Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Ekologija

    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Ekologija - Page 28 Empty Re: Ekologija

    Post by Mr.Pink Fri Dec 27, 2019 12:22 pm

    odgovoricu ti dzedajevski u fazonu OVO JE NEW HOPE

    rudnici kobalta u kongu u medjuvremenu uvode 3 smenu za onu decu


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Ekologija - Page 28 Empty Re: Ekologija

    Post by Mr.Pink Fri Dec 27, 2019 12:40 pm

    moram da priznam da sam nocas sanjao bernija sendersa. dosao je navodno u neku posetu radnu srbiji I ja sam tu nesto bio zaduzen oko njegovog prijema

    bio je jos jedan matorac u toj akciji, neki istaknuti sto isto tako levicari, ali ne mogu da se setim koji tacno

    mislim da je ovaj moj napad gerontofilski prouzrokovan tim snom


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Ekologija - Page 28 Empty Re: Ekologija

    Post by Indy Sun Dec 29, 2019 12:14 am

    Kad sam prvi put čuo ovu pesmu 2007, mislio sam da je dobra zajebancija.

    2019, ista stvar zvuči kao izveštaj sa seminara konzervacione biologije, propraćen jakom bluz solažom. Btw. naši konzervacioni biolozi masovno pate od teške depresije i menjaju specijalnost... Dosta govori o tome kakva je situacija. Kad sam došao ovamo 1999, koale su bile na sve strane, a sad se priča da nisu daleko od nestanka. (I to je priča koja se ponavlja sa masom drugih možda manje omiljenih životinja... Takođe, nekada je vožnja u proleće/leto od stotinak km značila da je šofer-šajbna bukvalno omalterisana od spljeskanih insekata. Sad i posle 500 km, čisto kao da je iz perionice izašlo. Ne valja ništa... Slušajmo Beastse...




    Little animals
    Where have they gone
    Little animals
    There's something wrong
    With the animals
    Once there was some
    Little animals
    Now there are none

    The thylacine
    The dodo bird
    They're fuckin' gone
    And so other herds

    Of animals

    What have we done?
    To the animals
    We take so much from all
    The animals
    I think I am one
    Of the animals
    Now there are none

    All the animals
    Have disappeared
    Confirming all of my
    Worst fears

    For the animals

    Little animals
    Where have they gone
    Little animals
    There's something wrong
    With all the animals
    Do we belong
    Amongst the animals
    Cause now there are none

    Grandma used to
    Feed the birds
    Now they've gone and
    So other herds

    Of animals

    Little animals
    Cuddly, friendly
    Little animals
    Tasty little animals
    Usefull little animals
    bela maca

    Posts : 10960
    Join date : 2014-10-28

    Ekologija - Page 28 Empty Re: Ekologija

    Post by bela maca Sun Dec 29, 2019 12:19 am

    Pročitala sam da se strahuje da je u ovom požarima stradalo oko 500 miliona životinja


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Ekologija - Page 28 Empty Re: Ekologija

    Post by ontheotherhand Mon Dec 30, 2019 3:13 pm

    https://imgur.com/gallery/Ni14yRZ
    Straya....today, still burning, over 5million hectares so far, 1/2 billion animals are gone and we lost another fireman today....1st month of summer.


    Ekologija - Page 28 FoxnLfQ

    Ekologija - Page 28 UHIaOan

    Ekologija - Page 28 Yvx65dF
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Ekologija - Page 28 Empty Re: Ekologija

    Post by Mr.Pink Mon Dec 30, 2019 4:02 pm

    ne mogu se ljudi dogovore oko mrtvih u jasenovcu

    cifra od 500 miliona jedinki umrlih mi deluje realno


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Anonymous
    Guest

    Ekologija - Page 28 Empty Re: Ekologija

    Post by Guest Thu Jan 02, 2020 3:03 pm

    https://twitter.com/manwithoutatan/status/1212523804620152832
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Ekologija - Page 28 Empty Re: Ekologija

    Post by Indy Thu Jan 02, 2020 8:55 pm

    Više ljudi je poginulo, bar 14 (a i više od toga još nije pronađeno.)
    Anonymous
    Guest

    Ekologija - Page 28 Empty Re: Ekologija

    Post by Guest Thu Jan 02, 2020 8:57 pm

    koliko čitam, za vikend se očekuje perfect storm vrućine i jakog vetra...
    krenulo ovo bogme. 
    nadam se da ti nisi u neposrednoj opasnosti po zdravlje i imovinu.
    Anonymous
    Guest

    Ekologija - Page 28 Empty Re: Ekologija

    Post by Guest Thu Jan 02, 2020 8:59 pm

    inače već desetak dana ovo čitam vrlo pažljivo ali jednostavno ne umem da komentarišem spregu katastrofe (očigledno i bez ikakve sumnje izazvane klimatskim promenama, ko to poriče može isto tako da poriče i gravitaciju) i potpune nespremnosti vlasti da govore o tome, because Greta(tm).
    Anonymous
    Guest

    Ekologija - Page 28 Empty Re: Ekologija

    Post by Guest Thu Jan 02, 2020 9:11 pm

    meni je fascinantno koliko država ne reaguje, očito da su preko potrebni vatrogasci, profesionalci koji će ovim da se pozabave potpuno ozbiljno, kao i angažovanje čitavog sistema službi, od vojske, pa nadalje

    ovo je katastrofa svetskih razmera
    Anonymous
    Guest

    Ekologija - Page 28 Empty Re: Ekologija

    Post by Guest Thu Jan 02, 2020 9:15 pm

    pa oni su prvi na udaru glavnog fronta promena, i to tačno na način na koji se evo već decenijama upozorava.
    No Country

    Posts : 10945
    Join date : 2015-05-16

    Ekologija - Page 28 Empty Re: Ekologija

    Post by No Country Thu Jan 02, 2020 9:24 pm

    Ја се бојим да ту просто никаква војска, технологија, авиони-камиони... да ту ништа не помаже.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Ekologija - Page 28 Empty Re: Ekologija

    Post by Indy Thu Jan 02, 2020 9:30 pm

    Zasad smo OK, barem fizički.
    Anonymous
    Guest

    Ekologija - Page 28 Empty Re: Ekologija

    Post by Guest Thu Jan 02, 2020 9:33 pm

    Rečeno je šta bi pomoglo, nismo spremni na to i nikakva demokratija i sloboda ne bi preživeli radikalno i naglo smanjenje emisije CO2 kakvo je sad neophodno. Ostaje adaptacija. Pitajte vinare iz Bordoa, oni su možda i najosetljiviji barometar jer vinarstvo detektuje vrlo suptilne promene u sredini. Uvode nove sorte i menjaju tradicionalni sortiment - dodaju grožđe koje trpi žegu i veoma složene i teške vremenske uslove.
    No Country

    Posts : 10945
    Join date : 2015-05-16

    Ekologija - Page 28 Empty Re: Ekologija

    Post by No Country Thu Jan 02, 2020 9:37 pm

    Нисмо се разумели, мислио сам да нема помоћи пред пожаром те врсте/ тих размера. Једино да се надаш да ће да скрене даље од тебе. А ове long-term приче - да, за то нам треба једно скроз другачије политичко уређење.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Anonymous
    Guest

    Ekologija - Page 28 Empty Re: Ekologija

    Post by Guest Thu Jan 02, 2020 9:41 pm

    Jesmo se razumeli nego sam oterao stvar dalje. A tehnologija i ljudstvo bi pomogli u prevenciji pogibija, u spašavanju imovine i u organizaciji evakuacija.
    Anonymous
    Guest

    Ekologija - Page 28 Empty Re: Ekologija

    Post by Guest Thu Jan 02, 2020 9:44 pm

    meni je ovo što se dešava obeležilo poslednjih deset+ dana, iako sam na drugoj strani sveta, mene ovo užasava

    svima u australiji želim da im ovo prođe što pre i što bezbolnije, znam da to zvuči inteligentno kao izjava na iozboru za mis, ali jebi ga

    posle nek' menjaju vlast, ova se ponela očajno loše
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Ekologija - Page 28 Empty Re: Ekologija

    Post by Indy Thu Jan 02, 2020 9:47 pm

    Papa Lazarou wrote:Rečeno je šta bi pomoglo, nismo spremni na to i nikakva demokratija i sloboda ne bi preživeli radikalno i naglo smanjenje emisije CO2 kakvo je sad neophodno. Ostaje adaptacija. Pitajte vinare iz Bordoa, oni su možda i najosetljiviji barometar jer vinarstvo detektuje vrlo suptilne promene u sredini. Uvode nove sorte i menjaju tradicionalni sortiment - dodaju grožđe koje trpi žegu i veoma složene i teške vremenske uslove.

    Kako stvari stoje, nikakva adaptacija na 3-4 C (kako sad izgleda da će globalne temperature skočiti do kraja veka u odnosu na preindustrijski nivo) neće biti moguća, barem ne svuda na planeti.

    Ako bi se zadržalo do 1.5 C (kao što predviđa Pariski ugovor), onda bi to bilo još i moguće, ali nismo ni blizu na toj trajektoriji. Štaviše, nema nikakvog smanjenja, otkad su počele sve ove priče, emisije i dalje samo rastu.

    Tako da... ja bih imao nešto da poručim tim vinarima, ali sam prilično siguran da to ne bi hteli da čuju.
    Anonymous
    Guest

    Ekologija - Page 28 Empty Re: Ekologija

    Post by Guest Sat Jan 04, 2020 1:45 am

    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Ekologija - Page 28 Empty Re: Ekologija

    Post by Indy Sat Jan 04, 2020 2:44 pm

    Milioni životinja su završili kao ovaj mali kengur (a bogme i 19 ljudi dosad). Neverovatno kako se "preko noći" lepa zemlja pretvori u pakao u doslovnom smislu. I, u stvari, tu se baš ništa ne može (čak i vatrogasna kola su izgorela i vatrogasci izginuli, par njih... kad vatra tako hoće.)

    Spoiler:

    I ovo nije ni blizu kraja (štaviše, svaki dan donosi nove požare, na veoma širokom području).

    Nije slučajno... Kombinacija rekordnih temperatura vazduha i ekstremno suvih uslova (po čemu je ova godina izuzetna čak i za australijske uslove) kreira uslove u kojima se ove vatre nezadrživo šire. Uz jak vetar, naravno. Suve munje i leteći zapaljeni fragmenti vegetacije prave nova žarišta kilometrima od originalne vatre. Po svemu ovi šumski požari jesu rezultat klimatskih promena, a u arhivama se mogu pronaći radovi 10-15 godina (pa i više) stari koji su ovo tačno i predvideli tim "modelima" (kojima neki vole da se podsmevaju.)

    Žuta štampa, desničarski (Murdochovi) mediji i naravno fake news oaza Facebook su prepuni senzacionalističkih napisa o piromanima koji podmeću ove vatre (čak se priča o ekološkim teroristima koji podmeću ove vatre da bi valjda dokazali da treba da se zavede svetski socijalizam). Samo što tim imbecilima promiče je da ni najsposobniji piromani (koji svakako postoje) nisu u stanju da stvore uslove u kojima ove šumske vatre naprosto eksplodiraju preko velikih prostranstava. Piromana ima, ali oni uglavnom nisu klinci koji se igraju sa šibicama, već neretko matori farmeri željni da raskrče šume (koje im zakon zabranjuje da krče... naravno, zakon ne brani krčenje spaljenih šuma.) Takođe, "kontrolisana spaljivanja" (koja se sprovode da smanje rizik od širenja požara) u ekstremno suvim uslovima nije uvek moguće kontrolisati, pa su neki od katastrofalnih požara tako generisani.

    Uglavnom, ovo se sve još uvek odvija, policija ništa zvanično nije ni stigla da izjavi, pa ako negde čitate o "zelenim" piromanima koji podmeću ove požare u ime Svete Grete... u pitanju je fake news. (Iste stvari su se širile netom i za požare u Amazoniji, kao i u Kaliforniji - što nije slučajno, pošto su prenosioci ovih fake news povezani, recimo jedna grupacija je QAnon, koja - kako se priča - ima i direktnu vezu sa trampovskim premijerom Australije... čije reakcije u ovoj nacionalnoj krizi, tj. odsustvo reakcija, izazivaju zgražanje čak i među onima koji glasaju za njegove konzervativce... Sad je rešio da aktivira vojsku, posle više od mesec dana požara, ali i to je pretvorio u promotivni oglas za svoju stranku, tj. sebe samog - pošto on vlada u nekom predsedničkom stilu, kao da nije premijer.)


    disident

    Posts : 14963
    Join date : 2016-03-28

    Ekologija - Page 28 Empty Re: Ekologija

    Post by disident Sat Jan 04, 2020 2:52 pm

    Meni zao zivotinja, al mimo njih navijam da im kuca izgori na bozic sto bi rekao stojan Ekologija - Page 28 1727922752
    Mozda smrdljivi zapad na kraju stvarno izgori, pa makar i mi ostali sa njim


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Ekologija - Page 28 Empty Re: Ekologija

    Post by Indy Sat Jan 04, 2020 2:55 pm

    disident wrote:Meni zao zivotinja, al mimo njih navijam da im kuca izgori na bozic sto bi rekao stojan Ekologija - Page 28 1727922752
    Mozda smrdljivi zapad na kraju stvarno izgori, pa makar i mi ostali sa njim

    Kome navijaš da izgori kuća?
    disident

    Posts : 14963
    Join date : 2016-03-28

    Ekologija - Page 28 Empty Re: Ekologija

    Post by disident Sat Jan 04, 2020 2:55 pm

    Zapad tacnije


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Anonymous
    Guest

    Ekologija - Page 28 Empty Re: Ekologija

    Post by Guest Sat Jan 04, 2020 3:02 pm

    disi, ne debiliši se

    Ekologija - Page 28 Empty Re: Ekologija

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 7:37 pm