su stvari sasvim jasne - Evola, Ljotić, Kodreanu, Špengler, itd. Otvorenog rasizma nema, jer kao što si primetio, to kod nas baš nije goruće pitanje, ali su Albanci "Šiptari, bez trunke ljudskosti u sebi", itd. Ima naplakivanja za izgubljenom Evropom, itd. I naravno - feminizacija, ta velika boljka savremenog sveta, povratak muškosti kroz nasilje, itd.

    Elem, evo ti kako se Alt Right bavi Fight Club-om, pa ti to uporedi sa ovim smećem sa Novog Polisa (za mrvu je pismenije i ideološki eksplicitnije, ali suštinski, to je to):

    http://www.counter-currents.com/tag/fight-club/


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    No Country

    Posts : 11095
    Join date : 2015-05-16

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 7 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by No Country Sat Oct 29, 2016 5:06 am

    Pržun wrote:U Srbiji ne postoji medij podesan za alt right poruke. Ne postoji internet kultura preko kojih bi se te poruke formirale. Niti drustvena scena u Srbiji na bilo koji nacin odgovara trenutnoj na Zapadu. Gde ti ovde vidis rasne tenzije, krizu multikulturalizma, politicku korektnost, liberlanu outrage kulturu itd?
    Такође је познато да су Срби ментално здравији од Американаца... Океј, тебе то чешће 'вата, више није упитно.
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 7 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by Ointagru Unartan Sat Oct 29, 2016 5:59 am

    Pržun wrote:Engleska wiki stranica na jako dobar nacin opisuje alt right.

    Pa tu pise da se u tekstu koji se smatra njihovim "manifestom" navode evropski stari (Evola) i savremeni (nouvelle droite) fasisti kao inspiracija, sto WM i tvrdi. Dalje, WM je ovde negde preneo clanak, mislim da je iz tog novog polisa, gde se na sva usta hvali osnivac rumunske gvozdene garde i njegova fasisticka ideologija, sasvim otvoreno i bez srama - jasno da je to nije klasicna desnica, nego fenomen slican onom sa druge strane okeana.


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Anonymous
    Guest

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 7 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by Guest Sat Oct 29, 2016 6:40 am

    William Murderface wrote:


    vojnov
    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 7 542741_10151515460777697_1497300247_n
    Pržun wrote:Ispada da je desnici zabranjeno da se bavi popkulturom, seksualnim pitanjima, vaspitanjem itd. vec samo sme da zapomaze za Ustavom i Kosovom. Inace je usla alt right "literally Hitler" vode. Tebe zapravo frustrita cinjenica sto je desnica uhvatila korak sa levicom po pitanju kulturne kritike.
    Dobro nije bas tako... kad Jonah Goldberg pise o Wire-u, niko ne bi rekao da je to alt right (inace zovimo to lepo fasizam ko ljudi, u Americi su reci izgubile znacenjem, pa smisljaju nove).

    Vise je problem kad se pop kultura koristi kao orudje za "rasne teorije" i slicne stvari... toga jasno ima u nekim publikacijama, a u drugim ne.
    Pržun wrote: Gde ti ovde vidis rasne tenzije, krizu multikulturalizma, politicku korektnost, liberlanu outrage kulturu itd?

    Nek ti Vilijam nadje Tanasica kako prica da je izasao bar dobar film, gde se lepo kaze pederu da je peder i siptaru da je sipitar, od mene dobijes malo drugacije primere :

    U današnje vreme ozvaničenog licemerja koje se politički korektno sada zove "politička korektnost" čovek više ne sme da govori, piše ili čini razne stvari koje su nekada – dok je Bog hodao po zemlji – bile sasvim normalne. Već sam pominjao tu neku pristalu i očito bogatu sojku koja se usred Los Anđelesa na mene izvikala jer da šta ja njoj imam da otvaram vrata.


    Onda su se pojavili razni/razne (molim: je li korektno?) koji imaju primedbe, takođe licemerne, na još koješta; štaviše na sve ostalo. Nekada je čovek niskog rasta bio "onaj mali", ponekad (zavisno od njegovog karaktera) i "picopevac"; danas je "visinski izazvan" (height challenged), ako se držimo političke korektnosti. Jurodiv čovek nekada je bio simpleton, u Banatu se kaže "prost"; danas je mentally chalenged. Crnac je Afroamerikanac, sve i da nije iz Afrike, ali svoju braću crnce on može da zove "niggers", dočim ne-crnci to ne mogu, jer da je to uvredljivo. Mi smo se naučili da komšije Albance ne zovemo "Šiptari" (ili "šiptari", sa malim "š", kao u "Večernjim novostima" onomad, osim kad piše Mira Marković; onda su bili "Albanci"); nije bilo teško. Naša braća Romi između sebe se nazivaju Ciganima. Dobro, sve je to u redu i meni ne smeta.


    Tu se onda pojavljuje i fenomen "rodnog razlikovanja". Lako nam je sa doktorkama, profesorkama, poručnicama i pukovnicama; advokatuša ili psihološkinja (psihologinja u Hrvata) već malo tandrliče, čisto jezički, u smislu eufonije iliti milozvučja jezika. Dobro, može i tako. Poslanica (Hrvatima je lakše: zastupnica) očito nije pismo apostolsko, Efešanima recimo. Novinarka je nekada u Valjevu (ako je verovati Milovanu Gligorijeviću) bila kurva koja radi na prostrtim novinama kod željezničke stanice; kasnije se tako zvala prodavačica novina u kiosku. Naši dragi bivši radikali (natražnjaci, naime) čvrsto su se držali toga da predsednicu nečega zovu "predsednik", svima u inat; dobro. Bio je to njihov politički manifest, pa je tako i završilo.

    паће

    Posts : 40111
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 7 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by паће Sat Oct 29, 2016 8:18 am

    Pržun wrote:Ispada da je desnici zabranjeno da se bavi popkulturom, seksualnim pitanjima, vaspitanjem itd. vec samo sme da zapomaze za Ustavom i Kosovom. Inace je usla alt right "literally Hitler" vode. Tebe zapravo frustrita cinjenica sto je desnica uhvatila korak sa levicom po pitanju kulturne kritike.

    Љубим те у чело, прави десничар. Чим неко у тексту примети да је почео да носи, шгјз, папагаја на рамену, одма' дрекне "ови хоће да нам свима забране папагаје на раменима и спремају посебну тајну полицију за то! И то само зато што они <<овде убацити нешто за скретање пажње>>".

    Дрште лопова!


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 7 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by Guest Sat Oct 29, 2016 12:32 pm

    William Murderface wrote:

    Naravno, nisam rekao da je "neonacistički", nego da je fašistički (što nikako nije isto, nacizam ima mnoge specifične odlike koje fašizam generalno ne mora da ima), to je vajda potpuno belodano. Ako se ne slažeš ja bih voleo da čujem zašto.


    Jedno kontra pitanje za tebe. Da li su Dveri fasisti ili "deca petog oktobra"?
    Anonymous
    Guest

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 7 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by Guest Sat Oct 29, 2016 1:01 pm

    Da poentiram, posto uskoro moram na posao. 


    Ja sam pratio ovaj forum kada su bili poslednji izbori i onaj haos oko izborne kradje. To se poklopilo i sa prvim protestom Ne davimo Beograd, koji su Dveri podrzale. Do tada su tebi Dveri bili fasisti, ali od tada najednom postaju "dete/deca petog oktobra". Citiram tebe. Oprostices ako sam pobrkao Dveri i Boska Obradovica, sto je na kraju krajeva isti kurac. Dakle, oni postaju zalutale ovcice gradjanske Srbije. Medjutim, onog trenutka kada Bosko napusta pricu o zajednickoj opozicji i Savamalskim protestima, sto je pametno jer bi izgubio svoje glasacko telo pumpajuci turbo levicarski pokret - e odjednom on opet postaje fasista.

    Sa druge strane. Kada se Srbijanka Turajlic buni na tezu da nema antifasizma osim komunistickog antifasizma, a da ovaj zapadni, gradjanski moze biti samo antihitlerizam. (Biva da su sva gradjanska, kapitalisticka drustva u stvari fasisticka.) Ti se bunis i kazes da nema pojma.


    E vidis, posto se tebi siva zona fasizma prostire izmedju, sa jedne strane, makar Srbijanke Turajlic, i sa druge strane, makar Boska Obradovica, a sve po dnevnopolitickoj potrebi. Oprostices mi ako sam malo nervozan kada alt right definises kao "gejming, pop i visoka kultura, i fasizam".
    Erős Pista

    Posts : 81444
    Join date : 2012-06-10

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 7 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by Erős Pista Sat Oct 29, 2016 2:01 pm

    Zasto ne bi mogli da budu i jedno i drugo - i fasisti i deca petog oktobra? Time sam hteo da kazem da su oni bili protiv Milosevica i ucestvovali u njegovom obaranju, ne da su mi srcu dragi, naprotiv. 

    Ali je besmisleno da sad kroz ovaj razgovor vodimo sve druge razgovore. Nisam "definisao Alt Right" kao visoku i "pop kulturu, gejmin i fasizam", vec sam to nabacio kao shorthand za taj fenomen, nadajuci se da ces taj razumeti sta hocu da kazem. Sta te povredilo u toj "definiciji"? Jos uvek ne razumem


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 7 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by Filipenko Sat Oct 29, 2016 3:16 pm

    William Murderface wrote:Zasto ne bi mogli da budu i jedno i drugo - i fasisti i deca petog oktobra?


    Ne da mogu, nego je i logično.
    Anonymous
    Guest

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 7 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by Guest Sun Oct 30, 2016 10:38 pm

    Da ki su mi da pijem ono s limenom

    Sad ćuda pišem biveoj,  sto je uticajma tviterašica,  jebeni srbi sve poseljačimo,  zatosmo izgubili kosovo
    Anonymous
    Guest

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 7 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by Guest Sun Oct 30, 2016 10:39 pm

    Brate kuco sam kako sam llotkirolla seks sa 15 godina,  šta kok kurac
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 7 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by Kinder Lad Sun Oct 30, 2016 10:41 pm

    zastitnik gotama wrote:šta kok kurac

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 7 3579118792
    паће

    Posts : 40111
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 7 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by паће Sun Oct 30, 2016 11:02 pm

    Нађох кућу Шувареву:

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 7 O


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11565
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 7 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by Ferenc Puskás Sun Oct 30, 2016 11:47 pm

    Vodite pijanog građanina kući da odspava.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    boomer crook

    Posts : 36880
    Join date : 2014-10-27

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 7 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by boomer crook Mon Oct 31, 2016 12:01 am

    alt-right su fasisti ili makar ukljucuju i dobar deo fasista.

    http://www.motherjones.com/politics/2016/10/richard-spencer-trump-alt-right-white-nationalist

    inace dobra je ova samo-definicija alt-righta: konezrvativci koji vise nemaju sta da cuvaju.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 7 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by Kinder Lad Mon Oct 31, 2016 12:27 am

    William Murderface wrote:
    http://www.counter-currents.com/tag/fight-club/

    Read The Iliad. Those guys cried more than Republican hopefuls in an election year.

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 7 3579118792

    yup, ovo vec jeste pametno...i opasno.

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 7 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri May 03, 2024 12:00 am