Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Од Истокот златно-жолт ден се раѓа, а навечер на Запад сè се дави в крв.

    паће

    Posts : 40219
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Од Истокот златно-жолт ден се раѓа, а навечер на Запад сè се дави в крв. - Page 9 Empty Re: Од Истокот златно-жолт ден се раѓа, а навечер на Запад сè се дави в крв.

    Post by паће Mon Jul 25, 2016 2:13 am

    Још десет комада и да сложиш књигу "како се обогатити сваки пут кад се појави ново кућно сокоћало у Србији". Ударно поглавље "Оно што сте досад продавали више не иде јер сад сви јуре покемоне? Ево шта треба да урадите."


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Anonymous
    Guest

    Од Истокот златно-жолт ден се раѓа, а навечер на Запад сè се дави в крв. - Page 9 Empty Re: Од Истокот златно-жолт ден се раѓа, а навечер на Запад сè се дави в крв.

    Post by Guest Fri Aug 05, 2016 8:47 am

    Istok Pavlovic
    5 hrs · Belgrade ·

    Ključna stvar u američkim izborima su takozvane SVING DRŽAVE.
    O ovome nije pisao nijedan domaći medij, ne znam zašto. U svakom slučaju:
    Većina država Amerike već decenijama glasa zakucano za republikanskog ili demokratskog kandidata, i to je uvek tako pa makar kandidat bio i Hitler a ne Tramp. Ima samo desetak država u kojima ovo varira i ne zna se rezultat, i one se zovu SWING države.
    Postoje tri swing države koje su velike, i od njihovog glasanja zavisi rezultat ovogodišnjih izbora: Florida, Ohajo i Pensilvanija.
    Iz ovih razloga, nije bitno kako se kreću ankete na nivou cele Amerike, već je bitno kako će glasati ove tri države jer će to presuditi pobednika. A trenutni izgledi su da će glasati za Hilari.
    Tramp sada napušta nacionalnu kampanju i fokusiraće se na ove tri države. Procene kažu da će teško da ih pridobije, a za pobedu mu trebaju sve tri. To bi bilo to što se tiče Amerike i izbora.





    Од Истокот златно-жолт ден се раѓа, а навечер на Запад сè се дави в крв. - Page 9 349px-ElectoralCollege1980.svg




    bold i slika su moji , ogromno kurcenje sto zna engleski istokovo.
    паће

    Posts : 40219
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Од Истокот златно-жолт ден се раѓа, а навечер на Запад сè се дави в крв. - Page 9 Empty Re: Од Истокот златно-жолт ден се раѓа, а навечер на Запад сè се дави в крв.

    Post by паће Fri Aug 05, 2016 9:15 am

    Могао је лепо да их преведе као "стања љуљашки".


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Anonymous
    Guest

    Од Истокот златно-жолт ден се раѓа, а навечер на Запад сè се дави в крв. - Page 9 Empty Re: Од Истокот златно-жолт ден се раѓа, а навечер на Запад сè се дави в крв.

    Post by Guest Fri Aug 05, 2016 11:31 am

    Istok jako voli da čita vesti. Rekao bih da se tome odaje čak i do dva ili tri puta nedeljno. On to, tvrdim, radi vrlo promišljeno. Sedne za računar i svoja dva ili čak tri monitora, ukuca ključnu reč i istražuje! Čita stvari koje su drugima promakle, čita opskurne sajtove za koje samo on zna - Breitbart News, Huffington Post, New Statesman. Neopterećen prethodnim znanjem, samim tim i lišen predrasuda, on otkriva svet spoljne politike kao dete koje otkriva dvorište porodične kuće. Stečena saznanja prenosi onlajn zajednici isto kao što dete prenosi svoje utiske iz dvorišta.

    "I sutra sam video leptira, žutog, pa sve maše krilima brzo prprprprpr evo ovako....Turska je bila sekularna a sad nije...Ima neke sving države, to niko ne zna"...


    Lepo je Istoku.
    Anonymous
    Guest

    Од Истокот златно-жолт ден се раѓа, а навечер на Запад сè се дави в крв. - Page 9 Empty Re: Од Истокот златно-жолт ден се раѓа, а навечер на Запад сè се дави в крв.

    Post by Guest Fri Aug 05, 2016 11:59 am

    ^^ Zar ne treba da bude "stanje ljuljanja" ili eventualno (i još lepše) "ljuljašnosti", "ljuljašno stanje"? :heart:
    паће

    Posts : 40219
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Од Истокот златно-жолт ден се раѓа, а навечер на Запад сè се дави в крв. - Page 9 Empty Re: Од Истокот златно-жолт ден се раѓа, а навечер на Запад сè се дави в крв.

    Post by паће Fri Aug 05, 2016 12:41 pm

    Gargantua wrote:^^ Zar ne treba da bude "stanje ljuljanja" ili eventualno (i još lepše) "ljuljašnosti", "ljuljašno stanje"? :heart:

    Нема ту "треба" него зависи од контекста, надахнућа и јужног ветра. Може овако, може онако. Или може и неки султан од љуљашке да нареди другачије.



    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Од Истокот златно-жолт ден се раѓа, а навечер на Запад сè се дави в крв. - Page 9 Empty Re: Од Истокот златно-жолт ден се раѓа, а навечер на Запад сè се дави в крв.

    Post by Filipenko Fri Aug 05, 2016 4:02 pm

    Bogtemazo, pa ovo još jače™️ od kratkog istorijata Turske.  Од Истокот златно-жолт ден се раѓа, а навечер на Запад сè се дави в крв. - Page 9 286371741
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Од Истокот златно-жолт ден се раѓа, а навечер на Запад сè се дави в крв. - Page 9 Empty Re: Од Истокот златно-жолт ден се раѓа, а навечер на Запад сè се дави в крв.

    Post by Kinder Lad Fri Aug 05, 2016 4:38 pm

    Od pojave Ataturka


    _____
    alt-lib
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Од Истокот златно-жолт ден се раѓа, а навечер на Запад сè се дави в крв. - Page 9 Empty Re: Од Истокот златно-жолт ден се раѓа, а навечер на Запад сè се дави в крв.

    Post by Ointagru Unartan Fri Aug 05, 2016 5:00 pm

    Najjaci je efektan zakljucak: "To bi bilo to što se tiče Amerike i izbora." Kao, nema dalje, zakljucajte topik.


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Anonymous
    Guest

    Од Истокот златно-жолт ден се раѓа, а навечер на Запад сè се дави в крв. - Page 9 Empty Re: Од Истокот златно-жолт ден се раѓа, а навечер на Запад сè се дави в крв.

    Post by Guest Fri Aug 05, 2016 5:05 pm

    ali cak i oko tajnog znanja o ljubicastim drzavama se zajebo , ovaj put su skoro sve u igri...
    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    Од Истокот златно-жолт ден се раѓа, а навечер на Запад сè се дави в крв. - Page 9 Empty Re: Од Истокот златно-жолт ден се раѓа, а навечер на Запад сè се дави в крв.

    Post by Erős Pista Fri Aug 05, 2016 5:08 pm

    Од Истокот златно-жолт ден се раѓа, а навечер на Запад сè се дави в крв. - Page 9 3579118792

    Da, podseti me onu foru kad je neki teorijaki fizicar putovao avionom i vidi nekog biznismena kako cita Hokingovu Short history of time. I kaze - vidim, citate Hokinga, kako vam se svidja? Odlican je, kaze japi, a vama? Pa ne znam, kaze fizicar, neki delovi su mi bili bas teski za razumevanje. Na to ce japi - please, let me explain!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36997
    Join date : 2014-10-27

    Од Истокот златно-жолт ден се раѓа, а навечер на Запад сè се дави в крв. - Page 9 Empty Re: Од Истокот златно-жолт ден се раѓа, а навечер на Запад сè се дави в крв.

    Post by boomer crook Fri Aug 05, 2016 5:16 pm

    vreme, vidite, vreme je novac - kaze japi


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    Од Истокот златно-жолт ден се раѓа, а навечер на Запад сè се дави в крв. - Page 9 Empty Re: Од Истокот златно-жолт ден се раѓа, а навечер на Запад сè се дави в крв.

    Post by Erős Pista Fri Aug 05, 2016 5:17 pm

    Од Истокот златно-жолт ден се раѓа, а навечер на Запад сè се дави в крв. - Page 9 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Xexoxical Endarchy

    Posts : 2513
    Join date : 2015-07-20

    Од Истокот златно-жолт ден се раѓа, а навечер на Запад сè се дави в крв. - Page 9 Empty Re: Од Истокот златно-жолт ден се раѓа, а навечер на Запад сè се дави в крв.

    Post by Xexoxical Endarchy Fri Aug 05, 2016 7:38 pm

    Benny Lava wrote:Istok jako voli da čita vesti. Rekao bih da se tome odaje čak i do dva ili tri puta nedeljno. On to, tvrdim, radi vrlo promišljeno. Sedne za računar i svoja dva ili čak tri monitora, ukuca ključnu reč i istražuje! Čita stvari koje su drugima promakle, čita opskurne sajtove za koje samo on zna - Breitbart News, Huffington Post, New Statesman. Neopterećen prethodnim znanjem, samim tim i lišen predrasuda, on otkriva svet spoljne politike kao dete koje otkriva dvorište porodične kuće. Stečena saznanja prenosi onlajn zajednici isto kao što dete prenosi svoje utiske iz dvorišta.

    "I sutra sam video leptira, žutog, pa sve maše krilima brzo prprprprpr evo ovako....Turska je bila sekularna a sad nije...Ima neke sving države, to niko ne zna"...


    Lepo je Istoku.
    Од Истокот златно-жолт ден се раѓа, а навечер на Запад сè се дави в крв. - Page 9 3579118792 Од Истокот златно-жолт ден се раѓа, а навечер на Запад сè се дави в крв. - Page 9 3579118792 Од Истокот златно-жолт ден се раѓа, а навечер на Запад сè се дави в крв. - Page 9 3579118792

    Од Истокот златно-жолт ден се раѓа, а навечер на Запад сè се дави в крв. - Page 9 3137070404
    Anonymous
    Guest

    Од Истокот златно-жолт ден се раѓа, а навечер на Запад сè се дави в крв. - Page 9 Empty Re: Од Истокот златно-жолт ден се раѓа, а навечер на Запад сè се дави в крв.

    Post by Guest Sat Aug 06, 2016 6:44 am

    Ako vas je blam od bilo čega, onda i ne treba da se bavite marketingom ili bilo kakvim biznisom. Bitno je da reframujete upsell, da ga stavite u drugi kontekst u svojoj glavi: to nije smaranje ljudi, već vi njima pomažete da dobiju nešto još bolje od onoga po šta su došli kod vas. Sa takvim stavom u mislima znaćete najbolje i šta će biti upsell i kada ga nudite, i neće vas biti sramota od toga.
    No Country

    Posts : 11141
    Join date : 2015-05-16

    Од Истокот златно-жолт ден се раѓа, а навечер на Запад сè се дави в крв. - Page 9 Empty Re: Од Истокот златно-жолт ден се раѓа, а навечер на Запад сè се дави в крв.

    Post by No Country Sat Aug 06, 2016 6:56 am

    То кад се бавиш маркетингом а није те срамота - онда заиста можеш да честиташ самом себи. Браво, сада си социопата!


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Од Истокот златно-жолт ден се раѓа, а навечер на Запад сè се дави в крв. - Page 9 Empty Re: Од Истокот златно-жолт ден се раѓа, а навечер на Запад сè се дави в крв.

    Post by Kinder Lad Sat Aug 06, 2016 11:39 am

    Ne znam zasto bi neog bilo sramota sto se bavi marketingom, verovatno mislis na reklamu tj promociju. A i to ne znam zasto, osim ako ne radis, well, ovako.


    _____
    alt-lib
    zvezda je zivot

    Posts : 7084
    Join date : 2014-11-07

    Од Истокот златно-жолт ден се раѓа, а навечер на Запад сè се дави в крв. - Page 9 Empty Re: Од Истокот златно-жолт ден се раѓа, а навечер на Запад сè се дави в крв.

    Post by zvezda je zivot Sat Aug 06, 2016 11:42 am

    No Country for Old Man wrote:То кад се бавиш маркетингом а није те срамота - онда заиста можеш да честиташ самом себи. Браво, сада си социопата!

    Од Истокот златно-жолт ден се раѓа, а навечер на Запад сè се дави в крв. - Page 9 1233199462


    _____
    ova zemlja to je to
    Anonymous
    Guest

    Од Истокот златно-жолт ден се раѓа, а навечер на Запад сè се дави в крв. - Page 9 Empty Re: Од Истокот златно-жолт ден се раѓа, а навечер на Запад сè се дави в крв.

    Post by Guest Sat Aug 06, 2016 12:30 pm

    Kinder Lad wrote:Ne znam zasto bi neog bilo sramota sto se bavi marketingom, verovatno mislis na reklamu tj promociju. A i to ne znam zasto, osim ako ne radis, well, ovako.
    evo kontekst :


    Nije samo Fiverr primer – ovo se radi svuda. Na sajtu za poslove Upwork (bivši Elance), lično poznajem čoveka koji se javio na posao sitne popravke na sajtu (100 dolara). Godinu dana kasnije, završen je ceo redizajn i razvoj aplikacije za koji je uzeo 25.000 dolara. Zašto? Zato što je znao da sebe proda i upsell-uje u odnosu na inicijalnu sitnu cifru.
    Ako vidite da klijent ima potencijala, prijavite se za neki “sitan posao”, pokažite da ste za taj sitan posao bolji od onih koje on sada plaća da mu rade sve, i polako radite sve skuplje i skuplje poslove.

    Ako vas je blam od bilo čega, onda i ne treba da se bavite marketingom ili bilo kakvim biznisom. Bitno je da reframujete upsell, da ga stavite u drugi kontekst u svojoj glavi: to nije smaranje ljudi, već vi njima pomažete da dobiju nešto još bolje od onoga po šta su došli kod vas. Sa takvim stavom u mislima znaćete najbolje i šta će biti upsell i kada ga nudite, i neće vas biti sramota od toga.



    Nema nista blamantno u samom marketingu, ima nesto u korporativnoj kulturi oko njega, sto je dosta cringe, u velikoj meri zato sto deluje nakalemljeno na ovu nesrecnu Srbiju.
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Од Истокот златно-жолт ден се раѓа, а навечер на Запад сè се дави в крв. - Page 9 Empty Re: Од Истокот златно-жолт ден се раѓа, а навечер на Запад сè се дави в крв.

    Post by Kinder Lad Sat Aug 06, 2016 2:18 pm

    Poenta je da ni Istok ocigledno ne zna da razlikuje marketing, advertajzing i promociju, tri razlicita pojma.

    edit: i prodaju

    E2: dobro, naravno, korpkultura je druga prica, to se izmetnulo u sektasenje
    No Country

    Posts : 11141
    Join date : 2015-05-16

    Од Истокот златно-жолт ден се раѓа, а навечер на Запад сè се дави в крв. - Page 9 Empty Re: Од Истокот златно-жолт ден се раѓа, а навечер на Запад сè се дави в крв.

    Post by No Country Sat Aug 06, 2016 5:19 pm

    Kinder Lad wrote:Ne znam zasto bi neog bilo sramota sto se bavi marketingom, verovatno mislis na reklamu tj promociju. A i to ne znam zasto, osim ako ne radis, well, ovako.
    Не, мислим баш на маркетинг, као на основни механизам раста корпорације, т.ј. саму есенцију основног мита капитализма, оног о бесконачном расту. Такође као циничну уметност продаје у суштини непотребних ствари, што се у пракси своди на измишљање "вредности", а што је већ следећи круг пакла. Гвинт је у томе што маркетингом не можеш да се успешно бавиш ако ниси поприлично паметан и талентован, а ако упркос томе не схваташ шта радиш... онда је ту већ у питању поремећај личности. Истина један ужасно раширен и стога сасвим нормалан.
    bela maca

    Posts : 11050
    Join date : 2014-10-28

    Од Истокот златно-жолт ден се раѓа, а навечер на Запад сè се дави в крв. - Page 9 Empty Re: Од Истокот златно-жолт ден се раѓа, а навечер на Запад сè се дави в крв.

    Post by bela maca Sat Aug 06, 2016 5:22 pm

    No Country for Old Man wrote:Не, мислим баш на маркетинг, као на основни механизам раста корпорације, т.ј. саму есенцију основног мита капитализма, оног о бесконачном расту. Такође као циничну уметност продаје у суштини непотребних ствари, што се у пракси своди на измишљање "вредности", а што је већ следећи круг пакла. Гвинт је у томе што маркетингом не можеш да се успешно бавиш ако ниси поприлично паметан и талентован, а ако упркос томе не схваташ шта радиш... онда је ту већ у питању поремећај личности. Истина један ужасно раширен и стога сасвим нормалан.

    паће

    Posts : 40219
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Од Истокот златно-жолт ден се раѓа, а навечер на Запад сè се дави в крв. - Page 9 Empty Re: Од Истокот златно-жолт ден се раѓа, а навечер на Запад сè се дави в крв.

    Post by паће Sat Aug 06, 2016 5:23 pm

    No Country for Old Man wrote:То кад се бавиш маркетингом а није те срамота - онда заиста можеш да честиташ самом себи. Браво, сада си социопата!

    Од Истокот златно-жолт ден се раѓа, а навечер на Запад сè се дави в крв. - Page 9 3137070404 Од Истокот златно-жолт ден се раѓа, а навечер на Запад сè се дави в крв. - Page 9 3137070404 Од Истокот златно-жолт ден се раѓа, а навечер на Запад сè се дави в крв. - Page 9 3137070404

    Kinder Lad wrote:Ne znam zasto bi neog bilo sramota sto se bavi marketingom, verovatno mislis na reklamu tj promociju. A i to ne znam zasto, osim ako ne radis, well, ovako.

    Не можеш мислити на рекламу и промоцију у истој реченици. Ако се бавиш рекламом, онда си на дну. Ако мислиш да будеш унапређен (лат. промовисан) у нешто више од тога, то више неће бити реклама него неки поштен посао. Ако успеш да мислиш на обоје истовремено, види под тачком 1.

    zastitnik gotama wrote:
    Nema nista blamantno u samom marketingu, ima nesto u korporativnoj kulturi oko njega, sto je dosta cringe, u velikoj meri zato sto deluje nakalemljeno na ovu nesrecnu Srbiju.

    Ако сам добро сконтао (енгрпски углавном заобилазим, зато ми цркавају мишеви, оде точкић у 15:00 док си реко кекс), то је копрокултура и носи се на анализу.

    Kinder Lad wrote:Poenta je da ni Istok ocigledno ne zna da razlikuje marketing, advertajzing i promociju, tri razlicita pojma.

    Ајд, кад се већ разумеш, дај порекло речи промоција у овом контексту.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Од Истокот златно-жолт ден се раѓа, а навечер на Запад сè се дави в крв. - Page 9 Empty Re: Од Истокот златно-жолт ден се раѓа, а навечер на Запад сè се дави в крв.

    Post by Kinder Lad Sat Aug 06, 2016 6:27 pm

    Paće ne davi, kaže se Promocija i na srpskom

    NCfOM - marketing, u najkraćem, znači: unapređenje prodaje u skladu sa zahtevima i vrstom tržišta. A tu spada milion aktivnosti, koje se dele na vrste i podvrste. I naravno da marketingom mogu da se bave ljudi sasvim prosečnog intelekta i normalnog obrazovanja iz predmetnog profila. Nešto si ti tu pobrkao. Marketing nema veze sa "beskonačnim rastom", prosto uopšte se ne bavi makroekonomijom.


    _____
    alt-lib
    паће

    Posts : 40219
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Од Истокот златно-жолт ден се раѓа, а навечер на Запад сè се дави в крв. - Page 9 Empty Re: Од Истокот златно-жолт ден се раѓа, а навечер на Запад сè се дави в крв.

    Post by паће Sat Aug 06, 2016 6:40 pm

    Kinder Lad wrote:Paće ne davi, kaže se Promocija i na srpskom

    Знам да се сад каже, и да је то треће значење (1. унапређење у хијерархији, 2. произвођење у звање, најчешће доделом дипломе) сад постало прво. Ово је лична опклада, са собом и кухињом, да главни корисници и, д'извинеш, промотери тог трећег значења не знају одакле им та реч у стручном речнику.

    Сад ово твоје може да се протумачи као потпитање на Мегаденсу, као што је отворена шака потпитање уз питање "у којој је руци куглица".


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.

    Од Истокот златно-жолт ден се раѓа, а навечер на Запад сè се дави в крв. - Page 9 Empty Re: Од Истокот златно-жолт ден се раѓа, а навечер на Запад сè се дави в крв.

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 19, 2024 10:35 pm