Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Дежуловић

    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Дежуловић - Page 5 Empty Re: Дежуловић

    Post by Bluberi Sat 22 Aug 2015, 23:57

    Čovek nije pročitao tekst i nije čitao Dežulovića ranije i vi sa njim diskutujete???
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Дежуловић - Page 5 Empty Re: Дежуловић

    Post by kondo Sun 23 Aug 2015, 01:19

    Дежуловић - Page 5 3579118792

    sta je SŠA u ferveksovom tekstu? ne mogu vise pohvatati sve skracenice sa bliskog istoka. jel to isto sto i free syrian army - FSA?


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Дежуловић - Page 5 Empty Re: Дежуловић

    Post by Ointagru Unartan Sun 23 Aug 2015, 01:21

    Kao i kod Filipenka: Соединённые Штаты Америки.


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Дежуловић - Page 5 Empty Re: Дежуловић

    Post by kondo Sun 23 Aug 2015, 01:23

    au jbt.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Дежуловић - Page 5 Empty Re: Дежуловић

    Post by Erős Pista Sun 23 Aug 2015, 03:51

    fernoux-h wrote:Aha, dobro, bio je ciničan. (Nisam čitao Dežulovića ranije) Ipak, mi biramo prema čemu ćemo da budemo cinični, on je izabrao da to bude prema žrtvama ISIS, jer je hrvatski mejnstrim protiv ISIS, a takav odnos gaji prema srpskim žrtvama. To što je izabrao baš Salopeka da se sprda je svakako gadost.

    Jezivo se blamiraš. Prestani, za sopstveno dobro.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Дежуловић - Page 5 Empty Re: Дежуловић

    Post by Indy Sun 23 Aug 2015, 05:09

    On je samo antiprotivan, što je nekako i normalno u tim mladalačkim godinama (na sreću, nije bilo interneta kad sam ja bio 20- nešto, ko zna kakve nebuloze bi ostale zabeležene za potomstvo).
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Дежуловић - Page 5 Empty Re: Дежуловић

    Post by fernoux-h Sun 23 Aug 2015, 19:46

    Pošto je ovo stvarno strašna blamaža molim Williama da mi objasni Dežulovićev tekst Дежуловић - Page 5 1949538119


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Дежуловић - Page 5 Empty Re: Дежуловић

    Post by Erős Pista Sun 23 Aug 2015, 19:53

    Pre svega Dežulovićev tekst nikako i ni prema kome nije ciničan, a sasvim sigurno ne prema Salopeku. Njegov tekst je tipičan primer kiničke ironije koja demaskira vladajuću ideologiju. Bar raščisti sa pojmovima koje upotrebljavaš.

    We must distinguish this cynical position strictly from what Sloterdijk calls kynicism. Kynicism represents the popular, plebeian rejection of the official culture by means of irony and sarcasm: the classical kynical procedure is to confront the pathetic phrases of the ruling official ideology — its solemn, grave tonality — with everyday banality and to hold them up to ridicule, thus exposing behind the sublime noblesse of the ideological phrases the egotistical interests, the violence, the brutal claims to power. This procedure, then, is more pragmatic than argumentative: it subverts the official proposition by confronting it with the situation of its enunciation; it proceeds ad hominem (for example when a politician preaches the duty of patriotic sacrifice, kynicism exposes the personal gain he is making from the sacrifice of others).


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Дежуловић - Page 5 Empty Re: Дежуловић

    Post by fernoux-h Sun 23 Aug 2015, 20:26

    it is the classic concept of ideology as 'false consciousness', misrecognition of the social reality which is part of this reality itself. Our question is: Does this concept of ideology as a naive consciousness still apply to today's world? Is it still operating today? In the Critique of Cynical Reason, a great bestseller in Germany (Sloterdijk, 1983), Peter Sloterdijk puts forward the thesis that ideology's dominant mode of functioning is cynical, which renders impossible- or, more precisely, vain — the classic critical-ideological procedure. The cynical subject is quite aware of the distance between the ideological mask and the social reality, but he none the less still insists upon the mask. The formula, as proposed by Sloterdijk, would then be: "they know very well what they are doing, but still, they are doing it". Cynical reason is no longer naïve, but is a paradox of an enlightened false consciousness: one knows the falsehood very well, one is well aware of a particular interest hidden behind an ideological universality, but still one does not renounce it.

    We must distinguish this cynical position strictly from what Sloterdijk calls kynicism. Kynicism represents the popular, plebeian rejection of the official culture by means of irony and sarcasm: the classical kynical procedure is to confront the pathetic phrases of the ruling official ideology — its solemn, grave tonality — with everyday banality and to hold them up to ridicule, thus exposing behind the sublime noblesse of the ideological phrases the egotistical interests, the violence, the brutal claims to power. This procedure, then, is more pragmatic than argumentative: it subverts the official proposition by confronting it with the situation of its enunciation; it proceeds ad hominem (for example when a politician preaches the duty of patriotic sacrifice, kynicism exposes the personal gain he is making from the sacrifice of others).

    Cynicism is the answer of the ruling culture to this kynical subversion: it recognizes, it takes into account, the particular interest behind the ideological universality, the distance between the ideological mask and the reality, but it still finds reasons to retain the mask. This cynicism is not a direct position of immorality, it is more like morality itself put in the service of immorality — the model of cynical wisdom is to conceive probity, integrity, as a supreme form of dishonesty, and morals as a supreme form of profligacy, the truth as the most effective form of a lie. This cynicism is therefore a kind of perverted 'negation of the negation' of the official ideology: confronted with illegal enrichment, with robbery, the cynical reaction consists in saying that legal enrichment is a lot more effective and, moreover, protected by the law. As Bertolt Brecht puts it in his Threepenny Opera: "what is the robbery of a bank compared to the founding of a new bank?"

    Nije kinička ironija. To bi stvarano bila malo pretenciozna definicija. Takvog odnosa prema ideologiji nema. Šta ti uopšte misliš kada kažeš vladajuća ideologija? Ne misliš valjda nacionalizam i sl? Podsetiću, ni Oluja ni Srebrenica nisu sistemsko nasilje, štaviše nešto su što je proskribovano u ideologiji.

    U pitanju je obično demaskiranje nacionalizma, zašto ne kažemo tako. Nije to ništa tako suptilno kao ideologija, "kinizam" i sl. već prosta retorika: vi ste ovako tretirali ratne zločine, sada ću ja da vam pokažem kako to izgleda kada se isti kriterijumi primene na ISIS i (naše) žrtve ISIS-a. (Ako nisam u pravu, molim te objasni)


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Дежуловић - Page 5 Empty Re: Дежуловић

    Post by Erős Pista Sun 23 Aug 2015, 20:37

    Naravno da je ideologija u pitanju nacionalizam - ali i kapitalizam (it's the economy, stupid!), i naravno da je Dežulović tretira upravo kinički. "prosta retorika" koju opisuješ, upravo je metod kiničke ironije:

    it subverts the official proposition by confronting it with the situation of its enunciation; it proceeds ad hominem (for example when a politician preaches the duty of patriotic sacrifice, kynicism exposes the personal gain he is making from the sacrifice of others).

    Ako želiš da kritikuješ Dežulovića i uopšte taj postupak, sa žižekovskih pozicija, onda bi mnogo bolji put bio postaviti pitanje efektnosti takve kritike - cinizam vladajuće ideologije već je uračunava. Nacionalisti bi zapravo rekli: pa naravno da primenjujemo dvostruke aršine, i naravno da je to sasvim jasno, ali, it's a dog eat dog world, svako mora da brani sopstvene interese by any means necessary, itd.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    No Country

    Posts : 11141
    Join date : 2015-05-16

    Дежуловић - Page 5 Empty Re: Дежуловић

    Post by No Country Sun 23 Aug 2015, 20:47

    Ма код нацоша то иде још једноставније, you're overcrediting them: просто те упишу међ' издајнике/ аутошовинисте и после можеш да причаш шта 'оћеш... брига њих.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Дежуловић - Page 5 Empty Re: Дежуловић

    Post by Erős Pista Sun 23 Aug 2015, 20:51

    Pa da, ali Dežulović priča o građaninu pokornom koji se sablažnjava nad ISIS-om, a Glavaša i "ubij, ubij, ubij Srbina!" otpisuje kao nebitno skretanje pažnje sa pravih, ekonomskih tema. Zapravo je ideologija kou Dežulović demaskira, ne nacizam, nego pristojni liberalni nacionalizam.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    No Country

    Posts : 11141
    Join date : 2015-05-16

    Дежуловић - Page 5 Empty Re: Дежуловић

    Post by No Country Sun 23 Aug 2015, 20:59

    Ју наопако, још ћу и овде морати да се борим за употребу лепог народног израза "нацоши"? Дежуловић - Page 5 1143415371

    Код нацоша је, дакле, пристојност изразито опортуна: кад баш морају умеју да буду и сасвим пристојни. Оно на шта Дежуловић циља, Главаш и Книн и сл. - то је све сасвим поуздано с ону страну пристојног понашања.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Дежуловић - Page 5 Empty Re: Дежуловић

    Post by fernoux-h Sun 23 Aug 2015, 21:08

    Čekaj Sime, a šta je ovde toliki blam? Pa ja sam, čim sam pročitao tekst napisao:

    fernoux-h wrote:Aha, dobro, bio je ciničan. (Nisam čitao Dežulovića ranije) Ipak, mi biramo prema čemu ćemo da budemo cinični, on je izabrao da to bude prema žrtvama ISIS, jer je hrvatski mejnstrim protiv ISIS, a takav odnos gaji prema srpskim žrtvama. To što je izabrao baš Salopeka da se sprda je svakako gadost.

    Ti:

    William Murderface wrote:Pa da, ali Dežulović priča o građaninu pokornom koji se sablažnjava nad ISIS-om, a Glavaša i "ubij, ubij, ubij Srbina!" otpisuje kao nebitno skretanje pažnje sa pravih, ekonomskih tema. Zapravo je ideologija kou Dežulović demaskira, ne nacizam, nego pristojni liberalni nacionalizam.

    U čemu je tačno razlika između ova dva tumačenja? Što nije u pitanju cinizam nego "kinička ironija"? Дежуловић - Page 5 3579118792

    Jel ti stvarno misliš da meni toliko fali samopouzdanja da će biti dovoljno jedno "nemoj više da se blamiraš" da me spustiš?

    Дежуловић - Page 5 1241126653


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Дежуловић - Page 5 Empty Re: Дежуловић

    Post by Erős Pista Sun 23 Aug 2015, 21:14

    Upravo u tom ničim izazavanom samopuzdanju i jeste problem.

    Da li razumeš razliku između ciničkog i kiničkog? Kako je Dežulović ciničan prema žrtvama ISIS?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Дежуловић - Page 5 Empty Re: Дежуловић

    Post by fernoux-h Sun 23 Aug 2015, 21:16

    I nije, kiničan je Дежуловић - Page 5 1241126653


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Дежуловић - Page 5 Empty Re: Дежуловић

    Post by Erős Pista Sun 23 Aug 2015, 21:21

    Ako je fora - nesmešna je. Ako je ozbiljna tvrdnja - netačna je. Naravno da nije kiničan prema žrtvama (šta bi to uopšte značilo?).


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Дежуловић - Page 5 Empty Re: Дежуловић

    Post by fernoux-h Sun 23 Aug 2015, 21:27

    William Murderface wrote:Naravno da je ideologija u pitanju nacionalizam - ali i kapitalizam (it's the economy, stupid!), i naravno da je Dežulović tretira upravo kinički.

    Politika nije hemija, pa da možeš tako da kombinuješ elemente i vagaš šta je tebi prihvatljivije. Mi smo antinacionalisti, ali dodajemo našim neprijateljima i kapitalizam, onako da lepše izgleda. Pa šta to znači? Ništa. Antinacionalizam podrazumeva jedan ideološki okvir koji ti zadržavaš, možeš tome da dodaš šta hoćeš, suština takve pozicije ostaje duboko liberalna.

    Drugo, ja ne znam šta je "kapitalizam" kao ideologija. Tako kad se kaže mogu da predstavim da misliš na "divlji kapitalizam", "tajkunski kapitalizam" ili neke druge liberalne mete, mada ne mogu da budem siguran dok mi ne objasniš.

    Treće, jel kapiraš razliku između ideologije i ideologija.


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Дежуловић - Page 5 Empty Re: Дежуловић

    Post by Erős Pista Sun 23 Aug 2015, 21:31

    Gle, nije problem tvoja kritika Dežulovića, levih liberala, ili koga god, problem je što ne razumeš jednostavan tekst, i to onda nadomeštaš fraziranjem. Mrzi te da misliš, lenj si i zbrkan, ali ti, kao što si i sam primetio, sampouzdanja ne nedostaje.

    Hoćemo li dočekati odgovor na pitanje kako je Dežulović ciničan prema žrtvama ISIS-a, ili ćeš i to, kao i sve do sad, premostiti frazama i samopouzdanjem?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36996
    Join date : 2014-10-27

    Дежуловић - Page 5 Empty Re: Дежуловић

    Post by boomer crook Sun 23 Aug 2015, 21:35

    ne vidim da je pijetet prema zrtvama koji te sprecava da govoris o odredjenom potiskivanju koristan. na kraju krajeva neka mrtvi pokopaju mrtve.

    inace da nacionalizam u svom balkanskom izdanju jeste ideologija koju formira restauracija kapitalizma. rehabilitacije, zlocini i privatizacija su deo istog mizanscena.

    dakle, naravno da kapitalizam nije ideologija, isto  kao sto marksizam nije nesto u sta verujes vec nauka koju ucis medjutim ideoloska nadgradnja kapitalizma je danas nacionalisticki suverenizam i evropejstvo te slobodno trziste. ne rade mi znaci navoda pa ne mogu da ih stavim oko onoga slobodno.
    boomer crook

    Posts : 36996
    Join date : 2014-10-27

    Дежуловић - Page 5 Empty Re: Дежуловић

    Post by boomer crook Sun 23 Aug 2015, 21:48

    mislim reci da se ne moze sprdati sa reakcijom hrvatskog drustva koje uspeva da ne vidi slicne zlocine u svojoj kuci zato sto treba imati pijetet prema salopeku je isto kao i zabraniti karlu krausu da se sprda sa KundK burzujima u poslednjim danima covecanstva zbog pijeteta prema francu i sofi.

    jednostavno ne ide i masi ceo zanr. pri tome nije meni dezulovic iz oka ispao. nije kao da je bora mikulic ili boris buden. mislim covek kolumnista ali prilicno dobar za razliku od bagre koja inace gamize pod tom zastavom.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Дежуловић - Page 5 Empty Re: Дежуловић

    Post by fernoux-h Sun 23 Aug 2015, 21:50

    William Murderface wrote:Hoćemo li dočekati odgovor na pitanje kako je Dežulović ciničan prema žrtvama ISIS-a, ili ćeš i to, kao i sve do sad, premostiti frazama i samopouzdanjem?

    William Murderface wrote:Pa da, ali Dežulović priča o građaninu pokornom koji se sablažnjava nad ISIS-om, a Glavaša i "ubij, ubij, ubij Srbina!" otpisuje kao nebitno skretanje pažnje sa pravih, ekonomskih tema

    Naravno, treba pročitati i tekst da bi se videlo na koji je način Dežulke to artikulisao. Bar jedna stvar oko koje smo se složili - u pitanju je obično demaskiranje nacionalizma, ukazivanje na dvostruke aršine i stvari koje svi već znamo, i, ja bih dodao, sve to napisano na nivou Vedrane Rudan (hint: palestina i izrael).

    Naravno, postoji popriličan broj razloga da Salopek bude vest br. 1 sledećih mesec dana (meni je više zanimljivo to što njegovo ubistvo to nije). Na terorizam je ovde (na Balkanu) gledano kao na nešto čemu je mesto ili na razvijenom Zapadu ili na Bliskom Istoku, nešto što ne može da ima veze sa nama. Ovo je prvi hrvatski građanin koji je stradao od ISIS-a, odsečena mu je glava uz javni prenos na internetu, i ako je nešto bilo za očekivati to je da će mediji ovo pažljivo pratiti iz dana u dan i pisati o tome pre nego o nečemu što se desilo pre dvadeset godina.


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    boomer crook

    Posts : 36996
    Join date : 2014-10-27

    Дежуловић - Page 5 Empty Re: Дежуловић

    Post by boomer crook Sun 23 Aug 2015, 21:54

    fernoux-h wrote:
    William Murderface wrote:Hoćemo li dočekati odgovor na pitanje kako je Dežulović ciničan prema žrtvama ISIS-a, ili ćeš i to, kao i sve do sad, premostiti frazama i samopouzdanjem?

    William Murderface wrote:Pa da, ali Dežulović priča o građaninu pokornom koji se sablažnjava nad ISIS-om, a Glavaša i "ubij, ubij, ubij Srbina!" otpisuje kao nebitno skretanje pažnje sa pravih, ekonomskih tema

    Naravno, treba pročitati i tekst da bi se videlo na koji je način Dežulke to artikulisao. Bar jedna stvar oko koje smo se složili - u pitanju je obično demaskiranje nacionalizma, ukazivanje na dvostruke aršine i stvari koje svi već znamo, i, ja bih dodao, sve to napisano na nivou Vedrane Rudan (hint: palestina i izrael).

    Naravno, postoji popriličan broj razloga da Salopek bude vest br. 1 sledećih mesec dana (meni je više zanimljivo to što njegovo ubistvo to nije). Na terorizam je ovde (na Balkanu) gledano kao na nešto čemu je mesto ili na razvijenom Zapadu ili na Bliskom Istoku, nešto što ne može da ima veze sa nama. Ovo je prvi hrvatski građanin koji je stradao od ISIS-a, odsečena mu je glava uz javni prenos na internetu, i ako je nešto bilo za očekivati to je da će mediji ovo pažljivo pratiti iz dana u dan i pisati o tome pre nego o nečemu što se desilo pre dvadeset godina.

    pa ne.

    kod vedrane rudan bi bilo ovako: dok deca gore pod bombama SSA u siriji mi jecamo sto je jedan hrvatcic ostao bez glave. da li je ta jedna hrvatska glava vrednija od tisucu palestinske dece a o srbima da i ne govorimo...

    pri tome slavi se i dvadeset godina oluje. to je zapravo pravi razlog ovog teksta kao i cinjenica da je glavas na slobodi. zahvaljujuci prvenstveno josipovicu i milanovicu. no to je druga prica.
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Дежуловић - Page 5 Empty Re: Дежуловић

    Post by fernoux-h Sun 23 Aug 2015, 21:56

    ostap bender wrote:pa ne.

    kod vedrane rudan bi bilo ovako: dok deca gore pod bombama SSA u siriji mi jecamo sto je jedan hrvatcic ostao bez glave. da li je ta jedna hrvatska glava vrednija od tisucu palestinske dece a o srbima da i ne govorimo...

    dobro, tu si u pravu.


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Дежуловић - Page 5 Empty Re: Дежуловић

    Post by Erős Pista Sun 23 Aug 2015, 21:58

    Kako je Dežulović ciničan prema žrtvama ISIS-a? Da li umeš da daš ikakav smislen argument za tvrnju koju si izneo?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    Дежуловић - Page 5 Empty Re: Дежуловић

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun 19 May 2024, 18:33