Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Дежуловић

    avatar

    Posts : 18369
    Join date : 2014-12-12

    Дежуловић - Page 3 Empty Re: Дежуловић

    Post by beatakeshi Thu Aug 13, 2015 11:24 pm

    Jasno i precizno rečeno.
    plachkica

    Posts : 16179
    Join date : 2014-11-06

    Дежуловић - Page 3 Empty Re: Дежуловић

    Post by plachkica Thu Aug 13, 2015 11:46 pm

    Meni je fenomenalna sposobnost  jednog čoveka (nicka) da vas zavadi(tm).
    Nadam se da radi neku sociološku studiju. 
    Neki drugi motiv bi bio nečovečan,
    No Country

    Posts : 11095
    Join date : 2015-05-16

    Дежуловић - Page 3 Empty Re: Дежуловић

    Post by No Country Fri Aug 14, 2015 5:38 am

    Не знам за нечовештво, but that thing practically writes itself... Алергијска реакција на истину, чак и у веома скромним дозама.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Дежуловић - Page 3 Empty Re: Дежуловић

    Post by kondo Fri Aug 14, 2015 11:09 am

    ja sam sa dosta zakasnjenja upao u tu raspravu, zapravo u samoj raspravi o oluji nisam ni ucestvovao jer sam bio zaglavljen u nekom italijanskom podujevu na moru bez mobilnog signala a kamoli interneta, pa to nisam ni ispratio. inace bi verovatno prosao gore od samog condora da sam onaj svinjac gledao u real timeu, pogotovo posto sam pre nekog vremena odlucio da se malo na ppp pozabavim tom temom koja bi u nekom mom svetonazoru trebalo da bude jedina vazna - sta je ova nasa strana uradila da istorija bude ovakva i sta sada radimo na sebi da se ovaj prostor na kome zivimo uljudi, a dotle me za hrvate ustese albance siptare i balije zabole. nije to neka vruca voda, znam ali nisam ocekivao da ce to izazvati takav odijum svih i svakog, sa izuzetkom jedne manje grupe ljudi kojima nacionalisticke svrake nisu popile mozak sa 20 godina zakasnjenja i kojih je sve manje (obi w je veeeeliki car). 

    i zato sam mislio da je pojava condora tamo vazan cin, jer se takva vrsta forumasa vise ne pojavljuje na PPP nego obrnuto, sa PPP odlazi. medjutim ono sto je tu tek bilo fascinantno je sto je on u prvom svom postu povodom obljetnice bombardovanja bio ne samo prepoznat kao autosovinista i neka forumska verzija sonje biserko nego je istog trenutka bio izlozen mobingu moderacije koji ja nikada ranije nisam video na tom mestu, i to se evo sada opet ponovilo. zbog toga mislim da je bilo kakva racionalna analiza da li ima elemenata za ban suvisna (ovo sto radagast radi), jer je to manje bitno u sadasnjoj politici foruma gde se tolerisu stvari koje su za mene nezamislive, ne pricam o raznim deliktima misljenja nego o gnusobama ljudi u ociglednoj anabolickoj krizi koji prozivaju zene forumasa, raspituju se za njihov seksualni zivot i slicno. 

    inace slabo poznajem forumske abrove, ali sam bio prilicno siguran da postoji tanusna ravnoteza izmedju nacionalistickog i normalnog krila moderacije jer ih (modova) za ovaj tempo aktivnosti i pandurasenja po forumu ima premalo pa shodno tome imaju neku internu politiku kompromisa i tolerisanja ponekog sranja koje naprave. medjutim sa condorom je otislo predaleko jer se najmanje dva puta desilo da je radisin otvoren pick na njega pracen pretnjama i uslovljavanjima kako sme da se pise, oba puta pokrivala osoba (mod) sa druge strane politickog spektra, sa potpuno bizarnim opravdanjima o nekakvoj generalizaciji (srpska krivica za oluju). meni to ocigledno govori o svesti da je napravljeno sranje ali da je od toga vaznije ocuvati status quo sistema. dok evo do dana danasnjeg, na temi stoje impresije dubrovnika jedne forumasice kao jevrejke u naci parku, ustaske precednice hrvatske ili hrvatima kao ustazama do srzi. strasno. stra-sno! 

    enivej, za vasu imam poseban prekor, nisam hteo tamo da pominjem to sto je izmedju condora i ljilje smajlovic PPP-a izabrao ovu potonju, zena je nacosko zlo koje hoda sakriveno iza nekog phd-a iz bog te pita cega, glupa je ko kurac a inherento je zli sovinista, nema nicega sto moze da opravda ovakav faul ali posto vidim da se izvinio ovde onda cu se zadrzati na ovome. vrucina je dobar izgovor, prihvaceno.

    inace da kazem da mi je drago sto kim polako odbacuje politiku detanta. ovo treba da ostane mesto kakvo jeste ali se o posebnim prilikama treba i mora razmisliti o koordinisanim upadima diverzantskih ovdasnjih jedinica na vazne teme. mislim da ce to biti ludo zabavno. samo ne na sport, molio bih:lololo:

    EDIT - izbacene ruzne reci u pasusu sa vasom.


    Last edited by Kondo on Fri Aug 14, 2015 12:01 pm; edited 2 times in total


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Дежуловић - Page 3 Empty Re: Дежуловић

    Post by Guest Fri Aug 14, 2015 11:28 am

    Jebote kakav li je to onda mobing moderacije bio?!?!
    Nikad vidjen kazes?!?!
    Kondore (evo sad povezujem da si to ti) cestitam ti od srca na vaznom cinu.
    Za PPP, za net, za svet.
    Anonymous
    Guest

    Дежуловић - Page 3 Empty Re: Дежуловић

    Post by Guest Fri Aug 14, 2015 11:52 am

    Kondo wrote:nema tog jebanja niti picke koja moze da opravda ovakav faul ali posto vidim da se izvinio ovde onda cu se zadrzati na ovome. 

    elem, ja cu te zamoliti da ne koristis ovakav prostacki recnik u razgovoru sa mnom, mi nismo intimusi da bi mi bilo prijatno da se salim sa tobom na taj nacin. ja sam zenjen covek i vrlo konzervativan kada su neke stvari u pitanju.

    a za tvoje prekore me zabole cosak, posto dolaze od coveka koji je pre godinu dana optuzivao ljude sa ovog foruma za pravdanje genocida u NDH. mene tvoje "preumljenje" ne impresionira i nemam poverenja u njega.

    rekavsi sve to, zamolicu te da se zaobilazimo ubuduce na ovom forumu, ne zelim da vise ikako komuniciramo. uznemirava me tvoje ponasanje, ne znam sta da mislim o njemu i sve u svemu nisam people's person. to be blunt, ne zelim da ucestvujem u tvojim spletkama.

    poseban WTF za prihvatanje izvinjenja koje sam uputio nekoj drugoj osobi. igra klonova?


    Last edited by Jordan Rivers on Fri Aug 14, 2015 12:02 pm; edited 2 times in total
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Дежуловић - Page 3 Empty Re: Дежуловић

    Post by kondo Fri Aug 14, 2015 11:59 am

    svacije misljenje, moje, tvoje, izreceno na javnom mestu je podlozno komentaru i tumacenju. tu moje i tvoje privatne zelje ne mogu nista. 

    kao sto je tebi nesto strasno, tako je i meni strasno svrstavanje jednog pacifiste na sovinisticku stranu.

    prihvatam predlozeni model, zbog ovog mesta, i zbog tvoje bezobrazne simplifikacije tumacenja jedne dubiozne forumske epizode iz proslosti. 

    za vrucinu si sam pisao, lakse mi je da poverujem da ti to bude izgovor nego da si stvarno postao istomisljenik sa dagmar.

    za recnik se izvinjavam, u pravu si. ponelo me je nesto sto mi je kim nedavno ispricao, vezano za neke ljude sa PPP (nisi ti). iskreno izvinjenje, obrisao sam.


    Last edited by Kondo on Fri Aug 14, 2015 12:03 pm; edited 1 time in total


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Erős Pista

    Posts : 81441
    Join date : 2012-06-10

    Дежуловић - Page 3 Empty Re: Дежуловић

    Post by Erős Pista Fri Aug 14, 2015 12:03 pm

    Vasino tumačenje nije nimalo dubiozno, naime ni mi ostali nismo doživeli amneziju pa da se ne sećamo šta je i kako bilo.

    Ja od tad nemam nikakvu želju da komuniciram s tobom, i sad to činim samo zato da bih te zamolio da nas ne uvlačiš u svoju sukobe i spletke. Već si dovoljno štete naneo Burundiju kad si ga napadao, nemoj sad još i da ga braniš.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Дежуловић - Page 3 Empty Re: Дежуловић

    Post by Guest Fri Aug 14, 2015 12:03 pm

    Kondo wrote:

    prihvatam predlozeni model, zbog ovog mesta, i zbog tvoje bezobrazne simplifikacije tumacenja jedne dubiozne forumske epizode iz proslosti. 

    za recnik se izvinjavam, u pravu si. ponelo me je nesto sto mi je kim nedavno ispricao, vezano za neke ljude sa PPP. iskreno izvinjenje.

    - dogovoreno
    - izvinjenje nije prihvaceno, posto i ono sadrzi intrigu (Kim tebi prica stvari o ljudima sa PPP  Дежуловић - Page 3 3579118792)

    no svejedno, imamo dogovor, ovo je poslednji moj unos na tu temu.


    Last edited by Jordan Rivers on Fri Aug 14, 2015 12:05 pm; edited 1 time in total
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Дежуловић - Page 3 Empty Re: Дежуловић

    Post by kondo Fri Aug 14, 2015 12:05 pm

    ne sadrzi nikavu intrigu. pozdrav.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Дежуловић - Page 3 Empty Re: Дежуловић

    Post by Guest Fri Aug 14, 2015 12:14 pm

    Ustvari bljak.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Дежуловић - Page 3 Empty Re: Дежуловић

    Post by kondo Fri Aug 14, 2015 12:16 pm

    bilo je bolje onako.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Дежуловић - Page 3 Empty Re: Дежуловић

    Post by Guest Fri Aug 14, 2015 12:17 pm

    Ma jok. Bljak.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Дежуловић - Page 3 Empty Re: Дежуловић

    Post by kondo Fri Aug 14, 2015 12:18 pm

    da sam juce umro, ne bih znao kome se sve bio zamerio kondor na fb92 i da se to pamti do danas.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    шумидер-модер

    Posts : 2244
    Join date : 2012-02-12
    Location : www.zidnenovine.wordpress.com

    Дежуловић - Page 3 Empty Re: Дежуловић

    Post by шумидер-модер Fri Aug 14, 2015 12:18 pm

    fender bender je bio 1 car


    _____
    Dok si to smislio, na mom si visio.
    ***************************************
    Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?
    Anonymous
    Guest

    Дежуловић - Page 3 Empty Re: Дежуловић

    Post by Guest Fri Aug 14, 2015 12:20 pm

    Ma ne seri Kondo kad moram to tako nezno da ti kazem. 
    Kondor, Lun, braaatteee. Bljak. 
    Sto rekose manje plahi od mene - ne uvlaci me u kaljugu.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Дежуловић - Page 3 Empty Re: Дежуловић

    Post by kondo Fri Aug 14, 2015 12:23 pm

    OK, hvala za ovu digresiju sa fb92. objasnjava mnoge stvari.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Дежуловић - Page 3 Empty Re: Дежуловић

    Post by Guest Fri Aug 14, 2015 12:27 pm

    Ja sam uvek mislila da ljudi imaju nizak standard, generalno, u pogledu toga kada ce se odvaziti za sebe da kazu da su nesto razumeli, naucili, saznali, spoznali, da im je dovoljno razjasnjeno ... I iskustvo mi je da, opet generalno, sto manje znaju, to im je lakse da kazu da su nesto saznali, naucili, razumeli i ... shvatas poentu (no pun) ...
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Дежуловић - Page 3 Empty Re: Дежуловић

    Post by kondo Fri Aug 14, 2015 12:40 pm

    ne Дежуловић - Page 3 3579118792

    ali mi je dovoljno sto si stavila luna i kondora u jednu recenicu.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Дежуловић - Page 3 Empty Re: Дежуловић

    Post by Guest Fri Aug 14, 2015 12:43 pm

    Jok nisu za istu recenicu. Ima tu neka fina glosa, tanana distinkcija ... za koju jen dva tri gubim nerve i ono - ciaoooo!
    boomer crook

    Posts : 36877
    Join date : 2014-10-27

    Дежуловић - Page 3 Empty Re: Дежуловић

    Post by boomer crook Fri Aug 14, 2015 3:17 pm

    cisto za ppp javnost> ne znam nista o seksualnim eskapadama pppuka osim da radisa ima mancrush na harpera. takodje, nacelno je problem forumskog zivota taj stimung samackog bara gde leisure suited sredovecni ljudi zapisavaju sank umesto da pricaju.
    takodje sam milostivo postedjen znanja o b92 forumu.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    No Country

    Posts : 11095
    Join date : 2015-05-16

    Дежуловић - Page 3 Empty Re: Дежуловић

    Post by No Country Fri Aug 14, 2015 4:54 pm

    gagorder wrote:Jok nisu za istu recenicu. Ima tu neka fina glosa, tanana distinkcija ... za koju jen dva tri gubim nerve i ono - ciaoooo!
    Не знам шта ми, ни колико тачно, злопамтиш са Б92 - надам се да није ништа што заиста заслужије форензичке радње? У сваком случају, сада сам Бурунђанин, истина фришак - надам се да ћемо се у будућности свађати, мрзети, слагати, инспирисати... на начин који ће искључиво зависити од те будућности.

    That being said, молио бих да се ова тема врати њеном оригиналном власнику, госн Дежуловићу. Мени тај бан истиче за отприлике недељу дана, и заиста све што имам да поручим модерацији и форумашима ППП - рећи ћу тамо где једино има смисла.
    Erős Pista

    Posts : 81441
    Join date : 2012-06-10

    Дежуловић - Page 3 Empty Re: Дежуловић

    Post by Erős Pista Sat Aug 15, 2015 7:08 pm

    Срби, нeмaтe шaнсe!
    У Србиjи, кoja живи дубoкo у прoшлoсти, мoгућe je, eтo, дa нoвинe кao eксклузивну фoтoгрaфиjу уз дaнaшњу причу урeднo oбjaвe стoтинaк гoдинa стaру умeтничку слику, a дa уз eксклузивну причу стaру стoтинaк гoдинa урeднo oбjaвe дaнaшњу пoлициjску фoтoгрaфиjу
    Дежуловић - Page 3 Rqzamgcftb2wb2ge2d3nouna1n5


    • Дежуловић - Page 3 Rqzamgcftb2wb2ge2d3nouna1n5




    Прe нeдeљу-двe oдличнo oбaвeштeни пoртaл Teлeгрaф.рс пoтрeсao je Србиjу и рeгиoн вeликим нaслoвoм – ‘Убиjeн Дрaшкoвић!’ Kojи Дрaшкoвић? упитao сaм сe у дeлићу сeкундa: дa ли Вук Дрaшкoвић, кojи je нeдaвнo – узгрeд, бaш у интeрвjуу Teлeгрaфу – рaзгнeвиo дoмaћу jaвнoст изjaвoм кaкo je вишe људи нaстрaдaлo oд српских грaнaтa у Сaрajeву нeгo Србa у НATO-oвoм бoмбaрдoвaњу, или Aндриja Дрaшкoвић, српски бизнисмeн кojи je свeгa пaр дaнa рaниje бeстрaгoм нeстao из Сплитa, гдe je збoг нeкoг пoслa чeкao eкстрaдициjу у Бeлгиjу.
    Kojи гoд дa je ‘убиjeн Дрaшкoвић!’, нe мoгу дa кaжeм дa мe нaслoв прeтeрaнo изнeнaдиo: првoгa су oнoмaд нeкoликo путa пoкушaлe дa убиjу Mилoшeвићeвe службe, a другoгa oжaлoшћeни Aркaнoви приjaтeљи. Прeтeрaнo сaм сe, мeђутим, изнeнaдиo кaд сaм нaпoслeтку видeo дa ниje убиjeн ни Вук, ни Aндриja, вeћ Mилoрaд Дрaшкoвић, министaр унутрaшњих дeлa Kрaљeвинe Србa, Хрвaтa и Слoвeнaцa! У вeсти пoд нaслoвoм ‘Убиjeн Дрaшкoвић: oргaнизaциja Црвeнa прaвдa убилa српскoг пoлитичaрa!’ oдличнo oбaвeштeни Teлeгрaф jaвљa дa je aтeнтaт у Дeлницaмa, ‘у знaк прoтeстa збoг дoнoшeњa Oбзнaнe, извршиo Aлиja Aлиjaгић, припaдник лeвичaрскe oргaнизaциje Црвeнa прaвдa’.
    Нисaм мoгao дa вeруjeм. Oцa им jeбeм кoмунистичкoг, убишe Mилoрaдa! Oнaквoг чoвeкa! Oвeриo гa Koминтeрнин црвeндaћ бoлeснoг, нa клупи у пaрку прeд трoje дeцe, с лeђa, кao пичкa!

    Spoiler:


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16179
    Join date : 2014-11-06

    Дежуловић - Page 3 Empty Re: Дежуловић

    Post by plachkica Sun Aug 16, 2015 6:15 pm

    Sviđa mi se ova Dežulovićeva binarnost.
    Ne znam da li će istrajati i koliko dugo će uopšte biti u prilici da ovako dela.
    Ne udvara se Hrvatima dok pridikuje Srbima.
    Ne udvara se Srbima dok pridikuje Hrvatima.
    S'pravom pridikuje i jedinima i drugima.
    Dobar je.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11565
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Дежуловић - Page 3 Empty Re: Дежуловић

    Post by Ferenc Puskás Sun Aug 16, 2015 7:03 pm

    plachkica wrote:Sviđa mi se ova Dežulovićeva binarnost.
    Ne znam da li će istrajati i koliko dugo će uopšte biti u prilici da ovako dela.
    Ne udvara se Hrvatima dok pridikuje Srbima.
    Ne udvara se Srbima dok pridikuje Hrvatima.
    S'pravom pridikuje i jedinima i drugima.
    Dobar je.
    Najbolji je u ulozi lakmusa. Kiseo prijem texta o oluji iz '91. kod liberalne ekipe s PPP. Brat je mio koje vjere bio, al' da je Srbin.
    beowl, on 08 Aug 2015 - 21:44, said:
    Imao ili nemao poštovanja, ova dva teksta su mu klasična: "A šta ste vi radili" ostvarenja kakva Bakarec i Malagurski svake godine izbacuju na kilo. Tako da ih ka lično ne bih klesao u kamen kao ultimativnu istinu o oluji ili Srbima.

    harper, on 09 Aug 2015 - 03:36, said:
    Razocarao Dezulovic ovim tekstom, you can't win them all. Ovo mu je obicno seirenje level Srdjan Knezevic. I, naravno, kao takvo ce ovde uvek naci zahvalnu publiku


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.

    Дежуловић - Page 3 Empty Re: Дежуловић

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu May 02, 2024 4:37 pm